PDA

Pogledaj cijelu verziju : Vista Laptop VGA Problem



C
10-10-2009, 20:03
Znači laptop je Acer Aspire 6930G, konfiguracija je ova zadnja, znači AS6930G-733G25Mn, vrlo dobar i sve, radi već pola godine k'o Bogić, i sada je nastao problem...

Dakle, igram Warcraft 3 koji nije baš nešto puno zahtjevan za ovakvu pilu, i sve je OK u prvih pola sata igranja, i na jednom mi na sekundu zašteka, sve stane, ekran se zacrni, bude još jednu sekundu tako, i u trećoj sekundi se monitor upali i igram dalje nesmetano, kao da se ništa nije dogodilo. Znači, nije neki problem, samo što gasi VGA prilikom rada, prazni joj memoriju, pa se opet pali.

I sada, kada završim game, ugasim igru, sve je i dalje OK, nema sumnje, jedino mi se u system trayu pojavi žuti trokut sa crnim uskličnikom. Koliko znam to se pojavljuje kada rikava grafička memorija ili kada gubi kontakt s njom. I obično bi na tu ikonicu trebao dati info npr. Virtual Memory is Full ili nešto tako, i klikom na nju da se ona makne, ali ne, meni taj uskličnik samo stoji, klikanje na njega ništa se ne dešava i pri tome mi ne baca nikakav info zbog čega se taj famozni uslkičnik pojavio. I neće se maknuti iz system traya dok ne resetiram laptop.

Nemam ideje šta da radim, neka ideja?

Blacky_123
11-10-2009, 15:39
Neznam kak je to kod nvidie, al kod Ati imas opciju VPU recover, maknes kvacice tako da ne izbaci error.
Ako to ne uspije, probaj stavit nove drivere

C
11-10-2009, 16:19
Ali tu kvačicu ne izbacuje VGA program, driveri i sl., nego sam Windows, bilo na ATI-u ili nVidia-i, isto je. I da, novi driveri vjerojatno neće pomoći, jer Warcraft igram na ovom PC-u 6 mjeseci i sada je prvi put to počelo, nisam ništa novo stavljao. Jučer cijeli dan tako bilo, danas ni jednom.

Frky
12-10-2009, 08:30
Ja sam takav problem riješavao tako da sam u processes-ima posključivao dosta toga što mi netreba, i stavio process priority od W3 na above normal! E sad, ja sam to radio na starom kompu koji je imao 512 mb rama (SD) te sam tako izvukao neki maximum da mi igra normalno radi nekih sat-sat i pol! Neznam zašto se to tebi događa, jer nebi trebalo!

Btw. preko čega igraš W3? Negdje je netko spomenuo da ggarena može izazvati masovnu potrošnju ram-a u nekim momentima!

C
12-10-2009, 14:08
RAM nije isto što i VRAM, ovo je stvar VRAM-a. Da, preko Garene, jučer sam cijeli dan igrao i nikakvih problema nije bilo.

To mi se desilo prije par godina kada mi je riknula VGA jedna. Sada je sve OK, valja će tako i ostati, jer ne znam šta je mogao biti kvar, ali možda sam i skužio. Imao sam uključen TeamViewer sa opcijom da prikazuje samo ono što ja radim na PC-u. I samim time kada bi se netko spojio na mene, vidio bi kako ja igram Warcraft 3. To sam isključio i sve je OK, valjda je bilo do toga, nemam pojma. :oops: