PDA

Pogledaj cijelu verziju : Tarantino



W3DR4N
25-12-2005, 15:15
Tarantina ili volite ili mrzite. Pošto forumom prevladava generacija osamdesetih, morate biti upoznati s njegovim radom, barem djelomično.
Iako je samostalno snimio samo četiri filma, i to mu je bilo dovoljno da postane jedan od poznatijih redatelja današnjice. Pitanje je jednostavno. Odgovorite i obrazložite odgovor.

Büre
25-12-2005, 15:19
Tarantina ili volite ili mrzite. Pošto forumom prevladava generacija osamdesetih, morate biti upoznati s njegovim radom, barem djelomično.
Iako je samostalno snimio samo četiri filma, i to mu je bilo dovoljno da postane jedan od poznatijih redatelja današnjice. Pitanje je jednostavno. Odgovorite i obrazložite odgovor.

Mislim da ce Pulp Fiction uvjerljivo pobjedit.Svi ga volimo zbog brutalnosti, ali kvaliteta filmova (ne ukljucujuci Pulp Fiction) je low.
Zakljucak, jedini vrhunac Tarantina je P F

Sickmanno1
25-12-2005, 15:31
Ja sam gledo sve njegove filmove i nemogu rec da su mu filmovi wow i nije mi jasnoo sta vidite u tim njegovim filmovima, stog glas nedajem nikom.....evo sad ce opet ispasta da sick sere :D

v4MP1r3
25-12-2005, 15:37
gledao sam puno od njega al mi je KillBill najjaci od svih

nekima je to jednostavno bezveze, rasjece ih, i onda se oni dignu i odsetaju, al ipak, to je crni humor, lol, obozavam taj serial! ;;DD

W3DR4N
25-12-2005, 16:33
gledao sam puno od njega

Tip ima četiri samostalna filma, ako je to puno...

Osiru$
25-12-2005, 17:24
Tarantina ili volite ili mrzite

Kod mene je sredina. Tarentina mrzim, njegove filmove volim :)

Pakleni Šund i Reservoir Dogs moj su izbor.

DeViL
25-12-2005, 17:25
gledao sam puno od njega

Tip ima četiri samostalna filma, ako je to puno...

ima 5, zaboravio si da imaju kill bill 1 i 2 :)

Osiru$
25-12-2005, 17:27
gledao sam puno od njega

Tip ima četiri samostalna filma, ako je to puno...

ima 5, zaboravio si da imaju kill bill 1 i 2 :)

A ok... Mada je taj film sniman kao cjelina. Prvobitno se trebalo rezati dosta minutaže i onda je Kventin "I like women feet" Tarentino odlučio da će izdati film u dva dijela.

Rocchiro
25-12-2005, 17:33
pulp fiction...tarantino je bolesnik :)

T.N.T.
25-12-2005, 17:43
Kill Bill... :pray:

W3DR4N
25-12-2005, 18:13
Zapravo, prvobitno je Kill Bill trebala biti trilogija. Tek je nakon završetka prvog Volumea shvatio da nema dovoljno materijala za tri filma.

Da me ne uhvatite za riječ, KB jesu dva filma, ali funkcioniraju kao cjelina, tako da ga računam kao jedan.

mrs.croft
25-12-2005, 22:04
pulp fiction :pray:

Wildboy
25-12-2005, 23:18
Gledao sam sve osim Jackie Brown... Pulp Fiction mi je jedan od najboljih filmova pa tako mogu reći da je najbolji od navedenih... Također sviđaju mi se i ovi drugi, a tarantinov redateljski stil mi je baš kool :pray:

Prince-Artas
27-12-2005, 23:27
Tarantino :pray: :pray: :pray:
Pakleni Šund :fof: :fof: :fof:

4Non1MuS
30-12-2005, 20:31
Ima dobrih filmova, ali mi je Peter Jackson bolji.

v4MP1r3
30-12-2005, 20:36
Ima dobrih filmova, ali mi je Peter Jackson bolji.

sumnjam, mozda....
NE, bar ja tako mislim, al mislim isto da je onaj GuyRichie jako dobar (zanemarimo zenu), uzasno mi se svidio onaj "Zdrpi pa/i Brisi" a TAKO HOCU gledat "Revolver" samo kaj ovi krelci kod mene to ne vole ://

W3DR4N
30-12-2005, 20:42
Ima dobrih filmova, ali mi je Peter Jackson bolji.

sumnjam, mozda....
NE, bar ja tako mislim, al mislim isto da je onaj GuyRichie jako dobar (zanemarimo zenu), uzasno mi se svidio onaj "Zdrpi pa/i Brisi" a TAKO HOCU gledat "Revolver" samo kaj ovi krelci kod mene to ne vole ://

Nije revolver tako dobar, doduše nije ni loš. Uz Snatch, trebaš pogledati Lock, Stock and two smoking barrels.

Šta se tiče ovih tipova koji dižu Jacksona u nebesa, 90% ih nije vidjelo niti jedan film prije Prstenove družine. Osobno, Jackon nije ništa posebno, samo tip s idejom kojem se posrećilo.

v4MP1r3
30-12-2005, 21:20
SJackon nije ništa posebno, samo tip s idejom kojem se posrećilo.

e to je istina, vecina likova i u glazbenoj i u filmskoj industriji moraju imati HRPU srece da uspiju... cista istina

lcy
30-12-2005, 23:23
... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... kill bill... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... prvi i drugi... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ja se jednostavno lomim na njih... :rotfl: :rotfl: ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... e kad smo kod kill bill... dode ti meni jedan dan lik... a inache se kurchi okolo kako je on filmofil...(pogledam u mjesec dana vishe filmova nego kaj je on pogledal u zivotu...) i uglavnom kaze on kako je kill bill sranje... nerealan... kako je ona uspjela pobiti sve one ljude u onoj sobi (u prvom filmu) i kao kako je onaj lik mogo stajat na machu... (drugi film) (i josh mnogih sranja mi je reko...) i kao ja mu se pocnem smijati i on me pita zake se smijem... ja: pa to ti je crna komedija... on: HAHAHAHAHAHAH (onak bahato kao koja sam ja budala...) i ja mu kazem ak mi ne vjerujesh... pitaj si sve druge... i svi ce ti rec da je to crna komedija... i ide on pitat... a ko za inat prve cetiri osobe koje je pito su bile totalne kretenchine... nisu znali ke je film... i dobro ja mu kazem... pitaj ovog... (i pokazem na rocnika) i pita on njega i kaze mu rocnik daje to crna komedija... i nevjeruje on i ja mu kazem odi pitat drugog rocnika... i na kraju je ispo takva budala... da smo mu se rocnici i ja smijali par dana... ... ... ... ... ... ... :? :? u jebote al sam se napisal... kladim se da nitko nece procitat ovo do kraja... :D

Osiru$
30-12-2005, 23:38
Nije revolver tako dobar, doduše nije ni loš. Uz Snatch, trebaš pogledati Lock, Stock and two smoking barrels.


Slažem se. Potonja 2 su puno bolja. U Revolveru mi jedino valja predobra gruma Stathama i Liotte, a veliko iznanađenje mi je bio i Andre 3000. Inače je film jebeno nejasan i zbunjujuć.

Snake
31-12-2005, 00:04
Kill Bill mi je najdraži film (kao cjelina).
I tako kad mi isto dođu neki likovi koji ne kuže ništa (a ima ih dosta), ne mogu im objasnit zašto su u krivu.
Je da je to crna komedija, ali drugi dio nadilazi prvi u svemu viđenome, a rečenice koje Bill govori su za sva vremena. Možda to i neki ne vide, ali treba se puno o njima razmišljat. Eto ja sam pogledo film već 10 puta i svaki put kad ga gledam skužim neka nova značenja i poglede. To je moje mišljenje o tome.
Tarantino je legenda, a za onog tko ga uspoređuje sa P. Jacksonom... ne znam, to su dva različita čovjeka, priklanjaš se onome koji je bliži tvom profilu, valjda.

lcy
31-12-2005, 00:35
slazem se s tobom.. u totali... nemresh usporedivat tarantina i jacksona... to tij e kao da usporedujesh... Bob Marleya i Kurt Cobajna... obadvojca su legende... za opcu glazbu i za svaki svoj zanr... jednostavno... legene... (ja niti jedan KB nisam pogledo odpocetka pa do kraja... :D)

Matheus
31-12-2005, 00:37
tarantino je legenda šta se tiče jebeno-crno-humornih filmova, a Jackson nas je razveselio s LOTR. filmovi nisu slični i ne daju se uspoređivat

W3DR4N
31-12-2005, 01:45
...predobra gruma Stathama i Liotte...

To je nešto novo? :D

Voigtkampf
31-12-2005, 09:56
Pulp Fiction.

To je pakleniSšund.

Kill Bill je obični šund.

DeusEx
11-02-2006, 20:19
Pulp Fiction je zakon što ga više gledaš to je sve bolji 8)

dete
10-04-2006, 07:51
hmmm a od sumraka do zore...?????

meni se najvise svida kill bill jer je najpotpuniji , naj pricu imaju reservoir dogs... a najotkaceniji je Pulp fiction...znaci sva 3 su jebena na svoj nacin... i nemogu se odlucit fakat za koji bi glaso...jackie brown mi nije bas nes posebno

'L$d'
10-04-2006, 11:53
Pakleni puding tj shund :killyou:

dugi
12-04-2006, 08:00
Tarantino je vec za zivota postao kultni redatelj.Filmska industrija bi bila predvidljiva i dosadna bez ovog genijalca.Zasluzio je svaki $ koji je zaradio ako nicim drugim onda hrabscu jer ono sto on snima moze proci samo njemu i nikom drugom.

Glass
12-04-2006, 10:02
Ima dobrih filmova, ali mi je Peter Jackson bolji.

Petar Jackson je tip koji pronalazi stvari koje su nekad bile popularne i onda ih on ponovo snimi, dok Tarantino sam smišlja svoje filmove i svaki je genijalan.

goGAMERo
12-04-2006, 12:40
Nikad niam volio Tarantina, ali eto Kill Bill se može pogledati :wink:

brain_fart
13-04-2006, 09:48
zashto se stalno spominje kill bill ili pulp fiction? nitko nije gledao jackie brown? taj film je sjajan... a da reservoir dogse da i ne spominjem (psi iz rezervoara? :rotfl: ) nego, kill bill je vishe kao neki dekadentni eksperiment nego bash film po njegovom opusu...