PDA

Pogledaj cijelu verziju : Zašto igramo igre?



Arbiter of Change
17-10-2009, 14:55
Još jedna tema gdje su naslov i anketa sami po sebi jasni, tako da ću ovaj put samo ponuditi svoj stav i mišljenje.

Ukratko, meni je gaming (na koji sam se ovdje fokusirao, premda bi se pojam "igre" mogao primijeniti i na štošta drugo fokusa je na virtualnojSzabavi) oduvijek bio samo još jedan izvor zabave, različit i poseban na svoj način, ali nikada mi nije služio za bijeg od stvarnosti. Zašto? Jer mi NE MOŽE služiti za to, eto zašto. Kad imam RL briga one mi se upliću u gameanje i jednostavno nemam volje ni želje igrati kad imam nešto drugo na pameti (problem koji me muči već nekoliko tjedana, toliko da nisam ni stigao odigrati sat-dva Risena koji samo zauzima prostor na hardu).

Pro scena? Da, nakon što osvojim 3 uzastopna jackpota na lutriji možda mi se i u tome posreći. :)

Vaši stavovi?

Sonic_Moronic
17-10-2009, 15:05
Pa, odavno sam izgubio pravo da se zovem gejmerom, obično opsesivno igram nešto par dana pa potpuno izgubim volju na duže vrijeme. Znači, čisto da se zabavim kad me opali.

Jedino "dublje" zadovoljstvo sam našao u MUD-ovima, jer su mi neopisivo imerzivni.

//ZeX\\
17-10-2009, 15:07
Igram jer bjezim od RL.

Raz
17-10-2009, 15:10
Zbog izvora zabave... jest da često posluže kao svojevrsan bijeg od RL-a kada nemam ništa pametnijeg za radit ali ga nikad u potpunosti ne zamijene. Također nemam volje za igranjem kada znam da me nešto čeka u RL-u što moram obavit. Čak i da bi želio igrat, tada se nebi mogao natjerat.

Kid A
17-10-2009, 15:33
*Za bijeg od RL-a (stvarnog života)*
Iako ne bih bas koristio termin bijeg.Idem tamo jer zelim,ne bjezim od neceg jednostavno mi je tamo bolje.

Deadwalker
17-10-2009, 15:40
Slazem se s Arbievim stavom. Da, igre su mi iskljucivo za zabavu i nista vise. Moram priznati, u zadnja 2 mjeseca igram gotovo pa i nista, al to je nazalost rezultat silnih obveza s faksom i nekih drugih problema. Al docu cu i ja na svoje ubrzo :)

Aral
17-10-2009, 15:40
Izbor zabave samo, sta drugo. RL imam itekako dobar, kompove volim a ovo je samo dodatni bonus. Uostalom, skolujem se dalje da cijeli zivot radim s njima tak da ono. Uostalom, bolje se tak zabavljat nego se pikat iza skole ili vrtica, odnosno trosit lovu na to.

To bi svima samo trebao bit jedan od izvora zabave, sve ovo dalje je mucenje s jedne strane, za bijeg iz rl-a nemrem nikak bit jer te on kad tad stigne. A i ovisi kolko imas godina, 10, 20, 30...itd :D

Kid A
17-10-2009, 15:43
Slazem se s Arbievim stavom. Da, igre su mi iskljucivo za zabavu i nista vise. Moram priznati, u zadnja 2 mjeseca igram gotovo pa i nista, al to je nazalost rezultat silnih obveza s faksom i nekih drugih problema. Al docu cu i ja na svoje ubrzo :)
A i to sto kazes.Otkako sam uveo net,na igre skoro da sam i zaboravio.Tu i tamo odigram nesto.

Teon
17-10-2009, 15:45
Arby ... Sve si rekao.

Tako i ja, i sto se tvog problema tice. Ja nisam eto mogo tjedan dana nis igrat, nije mi se dalo a i ono sta bi igrao bi bilo uzas zbog skolskih briga. I sad kad sam uspjesno rijesio sve to, mogu se za vikend malo opustit uz netom instalirani Mass Effect (da i ja vidim to cudo od 'najboljeg RPGa godine')

Niko Bellic
17-10-2009, 16:00
Igram se zato što nemam curu koja je (po meni) dovoljno sexy/zgodna/slatka/simpatična da zbog nje skroz ili djelomično zaboravim na igre, a nemam takvu curu zato što puno igram igre i trošim na hardveraj, pa ostane dost manje para i vremena za ostalo...

Začarani krug... :)

Hidraulicar Kreso
17-10-2009, 16:28
Ja igram iz zabave, zbog bijega od RL-a, ali i postalo mi je normalno svaki dan provesti za kompom po nekoliko sati i igrati nešto, možda malo prosurfati netom, pa ja to nazivam ovisnost. Više bih rekao da sam ovisan o igranju i o PC-u općenito, jer kada pogledam u desktom moram imati barem 3-4 instalirane igre koje mogu zaigrati, ako ne igram nešto ne znam di ću sa sobom.
A još jedan od razloga je kako je headhunter rekao, nemam curu, pa me nema tko odvući od računala. DA i zaboravih navesti da uglavnom trošim na sve vezano uz računalo, svaku kunu koju dobijem ubijem u nešto za računalo, tako da jako malo ostane za izlaske i traženje cura.

Rang€r
17-10-2009, 16:45
sve od navedenog xd

mada se radnim danima igram samo FoFa il nečeg malog, tak da vrijeme prođe, nisam risen igro od nedjelje, tek evo sad uhvatio malo vremena, onda došo frend pa se malo zajebavali i tak, sad bi trebo jest i onda igrat :>

Niko Bellic
17-10-2009, 16:48
Ja igram iz zabave, zbog bijega od RL-a, ali i postalo mi je normalno svaki dan provesti za kompom po nekoliko sati i igrati nešto, možda malo prosurfati netom, pa ja to nazivam ovisnost. Više bih rekao da sam ovisan o igranju i o PC-u općenito, jer kada pogledam u desktom moram imati barem 3-4 instalirane igre koje mogu zaigrati, ako ne igram nešto ne znam di ću sa sobom.
A još jedan od razloga je kako je headhunter rekao, nemam curu, pa me nema tko odvući od računala. DA i zaboravih navesti da uglavnom trošim na sve vezano uz računalo, svaku kunu koju dobijem ubijem u nešto za računalo, tako da jako malo ostane za izlaske i traženje cura.

Još bih nadodao kako si volim kupiti i nešto od robe tipa Timberland čizme od 1300+ kuna ili par duksi i tak koječega, a i kad sam vani mrzim misliti otom koliko mi je preostalo novaca u žepu, pa kad ih nema ono podosta nekak nemam baš ni volje ići zujat da bih bio viđen u gradu, a cuganje po parkićima davna je prapovijest za mene i jednostavno se ne vidim tako više. Mislim da bi mi trebala sad nekakva bogata sponzoruša da me sponzorira i ujedno da razumije jednog ovisnika o pisiju, padame pusti na miru dok sam u elementu...

Mehunka disi? Eeeeee :)

la50
17-10-2009, 16:55
Bijeg od RL i iz zabave (lapo lapo).Bijeg jer nisam neki čovjek koji uživa provodeći vrijeme u stvarnom životu a iz zabave jer to što radim volim i nedam nikome da mi to oduzme.

Kostolomac
17-10-2009, 17:12
"Za bijeg od RL-a (stvarnog života)" + "Za (još) jedan izvor zabave"
Igre mi dobro dođu za bacit mozak na pašu i da se malo maknem od obaveza. Ali normalno je i da uživam u njima. Kad malo razmislim bolje, pa i knjige mi služe za istu stvar :D

Bartuc
17-10-2009, 17:20
Igram igre zato što uživam u njima. Isto kao i AoC, ako imam problema u RL, nema apsolutno nikakve šanse da igram komp pošto se jednostavno ne mogu koncentrirati na igru, tako da ne bježim od RL-a... Samo čistokrvno i iskonsko uživanje. Mnogi me pitaju, pa kada ćeš prerasti igrati igre, NIKADA :D

Bara
17-10-2009, 17:40
Igram zbog zabave. Igre mi se nikada ne isprepleću sa RL-om, dapače, u takva vremena me baš i ne privlače. Osim što igram zbog zabave igram zato što u tome uživam i to volim, iako treniram vaterpolo, ne bih se mogao smisliti u subotu na dogovoru sa prijateljima da odigramo u bazenu, rađe bi igrao igre.

bezimeni
17-10-2009, 18:33
Igram igre i pratim hardver jer sam ovisnik .

GODSKILLER
18-10-2009, 10:21
poradi društveno-političke situacije u sjevernoj koreji,.........

Jopax
18-10-2009, 12:31
Radi zabave, jer u zadnje vrijeme igre su možda jedine stvari koje me mogu dobro zabaviti, jer u njima mogu birati što raditi, filmovi, samo gledam i facepalmam na idiotske odluke glavnih likova, u igrama šaljem glavne likove u smrt radi idiotskih odluka XD

pimp
18-10-2009, 13:24
zbog zabave , a kad sam vidio da jos mogu i nesto osvojiti uz to nego vrijeme sam i aktivno isao po svim lanovima na balkanu , sad me to manje drzi zbog faksa i ostalih ibveza

bule11
18-10-2009, 14:00
hmm a igram samo kad izadje neka dobra igra koja me privuce u ovoj godini sam samo odigro King's Bounty, Mass Effect, Risen i sad cekam Dragon Age.
svojevremeno sam igrao bitefight i prestao tek kad sam bio najaci isto kao i gladiatus ali tamo sam bio drugi.

pa shvatio da te online igre nisu zamene jel neznam gubit, a jedva sam pobjegoao odnjih :D

Alepić
18-10-2009, 15:36
jer je zabavno

josip_kraš
18-10-2009, 15:49
Zbog zabave.
Ako imam problema u stvarnom životu, u igrama ne mogu pobjeć od njih.I kao što je već netko napisao ako imam probleme u stvarnom životu baš tada ne mogu igrati.
Također, ne igram da bi postao pr0 jer se ne mogu koncentrirat na jednu igru duže vrijeme.

Dakle isključivo zbog zabave.

edit: trebao si još dodat opciju u anketu : "samo zato da pređem neku igru reda radi"

Tsaя
18-10-2009, 19:26
Igram samo radi još jednog izvora za zabavu !!! Probat ću starce nagovorit na to.

Khorne
18-10-2009, 19:55
Igram radi gušta.

Grim
18-10-2009, 19:58
Za (još) jedan izvor zabave, ništa drugo. :D

Cookie monsta
18-10-2009, 20:13
Igram ih jer mi donose posebno zadovoljstvo i uostalom da pobjegnem iz realnog života, putem igara nešto naučim novo, i jednostavno volim ih igrat :) :thumbs2:

ProzoЯ
18-10-2009, 21:50
za upad u pr0 gayming scenu ofc

lolac
18-10-2009, 22:32
da brže prođe dan xD

Gamer from Sarajevo
19-10-2009, 12:50
Iz zabave.

tigerija
08-11-2009, 18:52
da brže prođe dan xD

Šta tebi je dosadno ? :D

Unkn0wN
08-11-2009, 19:36
for fun only, i zbog ekipe :ekipa:

GDra
08-11-2009, 20:28
Za bijeg od RL-a. Kada je loše u školi, imam puno briga upalim PC i nema ih.
Dok ga ne izgasim. :(

Tegla Ajvara
08-11-2009, 20:55
hahaha, najjaci su mi ti pro gameri
uf, cak ih 4 ima :rotfl:

igre su da se igras, sama rjec govori
i ja to volim :D

kikl0p
08-11-2009, 21:14
Iz dosade,zabave i bjega od stvarnosti......makar u zadnje vrjeme nemam bas interesa za igranje,osim cod2 koji igram iz ovisnosti.

amirix
10-11-2009, 13:16
da nebudem na PCP forumu

vukopas
10-11-2009, 21:01
Zato jer nemam pametnijeg posla.

baldrick_
11-11-2009, 03:01
kažete da ne možete da igrate kad imate problema ... ne znam, mislim da svaki čovek ima neki sebi poseban komad umetnosti koji mu je jako drag i podseća ga na neka srećnija vremena (gledano u tom trenutku ... koji je njemu ili njoj nesrećan) ... meni su to filmovi i igre. monkey island i ghostbusters uz flašu piva i čips garantovano uništavaju sve probleme lične prirode.

obaveze su već druga stvar ... tu sve zavisi od planiranja. ako kažeš igram tad i tad, a obavljam obavezu tad i tad, onda nema problema ... bar je tako kod mene.

a zašto igramo igre? glupo pitanje, mislim da većina igra igre jer im je zabavno, a čak i da nije tako (nego igraju jer je in, ili se još nisu našli u nečem što im stvarno prija), niko neće da prizna, tako da je tema besmislena. pozdrav.

Therian
13-11-2009, 15:18
*Za bijeg od RL-a (stvarnog života)*
Iako ne bih bas koristio termin bijeg.Idem tamo jer zelim,ne bjezim od neceg jednostavno mi je tamo bolje.

Potpisujem.

Omni
13-11-2009, 23:10
Za bijeg od RL više manje.... :D :D
Jer mi služi za opuštanje jer se volim uživiti i ufurati u igru i na neki način si očistim glavu :roll: :)

A ozbiljni gaming... Time bih se volio baviti... Ali neznam kak :hangin: :oops: :toilet:

Chupacabra
24-11-2009, 16:48
Za bijeg od RL-a. Ja sam totalni luzer i moram nekako pobjeći od svojih obaveza i briga, kojih nažalost imam mnogo.