PDA

Pogledaj cijelu verziju : Naj bitka-Warhammer 40k



Khorne
18-10-2009, 21:44
Koja vam je najluđa bitka u povijesti Warhammera 40k?
Meni je Battle of Macragge http://warhammer40k.wikia.com/wiki/Battle_of_Macragge
Miljuni tyranida napadaju home planet ultramarinaca,u kojoj je cijela prva kompanija marinaca izbrisana.Volio bi tu bitku vidjeti ekraniziranu...

str1k3r
18-10-2009, 21:46
Ima mnogo bitaka, osobno, osim Battle for Macragge, bi htio vidjeti razaranje Prospera.

Arbiter of Change
20-10-2009, 09:00
Opsada Terre. Mislim da nigdje nema više badasserija na jednom mjestu od toga koji je tamo bio viđen (događaj koji mi odmah pada na pamet je kad je Sanguinius sam branio Gates of Eternity, a da ni ne spominjem da je vlastoručno potukao Bloodthirstera), ali ima ih gomila i pored toga. I ono, jedna je od najvažnijih bitki ikada.

Aral
20-10-2009, 09:20
A vi ste to naravno citali u knjigama koje ste kupili jel? :(

str1k3r
20-10-2009, 14:13
Opsada Terre.
Da fakat, kako sam to mogao zaboravit :)
E, još jedna figura u opsadi Terre je bila ključna, no ne spominje se kao Astartesi; bez Malcadora nebi bilo ništa :)

@Aral, knjge možeš nabaviti prekoGames Workshop (http://www.games-workshop.com/gws/)Sili The Black Library (http://www.blacklibrary.com/)(ali trenutno rade novu stranicu), a vidio sam ih i u Algoritmu tj. prije tjedan dana sam kupio tamo Battle For The Abyss i Reiksguard( mada ovaj ne spada u 40k ) :)

Feanor
20-10-2009, 14:24
I ja stvarno neznam odakle izvlače taj 40k lore osim iz igara. Koliko uopce ima tog lorea da bi se sad počeo pratit, jer mi djeluje jako zanimljivo, ali da ga sad počnem pratit imam osjecaj da bih izgubio par godina života(ili bih se izgubio u vremenskim periodima samog lorea)? I di se uopce moze nabavljati? I kakav je redosljed citanja/igranja/gledanja? I sad ce me valjda uputit na lore temu, u kojoj nema nikog, ali nema veze.
Valjda je dopušten jedan mali off t.

Arbiter of Change
20-10-2009, 14:42
Stvar je ta da ti igre same nemaju NIŠTA lore-a u sebi već samo igraš u trenutnoj situaciji kakva je i to je definirano da barem nešto znaš o kontekstu kad već igraš (kad se Marinci deru "For the Emperor!" većina igrača nema pojma zašto, ali znaju da im je on kao neki "vođa"). Ono što W40k treba je jedan pravi RPG.

Jedna koherentna i smislena kompilacija Warhammer 40k lore-a ne postoji, bar ne u klasičnom smislu kao što imaju Starcraft, Warcraft i druge franšize, prvenstveno jer je od BAŠ bitnih zbivanja (Horus Heresy, npr) prošlo više od 10 tisuća godina i stvari se zaborave, a kad na to sve dodaš još slojeve mistike i fanatizma (npr, vjeruju da u svakom stroju prebiva tzv. "Machine Spirit" kojemu udovoljavaju ritualima) shvaćaš da je to jako teško sazdati u jednostavan format. I ono, ej; čitava galaksija kroz preko 10k godina (i to je samo vezano za Imperij) sa trilijunima ljudi, detaljnim rasama i gomilom frakcija.

Lore? Iz Army knjiga i Codexa koje se fokusiraju na modele, ali istovremeno i na Lore. Romani su tako-tako, ali ti neće dati direktne informacije i često su kontradiktorni. Ali uglavnom, sve što izda BL je canon.

Feanor
20-10-2009, 14:49
Znači slična situacija je ko sa Star Warsom, postoji galaksija koja imas svoju povijest dugo, dugo i vecina toga je vec zaboravljena, i praktički svaki fan base roman se moze ubaciti kao službeni lore! Hmmm jako zanimljivo, mogao bih se pozabavit s tim kad uhvatim vremena.

str1k3r
20-10-2009, 14:51
Eh sad, dosta lorea su preuzeli iz stvarnog života npr. prije spomenuti Prospero (http://wh40k.lexicanum.com/wiki/Prospero), iako planet, je zapravo čarobnjak iz Shakespearove drame.
Lord Commander Solar Macharius (http://wh40k.lexicanum.com/wiki/Macharius_%28Character%29)Snpr. je referenca na Aleksandra Velikog.
Da, i ako želiš pročitati knjige, imaš temu (http://www.pcplay.hr/forum/viewtopic.php?f=85&t=34735)Sza rasprave. :)
Eh, da, ako te zbilja zanima Lexicanum (http://wh40k.lexicanum.com/wiki/Main_Page)Sje Wikipedia Warhammera, iako nije potpomognuta Games Workshopom, posta samo službeni cannon.


Spraktički svaki fan base roman se moze ubaciti kao službeni lore! .
Eh, nažalost, ovog nisam primijetio. Čak su banali film nezavisne Njemačke produkcije; Damnatus.

Feanor
20-10-2009, 15:01
Spraktički svaki fan base roman se moze ubaciti kao službeni lore! .
Eh, nažalost, ovog nisam primijetio. Čak su banali film nezavisne Njemačke produkcije; Damnatus.

Ma zato i jesam stavi praktički, jer sam mislio u smislu da je povijest toliko opširna i dugačka da i da ti opišeš neke događaje koji su se odvijali nekih par godina nebi mogao poremetiti vremensku crtu, ako shvaćaš što ocu reći. Slično kao sa Star Warsom i Old Republicom-

Khorne
20-10-2009, 15:31
Opsada Terre. Mislim da nigdje nema više badasserija na jednom mjestu od toga koji je tamo bio viđen (događaj koji mi odmah pada na pamet je kad je Sanguinius sam branio Gates of Eternity, a da ni ne spominjem da je vlastoručno potukao Bloodthirstera), ali ima ih gomila i pored toga. I ono, jedna je od najvažnijih bitki ikada.

epski

GeraltofSmeg
20-10-2009, 19:11
Opsada Terre. Mislim da nigdje nema više badasserija na jednom mjestu od toga koji je tamo bio viđen (događaj koji mi odmah pada na pamet je kad je Sanguinius sam branio Gates of Eternity, a da ni ne spominjem da je vlastoručno potukao Bloodthirstera), ali ima ih gomila i pored toga. I ono, jedna je od najvažnijih bitki ikada.

Bleh, retajno mi je to sto sanguinius lomi bloodthirstere, a horus ga pokosi jednim udarcem bez itijednog primljenog (okej, jedne ogrebotine primljene :/)

str1k3r
20-10-2009, 19:14
Opsada Terre. Mislim da nigdje nema više badasserija na jednom mjestu od toga koji je tamo bio viđen (događaj koji mi odmah pada na pamet je kad je Sanguinius sam branio Gates of Eternity, a da ni ne spominjem da je vlastoručno potukao Bloodthirstera), ali ima ih gomila i pored toga. I ono, jedna je od najvažnijih bitki ikada.

Bleh, retajno mi je to sto sanguinius lomi bloodthirstere, a horus ga pokosi jednim udarcem bez itijednog primljenog (okej, jedne ogrebotine primljene :/)

Na istu foru ti je to što Emperor nije satrao Horusa. Zato što nije vjerovao da njegov najdraži "sin" se okrenuo protiv njega.
:)

Arbiter of Change
20-10-2009, 19:41
De ljudi, kao da već niste shvatili da je sve podređeno "rule of cool"-u kad je W40k u pitanju. :)

Ono, što ja znam, kad je onaj neki Martinus iz Blood Ravensa bio budan ravnih 70 dana i noći dok je trajala opsada neka, kad je na jednog Marinca nagazio Chaos Titan i on preživio... činjenica da im vođe ne nose kacige i slično. Što se tiče Horusa i zadnjeg sukoba, čitava stvar je u biti nepoznata jer nitko bitan tko je sudjelovao više nije živ u konvencionalnom smislu (Emperor, jel'te) tako da nitko ne zna što se TOČNO dogodilo tamo osim priče koja je preživjela i prošla kroz tko zna koliko ljudi. To je inače motiv koji se provlači kroz čitav setting - malo toga je striktno jasno i nedvosmisleno.

Srle
21-10-2009, 18:43
Meni je najbolje to što je Emperor bog i batina ne samo u vjerskom smislu, mislim on je taj koji je osmislio power armour, terminator armour, dredove, i sve moguće i nemoguće...čovječanstvo ne bi ratovalo bez njega.
Od bitki odbrane Terre odnosno imperial fists in its prime...ili možda odbrana sub-sectora aurelia...jedna od ove dve je odveć mit, a u drugoj smo, jelte, aktivno učestvovali...
A ako moram izabratio najkulnijeg lika (ukoliko izostavim Blood Ravene) to mi je sigurno Fulgrim. Koliko se sjećam on je dva ili tri primarcha sam pokosio...

Aral
21-10-2009, 18:47
Cisto mali off, onaj Lexicanum je odlican, mogao bi ga citat dan i noc, tolko infoa da ono. Nek me zamrznu i probude ak se ikad w40k ostvari u stvarnosti :D

Jopax
30-10-2009, 11:09
Ima ih tona, meni osobno je najdraža ona što je bila na staroj GW stranici u Tyranids dijelu, priča o padu planeta, iako nije bilo pretjerano epskih bitaka sama priča je veliki downer u smislu suprotstavljanja Tyranidsima.
Osim toga bilo koja bitka za Cadiu je prilično epska :D

Delirium
31-10-2009, 19:03
Siege of the emperors palace?

str1k3r
13-11-2009, 20:19
Battle For The AbyssSdefinitivno, barem u knjizi je epski napisana :)
Inače Furious Abyss Sje gigantski brod, kojeg.... well, neću puno odavati; zapravo, neću uopće odavati. Čitajte :)

Delirium
14-11-2009, 14:48
ja sam danas kupio "Innocence proves nothing" u Algoritmu...i jos Small Gods od Terrya Pratcheta al otom potom...(In english fkors)

sickpetey
22-07-2010, 09:54
Nisam procito puno wh40 knjiga pa mi je zasad bitka za Prospero najdraza a i kako je bila opisana bila je veliki masakr,magija i takticna moc Thousand Sonsa protiv ludih Space Wolvesa sa pomoci Silent Sisterhooda i Custoda :D

M14Ok
27-08-2010, 22:25
Dvije osobno najdraže su mi Drop site massacre na Istvaan V i pobuna na Marsu. Od svih iz Horus heresy serijala Mechanicum mi je najbolji, al nisam još došao do Thousand sons. (Živim u Rijeci a tamo nema baš neki izbor stranih knjiga.)