PDA

Pogledaj cijelu verziju : Ekranizacije igara



Kid A
10-10-2009, 20:17
U vecini slucajeva je bilo losih i uzasnih ekranizacija :D ,ja se trenutno mogu sjetiti samo jedne dobre.Recimo Doom je katastrofalan uradak gdje prica nema veze s vezom dok Street Fighter izgleda poput neke trecerazredne low budget komedije.Sto se tice onog jedinog kvalitetnog uratka koji spomenuh,po mom subjektivnom misljenju tu ide Silent Hill.
Igra sa onoliko nastavaka je kvalitetno prenesena u nepunih 2 sata filma i svidja mi se narocito sto prica nije iskopirana iz nekog SH dijela nego uzeta pomalo odasvud dobivsi tako unikatan plot.Gluma je jako dobra i osim Sean Beanna,glumci nisu narocito poznati sto je opet veliki jer tako ne odvlace paznju na sebe,ostavljajuci nam vise prostora da se koncentriramo na sami plot.Monsteri a narocito Pyramid Head su jako dobro dizajnirani i preneseni iz igre u film i ovo je jedan od rijetkih filmova koji je koliko-toliko uspio da prenese onu atmosferu u film koju ima sama igra.Eto,toliko od mene za pocetak.Koji su vasi favoriti,ako ih ima?

flander
10-10-2009, 20:25
Definitivno Hitman

dobra igra dobar film, to je čak jedini film koji sam pogledao više puta,a da je rađen po igri

croat1gamer
10-10-2009, 20:28
Dungeons and Dragons.

Uwe Boll, eh?

Kid A
10-10-2009, 20:32
@ flander
Ni meni taj film nije los samo veliki minus na glumu i karakterizaciju Hitmana.Mislim da je Timothy mogao biti vise hladan i okrutan,kako Hitmanu i dolici.I glas mu je nekako slabasan.Svejedno,ima dobrih trenutaka.Bas sam gledao making of i redatelj objasnjava kako je implementirao neke scene kao svojevrsni tribute igri(npr,ono kad ide u hotelu i kamera je postavljena tocno onako malo iznad glave kao u igri kad ga kontrolises).Btw,sjecas se one scene kad bjezeci od specijalaca upadne kroz prozor neke sobe i klinci igraju na TV-u Hitman Blood Money :)

Raz
10-10-2009, 20:37
Silent Hill je lijepo prenio atmosferu... nije vrhunac neki ali može proći.
Hitman je vrlo dobar bio, jedino je glavni glumac u odnosu na onog iz igre bio premalo gladan i premlad za ulogu ali ostalo je ok bilo.
Tomb Raider... nema se tu šta za reći, boobies :)
I Pokemoni koje sam volio kao klinac.

To je to mislim, pogledao sam Dungeon Siege te Postal još, ali mi se ne sviđaju baš... Uwe Boll je u pitanju tako da nisam ni morao očekivat bolje.
Ah, da... Final Fantasy - The Spirits Within, predobar film. (iako nisam igrao ni jedan još tako da nisam siguran dali je to baš ekranizacija ili samo setting ili nešto slično)

Kid A
10-10-2009, 20:41
Eto,ubacio sam i poll.To su sve neke valjane ekranizacije kojih sam se mogao sjetiti.Nisam htio stavljati Uwe Boll uratke i slicne gluposti.Ako se flander sjeti jos neke dobre ekranizacije,nek slobodno ubaci gore.

Bartuc
10-10-2009, 20:48
Glasao sam za Silent Hill. Hitman mi nije bio nešto poseban zbog katastrofalne glume te neuvjerljivog Agenta 47. Frajer je pre pičkast za takvu ulogu, lik iz igre mi je bio višestruko coolniji :D Ali generalno, film nije bio loš.

croat1gamer
10-10-2009, 20:49
Cek, mislim da je zajeb, nije D&D vec Dungeon Siege ako se dobro sjecam, ali je drugo ime.

Raz
10-10-2009, 20:51
Glasao bih za Final Fantasy, no pošto nije u pollu... Silent Hill.
@croat1gamer - yep, Dungeon Siege - In the name of the king.

MILF hunter
10-10-2009, 20:53
Silent Hill od ponuđenih, ali nijedan navedeni ne može nadmašiti prvi film Mortal kombat serijala. :thumbs2:

croat1gamer
10-10-2009, 20:55
Eh, zamijeno sam sa ovim filmom: Dungeons & Dragons (http://www.imdb.com/title/tt0190374/)

edit:
E, Mortal Kombat.
:pray:

Nista vise za reci.

Kid A
10-10-2009, 20:59
Glasao bih za Final Fantasy, no pošto nije u pollu... Silent Hill.
@croat1gamer - yep, Dungeon Siege - In the name of the king.
Na koji FF si mislio AC ili Spirits?
Hm,aj onda nek flander ubaci prvi Mortal Combat i FF u poll.

MILF hunter
10-10-2009, 21:00
I neka se resetira anketa ako već to misli raditi.

Kid A
10-10-2009, 21:02
E da.Ako se neko sjeti jos kojeg,nek napise ovdje pre nego sto se anketa edituje i reseta.

Raz
10-10-2009, 21:05
Spirits Within. Advent Children još nisam gledao, no ni nebi shvatio vjerojatno jer je kao neki prequel igri ili nešto takvog. Neka me netko ispravi ako nije pa da pogledam :)

Durin
10-10-2009, 21:09
Tomb raider, ostale nisam ni gledao.

Raz
10-10-2009, 21:11
Eda, kad smo kod ekranizacija... Spyro dobiva animirani film. Nadam se da ga neće uništit.

Arbiter of Change
10-10-2009, 21:16
Monsteri a narocito Pyramid Head su jako dobro dizajnirani i preneseni iz igre u film i ovo je jedan od rijetkih filmova koji je koliko-toliko uspio da prenese onu atmosferu u film koju ima sama igra.Eto,toliko od mene za pocetak.Koji su vasi favoriti,ako ih ima?
Je, samo što redatelj očigledno nema pojma koja je prvotna svrha Pyramid Heada bila, isto kao i sa medicinskim sestrama, pa ih je oboje samo nasumično ubacio da ima dodatnu poveznicu sa SH2... što nema smisla jer je film baziran na SH1, ali nema veze budući da nije direktna ekranizacija (zamjene spolova određenih uloga su same po sebi zbunjujuće).

I da, moram biti gad i linkat. :)
viewtopic.php?f=19&t=8400 (http://www.pcplay.hr/forum/viewtopic.php?f=19&t=8400)

Cthulhu
10-10-2009, 21:28
Ček it aut. (wtMZKYnLg5c)

Electromaster
10-10-2009, 21:31
Resident Evil, vjerojatno zato što nisam previše igrao igre, pa nisam imao neke uberogromne zahtjeve, kao što je slučaj s Hitmanom... Njega sam izigrao uzduž i poprijeko, pa mi zato film uvijek izgleda slabije nego igra.
Btw, xarabas... Zaboravio si Max Payne, Dead or Alive, Doom... Eh?

Kid A
10-10-2009, 21:37
Btw, xarabas... Zaboravio si Max Payne, Dead or Alive, Doom... Eh?
Sve veliki failovi koji nisu vrijedni spomena.Ovde pricamo o koliko-toliko kvalitetnim ekranizacijama :wink:

Cthulhu
10-10-2009, 21:39
Doom nije veliki fail.
No-brainer akcijski film, oke je bio.

Electromaster
10-10-2009, 21:43
@xarabas
True. :)
Max Payne je totalni fail naspram igre, DoA je još ok, s obzirom da je tabačina, neku prepametnu priču osobno nisam očekivao... Samo hrpu komada koji se tamburaju, što film solidno i ispunjava... A Doom... Fail u usporedbi sa igrom, da, ali ima par zabavnih trenutaka, kao recimo onih par minuta pred kraj, koje su snimane iz prvog lica ili whatever...
E, da, je li Alien versus Predator vrijedan spomena? :)

Cthulhu
10-10-2009, 21:46
Lolumad?
AvP nije ekranizacija igre, nego stripa.

Electromaster
10-10-2009, 21:48
A jebemu. Štajaznam kojim je to redom išlo. Ima i AvP knjiga, ono. :(

EDIT: Čak mislim da je W1k1n6 u uvodniku novog broja napisao nešto u stilu ''AvP igre kasnije su izrodile dva ne tako dobra filma... ''

Insert
10-10-2009, 22:04
Hitman je očajno ekraniziran. Nemoguće je naći adekvatnog glumca za tu ulogu.

flander
10-10-2009, 22:08
@ flander
Ni meni taj film nije los samo veliki minus na glumu i karakterizaciju Hitmana.Mislim da je Timothy mogao biti vise hladan i okrutan,kako Hitmanu i dolici.I glas mu je nekako slabasan.Svejedno,ima dobrih trenutaka.Bas sam gledao making of i redatelj objasnjava kako je implementirao neke scene kao svojevrsni tribute igri(npr,ono kad ide u hotelu i kamera je postavljena tocno onako malo iznad glave kao u igri kad ga kontrolises).Btw,sjecas se one scene kad bjezeci od specijalaca upadne kroz prozor neke sobe i klinci igraju na TV-u Hitman Blood Money :)

da, istina, sami glumac za Hitmana nije mi apsolutno pasal, ipak je 47 grublji,malo pričljiv,hladniji to što veliš, al opet ok film

da to mi je bilo onak "lol wtf xD" likovi igraju Hitmana xD

btw Parasite Eve ?? kaj to ima film ?

Kid A
10-10-2009, 22:16
Da,japanci su u pitanju.

amirix
10-10-2009, 22:59
nevolim to da se promijenio reditelj za Bioshock_s druge strane dobra je ideja da Wentworth Miller glumi Jack-a

mravojed20
10-10-2009, 23:05
Silent Hill i prvi resident Evil su mi presavršeni, što više gledam to su mi bolji.

Kostolomac
10-10-2009, 23:25
edit:
E, Mortal Kombat.
:pray:

Nista vise za reci.
QFT :pray:

Prva 2 nastavka legendarna, a seriju sam sad stavio skidat :D

Electromaster
10-10-2009, 23:34
Za Mortal Kombat brijem da je epic win, ali nikako da ga pogledam. Jebemu. :(
*ide slušati onaj Mortal Combat theme da se oraspoloži*

Oh wait. Komp mi je još na popravku, skupa sa svom muzikom. Jebemu. :(

Sonic_Moronic
11-10-2009, 10:24
Meni je film sranje, ali hej, jako inteligentno sranje koje ja ne kužim. :(

MILF hunter
11-10-2009, 10:58
Piše se kombat, ne combat. Glasam za to, prvi dio je uvjerljivo najjača ekranizacija od ponuđenih,, zapravo - uopće. :thumbs2:

gothic45
03-11-2009, 20:36
Silent Hill mi je dosta dobar film, iako nisam igrao igru pa nisam skroz upućen, Resident Evil mi je isto solidan, Max Payne mi nije nešto (a veliki sam fan igre).

Najviše me je strah za ekranizaciju MGS-a, jer tu može ispast ili jako dobar film ili totalni šrot, mislim da bi anime bio boja solucija za MGS, tj. da bi bolje mogao prenjeti atmosferu igre.

vex
03-11-2009, 21:07
Dao glas Silent Hillu.
Iako ni FF nije loš.

###DK###
03-11-2009, 21:07
Resident Evil serijal mi je najbolji što se toga tiče.
Hitman je isto dosta dobar. A što se tiče Mortal Kombata, soundtrack je genijalan. Film mi nije nešto.
Silent Hill još nisam pogledao. Trebam pod hitno. :D

Windwalker
03-11-2009, 21:16
Mortal Kombat - je trasholik, ali volio sam ga kao mali.

Svi ostali navedeni filmovi su prepovršno napravljeni, sve samo redanje scena iz igara s prevelikim izobličenjima priče.

olio
03-11-2009, 21:57
PmNBmwhMUbw

da da
to je to

TRAILER ZA PRINCE OF PERSIA SAND OF TIME :pray:

Aerial
03-11-2009, 23:15
Finaru Fantaji For Jhe Win

Neven <R>
03-11-2009, 23:41
I neka se resetira anketa ako već to misli raditi.
Ankete se automatski restiraju kad se dodaju nove opcije.

Raz
03-11-2009, 23:42
PmNBmwhMUbw

Oh pa ovo izgleda prilično dobro, onako klasično diznijevski umotano u PoP svijet... me likes :)

Windwalker
04-11-2009, 11:13
PmNBmwhMUbw

da da
to je to

TRAILER ZA PRINCE OF PERSIA SAND OF TIME :pray:
Rijetko koji trailer me nabrijao za film kao ovaj.
Predobro izgleda!
NESMIJE podbaciti!

Arbiter of Change
04-11-2009, 11:22
Trailer je izvanredan, pogotovo jer su DOBRO prenijeli gomilu koncepata iz igre... već vidim trilogiju na pomolu. :)

Sickmanno1
04-11-2009, 12:50
Mortal Kombat

Ko klinac sam ga pogledao 20 puta...ah SNES + MK Trilogy :)

Bartuc
04-11-2009, 12:56
PmNBmwhMUbw

da da
to je to

TRAILER ZA PRINCE OF PERSIA SAND OF TIME :pray:



Kako si me ovime razveselio :pray: Jedna od najdražih mi igara dobiva pre sexy film, e JEDVA ČEKAM :cry: :pray: :pray:


Drito sam se naježio dok sam gledao trailer, pre pre pre pre pre pre pre pre savršeno :D

Windwalker
04-11-2009, 14:54
Trailer je izvanredan, pogotovo jer su DOBRO prenijeli gomilu koncepata iz igre... već vidim trilogiju na pomolu. :)
Da.
A to se već vidi po tome što su u ime stavili Sands of Time.
Dakle, vjerojatno će se fokusirati samo na prvu igru + neke nove scene, za razliku od Silent Hilla, u koji su umiješali scene iz svih igri i time ga uništili.

Bartuc
04-11-2009, 15:02
Neće biti samo prvi nastavak. Brijem da će odmah staviti Dark Princea, osim ako je ono efekt putovanja kroz vrijeme kada mu se ruka u pijesak pretvara... I onaj metalni bič je iz trećeg nastavka.


Ali sve jedno navijam za trilogiju ako treba :D Samo neka svaki nastavak ima koliko toliko čvrsti kraj, a ne "to be continued" shemicu...

Chupacabra
24-11-2009, 15:18
Ni jednu od tih.
GRIM FANDANGO!

Kid A
24-11-2009, 15:19
Ima film?

Horny Devil
24-11-2009, 20:00
Ima film Fandango, ali koliko znam nema veze s igrom.

Chupacabra
24-11-2009, 21:28
Ne nema film Grim Fandango, ali sad prvi put čujem da POSTOJI film koji se zove Fandango. Details please. Calavera rules.

Kid A
24-11-2009, 21:30
Pa sto lupas gluposti ako igra nije ekranizirana?
Procitaj malo o cemu se radi u temi.

Norther
25-11-2009, 16:23
Mortal Kombat rula, iako je treš.

Inace, Silent Hill > sve.