PDA

Pogledaj cijelu verziju : Modovi za Oblivion



Da_killah
05-11-2009, 17:53
Nakon što sam 5 puta prešao Morrowindu, odlučio sam dati i Oblivionu još jednu i šansu i preći ga po drugi put, pa vas molim da mi predložite par "esencijalnih" modova, ništa previše i preekstremno, ili da mi preporučite igranje vanilla igre, ako mislite da je to bolje, budući da se 3god nakon prvog igranja ne sjećam ničega osim par questova za dark brotherhood i jean luca picarda kao kralja s početka.

I, molim vas, nemojte me slati na temu Oblivion modovi jer mi se stvarno ne da prolazti kroz 40str topica

Bartuc
05-11-2009, 22:31
Evo ja ti koristim ove modove (slika ispod) i igra je 100% stabilna, radi perfektno. Neka imena odstupaju od pravih imena modova, ali takvih je svega par, jebiga... I da, ovo su modovi koje koristim za Paladin klasu, za Assassin klasu bi sa ove liste izbacio "Lost Paladins of the divines" (pre pre sexy armor, prema slikama, još ga nisam našao :D) i ubacio Hashshashin ArmorS(Assassin's Creed :pray:), Deadlier SneakingSi Assassin's Blade.


OOO sam isprobao ali mi se ne sviđa, bolji mi je MMM iliti Martigen's Monster Mod pošto samo dodaje više monstera koji su odlično dizajnirani i balansirani umjesto da mijenja čitavu igru...


PS: Po meni su SVI ovi modovi Must Have!!!



http://www.imagesforme.com/upload/181a375e.jpg

Arbiter of Change
05-11-2009, 22:34
Odeš OVĐE (http://www.tesnexus.com/), prolistaš kategorije, sortiraš po želji (broj downloadsa, glasovi, itd) i odabereš. Isto tako baciš pogled i na Files of the Month.

cham3leon
05-11-2009, 22:36
Po meni OBAVEZNO moraš stavit OOO! Oblivion bez njega mi niš ne valja. Tona novih itema, monstera i njihovih ponašanja, gemova, oružja, kapuljača i plašteva, cijena kod trgovaca, loota...

Ali tako dobro balansirano, nisi zatrpan s lootom, ali nađe se jako dobrih itema u dungeonima, neopisivo je awesome naći neki stari ayleidski mač ili staff čistim slučajem.

Ima čak i mogućnost da se sprijateljiš s nekom određenom vrstom životinja, :pray: ali nikad nisam skužio kako se to postigne.

Da_killah
05-11-2009, 23:31
taj MMM bih mogao stavit, jer u oblivionu stvarno ima manje monstera nego u morrowindu, a nisam baš mislio 15,20 modova stavit nego 2,3 koja ste isprobali i znate da su kvalitetni, kao recimo OOO za kojeg sam već čuo

Bartuc
06-11-2009, 00:46
Lol, nije ti dosta 2-3 moda da napraviš od Obliviona poštenu igru xD Ali ako ih mora biti tako malo, onda si stavi ove modove...


1) Oblivion OOO
2) DarkUI'd DarN v1.6
3) Quest Award Leveling v1.8
4) Elven Map Redux v2
5) Illumination Within Revived v0.9.2


Ako već malo modova koristiš, onda pukni OOO tako da on ubaci gro stvari u igru. DarkUI je OBAVEZAN pošto katastrofalno sučelje napravi u perfektno sučelje. Elven Map je savršenstvo, pretvara onu katastrofalnu mapu svijeta u eye candy mapu koja je jedno 1'000'000x ljepša od originalne. Illumination Within ti daje života gradovima tako da se pale svjetla u kućama kako noć pada, tako da je atmosfera po noći jedno 20x bolja nego bez tog moda.

A Quest Award Leveling... Bez moda, ako riješiš neki quest na 3. levelu, item koji dobiješ kao nagradu će biti smeće. Ako isti taj quest riješiš na 40. levelu, taj item će biti epic. Ovaj mod ti automatski levela quest iteme svakih 5 levela tako da jačinom prate tvog lika, bez tog moda, SVI quest itemi su SMEĆE, mod je MUST HAVE!!!



To je fakat najkraća lista koju mogu smisliti, 5 modova ali zato preporode igru. Ali savjetujem ti da ne staneš na tih 5 modova. Ovu listu koju sam ti SS-ao sam mjesecima sastavljao tako da mogu komotno reći da su modovi perfektni. Neki će prigovoriti što nema OOO-a, ali jebiga, meni je MMM bolje sjeo iako je OOO van svake kategorije po kvaliteti.

Da_killah
06-11-2009, 14:12
oke, thx puno, skinut ću pa ću stavit i vidjet kako ide s tim :)

e,da, i modove mogu stavit kad hoću? nije da sam daleko došao, do onog ayleid ruina prekoputa zatvora, al opet :)

Bartuc
06-11-2009, 17:01
Možeš, mada bi ti preporučio da za svaki slučaj kreneš iznova zbog OOO-a. Čisto da potencijalne bugove izbjegneš.

MAFNi
09-11-2009, 15:21
Može par preporuka za modove s questovima(desetak) da ne skidam sve pa da sranje bude. I ima li išta novo o tes5?

Petar Prišlin
23-11-2009, 14:37
Prošo sam Morrowind 3 puta Oblivion jednom pa sam odlucio pokusat s modovima igrat Oblivion koje modove da odaberem i kako ih instaliram ?

MAFNi
24-11-2009, 15:22
Stavio je Bartuc. Modovi su ti obični setupovi.

Lord Jambrek
18-12-2009, 06:38
Stavi Midas Magic obvezno ako voliš magije.

http://planetelderscrolls.gamespy.com/V ... il&id=2502 (http://planetelderscrolls.gamespy.com/View.php?view=OblivionMods.Detail&id=2502)

Mirogamemasta
26-12-2009, 09:32
Imam Shivering Isles mod. Frend mi to instalirao. Sad sam ja probao. Ja sad pokusavam instalirati "The complete ranger 2 mod" i ne ide mi.
Prakticki extraktam fajlove i kopiram ih u data folder. Sta radim krivo. Tko zna?

Deadwalker
26-12-2009, 10:28
Shivering Isles nije mod, nego sluzbena ekspanzija. Glede tvojeg problema, probaj pitati u "help podforumu". Ne mogu ti pomoci posto nisam nesto bas koristio modove.

Takoder, baci oko na ovaj topic (http://www.pcplay.hr/forum/viewtopic.php?f=26&t=2146)
Ima dosta modova unutra te objasnjenja kako ih instalirati. Mozda nades rjesenje za svoj problem. :wink:

Mirogamemasta
26-12-2009, 11:21
Zahvaljujem na pomoci. Sad imam drugi problem. Procitao sam da se modovi ukljucuju preko OblivionLauncher-a. Zanima me da li mi treba kakav Shivering Isles Launcher ili ne?
Posto kad odem na Oblivion Launcher ne mogu kliknuti na data files opciju.

Mirogamemasta
26-12-2009, 12:36
Skinuo sam Oblivion Mode Manager. Sad je sve u redu.

Mirogamemasta
31-12-2009, 14:21
Trebao bih zamjeniti mjesta između major i minor skilla. (uzeo sam krivi major skill :( ) Da li postoji kakav mod za to?

wavefunct
31-12-2009, 14:29
wow mislim da postoji komanda, evo naso sam

pritisni tilde očoto "¸" to ti je odma lijevo od broja 1 i iznad tab-a.

i ukucaj "showclassmenu"

pa ce ti se izbacit nakav meni, al pazi na ovo dole upozorenje

WARNING: Using this menu will reset all of your skills to their default initial settings. (If you edit your class, instead of clicking "done" when you are done, leave the class menu open and save your game. When you reload it your Class will be changed like you wanted them to be and your skills will not be reset.)

Mirogamemasta
06-01-2010, 14:13
Koliko modova odjednom ste koristili u Oblivionu? (A da vam se ne rusi igra naravno).Frend kaze da je 10 previse???

Ja sam koristio ove za sad. Igra mi se rusi u jednom djelu, nisam siguran da li je zbog modova. (prije ce biti nesto drugo nego modovi :? )
http://www.imagesforme.com/thumb/thumb_ebbf16ef.jpg (http://www.imagesforme.com/show.php/899598_OblivionMods.jpg)
Uz ove koristio sam jos shiny gold i "colored map" mod.

Magnus
26-10-2010, 15:16
Hah, koristim barem stotinjak modova istovremeno :D... Ključ je dobar load order, inače je 99% da će se igra crashat, a to postigneš sa programom BOSS, ili Better Oblivion Sorting System. Ima stvarno kvalitetnih modova, i ako ih dobro posložiš, oblivion postanje puno bolja igra.

Mirogamemasta
26-10-2010, 21:09
Sa load orderom još nisam imao problema , ali moguče je da sam prije mozda stavio loš mod pa da mi se igra rušila.
Kad sam drugi put krenuo igrati uočio sam da mi se ruši često krad prelazim iz jedne prostorije u drugu. Na netu sam našao da je to zbog specular distance, pa sam ga stavio na minimum.
Nakon toga mi se igra puno rijeđe ruši. Jedini problem kod ove igre je taj što nikad ne možeš u potpunosti spriječiti rušenje. Uvijek će ti se to desiti, prije ili kasnije... :(
Igru možeš patchati, obogatiti i poboljasti sa modovima, jedino mi se čini da rušenje igre nikad nisu uspjeli do kraja spriječiti.
Za sad imam 30-ak modova.

Looky
30-10-2010, 10:42
jel mi moze netko tocno pojasnit kako instalirat ovaj mmm i ooo ?
ooo sam instaliro extracto tamo gdje je oblivion al mislim da sam krivo nesto napravio, jer ga nevidim tamo kad bi ga ukljucio pod data files ? pls help :)

Looky
30-10-2010, 11:50
nevermind, mislim da sam skuzil :)

Looky
30-10-2010, 13:45
sorite za triplepost al opet problem :(
dakle stavio imam OOO 1.3 verziju i MMM 3.0 (i jos neke modove), uglavnom igra nece radit ako je MMM enablean, znaci da je u njemu problem, jednostavno cim pokrenem mi se zacrni ekran minimizira se i nestane, dakle crasha :(
jel netko imao slicnih problema ? help ?
imam i onaj unoffical patch

Aerial
18-11-2010, 13:19
Kvragu, instalirao sam OOO 1.32 i onak... igra je retardirana. :(
Framerate je 50% niži, a igra je 300% teža.

Nije mi baš neki gušt kad me na prvom levelu zabijaju spectral raideri u jednom udarcu, kad ne mogu ni jedan dungeon dovršiti, kad me štakor vidi kroz stealth sa 2 kilometra i kad mi treba 3 mjeseca za levelup.

Jel ima neki pozitivni razlog da zadržim ovaj famozni mod ili da ipak obavim uninstall? :D

Mirogamemasta
18-11-2010, 15:05
Jesi probao pomaknuti difficulty slider na nižu razinu?
Ja sam gledao trailer za OOO mod i opako mi se sviđa, pa ne moze biti tako tesko valjda.
Posto OOO mjenja brutalno cijelu igru, prvo sam odlucio proci cijelu igru sa par "manjih" modova pa tek poslje ubaciti OOO.

Neven <R>
18-11-2010, 15:10
Kvragu, instalirao sam OOO 1.32 i onak... igra je retardirana. :(
Framerate je 50% niži, a igra je 300% teža.

Nije mi baš neki gušt kad me na prvom levelu zabijaju spectral raideri u jednom udarcu, kad ne mogu ni jedan dungeon dovršiti, kad me štakor vidi kroz stealth sa 2 kilometra i kad mi treba 3 mjeseca za levelup.

Jel ima neki pozitivni razlog da zadržim ovaj famozni mod ili da ipak obavim uninstall? :D
Meni je pozitivno to što je teže, lel. Al moram priznati da se i nisam namučio nešto posebno, jedino što treba biti malo veći level da se krene na main quest.

Aerial
18-11-2010, 17:46
Ae, pretpostavljam da mod ima svrhu tek na višim levelima, jer ovako je ... hm... blesavo :D

Niš, uključiti ću ga tek kasnije, za sad ću normalno igrati :P

Arbiter of Change
18-11-2010, 17:52
Ne, fali ti skilla. :)

Neven <R>
18-11-2010, 17:56
Možda si krenuo u dungeone koji su prejaki za tvoj level, u OOO se mobovi ne levelaju sa tobom pa su mnogi dungeoni i preteški za likove niskog nivoa. Kreni rješavati side questove za razne guildove i onda kad nabildaš charactera možeš ići na main quest i rješavati one dungeone koji su prije bili preteški.

Aerial
18-11-2010, 23:36
Ne, fali ti skilla. :)

> This < (http://www.cesspit.net/drupal/node/1498)

Oscuro je htio popraviti grozan level scaling, pa je napravio grozan static.
"Second level. More imps that flee as they see me, I chase them down the corridor, then I see a phantom like figure far away. Then I see a huge glowing projectile coming toward me that takes the whole corridor (impossible to dodge). It hits me. I die. I was at full health."

Takva je filozofija OOO, čini se: U hodniku broj #1 su štakori koje ubiješ pogledom. U hodniku #2 su radioktivni gigantopitekusi koji te ubiju dodirom malog prsta.

Možda na nekom nabildanom levelu to nema veze jer si na istoj razini kao i dotični gigantopitekus, ali ako u je*enom Vilverinu (!) ne mogu ubiti običnog bandita u fur armoru jer lik ima hit pointa koliko i brontosaur, onda nešto zbilja ne valja sa scalingom :D

Arbiter of Change
19-11-2010, 00:10
Ili, pa ne znam, ne lutaj svuda uokoliko dok si njubara, posebno ne u dungeonse. Vidi se da nisi igrao Gothic igre. :)

Aerial
19-11-2010, 00:33
A kako bi trebao dignuti levele da budem spreman za dungeone? Preprodavati robu iz dućana u dućan pa onda satrati bandite svojim menadžerskim skillovima? :D

Mah, uključiti ću OOO, al ću zadržati normalni level progress :P

Neven <R>
19-11-2010, 07:28
Pa nije svaki dungeon težak. Velim ja nisam imao pretjeranih problema, osim ako sam otišao u zone koje su namijenjene playerima višeg levela gdje su me satrali. Npr. nemoš otići odmah u anvil i očekivati da ćeš klati one lavove i slično oko tog grada, ne možeš otići u svaki kutak cyrodiila i svaki random dungeon i očekivati da ćeš bez problema to proći, ali mnogi dungeoni su normalno prelazivi i samo sa skelićima, ako rješavaš side questove sigurno ćeš i naići na takve dungeone. Moći ćeš lako prepoznati je'l dungeon prelaziv po protivnicima, ak npr. uočiš amazonke u dungeonu nemoj ni pokušavati ništa dok nisi neki viši level, al ak vidiš skeliće u dungeone onda su prilično velike šanse da nećeš imati posebnih problema.


Meni je to što se protivnici levelaju skup sa mnom grozno i totalni mi je deal breaker u Oblivionu pa mi OOO ne bi ni imao smisla za igrati sa normalnim scalingom.

cham3leon
19-11-2010, 09:00
Pa i meni je bolje po OOO sistemu. I ovo što Neven kaže, ja sam primjerice u svaki dungeon išao dok nisam naletio na protivnika, pa ocijenio o kakvom se protivniku radi i mogu li ga ubiti, ako ne, lako pobjegneš van.

Jedino je malo nezgodno što na otvorenoj cesti ovako imaš šansu da te napadne ice troll ili nešto, al' ajde.

Aerial
19-11-2010, 14:46
Vilverin je inače onaj dungeon koji vam je pred nosom kad izađete *iz tutorial zone*.

IGoR_2803
27-02-2011, 21:03
@bartuc: možeš negde iskopati onaj screenshot sa popisom modova za oblivion? došla mi volja da ga opet pređem, a ovo kaj si linkao je down... :(

IGoR_2803
28-02-2011, 19:04
Evo ja ti koristim ove modove (slika ispod) i igra je 100% stabilna, radi perfektno. Neka imena odstupaju od pravih imena modova, ali takvih je svega par, jebiga... I da, ovo su modovi koje koristim za Paladin klasu, za Assassin klasu bi sa ove liste izbacio "Lost Paladins of the divines" (pre pre sexy armor, prema slikama, još ga nisam našao :D) i ubacio Hashshashin ArmorS(Assassin's Creed :pray:), Deadlier SneakingSi Assassin's Blade.


OOO sam isprobao ali mi se ne sviđa, bolji mi je MMM iliti Martigen's Monster Mod pošto samo dodaje više monstera koji su odlično dizajnirani i balansirani umjesto da mijenja čitavu igru...


PS: Po meni su SVI ovi modovi Must Have!!!



http://www.imagesforme.com/upload/181a375e.jpg

ej, imaš možda negdje ovaj screenshot još uvijek? :)

ili da mi lijepo napišeš koje modove preporučaš za oblivion, vidim da si dosta iscrpno to proučio... :)

Bartuc
01-03-2011, 12:25
Na žalost nemam novu listu :( Našao sam neki prastari DVD sa modovima, ali to nije ta lista koju sam tu spominjao. Možda je netko zapisao, ja se fakat ne sjećam više tih modova.


A ovo je ta stara verzija gdje pola toga fali, ali ovi koji su na listi mi nisu radili sranja, inače ih nebi bekapirao :D

PS: Brojevi su redoslijed instalacije...


http://i.imgur.com/DAyJD.png

Aerial
01-03-2011, 12:29
02. je vjerojatno najbolji :)

Bartuc
01-03-2011, 12:30
02 se ne smije spominjati :D

IGoR_2803
01-03-2011, 12:44
i za ovo bude mi trebalo par dana da opće posložim igru prije nego je počnem igrati... :(

Bartuc
01-03-2011, 12:55
Meni je pod normalno da potrosim i po tjedan dana na modove i onda mi se igra zbog npc-a i dijaloga zgadi u roku sat - sat i pol :D frustracija zbog izgubljenog vremena je porazavajuca xD

Arbiter of Change
01-03-2011, 13:19
Kroz zadnjih par dana sam potrošio jedno 7-8 sati da osposobim igru (skidanje modova, instaliranje, tweakanje, itd).
FCOM i neki drugi modovi su instalirani, zajedno sa texture replacerima. Tko zna, sad možda i odigram više od 2 sata ukupno. :)

Inače, imamo temu za modove.
viewtopic.php?f=26&t=2146 (http://www.pcplay.hr/forum/viewtopic.php?f=26&t=2146)

Aerial
01-03-2011, 13:48
Počeo sam i ja opet :(

Ovaj put zakoračio u Shivering Isles (doduše, na 5. levelu) i .. well... jako mi se sviđa setting. Puno interesantniji od Cyrodiila. Niš, idem nabiti par levela po pećinama Cyrodiila pa pravac Isles :D

Arbiter of Change
01-03-2011, 21:17
Ništa za mene, odustao opet nakon sat vremena.

Aerial
01-03-2011, 21:34
xD

usput, jel postoji neki generalni konsenzus u vezi najboljeg moda za modele likova ili da skinem HG Eye Candy? :D

Bartuc
01-03-2011, 21:36
Ništa za mene, odustao opet nakon sat vremena.

Haha, vidim nisam jedini. Opere me nevjerojatan hype, totalno budem nabrijan, izađem iz tamnice i krene mi suza na oko koliko je prekrasna igra, a zatim uđem u IC i nakon prvog dijaloga obrišem igru :( Standardni scenario koji sam ponovio jedno 5-6 puta sigurno.


Sva sreća pa sam zadnji put jebeno zabrijao da sam Paladin i prešao sam i igru i SI.

Aerial
01-03-2011, 21:56
Alo, mod za sise i guzice.

Mirogamemasta
01-03-2011, 22:01
Ma skini si Eye Candy ili Roberts male/female body mod. Oni se najvise koriste kad modderi rade armore ili nesto slicno za body modove.

Evo ti i lista vecine body modova iako mi nije jasno zasto nisu stavili Roberts body mod.
http://www.uesp.net/wiki/Tes4Mod:Body_Mods

Nije mi jasno kako odustajete tako lako nakon sat vremena, ali ja igram prvi put pa možda zato. (Btw moram se pohvaliti kako imam 180 sati sa prvim likom :D .)
Ali bome i za drugi put imam velike planove za prelazak, hehe. Btw chek this out: http://www.tesnexus.com/downloads/file.php?id=37329
Nije jos gotovo i tek je u alpha fazi, ali damn.. :pray:

str1k3r
01-03-2011, 22:52
Mislim da sam danas pretjerao sa Oblivionom, dan mi je otišao u istraživanje Alyeid ruševina, fortova i tu i tamo sam obavio koji djelić glavnog questa; tek toliko da bih dobio pristup Oblivion Gatesima.

Naravno, igram sa Nordom. Prvi puta u Oblivionu, mind you. Inače bih igrao sa Imperialom, Bretonom ili Khajiitom.

Anycase, ako tko ima kakav mod koji poboljšava iskustvo (tipa OOO) ili teksture, bio bih mu jako zahvalan ako bi me uputio u njihovom smjeru jer mi se neda listati cijeli Nexus. :)

Aerial
03-03-2011, 00:25
Danas sam probao Francesco's mod i sviđa mi se više od OOO.
Bed je što, baš kao i kod OOO, framerate očigledno padne, a ima i grešaka s meshevima :(

ffs, morati ću odigrati vanilla oblivion...

Arbiter of Change
03-03-2011, 00:32
FCOM, brate, FCOM.

Aerial
03-03-2011, 00:41
Strah me pomisliti kakva će mi stabilost biti s time :D

Raz
03-03-2011, 00:43
Ništa za mene, odustao opet nakon sat vremena.
Dobro za znati da nisam jedini. Veći mi je gušt u samom instaliravanju modova nego u igranju. :(

Bartuc
03-03-2011, 00:44
Meni je MMM bio bolji i od Frančeska i od OOO. Nekako su mi monsteri bolje ležali, nisu bili "over the top".

Arbiter of Change
03-03-2011, 00:46
Strah me pomisliti kakva će mi stabilost biti s time :D
Savršena. Tajna je u RAM-u i defragmentiranom hardu.

@Bartuc
Dani biranja su iza nas, FCOM ujedinjuje sve te overhaulse.

str1k3r
03-03-2011, 00:53
Jel' itko probao Dremora Companion mod?

U biti, mod se sastoji od par zanimljivih kvestova u kojem prvo, kao nagradu osvojite dremora companiona, a kasnije čak i vlastiti Plane of Oblivion. Mod ima i voiceover. :)

McPingvin_v2.0
08-03-2011, 02:59
Sadlebag mod mi nikako neće proraditi :S

McPingvin_v2.0
17-03-2011, 01:51
Le bump.

Zna netko neke dobre modove s ženskom odjećom? Ne sexy stripper odjećom, nego dobrom odjećom? Female Bretonica, mage na najjače <3

Aerial
20-03-2011, 13:33
Odjeća? Na ženkama? lolwut? :D

McPingvin_v2.0
20-03-2011, 14:44
Har har :P

Aerial
20-03-2011, 15:41
Ima lijepih, ali šteta se što većina tih modova za odjeću/modele/frizure odnosi na samog igrača, a u Oblivionu je je*eno nemoguće igrati iz trećeg lica, pa onda ništa od tog uljepšanja zapravo ni ne vidiš :(