PDA

Pogledaj cijelu verziju : Windowsi ne prepoznaju opticki uređaj(dvd prza)



Deadwalker
17-10-2009, 15:32
Od danas kada sam upalio komp skuzil sam da mi winsi ne prepoznaju dvd przu(neki LG model, imam je vec preko 2 godine). U biti, u njoj ima struje, al je racunalo uopce ne prepoznaje. Jos sam otisao provjeriti u biose i tamo je također nema pod popisom uređaja. Probal sam u control panelu searchati za novi device, al nista od toga. Probao sam i system restore, također nista. Mislim da nije problem u software-u, nego nazalost u hardware-u. Ili je ona osla, ili nesto na maticnoj ne stima...

Misljenja?

zoky
17-10-2009, 15:52
Odštekaj kablove od pržilice i matične. Malo propuši pa spoji nazad i provjeri dal su ostali kablovi OK!

Pa javi... :wink:

Niko Bellic
17-10-2009, 16:05
Riknula je. :(

Isto se dogodilo i meni prije tjedan ili dva. :cry:

Ako je okej radila i sada je nema kad odeš u My Computer, onda je pustila bijeli dim aka white smoke... :thumbs1:

Deadwalker
17-10-2009, 16:10
Odštekaj kablove od pržilice i matične. Malo propuši pa spoji nazad i provjeri dal su ostali kablovi OK!

Pa javi... :wink:

Nope, nista od toga. Znaci, ne gine mi kupnja nove prze :(

Niko Bellic
17-10-2009, 16:12
Ja evo sad više ne znam šta bi uzeo. :thumbs1:

Ajde Dead napravi temu za tebe i mene da nam preporuče neke prže. :wink:

Fakat ne znam što uzet i zašto baš to, a ne nešto treće? :(

zoky
17-10-2009, 16:16
Odštekaj kablove od pržilice i matične. Malo propuši pa spoji nazad i provjeri dal su ostali kablovi OK!

Pa javi... :wink:

Nope, nista od toga. Znaci, ne gine mi kupnja nove prze :(

Probaj odnjeti nekom frendu, pa isprobajt(e)

Ako ne radi, vjerojatno je otišla u vječna lovišta :toilet:

Ako kupujete nove prže preporuka: NEC AD 7241S, Pioneer 216 serija ili novije.....

SkunK
17-10-2009, 16:36
Meni se znalo dogoditi da mi DVD Driver jednostavno "nestane" unutar Windowsa, no nakon restarta bi opet bili tu... si siguran da je riknula? Probaj na drugom računalu?

Niko Bellic
17-10-2009, 16:40
Ako kupujete nove prže preporuka: NEC AD 7241S, Pioneer 216 serijaSili novije.....

Pioneer nikad više no fuckin' way! Ovaj NEC-ov model se svugdje pojavljuje. Čini mi se da je mucho popularan...

Deadwalker
17-10-2009, 19:02
Meni se znalo dogoditi da mi DVD Driver jednostavno "nestane" unutar Windowsa, no nakon restarta bi opet bili tu... si siguran da je riknula? Probaj na drugom računalu?

Pa ono, nedavno mi se to isto dogodilo, al nakon gasenja i ponovnog paljenja racunala prza mi se ponovno vidla u My Computeru. Problem je sto sada kada mi se vec ucitivaju biosi da niti oni ne pronalaze przu tj kada uđem u biose nema je ni tamo na popisu prikopcanih device-a.

Niko Bellic
17-10-2009, 19:40
Meni se znalo dogoditi da mi DVD Driver jednostavno "nestane" unutar Windowsa, no nakon restarta bi opet bili tu... si siguran da je riknula? Probaj na drugom računalu?

Pa ono, nedavno mi se to isto dogodilo, al nakon gasenja i ponovnog paljenja racunala prza mi se ponovno vidla u My Computeru. Problem je sto sada kada mi se vec ucitivaju biosi da niti oni ne pronalaze przu tj kada uđem u biose nema je ni tamo na popisu prikopcanih device-a.

Skroz isto tak je bilo i meni. Prža je nakon tog "uskočila" u kontejner!

zoky
17-10-2009, 19:45
ostalo ti je samo još ono što smo ti reiko i ja već rekli. A to je da odneseš pržilicu k nekom frendu pa tamo isprobajte....

Ako ne radi, jbg....morat ćeš nabaviti drugu :yuck:

Deadwalker
18-10-2009, 08:50
Tnx na pomoci, odvest cu ja sutra komp do svog servisera. Neka on jos baci pogled, iako sam gotovo siguran da mi nova prza ne gine. A i moram procesor konacno zamjenit