PDA

Pogledaj cijelu verziju : Flac Ripper



RIDER32
21-10-2009, 10:46
Dakle trebam napraviti backup svojih starih originalnih CDa, na što, po zakonu imam pravo napraviti samo jedan puta, pa mi zato treba neki najbolji alat za to.
MP3ce cu mi "nekvalitetne" :D kolkogot bile bitova, pa mi treba nesto sto ripa u FLAC formatu (Free Lossless Audio Codec).
Posto nemam nikakvog iskustva sa tim, trebaju mi vaše preporuke.

Aral
21-10-2009, 10:57
Mozda ovo pomogne

http://www.exactaudiocopy.org/

Imas puno tih rippera, pitanje je sto ti tocno treba ^^

Constantine
21-10-2009, 10:59
Dakle trebam napraviti backup svojih starih originalnih CDa, na što, po zakonu imam pravo napraviti samo jedan puta, pa mi zato treba neki najbolji alat za to.
MP3ce cu mi "nekvalitetne" :D kolkogot bile bitova, pa mi treba nesto sto ripa u FLAC formatu (Free Lossless Audio Codec).
Posto nemam nikakvog iskustva sa tim, trebaju mi vaše preporuke.
EAC definitivno,koristim ga dugo vremena i apsolutno je najbolji alat za ripanje cd-a u FLAC,prije svega moras dobro ocistit CD-e i podesit EAC,kako to napravit cu postat kasnije,nemam sad vremena.

Aral
21-10-2009, 11:18
Da, i mislio sam da bi on mogao bit dobar. Dobra ideja da sebi neke cd-e sredim...

Imas ga gore na linku.

Constantine
21-10-2009, 11:55
eto
http://www.xs.vc/eac/
najpotpuniji i najbolji guide za EAC,sve fino procitaj i namjesti i budde super.

RIDER32
21-10-2009, 13:10
prije svega moras dobro ocistit CD-e
Znaci li to da ce kvaliteta zvuka biti lošija ako je CD izgrecan? :( Ovi moji izgledaju koda je neko brisao pod sa njima, jer su užasno korišteni.

Constantine
21-10-2009, 19:28
prije svega moras dobro ocistit CD-e
Znaci li to da ce kvaliteta zvuka biti lošija ako je CD izgrecan? :( Ovi moji izgledaju koda je neko brisao pod sa njima, jer su užasno korišteni.
da,rip bude losiji i flac nebude toliko kvalitetan,probaj ih prvo dobro obrisat i onda zglancat sa pastom za zube,nakon toga ih ponovno obrisi da se sjaje.

Neven <R>
21-10-2009, 20:40
Čisto digresija, ako možeš čuti razliku između V0 mp3-ce i FLAC-a (pretpostavljam na nekom prosječnom zvučnom sustavu) onda si AUDIO BOG.

Constantine
21-10-2009, 20:43
ovisi o glazbi i zvucnom sustavu.

Neven <R>
21-10-2009, 20:51
I još uvijek 99% ljudi neće primjetit razliku. Naravno puno više od 1% ljudi tvrde da mogu čuti razliku, ali fejlaju na abx testovima barem po mom iskustvu čitanja topica na hydrogenaudiu.

Constantine
21-10-2009, 20:55
zaboravljas placebo efekt,mozda 99% ne cuje razliku,ali je mnogima dozivljaj bolji ako samo misle da cuju razliku :)

croat1gamer
21-10-2009, 21:06
Steta prostora na hardu.

RIDER32
21-10-2009, 21:52
Ja primjetim razliku. Naravno da je tesko primjetna ali tu je. Zvuk je jednostavno puniji kolkogot to bilo malo i kolkogot to netko opovrgavao.

Sto se tice audio sustava, posjedujem plocu iz top ponude koja i dan danas košta 1100+kn pa valjda ima dobru zvucnu (nehvalim se, samo radi primjera ^^), a Logitech X-210 su odlicni zvucnizi za svoje pare (oko 300kn) sto tvrdim iz vlastitog iskustva (ne preglasni ali zvuk je kvaliteten).

Neven <R>
21-10-2009, 22:46
Mislim da te Constantine dobro opisao.

Constantine
22-10-2009, 07:33
Ja primjetim razliku. Naravno da je tesko primjetna ali tu je. Zvuk je jednostavno puniji kolkogot to bilo malo i kolkogot to netko opovrgavao.

Sto se tice audio sustava, posjedujem plocu iz top ponude koja i dan danas košta 1100+kn pa valjda ima dobru zvucnu (nehvalim se, samo radi primjera ^^), a Logitech X-210 su odlicni zvucnizi za svoje pare (oko 300kn) sto tvrdim iz vlastitog iskustva (ne preglasni ali zvuk je kvaliteten).
jedna Audigy SE je dosta bolja od bilokoje integrirane zvucne,kad je modas postane jos bolja,a na tim jadnim zvucnicima nema sanse da je cujes,ja imam x-fi xtreme audio i sennheiser hd555 i jedva cujem rzliku i to samo kod nekih pjesama i to je vjerovatno placebo,ali volim vinyl ripove koji koriste flac kao container i volim flac zato sto mogu lako iz njega transkodirat filelove u neki drugi format.

Čux
27-10-2009, 13:05
Jako teško buš skužil razliku ak je mp3 kodiran u pristojnoj kvaliteti. Fora je u tome da mp3 odreže frekvencije zvuka van čujnog spektra tak da to moš skužit jedino ak si bog. prije dosta godina dok sam radio neš slično sa šugavim programima sa jeftinim codecima sam mogo skužit razliku jer je i sve ostalo bilo nekak shiftano u frekvenciji.