PDA

Pogledaj cijelu verziju : Epic Games izbacio besplatnu ediciju Unreal Enginea 3



IgGy
05-11-2009, 22:26
Bavite li se moddingom, programiranjem, kreiranjem vlastitim igara ili srodnim zanimacijama na računalu, tada će vas zasigurno interesirati kako je Epic Games izbacio besplatnu ediciju Unreal Enginea 3 moćan set alata namijenjen moćnim igrarijama.

Unreal Development kit donosi sve što bi bilo potrebno osobi koja se interesira za bilo kakav development igara, a pošto je komuna PC Play foruma vrlo aktivna u "Programiranju i izradi igara", vjerujemo kako će ih to zasigurno vrlo interesirati. Undreal Development kit donosi pregršt naprednih opcija, uključujući primjerice potpunu integraciju alata za efekte kompatibilne s NVIDIA PhysX sustavom, kao i potpunu integraciju s middleware alatima kao što su SpeedTree, Bink Video i FaceFX.

Skinite UDK: http://www.udk.com/

Arbiter of Change
05-11-2009, 22:28
Da ne spominjem kako je besplatan i u komercijalne svrhe ukoliko se distribucija vrši digitalno... D2D, jel'te.
Inače, vjerojatno jedna od najboljih vijesti za moddersku scenu u zadnje vrijeme.

cham3leon
05-11-2009, 22:29
Arby post'd it first! :D

Definitivno ću se malo pozabavit s time, iako me ne oduševljava previše što će trebat učit integrirani specijalni jezik samog SDK-a. I vjerojatno ću izgubit dragocjeno vrijeme za koje sam mogao naučiti Javu ili C#/C++.

I čekat ću neki tutotialčić za nubove, da imam od čega počet...

Forbs
07-11-2009, 17:24
Svakako cu se pozabavit sa ovim...Hvala epic :D

cham3leon
07-11-2009, 17:36
Počeo sam one čiste osnove, ali još mi nije baš jasno kako sve funkcionira. Editor mapa je inače sjajan, i sigurno ću ga koristiti za bilo kakvo modeliranje. Ne znam ima li kakav sistem za izradu animacija, jer ako ima, dobro ću ga iskoristit :D

RIDER32
07-11-2009, 18:46
P8etXHkidgU

Možda možemo uskoro ocekivati i free verzije UT3ce :D

Sceleton
08-11-2009, 10:29
To mi je najbolji engine, a nemogu ga koristit zato što nemam dovoljnu minimalnu konfiguraciju :cry: :cry: :cry:
idem se ubit...

Viper33
08-11-2009, 12:15
znam da ce sad ovo zvucat malo glupo..ali poprilican sam n00b pa...kada se izradi enka igra na unreal engunea 3..moze li se to slobodno prodavat..znaci tipa da ju prodajete na netu za 79 centi :D ???

cham3leon
08-11-2009, 13:59
znam da ce sad ovo zvucat malo glupo..ali poprilican sam n00b pa...kada se izradi enka igra na unreal engunea 3..moze li se to slobodno prodavat..znaci tipa da ju prodajete na netu za 79 centi :D ???

Za free igre nema nikakve naknade, ali ako oćeš prodavat na bilo koji način, moraš se dogovorit s ljudima u Epicu da te oharače provizijetinom :>


To mi je najbolji engine, a nemogu ga koristit zato što nemam dovoljnu minimalnu konfiguraciju :cry: :cry: :cry:
idem se ubit...

Nemoj sad kupovat grafičku samo zbog toga. Imam UDK i pokušavam svladati osnove, ali rad u tom dev kitu je svejedno veliko znanje. Nije to samo par klikova i napraviš igru. Ima puno modeliranja, skriptiranja i sličnog, a sve toliko puno opcija da se lako izgubiš. Da ga probaš, vjerojatno bi te volja prošla nakon petnaest minuta.

Viper33
08-11-2009, 14:04
Sceleton wrote:
To mi je najbolji engine, a nemogu ga koristit zato što nemam dovoljnu minimalnu konfiguraciju :cry: :cry: :cry:
idem se ubit...


Nemoj sad kupovat grafičku samo zbog toga. Imam UDK i pokušavam svladati osnove, ali rad u tom dev kitu je svejedno veliko znanje. Nije to samo par klikova i napraviš igru. Ima puno modeliranja, skriptiranja i sličnog, a sve toliko puno opcija da se lako izgubiš. Da ga probaš, vjerojatno bi te volja prošla nakon petnaest minuta.

cek pa koja je minimalna konfiguracija?

cham3leon
08-11-2009, 14:10
Ma treba mu Shader model 3.0 grafička ili nešto.

Sceleton
08-11-2009, 15:51
Nemoj sad kupovat grafičku samo zbog toga. Imam UDK i pokušavam svladati osnove, ali rad u tom dev kitu je svejedno veliko znanje. Nije to samo par klikova i napraviš igru. Ima puno modeliranja, skriptiranja i sličnog, a sve toliko puno opcija da se lako izgubiš. Da ga probaš, vjerojatno bi te volja prošla nakon petnaest minuta.SNebi reko da bi me prošla volja kad bi ga probo, jer sam u unreal engineu 2 radio više od 4-5 godina, i još uvjek kadkad radim u njemu (uglavnom modifikacije i slične stvari), i imam dovoljno znanja da napravim neku igru u njemu. Modelirat znam, samo bi se trbao prisjetit skriptiranja.

cham3leon
08-11-2009, 16:24
Ah, onda nema problema :D