PDA

Pogledaj cijelu verziju : GeForce 6200 problem



02-11-2009, 10:10
Ovako ta graf. mi je najviše što mi komp podržava ali se užasno grije (došlo na benchmarku do 90 pa sam ugasio komp)
Mislim si uzeti za nju Zalman vf700-cu i zamjeniti pastu s arctic silverom 5.
Koliki pad temperature mogu oćekivati? Ima li u tome igdje problema? Ima li u hr igdje Arctic Cooling High Performance MX-2?

IGoR_2803
02-11-2009, 10:26
Ovako ta graf. mi je najviše što mi komp podržava ali se užasno grije (došlo na benchmarku do 90 pa sam ugasio komp)
Mislim si uzeti za nju Zalman vf700-cu i zamjeniti pastu s arctic silverom 5.
Koliki pad temperature mogu oćekivati? Ima li u tome igdje problema? Ima li u hr igdje Arctic Cooling High Performance MX-2?

po meni ti se ne isplati bacati pare za novi hladnjak... to je stara grafa i s njom se nećeš naigrati novih (novijih) igara... skini stari hladnjak, promjeni pastu, stavi ga natrag, počisti od prašine i to ti je to... dobit ćeš isti rezultat kao da kupuješ novi hladnjak...

Bartuc
02-11-2009, 10:57
Kako misliš da je to najviše što ti komp podržava? Ako je AGP kartica, imaš podršku do ATI HD3850 ili ATI HD4650, ako je PCI-e, onda nemaš limita... Jedino ako si mislio da te napajanje koči!? Ali naravno, vjerojatno ti se to niti ne isplati pošto pretpostavljam da je riječ o starom kompu koji se ne isplati više nadograđivati...



Što se VF700 tiče, vidim da podržava PCI-E verziju grafe, ali nigdje ne vidim info za AGP. Tako da si provjeri jel su obje verzije istoga dizajna, ako jesu, onda se može i na AGP montirati. Mogao bi dobiti ziher kojih 30-ak stupnjeva niže temperature. Ali slažem se sa Igorom, rađe si očisti trenutni cooler i poradi na protoku zraka u kućištu pošto se ne isplati ulagati u tu grafu. A i neka te ne brine tih 90 celzija, za grafe je to povišena temperatura ali ne i fatalna :D

02-11-2009, 11:41
hvala na pomoći n ne planiram nešto igrat. ali mi treba svakako jednostavno zbog vruće graf. mi ginu druge stvari. imam agp verziju

P.S. cooler čist ko suza :rambo:

Bartuc
02-11-2009, 11:50
Uzmi u obzir da ako ne igraš igre, grafa ti ne dolazi do tih 90 celzija već radi na Idle temperaturama koje su znatno niže (jedino ako radiš nešto drugo što intenzivnije koristi grafičku karticu). Tih 90 celzija ti je Load temperatura, odnosno kada je grafička kartica pod punim opterećenjem.

02-11-2009, 11:53
3d stuff :hangin: to je što ju ubija. pogledao sam coler mi stane ipak ću ga uzet. Neka mi bude hladno ... ovaj sretno.

Bartuc
02-11-2009, 11:56
Onda super. Nemoj se iznenaditi ako se temperature prepolove. Meni su se sa VF900 doslovno prepolovile temperature na grafičkoj koja se još više zagrijava nego GF 6200 :D Samo dobro očisti staru pastu sa vatom i mrvu alkohola tako da se sjaji te stavi full tanki sloj nove paste (kao list papira)...

02-11-2009, 12:28
E sad kad smo već kod toga kakav alkohol da koristim (možda izopropilni) di da ga nabavim. Ima li dozvola za mlađe od 21,18,16 (za kupiti naravno)

Bartuc
02-11-2009, 12:44
Običan alkohol, vjerojatno ga imaš doma :D Ako nemaš alkohola, možeš i bez njega tako da upotrijebiš gumicu za brisanje olovke. Prvo očistiš čip ili bazu coolera sa vaticom i nakon toga odmastiš površinu sa gumicom (nježno). Ili samo dobro izglancaš sa vaticom, dok ne osjetiš da nema paste ili masnog sloja.

02-11-2009, 21:06
žao mi je šljivovice :cry: ali stara ustajala kvasina će obaviti posao :friends:

IGoR_2803
02-11-2009, 21:40
ukoliko pasta nije baš jako skorena ide i bez alkohola, obična papirnata maramica (ne WC papir jer ostavlja previše vlakana, štapići za uši za rubove GPUa te gumica za brisanje da se pokupe eventualni ostaci...).. također je mudro prije skidanja starog coolera malo stress-ati grafu tako da temperatura naraste tek toliko da stara pasta malo omekša i postane viskoznija ako je jako skorena... tek toliko da lakše skineš cooler i lakše je počistiš... čuo sam za šeme da ljudi griju cooler sa fenom ali nema potrebe za time, jednostavno uključiš furmark malo, brzo gasiš komp, izvadiš grafu i voila...

Bartuc
02-11-2009, 22:57
Da, tako i ja radim, fore sa fenom su mi pre glupe :D A nije ugodan osjećaj kada se pasta zakori i cooler neide dolje, imaš osjećaj da ćeš sve potrgati. Kada pizde stavljaju najjeftinije paste ispod serijskih hladnjaka :(

04-11-2009, 09:58
meni se skorila nebiju bog mogao lako izvuć (doša bi isus i pretvoria je u vino)

IGoR_2803
04-11-2009, 10:29
meni se skorila nebiju bog mogao lako izvuć (doša bi isus i pretvoria je u vino)

kažem ti, zagriješ grafu nečime tipa furmark, brzo isključiš komp, izvadiš grafu, a cooler kad skidaš ga ne čupaš okomito s grafe nego ga lagano rotiraš lijevo, desno, lijevo desno, dok ne popusti pasta...

Ivan_87
04-11-2009, 11:55
meni se skorila nebiju bog mogao lako izvuć (doša bi isus i pretvoria je u vino)

:D desilo se i meni to na starim grafama .. napravi kako ti igor kaže

jedino ako nisi umjesto paste na grafu stavljao ovaj tip visko kvalitetne pastehttp://www.mayfairstationers.co.uk/images/HK9150.jpgS:)

Bartuc
04-11-2009, 12:51
Ima ljudi koji stavljaju termalno ljepilo umjesto termalne paste na procesor/gpu :D


Ovako nešto od AC-a - http://www.arcticsilver.com/arctic_silv ... hesive.htm (http://www.arcticsilver.com/arctic_silver_thermal_adhesive.htm)




CAUTION!
Arctic Silver Thermal Adhesive is a permanent adhesive.
Components you attach with Arctic Silver Thermal Adhesive will stay attached forever.


:D