PDA

Pogledaj cijelu verziju : IMEI



C
14-10-2009, 17:44
Svi znamo za ovaj famozni IMEI od mobitela preko kojeg se mobitel može locirati gdje se točno nalazi. Retro tipovi su trojanci koji to rade i koji su legalni, ali to zaobiđimo. Znači, treba mi neka web stranica ili free program preko kojeg mogu nečiji IMEI broj locirati na ovozemaljskoj kugli, dovoljno je samo HR, ali ako ima šire, Europa, ili cijela Zemaljska kugla, može. Znači, kada ukucam IMEI, da mi vizualno pokaže gdje se taj mobitel, s tim IMEI-om trenutno nalazi.

Markecgrad
14-10-2009, 17:45
Želim i ja to :)
Možda napokon pronađem onoga tko mi je ukrao stari mobitel :D

C
14-10-2009, 17:47
Šteta što policija ne može locirati IMEI. Čak i policija mora kontaktirati Interpol, FBI i te agencije, i zamoliti ih, da pored svog posla provjere gdje se nalazi taj i taj mobitel, i daju tu informaciju policiji.

Markecgrad
14-10-2009, 17:48
Samo što to policija još nije napravila za moj mobitel a prošlo je više od godinu dana :(

Kid A
14-10-2009, 17:51
Svi znamo za ovaj famozni IMEI od mobitela preko kojeg se mobitel može locirati gdje se točno nalazi. Retro tipovi su trojanci koji to rade i koji su legalni, ali to zaobiđimo. Znači, treba mi neka web stranica ili free program preko kojeg mogu nečiji IMEI broj locirati na ovozemaljskoj kugli, dovoljno je samo HR, ali ako ima šire, Europa, ili cijela Zemaljska kugla, može. Znači, kada ukucam IMEI, da mi vizualno pokaže gdje se taj mobitel, s tim IMEI-om trenutno nalazi.
Mislis da postoji takav sajt?Cisto sumnjam.

cham3leon
14-10-2009, 17:55
Bio je o tome topic, ali ne znam kako se zvao, odnosno kako se stranica zove. U svakom slučaju ne znamo je li radilo. Ja sam osobno mislio da je to neki fejk, pa nisam ni probavao.

Nije li malo prelagano ako samo preko obične web stranice možeš locirati mobitel dok policija mora kontaktirati interpol i to?

C
14-10-2009, 17:58
Ako postoji program koji je legalan za špijunažu preko trojanca koji snima tvoje razgovore, sms-ove, e-mailove, mms-ove, sve šta tipkaš, sve šta radiš, i točno gdje se nalaziš, i tako 00-24, trojanski, uneseš IMEI, i trojanac se instalira žrtvi na mobitel, i to je to, i samo ga ti možeš uništiti. Na konferenciji svi su ga prihvatili, jer je koristan agentima, jedini se F-Prot usprotivio, digao i rekao, to je program koji se bez pitanja osobe čiji je mobitel, instalirava u njega, dakle, to je trojanac, i jedini su oni izdali Anti-Virus za to. I ako postoji to, onda mora postojati i legalno samo da možeš vidjeti gdje se nalazi mobitel s tim IMEI-om.

cham3leon
14-10-2009, 18:01
Ako se dobro sjećam, na onoj stranici su rekli da koriste triangulaciju mobitela. Je li ta metoda isto što i IMEI?

kulamasta
14-10-2009, 18:03
Ne kuzim kako ti mislis da bi bilo legalno da ti znas gdje se nalaze tudji mobiteli?
Ako te zanima gdje se nalazi nazovi vlasnika pa ga pitaj...

Ako ti je ukraden nazovi policiju

Markecgrad
14-10-2009, 18:05
Ako ti je ukraden nazovi policiju

Nema koristi od toga :(

C
14-10-2009, 18:06
@kulamasta - Ako je legalno da gledaš 00-24/7/365/beskonačno nečiji mobitel i radnje i točno sve znaš, zašto onda ne postoji legalno tako da možeš samo vidjeti gdje se taj mobitel nalazi? Kužiš?

Legalno -> Znaš šta osoba točno na mobitelu radi, točno gdje se nalazi, šta je s nekime razgovarala i koliko sekundi, gledaš ga kako igra neku igricu, itd.

Nelegalno -> Samo da znaš gdje se nalazi.

kulamasta
14-10-2009, 18:09
]@kulamasta - Ako je legalno da gledaš 00-24/7/365/beskonačno nečiji mobitel i radnje i točno sve znaš,[/b]Szašto onda ne postoji legalno tako da možeš samo vidjeti gdje se taj mobitel nalazi? Kužiš?

Legalno -> Znaš šta osoba točno na mobitelu radi, točno gdje se nalazi, šta je s nekime razgovarala i koliko sekundi, gledaš ga kako igra neku igru, itd.

Nelegalno -> Samo da znaš gdje se nalazi.

mozda uz dozvolu te osobe...

...probaj to meni napravit

Kid A
14-10-2009, 18:09
Ako postoji program koji je legalan za špijunažu preko trojanca koji snima tvoje razgovore, sms-ove, e-mailove, mms-ove, sve šta tipkaš, sve šta radiš, i točno gdje se nalaziš, i tako 00-24, trojanski, uneseš IMEI, i trojanac se instalira žrtvi na mobitel, i to je to, i samo ga ti možeš uništiti. Na konferenciji svi su ga prihvatili, jer je koristan agentima, jedini se F-Prot usprotivio, digao i rekao, to je program koji se bez pitanja osobe čiji je mobitel, instalirava u njega, dakle, to je trojanac, i jedini su oni izdali Anti-Virus za to. I ako postoji to, onda mora postojati i legalno samo da možeš vidjeti gdje se nalazi mobitel s tim IMEI-om.
Bas me zanima ta prica.Kad i sta se tacno desilo povodom toga?

C
14-10-2009, 18:14
Ti ne čitaš.
Napravili su trojanca kojeg AV kompanije štite, i jedini se F-Prot usprotivio i rekao da se instalirava na žrtvin mobitel bez pitanja, i jedini su oni napraviti anti-virus za tu infekciju. Čitaj.

@Neki se sjetio da to napravi za partnere koji žele pratiti svoje partnere/ice, i nakon toga je to uzeo FBI, Interpol i drugi njima slični, te su to ostavili u lagalnosti. Na njihovom web site-u imaš cijelu tu priču, ali sam zaboravio kako se zove.

kulamasta
14-10-2009, 18:31
Ja ipak mislim da ti pricas gluposti...

Ti da mi kopas po mom mobitelu i to da je legalmo?!

Pa sta je tebi?!

C
14-10-2009, 18:58
Ne pričam gluposti dudume jedan neinformirani. Pokušati ću ti naći tu web stranicu. Nešto poput ovoga:
http://www.mobile-spy.com/
Pročitaj samo ovo:

Need to silently record SMS text messages, GPS locations and call info of your child or employee? Learn the TRUTH with Mobile Spy, a completely stealth program!

Silently record every SMS and information about each call. See GPS positions every thirty minutes. View results in your Secured online account.
Samo je to za Symb i online, ovo o čemu govorim je još gore (najbolje), i zato su ga FBI-evci uzeli na korištenje...

C
14-10-2009, 19:09
Evo ti noobu. Program no.1 kojeg FBI-evci i ostali nalik njima koriste:
http://www.flexispy.com/
FLEXISPY se zove.
Čitaj:
http://www.flexispy.com/spyphone-call-i ... ymbian.htm (http://www.flexispy.com/spyphone-call-interceptor-gps-tracker-symbian.htm)

*Listen in to an active phone call (Call Interception)
*Secretly read SMS, Call Logs, Email, Cell ID and make Spy Calls
*Listen in to the phone surroundings
*PRO-X offers secret GPS tracking
*100% Undetectable in operation
Sada stoji 250€, prije je bio $750.

WHAT IS FLEXISPY
FlexiSPY is software that you install on a mobile phone. After installation, FlexiSPY secretly records events that happen on the phone and delivers this information to a web account, where you can view these reports (movie) 24x7 from any Internet enabled computer or mobile phone. FlexiSPY PRO-X also allows you to listen to the surroundings of the target mobile , listen to the phone conversation and to know the location of the device. To understand more, check out the FlexiSPY flash movie .

WHAT INFORMATION IS RECORDED
FlexiSPY PRO-X captures the contents of all SMS and email messages, the details of phone call records (number, time, duration) and the name assigned to the number in the phones address book. If you have a GPS phone such as an N95 then you can also receive the GPS coordinates. If you don't have GPS, then you can choose to receive the cell name and cell id. Find out more about mobile gps and cell id location tracking. Watch the Location Tracking Flash movie

WHAT IS A SPYCALL
A spycall is the ability to secretly switch on the target mobile microphone by making a call from a predefined number. SPYCALL lets you listen in to the phone surroundings from anywhere in the world. Leave in meeting rooms to eavesdrop conversations, be alert for a baby crying in her bedroom, or listen to what your spouse is really saying about you, the possibilities are down to your own imagination. Spycall Flash Movie

WHAT IS CALL INTERCEPTION
Call Interception is the ability to listen in to an active phone call on the target device. You specify the numbers you are interested in and when any calls to or from these numbers occur on the target, FlexiSPY PRO-X will send a secret SMS to your mobile. If you now call the target mobile, you will be added to the call. Interception requires that the target device support conference call. Call Interception Flash movie

WHAT IS SIM CHANGE NOTIFICATION
If someone try's to cover their tracks by changing the SIM card in the target phone, the phone number will change and you wont know what number to call to make a spycall. To deal with this situation, FlexiSPY PRO-X offers SIM change notification so that you will receive a SMS if the SIM card changes. Now you know the new number and can continue to make spycalls.

WHY IS THE PRICE FOR 12 MONTHS ONLY
Our customers tell us that they change phones frequently, and did not like products that were tied to one specific device only. With FlexiSPY you can protect your investment because it lets you move the software to any other supported phone for one year. During this period. we also provide a web account, support by phone, instant messaging and email.

WHAT PHONES ARE SUPPORTED
FlexiSPY products are only available for Series 60, Blackberry, iPhone and Windows mobile devices. You can find a full list of phones here. If the phone is not here, then we cannot support it. See the what phones does FlexiSPY work with flash movie

FlexiSPY PRO-X SPYPHONE FEATURE LIST

* Call Interception ( Listen to phone calls in progress)
* Spycall ( Listen to the phones surroundings when the phone is not in use)
* SIM Change Notification ( Receive SMS when SIM is changed)
* GPS Tracking ( If the target has GPS , read the location coordinates)
* CELL Tracking (See the Cell Name and Cell ID. mobile location tracking explained
* SMS Logging (Read the contents of all incoming and outgoing SMS messages.)
* Call History (View their entire call history)
* EMAIL Logging, See complete emails sent from the mobile
* Install directly from our internet download site, directly into the phone, No cables, No computer, No Hassle
* Unlimited Device changes. ( Not tied to IMEI)
* 100% Completely undetectable
* After installation control every aspect of FlexiSPY operation by sending undetectable SMS commands using our free remote control software
* Powerful and easy to use search and reporting system
* FlexiSPY PRO-X is also is available for Windows Mobile
* Understand all the spyphone features
* Check out our support page and Frequently Asked Questions
* Watch the flash movies


ALL FLEXISPY PRODUCTS ARE SIMPLE TO INSTALL
Installation is simple and does not require any cables or computers. Within minutes. of purchase, you can download and install FlexiSPY LIGHT directly into your mobile phone. The installation process takes about 5 min's, and you can start receiving your activity reports within seconds.
ALL FLEXISPY PRODUCTS HAVE REMOTE CONTROL
Immediately after the installation all the spyphone features can be controlled by sending undetectable SMS commands. You can start, stop, change all the spyphone settings without ever touching the phone!
ALL FLEXISPY PRODUCTS ARE EASY TO USE
To see your reports, login to your account using any internet connected computer or mobile phone. Your spyphone web account gives you a wonderful easy to use interface, and offers you powerful search and reporting features available. Get the answers you need by searching any event across a date range for for keywords. When you find what you are looking for, simply download the reports in your choice of format (PDF, CSV,RTF) for use as evidence or historical reference.
TOTAL PRIVACY
After downloading your information, you can delete all your records from our servers PERMANANTLY. We do not want to hold or keep any records as it just eats up our server space!
GET DISCOUNTS AND FREE FEATURES
The FlexiSPY team are always working on new features and devices, and we have many jaw dropping surprises coming up in the very near future. Register with our mailing list ( see "Stay Informed" at the top of the page), and receive discounts, free upgrades and announcements as they happen

cham3leon
14-10-2009, 19:11
Dobro, ali siguran sam da je haxanje mobitela i nedopušteno pristupanje podacima s istog zakonom zabranjeno. Ne znam kakva je stvar sa praćenjem.

C
14-10-2009, 19:20
Pa velim, ako su to mogli legalizirati, zašto ne mogu samo IMEI (koji imam!) vidjeti gdje se nalazi na ovoj planeti. Sigurno ne znam IMEI od frenda, a kamoli tuđi nečiji.
F-Prot se jedini bori protiv ovoga, dok to svi podržavaju, prvenstveno je koristan agentima u akcijama, pa zbog toga. A opravdavaju se, jel', na partnere, djecu, itd., da ih možeš pratiti i znati gdje su, šta rade, itd.

kulamasta
14-10-2009, 19:21
Evo ti noobu. Program no.1 kojeg FBI-evci i ostali nalik njima koriste:
http://www.flexispy.com/
FLEXISPY se zove.
Čitaj:
http://www.flexispy.com/spyphone-call-i ... ymbian.htm (http://www.flexispy.com/spyphone-call-interceptor-gps-tracker-symbian.htm)
[quote]*Listen in to an active phone call (Call Interception)
*Secretly read SMS, Call Logs, Email, Cell ID and make Spy Calls
*Listen in to the phone surroundings
*PRO-X offers secret GPS tracking
*100% Undetectable in operation
Sada stoji 250€, prije je bio $750.

WHAT IS FLEXISPY
FlexiSPY is software that you install on a mobile phone. After installation, FlexiSPY secretly records events that happen on the phone and delivers this information to a web account, where you can view these reports (movie) 24x7 from any Internet enabled computer or mobile phone. FlexiSPY PRO-X also allows you to listen to the surroundings of the target mobile , listen to the phone conversation and to know the location of the device. To understand more, check out the FlexiSPY flash movie .[/quote:2636rrhm]

Sta je tebi?!

O cem laprdas?!

Jesi ti cuo za elementarno ljudsko pravo na privatnost?!

jesi ti svjestan da ga time krsis ako me bez moga znanja i dopustenja spijuniras?!


Ostavi se decko coravog posla i prouci zakone drzave u kojoj zivis...

...


Gdje je to legalizirano? U Americi? na Marsu? Mjesecu?

Kakav F-prot?


Ponavljavam ti... U RH, hvala bogu, spijuniranje je zabranjeno, a prisluskivat nekoga moze jedino policija i to uz sudski nalog

C
14-10-2009, 19:22
OMG, znam ja to sve dudumko, ali kako ne razumiješ da je ovo legalizirano? :?
Kužiš? Cijeli svijet je ovo legalizirao! :-x

U ostalom kada tražiš svoj mobitel, dovoljno je GPS praćenje čak i da ti može javiti gdje je mobitel bio prije 24 sata, to ti je dovoljno za naći ga. Sve ovo ostalo ne treba...niti me zanima.

Edit: Ne znaš šta je F-Prot, idi se ubiji, nemam s tobom šta pričati.
Ovog trojanca ti instaliraš, i ti ga uništiš (uninstalliraš s mobitela), šanse da te nađu su samo preko nekih ekstremnih manijaka i F-Prota koji će to detektirati. I ne radi se o špijunaži susjeda i nepoznatih ljudi, nego obitelji, žene, muža, svog djeteta...na to se izvlače.

kulamasta
14-10-2009, 19:25
Legaliziarano snimanje tudjih razgovora...

Sorry na ovome pitanju, koliko je tebi godina?

C
14-10-2009, 19:28
OMG, pa ja ne znam IMEI ni od jednog svog mobitela dok ga ne pročitam s kutije, a da ću znati (ili saznati) nečiji tuđi. :pray:
Imam godina koliko i kornjača na samrti, koliko god da je to stotina, legalizirano je, ne mojom krivnjom.

Edit: U ostalom, ako te i uhvate, nisi ti kriv, kriv je proizvođač tog software-a, pa samim time tebi i tom proizvođaču ne mogu ništa, jer je Interpol, FBI, MIST i ostali na vašoj strani...

kulamasta
14-10-2009, 19:31
http://www.legalis.hr/modules/newbb/vie ... forum=30&7 (http://www.legalis.hr/modules/newbb/viewtopic.php?topic_id=1955&forum=30&7)

Ne znam sto da ti vise kazem...

C
14-10-2009, 19:33
Znam to sve, rekoh ti već...ali ti se ponašaš kao da sam ja to legalizirao.

Nisam ja sjeo za stol i rekao na konferenciji, e, da, taj trojanac za otkrivanje privatnosti je koristan, ajmo s njime prekriti planetu, jako je koristan i dozvoliti ćemo ga za legalno korištenje.

I treći put ti kažem, mene to ni ne zanima. Pitao sam, ima li šta preko čega mogu, npr. preko google world mape locirati IMEI mobitela. I to je sve.

kulamasta
14-10-2009, 19:35
Pa sta ti drobis?

Kako je legalizirano ako je slovom zakona zabranjeno?!

cham3leon
14-10-2009, 19:36
OMG, pa ja ne znam IMEI ni od jednog svog mobitela dok ga ne pročitam s kutije, a da ću znati (ili saznati) nečiji tuđi. :pray:
Imam godina koliko i kornjača na samrti, koliko god da je to stotina, legalizirano je, ne mojom krivnjom.

Edit: U ostalom, ako te i uhvate, nisi ti kriv, kriv je proizvođač tog software-a, pa samim time tebi i tom proizvođaču ne mogu ništa, jer je Interpol, FBI, MIST i ostali na vašoj strani...

Čovjek pokušava reći da je upadanje u tuđi mobitel protuzakonito, što sigurno jest. IMEI od moba vjerojatno će zatražiti policija ili druge nadležne službe ukoliko bude potrebe. Nije rekao da je nelegalno da IMEI uopće postoji. Žišku?

C
14-10-2009, 19:39
Imaš tu lika kojeg je policija praktički odbila da mu locira mobitel i nađe ga. Nije jedini.

I četvrti put velim, neću nikoga prisluškivati. Treba mi samo da lociram mobitel.

@Legalno ili ne, na kraju završi legalno, iako bi trebalo po pravilu biti ilegalno. Pogotovo za ovaj flexi. Imaš na njihovim stranicama već sve. Tuži ih za otkrivanje milijardi privatnosti.

Edit: Kameleon, skužio sam, samo velim, kako ću ući na susjedov mobitel ako nemam njegov IMEI? Svakako mi ni ne treba, ali samo primjer, znači ne znam ni svoj IMEI, da uđem na svoj mobitel, a da ću znati nečiji tuđi. U tome je bila fora.

C
14-10-2009, 19:46
Vratimo se na OnT, treba mi znači nešto čime ću moći locirati mobitel preko IMEI broja.

Članci zakona, legalnost, nelegalnost, potvrde, prava, konferencije, informacije, prisluškivanja, itd., nisu topic ove teme. Samo sam rekao, ako su to legalizirali, trebao bi postojati samo da si mogu locirati mobitel. Znači samo locirati, pa makar sporo, toliko da vidim gdje je bio prije tjedan dana. Nema mi smisla prisluškivati vlastiti mobitel i provaljivati u njega. Dovoljno ga je locirati i otići silom i palicom po njega.

kulamasta
14-10-2009, 19:50
Vratimo se na OnT, treba mi znači nešto čime ću moći locirati mobitel preko IMEI broja.

Članci zakona, legalnost, nelegalnost, potvrde, prava, konferencije, informacije, prisluškivanja, itd., nisu topic ove teme. Samo sam rekao, ako su to legalizirali, trebao bi postojati samo da si mogu locirati mobitel. Znači samo locirati, pa makar sporo, toliko da vidim gdje je bio prije tjedan dana. Nema mi smisla prisluškivati vlastiti mobitel i provaljivati u njega. Dovoljno ga je locirati i otići silom i palicom po njega.

Javi se operateru koji ti pruza uslugu...

Oni ce ti pomoc u tome ako ima zakonske osnove za to...

C
14-10-2009, 19:55
To nije odgovor na moje pitanje...u tome je problem.

Evo s Yubito kako radi:
Vo_3MxxiPJA
I da, sada je 250€ za samo jedan mobitel (ima lista podržanih), kojeg odabereš preko njegovog OS-a, specijalno, prije je bilo $750 za sve.

Evo gledaj kako Mobile Spy lijepo izlista:
2009-05-25 23:56:20

33.5416

-112.440

View Map

2009-05-25 23:26:22

33.4618

-112.1179

View Map

2009-05-25 22:56:24

33.3895

-111.5456

View Map

2009-05-25 22:26:19

33.3895

-111.5455

View Map

2009-05-25 21:56:22

33.3897

-111.5455

View Map

2009-05-25 21:26:16

33.3895

-111.5457

View Map

2009-05-25 20:56:12

33.3896

-111.5456

View Map

2009-05-25 20:26:11

33.3856

-111.8895

View Map

2009-05-25 11:30:14

33.4453

-112.0742

View Map

2009-05-25 11:00:02

33.4455

-112.0744

View Map

2009-05-25 10:30:09

33.4453

-112.0742

View Map

2009-05-25 10:00:09

33.4452

-112.0744

View Map

2009-05-25 09:30:12

33.4455

-112.0743

View Map

2009-05-25 08:30:05

33.4452

-112.0743

View Map

2009-05-25 08:00:23

33.4452

-112.0741

View Map

2009-05-25 07:30:09

33.4453

-112.0742

View Map

2009-05-25 07:00:09

33.4615

-112.4485

View Map

2009-05-25 06:30:04

33.5416

-112.441

View Map

I npr. za ovo prvo koordinate su:
33.5416(LATITUDE), -112.440(LONGITUDE), te koordinate ukucaš npr. u google map i pokaže ti mjesto na točno toj koordinati...
I ispadne ovako:
http://maps.google.com/maps?q=33.5416,-112.440

Čux
15-10-2009, 10:06
sve mogučnosti Flexispy-a sam već vidio jednom, samo nije trebalo niš na mobitel metat, nego se lik jednostavno sa laptopom prek bluetootha connecto na mobitel i ima sve na raspologanju ko i Flexispy, čak je mogo fino i downloadat sve živo sa njega, jedina limitacija je bila domet bluetootha.

C
15-10-2009, 15:31
Da, imaš i za mobitel bljuti-tuti hackove, koji rade na sličnom principu, samo su za mobitel-mobitel, a ne PC-mobitel. Nećemo u OffT.

cham3leon
15-10-2009, 17:38
Samo šta bljuti tuti hax aplikacije za mobitel ne mogu ništa, bar ne ako im se ne dopusti pristup.

C
15-10-2009, 18:37
Pa da, ali mobitel nije PC. :)

cham3leon
15-10-2009, 18:57
Zato će moj idući mobitel imat podršku za Linux :D