PDA

Pogledaj cijelu verziju : Wolfenstein Enemy Territory Live



W1k1n6
27-10-2009, 21:39
John Carmack je prije nekih pola godine izjavio kako id razmišlja napraviti browser based verziju WET Live ukoliko se Quake Live pokaze uspješnim. Ovih je dana Todd Hollenshead izjavio da je Quake Live nadmašio sva njihova očekivanja u beta fazi i da se definitivno spremaju raditi WET Live. Što kazete Wolferi stari na ovo?

croat1gamer
27-10-2009, 21:43
Nadam se da nece biti modifikacija, jer skoro pa svaki server na koji se pokusam joinati ima los file upload i pun prozor custom fajlova.

Valjda imam dosta vremena da uvjezbam kontrole.

Čux
28-10-2009, 09:25
Nadam se da nece biti modifikacija, jer skoro pa svaki server na koji se pokusam joinati ima los file upload i pun prozor custom fajlova.

Valjda imam dosta vremena da uvjezbam kontrole.


to ti sve varira ovisno o tome koji server i koji mod se vrti gore. neznam za ostale, ali ukoliko ideš na etpro i imaš mapu a download sa servera ti je zgašen, netreba ti više ništa, sve dodatke i pizdarije (ukoliko ih ima) nebuš niti vidio, a ak su neki od pub modova, nemoj se niti trudit jer jednostavno to više nije ET.

/cl_allowdownload 0

ukoliko ti se baš skida stavi ovaj gore na 1 i metni i ovo na 1 u konzoli pa ti možda pomogne oko downloada ukoliko server ima podršku za high speed DL
/cl_wwwdownload 1


@ wiking
čuo sam za te ideje i zvuči zanimljivo, mada neznam jel može takvu popularnost dić ko quake live. WET je i dalje besplatan a Q3 to nije bio + ukoliko nebude podrška za modove mislim da competition play onda odpada osim ako ga otpočetka ne konstruiraju ko ETpro, al onda opet nevalja jer većina public igrača pak igra samo ETpub, Noquarter ili Jaymod. Volio bi vidjet da i to doživi svjetlo dana al neznam kakve budu reakcije na to, al ko zna možda sve iznenadi ko i QL. živi bili pa vidjeli

W1k1n6
28-10-2009, 10:28
Znam na što misliš, ali kod browser pucačina je zgodno što svi imaju iste uvjete, nema zajebancije s konfiguriranjem, patchiranjem, nema tweakanja, posebnih configa, nitko nema prednost zato što zna narihtati igru da ista tipka s pucanjem kombinira trčanje, nema cheatanja i slične stvari. Znači jedino moraš raditi na svojem skillu i nema drugih filozofija. Takva ideja bi privukla mnoge igrače koje je original odbio. Zamisli sad da neko hoće igrati ET kao noob što sve mora napraviti da bi mogao igrati na nekom serveru gdje si ti. Inače Quake nije bio besplatan, ali gotovo svi serveri su omogućavali igru s piratima, pa je svejedno potonuo. Kad je došao Quake Live navalili su na njega ko vukovi na ovce pa vjerujem da je to moguće i s ET Live. Osobno bih isti trenutak da se to pojavi počeo opet igrati Wolfa, pa mislim da bi tako razmišljali mnogi i ako bi bila navala ko na Quake Live sigurno bi ga prihvatili i "competition igrači".

R
28-10-2009, 11:26
U quake live-u mozes primjeniti konfig kao i u normalnom quake 3...
Ali sve u svemu je dobro jer ce privuci nove ljude i malo osvjeziti WET scenu...malo se usmrdila xD
A noobovi mogu igrati s noobovima zbog skill matchinga...svi sretni :D
Nadam se da nece biti toliko cheatera...neznam kakvo je stanje u quake live-u...

Čux
28-10-2009, 11:56
definitivno da bi bilo malo izjednačenije, to mi se i sviđa, mada se ja malo bojim jer sam tolko naviknu na sve kaj ja imam da default igru praktički više niti neznam igrat :D Balans bi trebo bi negdje između, ponudit svim novima šansu i tak privič ekipu, ali i ostavit mjesta i za okorjele fanove kojima se neće sviđat baš ak "osakate" igru za neke fičre. Inaće, osim ak neš ne poprave do tad, nebi htio da Punk Buster bude opet zadužen za anti-cheat jer radi više štete neg koristi. Novi competition mod koji je u izradi (Antipro, sad je u beti 0.4b) je konstruiran bez PB-a i igra radi puuuuuuuuuuuuuno glađe. Bilo bi zgodno ak bi sve dodatke i stvari koje je community razvio tokom svih silnih godina na neki način integrirali u WET Live, to bi po meni bio pun pogodak.

A sad mala digresija na QL, evo vidi moj config za kvaku pa reci da se igra nemre optimizirat :P

http://img692.imageshack.us/img692/4867/shot0000z.th.jpg (http://img692.imageshack.us/i/shot0000z.jpg/)

Teon
28-10-2009, 15:16
Eto zbog takve slike sam ja odustao od Quakea ... a i Weta

W1k1n6
30-10-2009, 16:48
He he, dobar ti je Quake Chux, to je picmip 6 i intensity 11 rekao bih onako od oka :)
I ja sam zbog toga svojevremeno odustao od Quakea i prešao na UT. RTCW sam imao dugo default grafiku, na WET sam malo ozbiljnije počeo drkati po confizima, čisto zbog toga jer je bila velika razlika između podjednakih igrača sa i bez tweakanja. Ovi prvi confizi za Wolfenstein mi nisu ništa posebno i može se normalno igrati bez njih, jedino je bitno malo pobindati tipke da se riješi ono sranje da ti ista tipka ne baca health i diže mrtve.
Kod mene je to ovo:
bind "F" "_item" // drop ammo/medicpack
bind "Q" "_activate" // revive/plant dynamite
(F i Q si naravno možete zamijeniti tipkama koje želite)

EDIT: Eh da, jel netko zna da li si nekako mogu zbindati da mi melee bude 5. tipka na mišu budući se to iz optionsa ne može namjestiti?

Čux
30-10-2009, 17:21
može i grđe, picmip 10 :D

sa dodatnim mouse bindovima nisam stigo niš probavat (uspio sam prestat igrat prije neg sam do tog djela došo), al probaj s ovime mada neznam kak će se to ponašat, ak radi, trebalo bi funkcionirat i za mouse 3 i 4

bind "MOUSE5" "_melee"

metoda koja sigurno pali je metnut to na neku tipku koju opće ne koristiš, lupam bezveze, bindat na P i onda preprogramirat u driverima za miš da mouse5 stišće P.



Malo sam i prekopo po netu i ima tu već svega, sa brdo bindova koje nemoš inaće namjestit pa do team i class secectora, pa u njega ak ti se da

http://www.teamnoproblem.com/configs/wo ... /metaL.zip (http://www.teamnoproblem.com/configs/wolfenstein/metal/metaL.zip)

R
30-10-2009, 19:50
Sto se tice konfiga...njih mjenjaju ljudi koje trose previse vremena igrajuci i ljudi koji imaju preslabe masine pa prckaju zbog vise FPS-ova...
Rekreativni igraci rijetko kad mrdaju po konfizima a takvih je najvise...i takvi rijetko kad dolaze na etpro servere, a skilleri rijetko kad idu na etpub, noquarter i slicne modove...meni to djeluje kao skill matching u quake live-u...
Trenutno najveci problem u WET-u su cheateri i PunkBuster...ako to rijese u WET Live-u igra ce biti genijalna...

zombi00
02-11-2009, 22:25
web browser based et :D to bi htel videt.Ako dođe možda dobimo malo više igrača u et nego ih sada ima :D jer et za god dana će biti dead vjerojatno. :hangin: