PDA

Pogledaj cijelu verziju : Ništa od dedicated servera i modova za Modern Warfare 2



IgGy
19-10-2009, 10:35
Ova je vijest širom Interneta odjeknula kao tup udarac u srce svakog Call of Duty fana, a kasnije je i potvrđena. Call of Duty: Modern Warfare 2 neće nuditi mogućnost dedicated servera, kao ni modifikacija. Doduše, nije ipak sve tako crno.

Infinity Ward je tako pri obraćanju javnosti poradi ove vijesti izjavio sljedeće:

- Radi se mnogo na naslovu kako bi bio pristupačan svima
- PC verzija Modern Warfare 2 se ne odgađa
- Neće biti "Prestige" moda
- Multiplayer sada nudi takozvanu "matchmaking" opciju koja će biti integrirana u sustav nazvan IW.NET
- Potpuno ste ovisni o IW.NET. Nema listi servera i nema dedicated servera
- Imati ćete privatne mečeve u kojima možete prilagođavati način igranja
- Modern Warfare 2 nije moguće postaviti na dedicated server
- Ovo je po prvi puta da Infinity Ward radi nešto tako, i tim ima "ogromne" planove za IW.NET
- Dobivate identičnu igru kao i na konzolama
- Igra neće podržavati modove

Načuli smo i kako će se igra pokretati direktno kroz Steam, no to još nije službeno potvrđeno.

Bilo kako bilo, ova vijest očito ima dobru i lošu stranu. Loša je strana što Infinity Ward ovim novim sustavom u potpunosti razvaljuje komunu PC igrača bez mogućnosti podržavanja dedicated servera i modova, no s druge strane, kvalitetan servis kao IW.NET, i kakav se nadamo da će i biti, mogao bi biti garancija jednako dobrog iskustva igranja.

Constantine
19-10-2009, 10:38
http://www.petitiononline.com/dedis4mw/petition.html

najbolje bi bilo da jos i ukinu mis kao sredstvo kontroliranja,onda stvarno nebi bilo razlike između konzolaskih verzija i pc verzije,enivej,cekat cu patch koji ce ubrzo izač nakon sto shvate kakav su fail napravili.

RIDER32
19-10-2009, 11:12
- Dobivate identičnu igru kao i na konzolama
.
wooot?!?

Cini mi se da ce se 300tinjak kuna otic na mašinicu a ne na ovo govno od konzolaške igre i principa rada. Rađe cu se vozakati nego igrati konzolasku igru sa pingom 300 :scared: :yuck:

The Boz
19-10-2009, 11:16
Ispravka, Iggy. Nema dobre strane.

Herr Schnitzel
19-10-2009, 11:34
Da je ovo pravedan svijet, ovaj potez bi napravio epičan backfire IWu. Ovako će se igra svejedno razgrabiti, fenboja zbogradi.

Constantine
19-10-2009, 11:42
na konzolama sigurno,vjerovatno ce biti najpopularnija igra ikad na konzolama nove generacije,ali na PC-u nikako.

Bara
19-10-2009, 14:32
http://www.petitiononline.com/dedis4mw/petition.html

najbolje bi bilo da jos i ukinu mis kao sredstvo kontroliranja,onda stvarno nebi bilo razlike između konzolaskih verzija i pc verzije,enivej,cekat cu patch koji ce ubrzo izač nakon sto shvate kakav su fail napravili.


Upravo to, još samo i miš.


Sram ih bilo, jebeno ih sram bilo, ovo je stvarno jebeno sranje, oprostite ali što je je, zabrljali su ovog puta. Ne mogu ovo raditi, jednostavno ne mogu, mogu si ga sisat u studiju...

croat1gamer
19-10-2009, 14:38
Ulazem 5 centa na patch 1.1, 15 centa na patch 1.2 i tri ojra na patch 1.2.1.

Archived for great justice.


@ Boz- Sa druge strane, to je jedna vrlo dosjetljiva anti-piracy taktika.
Eh, i dodatni revenue od hostanja servera.

Kid A
19-10-2009, 15:47
A sta znaci dedicated server?

croat1gamer
19-10-2009, 15:52
Da mozes napraviti "uradi sam" server kod kuce, a takvi serveri se koriste i na ostalim, samo sto je malo drugacija procedura, dok je u ovome slucaju to iskljuceno, odnosno ne postoji aplikacija za server hostati, sto znaci da ti treba poseban program za to, a oni to nece distributirati sa igrom.

Ili ukratko: samo IW ce biti vlasnik servera i nitko vise ne moze napraviti vlastiti server.

Razzarach
19-10-2009, 16:00
lolwut
ček... oni kane "zaradit"na pc verziji il se samo kane obrukat pred cijelim svijetom
kraj dedicateda znači donekle kraj pravom multiju
mogu zamislit samo retajne pubove pune nubara

croat1gamer
19-10-2009, 16:04
Eksueli, mozes od IW'a zakupiti server tako da je vise manje problem sto ne mozes napraviti server za vlastite potrebe zabadava nego ga moras iznajmiti, a tu dolazi problem kako ce IW hostati servere (napraviti ugovore sa nekim server hostovima ili nesto slicno) te sto ce se dopustiti na serveru a sto ne.

Razzarach
19-10-2009, 16:10
i nece bit zombie moda:(

croat1gamer
19-10-2009, 16:12
Eh, tek sada vidim da nece biti modifikacija.
Napokon necu morati trpjeti prokleto prepucavanje oko Promoda. :D


Alsoz, Battle.net anyone?
edit: Sad se sjetio jos neceg:
Activision Blizzard.
Poprilicno sam siguran da je IW uzeo savjete kolega kako da naprave IW.NET.
Postoje 2 mogucnosti sto ce se dogoditi nakon izlaska a) propast igre u komercijalnom smislu b) postati igra godine 09/10.

bananac
19-10-2009, 17:13
Znači moj frend nemože sa piratskom verzijom igrat MP?

Deadwalker
19-10-2009, 18:02
Još jedna taktika protiv piratskog igranja.Kao sto sam i mislio da ce se desit, ova sema s Battle.netom i SC2 se prakticki doslovno preuzela za potrebe novog CoD uratka, samo pod drugacijim nazivom. Ovo ne mora prestavljati problem, ako ce servis biti kvalitetno izveden. I slazem se s craot1gamerom, ili ce igra biti fail godine, ili igra godine. Beme vidli

X Sync
19-10-2009, 18:39
Ummm, mislim da imate grešku, bit će Prestige moda...

Slušao sam 402-a na bashandslash.com voice chatu uživo kad je ovo sve rekao... I rekao je da će biti Prestige moda... Osim ako moja 5-ica iz engleskog ne vrijedi ovdje...

AntraX_COD
19-10-2009, 18:46
ne kužim....znači da ja ne mogu igrat mw2 preko xfirea ??

Arbiter of Change
19-10-2009, 18:49
Znači da moraš imati original jer možeš igrati samo na službenim serverima... koje Activision može ugasiti kad mu pukne.

croat1gamer
19-10-2009, 18:54
I tek onda izdati dedicated.

serijski samoubojica
19-10-2009, 19:04
Upravo mi uštedili 350kn.

AntraX_COD
19-10-2009, 19:07
ljudi evo peticija da se to ne dogodi , 60000 članova za sad http://www.petitiononline.com/dedis4mw/petition.html

Constantine
19-10-2009, 19:10
Još jedna taktika protiv piratskog igranja.Kao sto sam i mislio da ce se desit, ova sema s Battle.netom i SC2 se prakticki doslovno preuzela za potrebe novog CoD uratka, samo pod drugacijim nazivom. Ovo ne mora prestavljati problem, ako ce servis biti kvalitetno izveden. I slazem se s craot1gamerom, ili ce igra biti fail godine, ili igra godine. Beme vidli
kao taktika je izvrsna,ali je odluka da se takvo sto napravi u najmanju ruku idiotska,da ima dedicated servera igra bi bila poprilicno piratizirana ali bi također bilo i jako puno onih koji bi kupili orginal i svejedno bi IW imao previse para,u ovom slucaju igru nece kupiti ni oni koji su je mislili skinut a bome ni znatan dio onih koji su planirali kupit orginal što če rezultirati jos manjom prodajom igre na PC-u.
Nego,taj retardirani matchmaking system,posto sam procitao da nebudu liste servera kao prije,kako cu ja odabrat gdje zelim igrat,sto ce me samo ubacit na neki random server sa nekim random idiotima sa sličnim rankoom ili nekako drugacije?
@kroati,ofc da ce izac patch,ili to ili ce to sredit prije nego sto se igra posalje na umnažanje,u svakom slucaju se ubrzo shvatit koliki su idioti.

Kid A
19-10-2009, 19:11
Ma nema nikakve vajde od peticije.Zaboli njih.

X Sync
19-10-2009, 19:13
Još jedna taktika protiv piratskog igranja.Kao sto sam i mislio da ce se desit, ova sema s Battle.netom i SC2 se prakticki doslovno preuzela za potrebe novog CoD uratka, samo pod drugacijim nazivom. Ovo ne mora prestavljati problem, ako ce servis biti kvalitetno izveden. I slazem se s craot1gamerom, ili ce igra biti fail godine, ili igra godine. Beme vidli
kao taktika je izvrsna,ali je odluka da se takvo sto napravi u najmanju ruku idiotska,da ima dedicated servera igra bi bila poprilicno piratizirana ali bi također bilo i jako puno onih koji bi kupili orginal i svejedno bi IW imao previse para,u ovom slucaju igru nece kupiti ni oni koji su je mislili skinut a bome ni znatan dio onih koji su planirali kupit orginal što če rezultirati jos manjom prodajom igre na PC-u.
Nego,taj retardirani matchmaking system,posto sam procitao da nebudu liste servera kao prije,kako cu ja odabrat gdje zelim igrat,sto ce me samo ubacit na neki random server sa nekim random idiotima sa sličnim rankoom ili nekako drugacije?
@kroati,ofc da ce izac patch,ili to ili ce to sredit prije nego sto se igra posalje na umnažanje,u svakom slucaju se ubrzo shvatit koliki su idioti.

Odaberes gametype i ubaci u igru s najboljom konekcijom, rank nije važan...

Constantine
19-10-2009, 19:16
wut,znaci ja samo bivam ubacen u igru sa nekim random likovima OMFG :shock:

Deadwalker
19-10-2009, 19:18
Pa valjda ce biti neka lista frendova pa ce te bacati onda da igras s njima.

str1k3r
19-10-2009, 19:19
Ne, ne čitate, možeš napraviti svoju sobu i pozvati svoje prijatelje.

Constantine
19-10-2009, 19:37
Ne, ne čitate, možeš napraviti svoju sobu i pozvati svoje prijatelje.
pa ne želim ja svaki put kad hocu igrat pozivat prijatelje da igraju samnom nego cu otic na neki od mojih omiljenih servera i igrat tamo sa likovima koji se u tom trenutku nađu tamo,sa frendovima mogu igrat i ovako i onako.

str1k3r
19-10-2009, 19:39
Gle, zašto bježite od tog ko' vrag od tamjana. Ne mora nužno značiti da je svaki matchmaking sustav loš. TrueSkill je dobar sustav npr.

Constantine
19-10-2009, 19:43
ako ja nebudem mogao odabrat server na kojem hocu igrat,onda nije los,onda je katastrofalan.
uostalom,jedan od razloga zasto sam najmervao kupit mw2 je jumpanje,to nece biti moguce bez moda,a moddanje je neizvedivo.

croat1gamer
19-10-2009, 19:46
jumpanje,to nece biti moguce bez moda,a moddanje je neizvedivo.
Upravo zavoljeh IW jos vise.

Constantine
19-10-2009, 19:47
to sto ti neznas jumpat neznaci da drugi to nevole :/

str1k3r
19-10-2009, 19:48
Ček, Const, ti ćeš samo zbog jednog moda odustati od igre? Sorry, al' meni to nema nekakve logike.

Gamer from Sarajevo
19-10-2009, 19:48
ljudi evo peticija da se to ne dogodi , 60000 članova za sad http://www.petitiononline.com/dedis4mw/petition.html
Potpisao, ali, cisto sumnjam da ce biti ista od toga, bilo tu i milion ljudi ili nekih 60-70 hiljada koliko ima sad, IW je postao pohlepan za novcem. Treyarch FTW.

Constantine
19-10-2009, 19:57
Ček, Const, ti ćeš samo zbog jednog moda odustati od igre? Sorry, al' meni to nema nekakve logike.
e,ajd malo bolje citaj moje postove i probaj igrat mp,boli mene briga za mod,makar bi bilo bolje da ih ima,ali ako cu ja nakon sto platim 400(ili koliko ce vec nabit cijenu)kn za mw2 biti stavljen u neki random server sa nekim random likovima e onda jebemu nema sanse da ne odustanem od igre.
EDIT:i da,ta njihova pohlepa malo prelazi granice razuma,jedno je special edition sa night vision naocalama ali jebeni energy drinks sa natpisom IW i DLC-ovi koji se naplacuju to je vec previse.

Kid A
19-10-2009, 19:58
Sta god da se raspetlja na kraju,mislim da su ovo vijescu izgubili veliki broj potencijalnih kupaca.

croat1gamer
19-10-2009, 20:05
Ovdje netko ocito nije nikada cuo za Favourite server opciju.

Eh, i matchmaking bi prije trebao biti sugestija na koji se server joina, ali po onome sto vidim ce biti vise manje jednostvano:
1) Postavke filtera
2) Statsi dok igras
3) Prijatelji, vjerovatno ce preferirati servere sa njima

I nemoj zaboraviti da nece postojati serveri kao sto ih znas u CoD4 nego pubovi, serveri koji su rentani od klanova (ubaciti ce nekakav lobby za to) i privatne sobe (iako mi to izgleda kao home host dedicated server, identicno kao sto smo mi igrali preko hamacija).
Mozes kao primjer uzeti dosta f2p fps shootera koji imaju nesto identicno tome (javne i privatne sobe)

IgGy
19-10-2009, 20:10
Iskreno, zaboli me. Bude li igra na prihvatljivoj razini kvalitete, te bude li ovaj IW.NET sustav odlično riješen, igru ću sigurno kupit.

Constantine
19-10-2009, 20:11
Ovdje netko ocito nije nikada cuo za Favourite server opciju.

Eh, i matchmaking bi prije trebao biti sugestija na koji se server joina, ali po onome sto vidim ce biti vise manje jednostvano:
1) Postavke filtera
2) Statsi dok igras
3) Prijatelji, vjerovatno ce preferirati servere sa njima
to se vjerovatno bude baziralo na ranku a rank 75 patch bude izasao dva dana nakon igre,osim toga to nije nikakav pokazatelj skilla.
EDIT:dobro nije sve to toliko strasno,ali cinjenica da ce oni te servere ugasit nakon izlaska mw3(i to je ono 99,9% sigurno sudeci po IW-ovoj pohlepnosti) me zabrinjava,također,placanje DLC-ova,nakon sto sam vec kupio igru za nekih 400kn jos moram dat 10 baksa za 2-3 nove mape,e pa nece ici.

Tegla Ajvara
19-10-2009, 22:11
najveci udarac tzv piratima

a i onima po djepu koji ce kupir orginal

dabog da mi pala igra s neba zadjaba

RIDER32
20-10-2009, 10:12
Ma kakva borba protiv piratstva? Ako IW nemože biti sretan sa 11 miliona prodanih komada proslog nastavka (kao i CS) onda nek se gone u rupu iz koje su i izašli. :yuck:

Uostalom san svakog klanskog igraca je igrati na CBu, koji zahtjeva org key.
Umjesto da IW prizna CB kao offical turnir svoje igre, oni se prema njima odnose kao zadnje smece.

Razzarach
20-10-2009, 10:21
pa odigrajte single mw2
a multi igrajte mw
i nije neka ogromna razlika ..noževi itd

Constantine
20-10-2009, 10:59
pa odigrajte single mw2
a multi igrajte mw
i nije neka ogromna razlika ..noževi itd
:(

Čux
20-10-2009, 14:29
http://www.crossfire.nu/?x=news&mode=item&id=4809

X Sync
20-10-2009, 14:45
wut,znaci ja samo bivam ubacen u igru sa nekim random likovima OMFG :shock:

Kada si u lobby-u... Pozoves svoje prijatelje, oni ti se joinaju, ti odaberes gametype i onda vas sviju ubaci u neku igru u istu ekipu...

W1k1n6
20-10-2009, 15:49
Evo noćas sam usnuo kako će sve skupa funkcionirati, a kako mi se snovi uvijek ostvare to vam je jedina istina. Pitajte Vidovitog Milana ako ne vjerujete.

1. Dođeš u igraonicu i hoćeš igrati MW2, sa sobom nosiš vlastitu original igru koju moraš imati da bi uopće mogao igrati.
2. Pokrene se server koji je na Grenlandu i označi ga se private da nitko drugi ne može uletjeti. Server na Grenlandu provjerava CD-keyeve svih u mreži, ako netko nema original, svima se trajno brišu njihovi keyevi bez mogućnosti zamjene. Ako je provjera prošla uspješno započinje igra.
3. Svima u igraonici je ping 420 ali to nikoga ne smeta jer igra ima antilag softver koji prilagođava 8,5 sličica u sekundi svim igračima, znači svi imaju iste uvjete i nema razloga za paniku.
4. Igra svim igračima nudi iste uvjete za multiplayer igranje kroz sustav unaprijed predefiniranih cheatova, znači svi igraju u god modu s uključenim wallhackom kako bi i vidjeli kroz zidove, obzirom da već tako i tako mogu pucati kroz njih. Ako je nekome predugo čekati 4 minute do kraja meča, može isključiti cheatove, nakon čega će mu tipka za pucanje biti bindana sa selfkill.
5. Nakon što završi partija i svi odu sa servera, Grenland se resetira i poništi sve keyeve. Jedan key vrijedi samo za jednog igrača i to za samo jedan meč. Nakon toga je potrebno kupiti novu igru.
6. Vlasniku igraonice ubrzo stiže policija koja ga odvodi u Den Haag jer legal lines striktno zabranjuje da se MW2 igra javno bez pismene suglasnosti administratora na Grenlandu.
7. Računala na kojima se igralo šalju se na centralno mjesto za skupljanje informatičkog otpada za jugoistočnu Europu, koje se nalazi u Tirani, Albanija. To je zbog toga jer se prilikom stiskanja gumba za otvaranje ladice DVD pogona aktivira sloj plastičnog eksploziva na mediju s MW2 igrom koji uništava unutrašnjost računala kako bi se otklonila mogućnost zlouporabe podataka.
8. Igraonica se trajno zatvara i na njenom mjestu IW otvara vlastitu pekaru ili stanicu za prikupljanje kozjeg mlijeka.

Sickmanno1
20-10-2009, 16:06
7. Računala na kojima se igralo šalju se na centralno mjesto za skupljanje informatičkog otpada za jugoistočnu Europu, koje se nalazi u Tirani, Albanija. To je zbog toga jer se prilikom stiskanja gumba za otvaranje ladice DVD pogona aktivira sloj plastičnog eksploziva na mediju s MW2 igrom koji uništava unutrašnjost računala kako bi se otklonila mogućnost zlouporabe podataka.

Ovo je fakat true...jos nisam vidio komp sa dvojezgrenim procesorom :(

RIDER32
20-10-2009, 18:50
Wik :pray: :pray:


http://gameinformer.com/b/news/archive/ ... ponse.aspx (http://gameinformer.com/b/news/archive/2009/10/20/modern-warfare-2-dedicated-server-response.aspx)

X Sync
20-10-2009, 20:00
http://www.fourzerotwo.com/?p=745

croat1gamer
20-10-2009, 20:25
Nema vise PB nego VAC. :)

Nodakim
20-10-2009, 21:12
Još jedna taktika protiv piratskog igranja.Kao sto sam i mislio da ce se desit, ova sema s Battle.netom i SC2 se prakticki doslovno preuzela za potrebe novog CoD uratka, samo pod drugacijim nazivom. Ovo ne mora prestavljati problem, ako ce servis biti kvalitetno izveden. I slazem se s craot1gamerom, ili ce igra biti fail godine, ili igra godine. Beme vidli
kao taktika je izvrsna,ali je odluka da se takvo sto napravi u najmanju ruku idiotska,da ima dedicated servera igra bi bila poprilicno piratizirana ali bi također bilo i jako puno onih koji bi kupili orginal i svejedno bi IW imao previse para,u ovom slucaju igru nece kupiti ni oni koji su je mislili skinut a bome ni znatan dio onih koji su planirali kupit orginal što če rezultirati jos manjom prodajom igre na PC-u.



Zapravo,kod mene je suprotno razmišljanje.
Time dokazujući da si u krivu.

croat1gamer
20-10-2009, 21:21
Ok, mi moze netko objasniti sto su svi zapeli oko dedicated server stvari.
Ako se bolje promotri, vecina onih koji zele dedicated ocito nece kupiti original i vidi se da zele cracked servere, nista vise.

Ako ima neki dublji smisao, neka mi ga kazu, jer mi ama bas nitko na jebenom internetu nije rekao zasto je dedicated tako vazan i da je potrkijepio argumentima.
Nitko.

str1k3r
20-10-2009, 21:23
Složio bih se sa Croatom i IgGy-em u potpunosti.

Constantine
20-10-2009, 22:14
Ok, mi moze netko objasniti sto su svi zapeli oko dedicated server stvari.
Ako se bolje promotri, vecina onih koji zele dedicated ocito nece kupiti original i vidi se da zele cracked servere, nista vise.

Ako ima neki dublji smisao, neka mi ga kazu, jer mi ama bas nitko na jebenom internetu nije rekao zasto je dedicated tako vazan i da je potrkijepio argumentima.
Nitko.
oprosti,ali ja,grim i barem jos trojica smo namjeravili kupit org igru,argumente sa dao n broj puta kao i grim i ne zelim se vise prepirat s tobom.

croat1gamer
20-10-2009, 22:29
Ponovi mi argumente SAMO za dedicated server.
Da, glup sam pa ih nisam vidio.

Sickmanno1
21-10-2009, 07:08
Argument je da nemres igrati u lanu igru...neznam za tebe i tvoju situaciju, ali dok sam bio u Cro u mom gradu se svaki vikend odrzavao lan party gdje se najvise igrao CoD4. E pa sad to nece biti moguce....Ustvari bit ce moguce ako dofuramo na neku foru neki super brzi internet koji moze 20-30 kompova opskrbljavat kvalitetnom vezom. I da svi igraci, tj. 70% igraca je posjedovalo orginal copiju igre. Ono nezive svi da bi nabacili mec preko lana, al neopisivi je gust...

W1k1n6
21-10-2009, 09:09
Na stranu što je ova odluka doista puna rupa, no moram priznati da savršeno razumijem IW. Kad se svojevremeno igrao online RTCW, svi su igrači imali originale. CoD/MW igrači su uveli masovni običaj da se čak i klanski igra na crackanim serverima, ukazujući da je svatko tko kupi original budala. IW-ovcima je jednostavno dopizdilo gledati kako su njihove igre možda najigraniji FPS-ovi u zadnjih par godina a imaju tako slabu prodaju. Znam barem 10 igrača koji igraju CoD/MW online već godinama a nikada nisu kupili originale, čak ni kada im je cijena pala na šaku riže. Zbog takvih IW želi uvesti restrikcije koje će vjerojatno pogoditi i legaliste, ali pretpostavljaju da to neće biti u toj mjeri da bi ih odvratili od kupovine igre.
Koliko će im ovo biti pametno pokazat će vrijeme. Recimo ako ćemo kroz par mjeseci moći igru kupiti preko Steama za jedno 100 Kuna, garantirano se nećemo buniti.

Sickmanno1
21-10-2009, 09:19
*

Ja bi rekao da ti striktno govoris o Hrvatskom trzistu i njima slicnima. Vjeruj mi, desit ce se da ce igraci nastaviti igrati MW i da uopce ni nece igrati dvojku, jer zapravo koliko god tuzno zvucalo dam se kladit da ce 90% igraca rade odic u grad i napit se 2 puta nego kupit orginal iz njima znanog principa. To sto nema dedicated servera neznaci da nece biti pirata, dapace. Ako WoW ima piratskih servera svaka igra moze i imat ce piratske servere i opet sa ovim potezom su napravili nista, osim shebali neke igrace i zatvorili vrata igracima koji namjerno nekupuju igre sa super pervertivnim mjerama protiv piratstva...

EDIT: No sve to pada u zaborav ako ce igra biti vanserijska...

Neven <R>
21-10-2009, 10:16
Ne kužim zašto uz taj matchmaking sustav sa službenim serverima, ne ostave i mogućnost dedicated servera. Tako će oni koji žele matchmejkat i igrati vanilla igru s manjom opasnosti od cheatanja, a oni drugi koji žele još uvijek bi mogli moddati i odabirati servere koje žele.

Arbiter of Change
21-10-2009, 10:19
Ne kužim zašto uz taj matchmaking sustav sa službenim serverima, ne ostave i mogućnost dedicated servera. Tako će oni koji žele matchmejkat i igrati vanilla igru s manjom opasnosti od cheatanja, a oni drugi koji žele još uvijek bi mogli moddati i odabirati servere koje žele.
Jer bi to (ponovno) otvorilo vrata piratiji... razlog zašto je sve ovo napravljeno, unatoč svim PR spikama koje daju.

Neven <R>
21-10-2009, 10:25
Pa ne bih se čudio da se svejedno smisli neki način, kao što je već rečeno ako postoji kod WoW-a sumnjam da neće postojati kod novog CoD-a.

Constantine
21-10-2009, 10:29
trebali bi napokon shvatit da je uzaludno se borit protiv piratije na taj nacin.
nego:

(ABC NEW) Monday,October 18th 2009
Bobby Kotick, Activison CEO, collapsed at his mansion after Infinity Ward,a California devlopment studio called him approximately 11:52 am that an estimated 200,000 preorders for the pc verison of Modern Warfare 2 were canceled after 402, the Infinity Ward community manager told the community over a podcast there wont be any dedicated servers, Bobby Kotick is reported to be in stable condition, Infinity Ward CEO Jason West responded later today on the case "Dammit I thought we got rid of him"
a jebemu :D :rotfl:

Raz
21-10-2009, 10:35
Nije me previše briga, ali loš potez rekao bih. Sve te zaštite protiv piratlije će se probit kao i uvijek, a ovako će ljudi koji kupe igru opet izvuć deblji kraj.

W1k1n6
21-10-2009, 14:24
A da to nije zato što će singleplayer biti još kraći od kriminalno kratkog prošlog dijela pa sve adute bacaju na multiplayer? :)

Constantine
21-10-2009, 20:02
XUpZVnceJx4&fmt=18
:rotfl:

Deadwalker
21-10-2009, 21:03
A da to nije zato što će singleplayer biti još kraći od kriminalno kratkog prošlog dijela pa sve adute bacaju na multiplayer? :)

Mozda ce ovaj puta singleplayer biti samo nekakav "tutorial" za mp? :)

Raz
21-10-2009, 21:04
A da to nije zato što će singleplayer biti još kraći od kriminalno kratkog prošlog dijela pa sve adute bacaju na multiplayer? :)

Mozda ce ovaj puta singleplayer biti samo nekakav "tutorial" za mp? :)
Stvarno se nadam da ne. :(

RIDER32
28-10-2009, 14:12
IW-ovcima je jednostavno dopizdilo gledati kako su njihove igre možda najigraniji FPS-ovi u zadnjih par godina a imaju tako slabu prodaju.
11 mil komada na svim platformama je slabo? :)

Da. stvarno ima previse crackanih servera u HR. ja znam samo 1 da nije a on je vjecno prazan. :(