PDA

Pogledaj cijelu verziju : Games for Windows Live



SkunK
05-11-2009, 19:32
Znam da je već bio topic no nešto me danas full ubilo u pojam.

Trebao mi je Games for Live redistributable da bi igrao Fallout 3, kao da to nije dovoljno - prvo na DVD-u je neka stara verzija ove platforme pa igra nije htjela sa najnovijim patchom voziti. OK, nema problema - instaliram najažurniju verziju.

NO u čemu je problem? Kako imam 2 particije - C: za OS i programe i D: za igre i ostale tričarije, htio bi da mi je Games for Windows LIVE naravno - na D: particiji.

NO problem je u tome što VAS uopće ne pita gdje da se instalira pa se šiknuo u C: i tako mi pomrsio račune. WTF? Zašto ga ja nemogu instalirati (barem ona core dio, neka šikne one .dll-ove u Windows/System32 ako su mu potrebni tamo ali neka mi ne dira program files itd.) na particiju gdje JA hoću.


Anyways, da li je i vama tako bilo i da li vam to diže tlak i živce?

:twisted:

cham3leon
05-11-2009, 19:59
Općenito GFW je nešto grozno glupo i nepotrebno. Ne vidim nikakvu prednost koju je donio, jedino što je uber dosadan tokom instalacije, ponekad i igranja.

SkunK
05-11-2009, 20:50
Tebi isto nije ponudio gdje da se smjesti? Živcira li te to? Odgovorite ljudi, budite proaktivni :D

Deadwalker
05-11-2009, 20:56
A cuj, taj shit se poput i svakog drugog microsoftovog smeca zeli nekako integrirati unutar windowsa. Cudi me sto nisu to odmah ubacili default u nove winse :roll:

cham3leon
05-11-2009, 21:22
Tebi isto nije ponudio gdje da se smjesti? Živcira li te to? Odgovorite ljudi, budite proaktivni :D

Apsolutno. Iako bih i sam stavio da mi se instalira na C gdje držim sve sitnije programčiće i gdje bi ga vjetar zameo kod nove instalacije OSa, ali mislim da je to propust koji se ne oprašta ni nekoj aplikacijici od 500KB.

r0rschach
05-11-2009, 21:50
Cudi me sto nisu to odmah ubacili default u nove winse :roll:
Ne daj im ideje. Nadam se da MS devsi ne obilaze PCP.

str1k3r
05-11-2009, 21:52
Meni se događalo da unutar igre ne mogu ući u sustav, a čim ga pokrenem van igre, ulogira me odmah. =/

Deadwalker
05-11-2009, 23:02
Meni se događalo da unutar igre ne mogu ući u sustav, a čim ga pokrenem van igre, ulogira me odmah. =/

gle čuda, i meni :(

The Fury
05-11-2009, 23:42
Igre koje koriste taj GFWL imaju samo jednu veliiiiku prednost. Ali o tom, po tom.
Sam po sebi je usran do boli. U DoW2 samo te u mozak prca i sa svojim matchmakingom koji ne valja.

Sgt. Bull
06-11-2009, 01:36
Nabijem ih. Više no jednom sam izgubio sejvove zbog GFWL-a. Mrzim ih jednostavno, potpuno bezpotrebno.

SkunK
06-11-2009, 08:56
Igre koje koriste taj GFWL imaju samo jednu veliiiiku prednost. Ali o tom, po tom.
Sam po sebi je usran do boli. U DoW2 samo te u mozak prca i sa svojim matchmakingom koji ne valja.


Da?

Delirium
06-11-2009, 09:01
Odbija mi pokrenut GTA IV na Win7...FAIL!

The Fury
06-11-2009, 11:20
Igre koje koriste taj GFWL imaju samo jednu veliiiiku prednost. Ali o tom, po tom.
Sam po sebi je usran do boli. U DoW2 samo te u mozak prca i sa svojim matchmakingom koji ne valja.


Da?

Potvrđujem tvoj da. Have one to play them all.

cham3leon
06-11-2009, 11:29
?

Da pokrećeš sve igre s jednog mjesta? To mogu i ja sa Games Explorerom u Windows sedmici.

Constantine
06-11-2009, 11:31
jedina prednost gfw-a jee podrska za xbox360 gamepad.Taj LIVE je glupost.

cham3leon
06-11-2009, 11:36
jedina prednost gfw-a jee podrska za xbox360 gamepad.

Što je od koristi samo ako posjeduješ i Xbox i PC. Za sve ostale tu su PC gamepadi poput Chillstreama i Cyborga.

D.E.M.O.
06-11-2009, 11:39
Svrha toga je pojednostaviti PC s dodatnim interfejsom kako bi izgledalo kao konzola za igre..nakon što se starta GFWL.

Arbiter of Change
06-11-2009, 11:49
Nisam nikad imao Reikov problem, ali da se nadovežem na G4WL.

To je, konceptualno barem, dobar servis sa potencijalom jer bi trebao bar donekle ujediniti PC gaming scenu pod jednu kapu, ali je u praksi loš jer... pa, kako da ovo kažem, Microsoft boli neka stvar za G4WL i jedini fokus mu je XBox LIVE na konzolama tako da G4WL drži ono čisto "reda radi", a da ni ne spominjem kako se PC scena nikada neće tako ujediniti pod jedan servis zbog dugogodišnjih MP praksi koje su raštrkale populaciju.

Naravno, ovo je sa strane nekakvog gamera ili što god jer se već dalo pročitati da developeri imaju svoje vlastite stavove o G4WL, od licenciranja pa dalje.

Constantine
06-11-2009, 12:07
jedina prednost gfw-a jee podrska za xbox360 gamepad.

Što je od koristi samo ako posjeduješ i Xbox i PC. Za sve ostale tu su PC gamepadi poput Chillstreama i Cyborga.
ne nije,ato sto je najbolji gamepad za pc upravo onaj od xboxa,a ne nikakvi logitechi.

cham3leon
06-11-2009, 12:16
Rly? Zbog čega? Kvaliteta, preciznost... Ergonomija je valjda ista, istog su oblika.

SkunK
06-11-2009, 12:19
Nisam nikad imao Reikov problem, ali da se nadovežem na G4WL.

To je, konceptualno barem, dobar servis sa potencijalom jer bi trebao bar donekle ujediniti PC gaming scenu pod jednu kapu, ali je u praksi loš jer... pa, kako da ovo kažem, Microsoft boli neka stvar za G4WL i jedini fokus mu je XBox LIVE na konzolama tako da G4WL drži ono čisto "reda radi", a da ni ne spominjem kako se PC scena nikada neće tako ujediniti pod jedan servis zbog dugogodišnjih MP praksi koje su raštrkale populaciju.

Naravno, ovo je sa strane nekakvog gamera ili što god jer se već dalo pročitati da developeri imaju svoje vlastite stavove o G4WL, od licenciranja pa dalje.

Znači ponudio ti je gdje da se instalira? :P


@The Fury Ma stavio sam "da?" jer si rekao "o tom, po tom" a nakon toga - ništa! :)

The Fury
06-11-2009, 12:20
?

Da pokrećeš sve igre s jednog mjesta? To mogu i ja sa Games Explorerom u Windows sedmici.

Praviš se pametnim, vidim.
Ako posjeduješ jednu orginalku GFWL, možeš igrat sve igre sa GFWL online. :pray:

@ReiKo Želio sam ostat mističan, ali očito nisam uspio :wink:

cham3leon
06-11-2009, 12:23
Pravit ću se još malo pametan. Online igranje je postojalo i prije GFWL. Kao i integrirani chat i ostala sranja koja nudi GFWL.

The Fury
06-11-2009, 12:28
Pravit ću se još malo pametan. Online igranje je postojalo i prije GFWL. Kao i integrirani chat i ostala sranja koja nudi GFWL.

Ma daj, šta stvarno, to stvarno nitko ne bi znao da nisi reko, Mr. Obvious.
Ali ja ne govorim o tome.

cham3leon
06-11-2009, 16:31
Prijedlog: reci onda o čemu govoriš.

bezimeni
06-11-2009, 16:46
Games for Windows Live...od kako je došao mogu ga samo pohvaliti. Svi novi naslovi konačno imaju standardne kontrole te je jednako igrati igru na pc-u ili konzoli što se kontrola tiče .Ti multiplatformski naslovi su dobili najmanje 20% na kvaliteti od kako se pojavio :thumbs2: .

The Fury
06-11-2009, 17:00
Prijedlog: reci onda o čemu govoriš.


Ako posjeduješ jednu orginalku GFWL, možeš igrat sve igre sa GFWL online. :pray:

Pažljivije čitaj. Znači ako imaš jednu original igru GFWL, možeš igrat i ostale GFWL u MP tj. online. Recimo imaš RE5 original a sa istim ključem možeš igrat GTA5 online.
Mislim da jasniji ne mogu biti.

Delirium
06-11-2009, 17:52
cek ako sam dobro shvatio ti pokusavas reci da bi trebali kupit jednu original igru i onda nabvaljat piratske verzije? :(

cham3leon
06-11-2009, 17:55
Ja svejedno mogu igrati sve igre online, ništa mi ne znači. Osim ako naravno apeliraš na gusarstvo :>

r0rschach
06-11-2009, 17:56
Oh goodie, exploit, i to na public forumu. :(

Arbiter of Change
06-11-2009, 20:42
Znači ponudio ti je gdje da se instalira? :P
Meni se instaliralo gdje sam i htio. :)

cham3leon
06-11-2009, 21:00
Evo ideje, crazy enough to work. Koliko znam, GFW ima svoj entry u registryju u kojem možda piše i direktorij instalacije. Ako je tako, kopiraš sve fajlove iz njegovog program files foldera na željenu particiju i u skladu s tim promijeniš i adresu koja piše u registryju!

http://t3.gstatic.com/images?q=tbn:yG6viwaTVgM2dM:http://www.keith-ayers.com/V2/images/AwesomeSmileySmall.png

SkunK
07-11-2009, 10:50
Evo ideje, crazy enough to work. Koliko znam, GFW ima svoj entry u registryju u kojem možda piše i direktorij instalacije. Ako je tako, kopiraš sve fajlove iz njegovog program files foldera na željenu particiju i u skladu s tim promijeniš i adresu koja piše u registryju!

http://t3.gstatic.com/images?q=tbn:yG6viwaTVgM2dM:http://www.keith-ayers.com/V2/images/AwesomeSmileySmall.png


Pa normalno, tog sam se i odmah sjetio i budem možda to napravio no to nije razlog ovog posta...

Razlog je zašto mi tu mogućnost nemamo odmah pri samoj instalaciji? Zašto prisiljavati korisnika da prčka po registryu? Nisu svi toliko tehnički vudreni...

Deadwalker
07-11-2009, 11:03
Razlog je zašto mi tu mogućnost nemamo odmah pri samoj instalaciji? Zašto prisiljavati korisnika da prčka po registryu? Nisu svi toliko tehnički vudreni...

Pa rekoh, Microsoft voli svoj software integrirati unutar samih windowsa. Nesto kao IE8 ili WMP12 :wink:

Arbiter of Change
04-12-2009, 10:27
A ne - Games On Demand Coming To Games For Windows Live (http://kotaku.com/5418213/games-on-demand-coming-to-games-for-windows-live).

Microsoft has announced that on December 15th, Games on Demand comes to Games for Windows Live, which is a very fancy way of saying it's going to start digitally distributing PC games.

Zanimljiva pomisao mi odmah pada na pamet: što ako Microsoft ovim putem, kako bi brzo postao ravnomjeran rival gigantskom STEAMu i drugim servisima (Impulse, GoG, itd), ponudi neke XBox 360 naslove ekskluzivnoSovim putem? Vaša mišljenja?

Deadwalker
04-12-2009, 19:22
Tesko. Iako je dobro sto barem kolko-tolko ulazu u taj projekt. Mozda na kraju iz toga i bude nesto

Razzarach
04-12-2009, 19:26
Nisam nikad imao Reikov problem, ali da se nadovežem na G4WL.

To je, konceptualno barem, dobar servis sa potencijalom jer bi trebao bar donekle ujediniti PC gaming scenu pod jednu kapu, ali je u praksi loš jer... pa, kako da ovo kažem, Microsoft boli neka stvar za G4WL i jedini fokus mu je XBox LIVE na konzolama tako da G4WL drži ono čisto "reda radi", a da ni ne spominjem kako se PC scena nikada neće tako ujediniti pod jedan servis zbog dugogodišnjih MP praksi koje su raštrkale populaciju.

Naravno, ovo je sa strane nekakvog gamera ili što god jer se već dalo pročitati da developeri imaju svoje vlastite stavove o G4WL, od licenciranja pa dalje.

xfire bar donekle radi taj posao... i steam isto
dok se tardni G4WL da bi uopće mogo igrat neke igre kao GTA4 itd.

Arbiter of Change
04-12-2009, 19:50
Steam? Možda, ali Valve je previše fokusiran na gaming i ništa drugo, više-manje, dok G4WL to može učiniti zbog jedne riječi - Microsoft. Ukratko, stvar je u tome čije ime ima veći utjecaj i težinu (što Steam znači nekome tko nije gamer ili ako ga ne zanima D2D kupovina?), tim više kad bi G4WL dolazio integriran u Windowse čime bi servis svakome automatski postao dostupan. Xfire je van svoje lige pored njih dvoje.

*Fila*
20-12-2009, 13:27
jebemti to smeće
e dal mi neko možde pomoć da sad ne otvaram novu temu u pomgajte
imao sam dirt na xpeu
i sad stavio seven
i save gameovi mi ne rade
znam da je zbog tog gfwl
jel se to da kako sad ispravit jer kad ih kopiram u my games folder veli u igri da ih nema
tia
ž

Constantine
31-12-2009, 19:38
eto,skinuo sam dirt 2 sa steama,pokrenem igru,sve super,i onda iskoci taj kurac,naravno trazi windows live id,ja ga unesem i pise da nevalja ili da live ne podrzava regiju iz koje je id,krenem napravit novi,fino pise unesite mail adresu pa ce doc mail sa potvrdom,naravno,nije doso.

Constantine
31-12-2009, 20:03
Parental Approval Required
The Windows Live ID you entered is a child ID.Your parent will need to sign in to complete the registration process.

wow,ovo djubre je zbilja posebno,da je gfw live covjek,sad bi dobio sakom u glavu.zakon je i to sto nemogu promijenit godine,jej.

Arbiter of Change
01-01-2010, 10:27
Maloljetnik. :)

Arbiter of Change
20-08-2013, 12:26
Ne da mi se otvarati novu temu u Gamingu, a ni prebacivati ovu - GfWL se zatvara za godinu dana. Microsoft je brzo povukao informaciju tako da možda nije konačno, ali mislim da nikomu neće faliti kao servis. Izigrajte taj Dark Souls dok možete.
http://www.rockpapershotgun.com/2013/08 ... next-july/ (http://www.rockpapershotgun.com/2013/08/20/it-liiiiiiiiives-gfwl-perma-closing-next-july/)

S “Games for Windows Live will be discontinued on July 1, 2014. Although it is available through Steam, Age of Empires Online requires features of the Games for Windows Live service. You can continue to enjoy all the features of Age of Empires Online as the service will remain 100% operational until July 1, 2014 when the server will shut down.”

Xero
20-08-2013, 14:40
Dark Souls prelazi na steam kad se GFWL ugasi.

Kid A
20-08-2013, 14:49
Nije potvrdjeno al to im je jedina ponudjena opcija za bilo kojeg deva/publishera sto zeli odrzat community

cham3leon
20-08-2013, 17:23
Sve u svemu MS je stvarno posao napravio.