PDA

Pogledaj cijelu verziju : Oću posla



CrazySmurf
05-11-2009, 20:51
Ovako: tražim neki mali game developing tim koji traži pisca priće. Ako to ne onda crtam predloške likova i levela. Zainteresirani neka se jave na pp.

Luka
05-11-2009, 20:56
Imaš nekakav prijašnji projekt, za demonstraciju sposobnosti? :D

CrazySmurf
05-11-2009, 20:58
imao sam jučer ali dogodila se nezgoda zvana razjareni mlađi brat. U vezi likova ili levela?

Luka
05-11-2009, 21:00
Nisam siguran da sam shvatio što točno radiš, ali bilo čega. (Naime, rijetko koji igrač nema želju sudjelovati u nekom procesu izrade igre; no među onim drugima, malo ih je koji su doista sposobni za nešto, a među njima još manje onih koji su svjesni toga pa se i bave time)

CrazySmurf
05-11-2009, 21:03
radim predloške za likove i levele (na papiru) i pišem scenarije i radnju za igre

cham3leon
05-11-2009, 22:30
Drugim riječima, htio bi raditi igre, a da ne moraš učiti programiranje. Priznaj.

Imamo već i previše takvih.

CrazySmurf
06-11-2009, 14:13
Pa možda ali i priča je važan segment igara.

Chappi
06-11-2009, 14:20
I ja sam takav,ali znaj s takvim misljenjem kao što ja i većina ovdje ima nigdje nećeš dospit.Ja isto imam već složenu igru u mozgu samo je neko treba napravit,a to necu bit ja jer sam lijen.

CrazySmurf
06-11-2009, 14:21
i ja isto ali ja želim pomoć, a ne za sebe

cham3leon
06-11-2009, 16:22
Pa možda ali i priča je važan segment igara.

Ma nemoj? A zato postoje toliki profi scenaristi, ko bi dovraga tebe uzeo?

cerberi
06-11-2009, 16:29
De ajde covjek nezeli sad neki profesionalni tim, zeli nesto malo - casual.
E a sad dal je on sposoban napraviti neku ok pricicu to neznam. I te predloske za levele, to moze svatko nacrtati, a svaki gamer ima milju ideja za levele i misli da moze nesto napraviti od toga sto drugi nemogu.
Svaki slicni forum ovome je pun takvih ljudi...sorry Strmi... al jednostavno takav dojam si ostavio. Pokazi koji svoj rad, crtez ili djelic price neke i dokazi da smo u krivu.

Luka
06-11-2009, 19:24
svaki gamer ima milju ideja za levele i misli da moze nesto napraviti od toga sto drugi nemogu

Upravo tako. A očito nikome nije jasno da i sami programeri (i ostali koji rade na igrama) također imaju ideje, i da su njihove ideje nemjerljivo kvalitetnije i čak sposobne za realizaciju. Običan gamer nema pojma što želi - nulto pravilo u razvoju igara.


Pokazi koji svoj rad, crtez ili djelic price neke i dokazi da smo u krivu.

Da. A ako u sljedećem postu ne prezentira nešto, lockam temu - već ima tema za ideje.

cham3leon
06-11-2009, 21:04
Still, ja sam ništa više od običnog gamera, ali stekao sam neka znanja iz programiranja pa bih baš htio jednom napraviti neku jednostavnu igru ^^. Onako, čisto da vidim ako mogu.

cerberi
06-11-2009, 21:38
Ha probaj, nes znati ak ne probas. Evo sad imas 3 free nova engine-a. DarkBasic, Unity3d i UE3 (UDK). Napravi nesto ala platformer, da skupljas nesto jednostavni protivnici i tako neke lakse stvari.

Enivej, aj ti Luka stavi lock na ovu temu...

Luka
06-11-2009, 21:39
Ok, čast iznimkama :D

Ali stvarno je zanemariv broj ljudi koji mogu dati dobar prijedlog...

cham3leon
06-11-2009, 21:50
Ha probaj, nes znati ak ne probas. Evo sad imas 3 free nova engine-a. DarkBasic, Unity3d i UE3 (UDK). Napravi nesto ala platformer, da skupljas nesto jednostavni protivnici i tako neke lakse stvari.

Enivej, aj ti Luka stavi lock na ovu temu...

Zapravo sam više mislio neki turn based RPG, traži minimalno detaljnu fiziku, a borbe se izvode po jednostavnim matematičkim principima.

cerberi
06-11-2009, 22:41
Hm...pa mozes i to, i to nije previse tesko, ali ako zadrzis to na jednostavnosti, da ne dodajes puno nepotrebnih stvari. Napravi osnovno, samo osnovni gameplay, da se krecu, da mozes udariti, biti udaren i umiranje. Nakon toga ces se osjecati super, ponosno... to znaci da napredujes, pa onda lijepo nastavis dodavati vise stvari i uciti vise.

Ako ne napravis ni osnovni dio onoga sto si zamislio onda Game Dev. nije za tebe duso. Btw, govorim opcenito za pocetnike u GameDev-u ne samo za tebe. Sretno usput, nadam se da neces biti jos jedan od ovdje mnogo brzo propalih ideja i pokusaja

rudeboy95
02-12-2009, 11:17
ako si jos zainteresiran, mogli bi napravit ja i ti neku malu indie MMORPG... znam lagan program za kojeg netreba apsolutno nikakvo programersko iskustvo. Ja mogu crtat i radit u tom programu a da ti pišeš priču. Kad kazem pises pricu, mislim na to da objasnis sta ce se događat u svim questovima i sve to..

inace, program se zove eXtreme Worlds i rijec je o programu u kojemu se rade iskljucivo 2D MMORPG-ovi.
na ovu ideju sam dosao kad sam skuzio da nema niti jedan MMORPG koji je potpuno besplatan. cak i za one male 2D mmorpg-ove se placa. ova igra ce biti potpuno besplatna, jedino ce bit opcija donacije (sto znam da vjerojatno nitko nece donirat). Jedino sto imamo problem hosta servera. Netko treba imat komp koji je upaljen 24/7, a moj je upaljen negdje oko 8/7, a i imam internet koji puca svakih par sati.

Luka
02-12-2009, 11:24
Teško je programiranjem, što ne znači da je lako game makerima. Izgubit ćete puno vremena, odustati itd. Nisu igre komercijalne bez razloga.

(za razliku od programiranja, gdje biste također odustali, no nešto biste i naučili)

cham3leon
02-12-2009, 12:22
SNetko treba imat komp koji je upaljen 24/7, a moj je upaljen negdje oko 8/7, a i imam internet koji puca svakih par sati.

I mora imat statički IP, ali to je druga tema.

Kao što reče Luka, game makeri ne mogu nikad bit zamjena za igru koju sam isprogramiraš. Jedno vrijeme me držala euforija za RPG makerom, ali taj game maker ima jako slabe mogućnosti. To je zapravo jedan RPG kojeg možeš modificirati do neke mjere. Ponajviše mi je smetalo što moram uvijek koristiti jedan identičan sustav borbe.

rudeboy95
02-12-2009, 12:31
SNetko treba imat komp koji je upaljen 24/7, a moj je upaljen negdje oko 8/7, a i imam internet koji puca svakih par sati.

I mora imat statički IP, ali to je druga tema.

Kao što reče Luka, game makeri ne mogu nikad bit zamjena za igru koju sam isprogramiraš. Jedno vrijeme me držala euforija za RPG makerom, ali taj game maker ima jako slabe mogućnosti. To je zapravo jedan RPG kojeg možeš modificirati do neke mjere. Ponajviše mi je smetalo što moram uvijek koristiti jedan identičan sustav borbe.
nemožes tako govorit kad nisi vjerojatno isprobao ni 20% sadržaja RPG makera.. to znam zato jer mislis da ima samo jedan sustav borbe. Vjerojatno nikad nisi nikakve skripte isbrobao. Sa skriptama mozes skoro sve napravit(ima dosta skripta koje mjenjaju sustav borbe u neke jako zanimljive)... mozes od rpg makera napravit igru koja nije ni slicna defaultu, al treba dosta vremena (opet manje nego da ides programirat, i jednostavnije je nego programiranje)---

Luka
02-12-2009, 12:36
Što više mogućnosti ima, više je nalik najobičnijem IDEu, i gubi se smisao game makera. Umnožak jednostavnosti i mogućnosti je uvijek konstantan, kod programiranja je 2. izraženo, kod game makera 1.

Game makeri nude predefiniran predložak, i višemanje je to sve što će većina ljudi iskoristiti. Ako netko ima velik plan, radije će od početka sve napraviti, nego se mučiti kriptiranim skriptnim jezicima.

cham3leon
02-12-2009, 12:38
SNetko treba imat komp koji je upaljen 24/7, a moj je upaljen negdje oko 8/7, a i imam internet koji puca svakih par sati.

I mora imat statički IP, ali to je druga tema.

Kao što reče Luka, game makeri ne mogu nikad bit zamjena za igru koju sam isprogramiraš. Jedno vrijeme me držala euforija za RPG makerom, ali taj game maker ima jako slabe mogućnosti. To je zapravo jedan RPG kojeg možeš modificirati do neke mjere. Ponajviše mi je smetalo što moram uvijek koristiti jedan identičan sustav borbe.
nemožes tako govorit kad nisi vjerojatno isprobao ni 20% sadržaja RPG makera.. to znam zato jer mislis da ima samo jedan sustav borbe. Vjerojatno nikad nisi nikakve skripte isbrobao. Sa skriptama mozes skoro sve napravit(ima dosta skripta koje mjenjaju sustav borbe u neke jako zanimljive)... mozes od rpg makera napravit igru koja nije ni slicna defaultu, al treba dosta vremena (opet manje nego da ides programirat, i jednostavnije je nego programiranje)---

Pa čuo sam da se može naći dosta skripti koje mogu radit zanimljive stvari, ali nisam mnogo istraživao oko toga. Kažem, kratko sam se bavio s tim RPGmakerom.

CrazySmurf
04-12-2009, 14:32
Pa možda ali i priča je važan segment igara.

Ma nemoj? A zato postoje toliki profi scenaristi, ko bi dovraga tebe uzeo?
Zato sam i rekao mali tim.

Luka
04-12-2009, 19:03
Nerado, ali zbog nakupine novih postova, ostavljam ti još jednu mogućnost za iskaz vedrine i lijepote vlastita stvaralaštva; a ako to ne uradiš, doista ću zaključati temu.

Neključna opaska za radoznale:
Pišući ovaj post, upitao sam se, imam li doista prava intervenirati u ovakvom slučaju? Postoji li pravilo koje nalaže zatvaranje tema samo zbog toga što su besmislene - ako one ne krše općenitije odrednice foruma, poput one o piratstvu?
Onda sam se, ipak, prisjetio kako temu zaključavamSiz razloga što takva već postoji, a ne zbog besmislenosti iste. (time ne isključujem besmislenost spomenute druge teme, samo naglašavam kako ova zasigurno posjeduje to svojstvo)

Ako tkogod ima razmišljanje na temu mojeg ispravnog iskorištavanja moderatorskih ovlasti u slučajevima poput ovog, želim da se osjeti slobodnim isto prenjeti putem privatne poruke, jer nisam siguran što bi u tom slučaju bilo pravilno.

Barathrum
04-12-2009, 21:23
SNetko treba imat komp koji je upaljen 24/7, a moj je upaljen negdje oko 8/7, a i imam internet koji puca svakih par sati.

I mora imat statički IP, ali to je druga tema.

Kao što reče Luka, game makeri ne mogu nikad bit zamjena za igru koju sam isprogramiraš. Jedno vrijeme me držala euforija za RPG makerom, ali taj game maker ima jako slabe mogućnosti. To je zapravo jedan RPG kojeg možeš modificirati do neke mjere. Ponajviše mi je smetalo što moram uvijek koristiti jedan identičan sustav borbe.

ne treba. treba samo odrediti radnu stanicu i na njoj ce se sastavljati sve u koncept. na satelitima se radi i oni ne moraju biti upaljeni 24/7.

rudeboy95
07-12-2009, 14:23
SNetko treba imat komp koji je upaljen 24/7, a moj je upaljen negdje oko 8/7, a i imam internet koji puca svakih par sati.

I mora imat statički IP, ali to je druga tema.

Kao što reče Luka, game makeri ne mogu nikad bit zamjena za igru koju sam isprogramiraš. Jedno vrijeme me držala euforija za RPG makerom, ali taj game maker ima jako slabe mogućnosti. To je zapravo jedan RPG kojeg možeš modificirati do neke mjere. Ponajviše mi je smetalo što moram uvijek koristiti jedan identičan sustav borbe.

ne treba. treba samo odrediti radnu stanicu i na njoj ce se sastavljati sve u koncept. na satelitima se radi i oni ne moraju biti upaljeni 24/7.
daj objasni mi kako se to napravi... Jel trebam dat nesto para ili je besplatno u potpunosti..
sry zbog offtopica, e

rudeboy95
07-12-2009, 20:25
Pa možda ali i priča je važan segment igara.

Ma nemoj? A zato postoje toliki profi scenaristi, ko bi dovraga tebe uzeo?
Zato sam i rekao mali tim.
joj. ma kakav mali tim---
ja mu predložim da ja i on napravimo neku malu rpg igru u nekom game makeru, posto ni ja ni on neznamo programiranje.. i tako nakon par razmijenjenih PP-ova on mi uleti s ovakvim PM-om--


Evo nekih ideja:
-sve što igrač napravi utjecat će na okolinu npr. ako se svidiš trgovcu, on će ti davati bolju opremu na večem sniženju, a ako se ti ne svidiš trgovcu on će ti davati sranje opremu po astronomskim cijenama
-questovi isto mogu biti govorom nagovori ovog da ti da neki komad opreme ili predmet, ubij civile, razruši selo
-to razruši selo će utjecati na questove lika koji je trenutno u tom selu dakle izgradi taj dio
-igrači će moći graditi i osnivati vlastita sela ali svarko može imati samo jedno selo po accountu
-možemo napraviti voice over
Ovo je sve za MMORPG koji bismo mogli napraviti u Cryenginu 3 koji, ako si čitao novi broj PCPLAY-a, jako jednostavan
ma kako moze bit jednostavan za komplit biginere?! *facepalm*

Markecgrad
07-12-2009, 20:27
:pray:

Koji lik

cham3leon
07-12-2009, 22:22
Kao nešto između Fallouta 3 i Witchera, s elementima Biowareovih igara, i to sve u RPG makeru
:pray: :pray: :pray:

Kid A
07-12-2009, 22:24
+ Cryengine :pray:

cerberi
10-12-2009, 22:22
rudeboy95=joj. ma kakav mali tim---
ja mu predložim da ja i on napravimo neku malu rpg igru u nekom game makeru, posto ni ja ni on neznamo programiranje.. i tako nakon par razmijenjenih PP-ova on mi uleti s ovakvim PM-om--


Evo nekih ideja:
-sve što igrač napravi utjecat će na okolinu npr. ako se svidiš trgovcu, on će ti davati bolju opremu na večem sniženju, a ako se ti ne svidiš trgovcu on će ti davati sranje opremu po astronomskim cijenama
-questovi isto mogu biti govorom nagovori ovog da ti da neki komad opreme ili predmet, ubij civile, razruši selo
-to razruši selo će utjecati na questove lika koji je trenutno u tom selu dakle izgradi taj dio
-igrači će moći graditi i osnivati vlastita sela ali svarko može imati samo jedno selo po accountu
-možemo napraviti voice over
Ovo je sve za MMORPG koji bismo mogli napraviti u Cryenginu 3 koji, ako si čitao novi broj PCPLAY-a, jako jednostavan
ma kako moze bit jednostavan za komplit biginere?! *facepalm*[/quote:290ymfcx]

nije mozda bila uredu njegova poruka ali to ti ne daje pravo da citiras PM-ove. Zato se zovu privatne poruke. Mogao si mu lijepo reci ne, hvala, predomislio sam se i tako nesto a ne ovako citirati njegov PM na forumu.

Druga stvar, nisi ni ti nesto prebistar u vezi izrade igara, tako da.... razmisli dvaput prije nego nesto slijedeci put napises...


LUKA JA MISLIM DA JE SAD PRAVO VRIJEME ZA LOCK........

Luka
10-12-2009, 22:41
Na Strmome je red, ionako tema nema neku budućnost :)

CrazySmurf
11-12-2009, 08:10
Sporazumjeli smo se. Nisam znao da radimo u rpg makeru. U redu? Ali kad zavrsimo...

Luka
11-12-2009, 13:28
.