PDA

Pogledaj cijelu verziju : Desktop virtualizacijski software



Deadwalker
07-11-2009, 12:07
Ovako, zanima me da li netko zna dobar virtualizacijski desktop program, nesto slično kao Parallels 5 (http://www.parallels.com/eu/landingpage/dskd38_3/?source=google_eu&gclid=CJzLpZ3f-J0CFVYt3god_UWhqA).
Normalno, rado bi da bude besplatan i da radi dobro na Windows 7 platformi...

cham3leon
07-11-2009, 13:44
Sun VirtualBox. Radi i na sedmici.

Luka
07-11-2009, 13:57
Također preporučam taj program, daleko najbolje što sam imao prilike isprobati...

Deadwalker
07-11-2009, 15:35
Hvala dečki. Budem isprobal... :)

Frky
08-11-2009, 12:14
Ja imam problemčić s tim VirtualBox-om! Neznam instalirati! Googlao sam sad nešto malo i sve što sam našao je kako staviti W7 na Ubuntu, a ja želim obratno! Znači "neki drugi OS" na W7!

Deadwalker
08-11-2009, 12:18
Joj, nisam ni ja jos proucaval to. Planirao sam koristiti za win xp, ako bi mi zatrebalo, posto mi faks radi s malo starijim programima. Iako sedmica ima famozni xp mode, ovo je univerzalno rjesenje, zato sam i pitao. Probaj pitat Luku na pp, kolko sam shvatio, on je radio s time. :wink:

Luka
08-11-2009, 13:31
Ja imam problemčić s tim VirtualBox-om! Neznam instalirati! Googlao sam sad nešto malo i sve što sam našao je kako staviti W7 na Ubuntu, a ja želim obratno! Znači "neki drugi OS" na W7!

Pa pronađi ISO, i mountaj ga. Restartaj mašinu, i slijedi upute na ekranu...

cham3leon
08-11-2009, 13:51
Joj, nisam ni ja jos proucaval to. Planirao sam koristiti za win xp, ako bi mi zatrebalo, posto mi faks radi s malo starijim programima. Iako sedmica ima famozni xp mode, ovo je univerzalno rjesenje, zato sam i pitao. Probaj pitat Luku na pp, kolko sam shvatio, on je radio s time. :wink:

Pa pored XP moda ti ne treba nikakva druga virtualizacija XP-a na sedmici.

Za Frkyja - Mislim da OS na virtualnoj mašini instaliraš podjednako kao i na pravoj. Ako tražiš nešto brže, probaj negdje naći i downloadati gotovi virtualni HDD za VirtualBox (mislim da je .vdi) koji ima predinstalirani Ubuntu ili neki drugi Linux distro.