PDA

Pogledaj cijelu verziju : nerazumno stekanje u svim igrama koje imam osim u Ice Tower



KI KI
04-11-2009, 14:29
pred mjesec dva sam u CoD2 primjetio da mi zna zastekati na par sekudni i onda igra nastavi dalje... uglavnom na serveru mi tih 5-10s pise 999 i slika mi stoji ali zvuk ide i dalje dok i on nezasteka ali samo na sekundu. onda imam hon ali u njemu jako rijetko mi zasteka na 1s i to mogu razumjeti jer je igra zahtjevna i taman za moj pc. onda anno 1404(da ja to mogu pokrenuti) mi zasteka na par s isto ali isto jako rijetko makar cijelo vrijeme mi steka jer se igra vrti na neoptimalnih 5fpsa... i sada evo izvadio stare cd-e od SS TFE i SS2nd i onak skroz na lowest ali bas skroz mi isto zna zastekati na par s a na highest mi malo jako cesto zbloka igru na 10s... e sada do cega je to problem? do igra nije jer je u vise igara skoro isto... moze biti u pcu... ali sta u pcu? ako neznate odgovor ili ako niste sigurni evo ovaj tjedan bi trebo dobiti jos 512 rama i ako ce i dalje stekati onda neznam... jeli moguce da je to zbog OC-a? ili nes sa strujama? ili sa necime... ???

zoky
04-11-2009, 14:31
Prvo napiši konfiguraciju!

Može biti od OC-a! Jesi testirao dovoljno dugo ako si overclockao?! Spusti frekvencije pa probaj, jer si možda previše digao....

A može biti da imaš neku gamad na kompu!?

KI KI
04-11-2009, 15:36
a mislim cudno kaj mi neznas konfiguraciju :(
Intel celeron 2.4@2.76
Nvidia GeForce 5200 FX OC-ana sa 250mhz i 330 mhz na 300mhz i 400mhz
1gb DDR1 191.7Mhz
maticna asus p4s8x-x
nebi reko da je nestabilan clock jer moze ici jos gore sa boljim hladjenjem i napajanjem a sto se gamadi tice pred par mjeseci je to pocelo a pred mjesec sam rusio sistem tak da je nemoguce

zoky
04-11-2009, 15:53
Ja i dalje sumnjam na OC ili procesor ili grafička! (Smanji frekvencije i provjeri temperature)

Ako u tome nije problem, bojim se da će morati opet "rušiti" windowse!
...jer čisto sumnjam da je problem u "ostalom" hardveru...

KI KI
04-11-2009, 16:26
nebi reko da je graficka ali to mi je lako za spustit frenkvencije pa cu probat. a sta se tice procesora evo sada sam upalio GO - orthos i vec sat vremena mi stressa ram i cpu i nikakvih gresaka za sada

zoky
04-11-2009, 16:39
Znači CPU nije!

Ne moraš spustiti frekvencije GPU-a. Izvrti 3DMark i vidjet ćeš dal će se ti isto dešavati ko i u igrama.
Ako hoće, onda znaš u čemu je problem... :roll:

KI KI
04-11-2009, 16:42
spustio.... clocko grafu prek programa pa imam 2 postavke xD onu ocanu i onu normalnu pa mi je lako prebacivati s jedne na drugu

evo spustio i sada mi nesteka ni cod ni SS2nd ali osjecam razliku dosta xD kako da provjerim koji mi je stabilan clock?

Čux
04-11-2009, 22:10
diži ga mic po mic i stani kad vidiš simptome opet.

zoky
05-11-2009, 16:18
Pa pokreni 3DMark!