PDA

Pogledaj cijelu verziju : Komp krepava. ALSO, di ima za kupit kompresiranog zraka?



The Boz
28-06-2006, 20:46
U ove ljetne dane, komp mi se svako malo ugasi i matična počne vrištat ko vatrogasci(I kid you not). Temperatura mi na procu nikad ne prolazi iznad 60C, a gašenje je na 80(inace 70, ali sam micao i mjenjao radi ovoga problema, i opet mi umire). Matična je NF7-ica, proc Barton 2500, memorija 1GB Kingmaxa, grafa 9600XT, na procu je Zalman AlCu(mrcina od tri četvrt kile), i još okolo par ulaznih i izlaznih ventova(i netvornički na grafulji, ali nije uzrok problema). Koji me kukuruz zeza?
I da, di se u Rvackoy može kupit kompresirani zrak(u spreju, za čiščenje komponenti računala)? Pitam u par dučana, svi me čudno gledaju.

Harry
28-06-2006, 21:11
Od kog si kupio komp,da nije od nekog čobana koji je poznat po imenu "Vrag", tamo negdje u mjestu koje je poznato po imenu "pakao"???? :rotfl: :rotfl:
Ne,stvarno,ne znam što bi moglo biti,kažeš da imaš Zalmana AlCu kao i ja?Ne znam,probaj maknut sve stranice kućišta...

The Boz
28-06-2006, 21:46
Komp sam uzeo u Nitelu prije neke 2.3 godine, i osobno znam osnivače i znam da me nisu sje... Cijelo vrijeme do prošle jeseni ovakve simptome nije pokazivao, to je prvi put kad je gecrkteinspritzeao. Tada sam komp otvorio, rastavio, očistio, sastavio, i do prije nekh tjedan dana je radio OK. Onda se opet ugasio, ja ga otvorio, saugerom(do not laugh, nemam komprimirani zrak) isisao prašinu, ali, kako je očito, nije pomoglo.

Ch3V4p
28-06-2006, 21:48
Komp sam uzeo u Nitelu prije neke 2.3 godine, i osobno znam osnivače i znam da me nisu sje... Cijelo vrijeme do prošle jeseni ovakve simptome nije pokazivao, to je prvi put kad je gecrkteinspritzeao. Tada sam komp otvorio, rastavio, očistio, sastavio, i do prije nekh tjedan dana je radio OK. Onda se opet ugasio, ja ga otvorio, saugerom(do not laugh, nemam komprimirani zrak) isisao prašinu, ali, kako je očito, nije pomoglo.

Provjeri kabele koji spajaju napajanje i ventilator za hlađenje!

GrannyKiller
28-06-2006, 22:47
U ove ljetne dane, komp mi se svako malo ugasi i matična počne vrištat ko vatrogasci(I kid you not). Temperatura mi na procu nikad ne prolazi iznad 60C, a gašenje je na 80(inace 70, ali sam micao i mjenjao radi ovoga problema, i opet mi umire). Matična je NF7-ica, proc Barton 2500, memorija 1GB Kingmaxa, grafa 9600XT, na procu je Zalman AlCu(mrcina od tri četvrt kile), i još okolo par ulaznih i izlaznih ventova(i netvornički na grafulji, ali nije uzrok problema). Koji me kukuruz zeza?
I da, di se u Rvackoy može kupit kompresirani zrak(u spreju, za čiščenje komponenti računala)? Pitam u par dučana, svi me čudno gledaju.

ne znam za taj kompresirani zrak, ja uzmem fen za kosu, prebacim na hladno i na 1000 rpm i da vidiš kak ispuše... :D

Cali
29-06-2006, 03:05
jel imaš možda plavog zalmana na čipsetu?

The Boz
29-06-2006, 10:05
Jok, na čipsetu imam tvornički, to nisam mjenjao.
Budem danas probo negdje nabavit taj sprej, pa rastavljat.

Kron
29-06-2006, 13:00
... osobno znam osnivače i znam da me nisu sje....

Znaš kako kažu, ko će koga nego svoj svoga. Vjeruj mi imam iskustva.

Cali
29-06-2006, 14:47
vidiš, i ja sam prije imao nf7-s i imao sam identične probleme... komp bi se samo ugasio i ostao tulit kao vatrogasci ili prva pomoć...

iskreno nikad nisam prokužio šta je bio uzrok tome, a probao sam sve živo... na kraju sam jednostavno prodao taj komp i uzeo sve novo...

jedino što bih ti ja preporučio da probaš još, je da probaš drugo napajanje i da u biosu poštelaš temperature na visoke postavke za gašenje... možda bios krivo očitava temperature čipseta ili tako šta, pa se gasi...