PDA

Pogledaj cijelu verziju : Wifi



Nodakim
29-10-2009, 13:20
Ako imam podatkovni paket of 2gb kod tcoma u tarifi i300,da li u potrosnju toga I
ide I ako Sam spojen preko svog routera?

Insert
29-10-2009, 15:09
Ne.

Ako si spojen na router, troši se ADSL promet. To i je svrha wifi-ja.

Nodakim
29-10-2009, 19:38
A kada nisam spojen na svoj router,a net mi ipak radi to je onda na njihovoj mreži i ide mi na taj račun?

Insert
29-10-2009, 21:54
A kada nisam spojen na svoj router,a net mi ipak radi to je onda na njihovoj mreži i ide mi na taj račun?

Da. Ne može free, to je jasno (osim ako se ne kačiš na susjedov router). Probaj u postavkama regulirati spajanje. Koliko vidim, radi se o iPhone-u, a s njim nemam iskustva.

Kad kažeš "taj račun", misliš na tarifu i300?

Nodakim
30-10-2009, 17:24
Kako je mobitel kupljen preko pretplate u tarifi i300 on ima taj podatkovni plan od 2gb u koji valjda idu svi podatci skinuti koristeći 3G i EDGE,wifi nije uključen u to koliko sam shvatio.
U postavkama jedino mogu regulirati spajanje preko 3G-a i Wifi-ja,dok EDGE nemam nikakve opcije što mi je problem,jer ne želim da se dogodi slučajno nešto pa da se podatci skinuti s EDGEom računaju u to.
Nego,što su ti Tcomovi hotspotovi(besplatni Wifi maybe?)?

Insert
01-11-2009, 22:26
Promet koji potrošiš koristeći wi-fi ide isključivo na račun dsl-a. Uglavnom, ne može ti trošiti i300 tarifu osim ako nešto ne zabrljaš. Mora postojati način za regulaciju takvih stvari.

Na symbian mobitelima je to sve dosta jednostavno. Kad neka aplikacija treba vezu s internetom, otvori se izbornik u kojem biraš hoćeš li tražiti wlan mrežu ili koristiti internet providera čiju karticu imaš. Po mom mišljenju windows moobile i iphone uređaji previše kompliciraju takve stvari.

Niko Bellic
02-11-2009, 16:08
Na bilo kojem od ove dva Nokia moba koje koristim (N81 & 5800 XpressMusic) mogu staviti koji prioritet koja veza ima pri spajanju na net tj. ukoliko sam doma prioritet naravno ima router od DSL-a, a ako tog routera nema u blizini koristi se podatkovni paket koji imam (10240 MB FTW) i čak sam si nariktao i to da me uvijek prije spajanja unatoč tome što jedna ili druga veza ima prioritet mob uredno pita da biram preko koje veze se želim spojiti na net. Čista perfekcija! Nokia user 4eva...

Nodakim
03-11-2009, 20:41
Da,kao npr. danas mi otišao display na Nokijici jer sam ugasio mobitel.

Niko Bellic
03-11-2009, 22:15
Da,kao npr. danas mi otišao display na Nokijici jer sam ugasio mobitel.
Gle frende, pa i Mercedesi rikavaju, što ne znači da su šrot. Imao sam gro mobitela i uvijek je Nokia bila klasa za sebe... 8)

Nodakim
04-11-2009, 17:28
Hm,inače Mercedesi riknu jer se zaletiš u strop,a ne zato jer si ga ugasio pa ponovno upalio.
Nokia 5800 je solidna,ali stvarno kvaliteta touchscreena je očajna u usporedbi s iPhoneom.

Niko Bellic
04-11-2009, 17:42
A cijena ajfona je isto loše kvalitete u usporedbi sa cijenom 5800 XpressMusic i ajfon je čisto bacanje novaca, jer da nije i ja bi ga koristio. Mobitel punim dvaput dnevno i koristim ga maksimalno, pa mi je nemogućnost zamjene baterije u ajfonu šaka u oko epskih razmjera. Ja osim te upitne veće kvalitete touchscreena ne mogu naći ništa po čemu ajfon eventualno pere 5800 XpressMusic, dok u isto vrijeme mogu nabrojati brdo stvari po kojima 5800 XpressMusic šamara ajfon do krvi.

Nodakim
04-11-2009, 18:07
iPhone je puno brži,ima bolji touchscreen i veći ekran.
Uz to ima i bolje dimenzije samo uređaja i kvalitetniji fotoaparat.(stvarno,MPX ništa ne znače očito)
Cijena je mislim vrlo slična.(neka ljudi shvate da iPhone 3GS košta oko 3000kuna,a ne 7k)