PDA

Pogledaj cijelu verziju : Bežični internet ždere megabajte ko blesav



RIDER32
11-11-2009, 07:37
Frend je neki dan uzeo tele2 bežični internet (1GB). Uzeo ga je preko carneta jer je student, a i nema telefon u stanu.

E sad ima neke nejasnoce. Naime prvi dan je na fejsu proveo 20-30 minuta (bez gledanja filmica i slicnih gluposti) i nakon toga još bio oko 3-4 sata na MSNu. I sve super, leti ko blesavo, ali potrošio je 230MB :o
Dali je moguce da nakon 25 minuta fejsa i 3-4 sata MSNa toliko potroši? Meni neizgleda baš normalno.

Sad me zanima šta se moglo desiti? Dali mu je netko možda ubacio neki virus, nekako potrošio promet il šta već. A i u to nevjerujem se covjek prvi puta spoio na net sa tim kompom.

Niko Bellic
11-11-2009, 09:09
Mislim da je u pitanju obračunska jedinica, koja je vjerojatno 1 MB. Inače, reci frendu da si radije uzme Vip. Koristim ga od svibnja 2008. godine i mogu reći samo da owna Isusovog ćaću i svu njegovu braću! Za 195 kuna i 50 lipa dobijem 10240 megabajta i nakon tog svaki dodatni megabajt plaćam 4 lipe, dok je kod TELE2 u 5 GB tarifi dodatni megabajt 1 kunu. Sve dok mi nešto slično ovoj ponudi koju ima Vip ne ponudi T-Mobile ili TELE2, Vip mi ostaje jedini logičan izbor.

lulix
11-11-2009, 09:57
Za 195 kuna i 50 lipa dobijem 10240Smegabajta SNadam se da si mislio 1024MB, jer ako nisi, mene su zajebali. Imam već 3 mjeseca VIP od 1024MB prek karneta za 67kn sa radijskom frekvencijom račun i sve ide super.


I sve super, leti ko blesavo, ali potrošio je 230MB SMislim da uzrok nije nikakav face ili nedaj bože msn, koji meni osobno potroši cirka 240kb ak sam cijeli dan spojen samo na njemu, već je problem u pozadinskim programima, spyware-ima i naravno glupavim Windows Update-om(koji se nemože skroz isključit putem jednog klika u win security centeru). Dakle, trebao bi isključit antivurs update, onda odvrtit Ad-aware i obrisat svo smeće i nakraju sa xp-antispyem isključit glupave update-e, i onda bi trebalo radit ko IMT traktor!!!

Niko Bellic
11-11-2009, 10:13
Nope lulix. Tata roka 10 GB prek Vipa. Gigu skurim za par dana, a ne da mi se pazit koliko surfam, pa mi je ovo najbolje. To naravno imam preko SIM kartice iz moba, jer prek njega i surfam najčešće, ali i USB kabel je tu ak hoću prek lapa online. Brijem da ti Flat više nije u ponudi kod Vipa i da su sad neki paketi, ali pošto sam ga ja aktivirao još davnih dana mogu ga koristiti do kraja života.

lulix
11-11-2009, 10:25
a đubrad, što meni nisu ponudili 10GB za tu cijenu. Svejedno nepotrošim ni 1GB, al da imam više kladim se da bi čak počo otvarat i utorrent tak da bi se nakupilo.
Talični Tome, odnosno Lucky Luke klanjam ti se :pray:

Bartuc
11-11-2009, 11:04
@RIDER32, moguće da promet brzo ide, meni ti je prije PCPlay dnevno popio 300-injak MB prometa.

kulamasta
11-11-2009, 12:23
Ako se prvi put spajo s tim kompom na net onda je 110% u pitanju Windows update

C
12-11-2009, 00:21
Ja imam Tele2 mobilni internet već oko godinu dana, i Tele2 je za sada najbolji mobilni internet u Europi. Nije to do obračunskih jedinica, već s ei meni događa, a to je problem korisnika, jer ne zna kako su mu podešeni programi na PC-u. Točnije, dali je uklučen Windows Update? Dali je uključen Adobe Update? Itd., itd., ja primjerice igram, izađem iz igre, i onda vidim da mi je skinuo 500 MB-a za Adobe paket svih mogućih programa update. Promet s mobilnog interneta mu ne može nitko krasti, već se on sâm može zeznuti tako. Jedna SIM kartica - jedna osoba, znači do korisnika je. Također, zavisi šta je radio na MSN-u i Fecebooku. Ako se igrao na FB, gledao albume, i sl., moguće, ako je preko MSN-a slao fileove, isto moguće.
Moja frendica ima Tele2 od 500 MB-a i mjesečno je 00-24 sata na MSN-u, Skype-u i sl. programima, kamera stalno, mic stalno, i to joj je super, usput nešto na netu pogledati, a da ima 5 GB-a, sa uključenim updateovima, ne bi joj bilo dosta ni flatano.

RIDER32
12-11-2009, 09:05
Hm. Frendu sam osobno spakovao jednu verziju Windows XPa koji i sam koristim i siguran sam da nije do windows updatea jer sama verzija windowsa nema update (vLite...) a ionako su na windowsu svi apdejti do Julya '09.

Sharanje datoteka preko MSNa. Ne.
Adobe update... nezz, moram ga pitati jel ima sta od njih na kompu. Photoshop i sl stvari 100000% nema jer se ne bavi time, eventualno onaj acrobat ali sumnjam.

Neko vece je opet bio na MSNu samo pola sata i skinio je ~35MB. I to opet nije normalno jer oboica koristimo MSN na mobitelu i znamo se dopisivati po 3-4 sata bez prestanka a da nam neskine ni pola megabajta.

Niko Bellic
12-11-2009, 09:28
...a možda jednostavno ima Torrent upaljen i skida ilegalne sadržaje s golim tetama koje se ližu i daju si puse po cijelom tijelu...

...a možda su su šumi...

Nevezano uz temu, za sve koji ne prate izbore. Boris Mikšić se opet kandidirao. Ovo je za krepat. Bio jučer na trgu i sve štandovi od tih pozera. Pravi freak show. A tek slogani. LOL xD

lulix
12-11-2009, 09:33
nemože ti sam PCPLAY požderat 500MB nikak!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! !!!!!!!!!!!
problem je 101% u korisničkim programima... evo me na pcplayu već nekih sat i pol vremena + facebook u drugom tabu sa uključenim msn-om i trošim 4,41 MB trenutno!

Niko Bellic
12-11-2009, 10:00
Hahaha. Ja evo na fuckin' smartphone browseru skurim između 5 i 10 GB mjesečno. Da je stanje tako bajno kao što vi tu pričate ugasio bi si ja već davno Mobile Broadband Flat (10 GB) koji me košta 195,50 kn mjesečno i uključio Surf paket 1000 (1 GB) koji bi me koštao 90,00 kn mjesečno. Internet je zlo! Skup je i stvara ovisnost. Sestra mi je nedavno par dana bila bez interneta, skoro je počela čitat lektiru i vježbat matematiku, ali zli čiko aka T-Com tehničar došao je i popravio kvar, pa je sad opet uštekana na laptop puno previše...

C
12-11-2009, 15:43
nemože ti sam PCPLAY požderat 500MB nikak!
Može. Ako si 00-24 na njemu, može. Pogotovo sada s yubitubi filmićima, strpaš Boga i Isusa u Spoiler, pa tko ga iebe. :D

Kid A
12-11-2009, 15:54
Daj sliku seke.

C
12-11-2009, 15:57
:toilet:

RIDER32
12-11-2009, 16:50
...pa je sad opet uštekana na laptop puno previše...
Seka ti se uštekava? :D


Btw. nije moj frend ja da skida filmic od 6 minuta od 500MB kad ga pukne. Nezna ni sta je torrent. jednostavno fejs pogledao i bio na MSNu.

Sinoc bio 2-3 sata sa mobitelom na MSNu i skinio 50KB.

lulix
13-11-2009, 13:59
nedo bog veceg zla i lektire, uhvatio sam jedanput Anu Karenjinu u ruke i odmah sam iscasio rame, nisam se nikada usudio otvorit prvu stranicu a kamoli chitat je!!!
Ana Karenjina= :evil:

C
25-11-2009, 15:15
Evo trenutni test mog Tele2 ISP-a:
http://www.speedtest.net/result/633335259.png
Brzina ide do 7,2 MBPS. Jadno je da za takav dobar bezžični modem u vrijednosti oko 600-800 KN, Tele2 daje promet. Trebaju uvesti flat.