PDA

Pogledaj cijelu verziju : brzina interneta... uhm uhm



Prodajemse
10-10-2009, 00:57
E ovako, odma na pocetku, pitanje je vezano konktretno za STUDENTSKI DOM!
Naime, ja sam na Lašćini u Zgu i internet je, blago receno u k***u..
Dakle, brzina otvaranja stranica je uzas, gledanje youtubea prakticki nemoguca misija, P2P download je nemoguc, tj zabranjen.. E sad, Njihovo objasnjenje je zato sto se "brzina interneta dijeli na ljude iz cijelog doma.." To mi je malo smijesno jer je nama net u banani, a nema nas ni 500 ljudi u domu (pol njih ni kompove nemaju i sumnjam da smo IKADA svi u isto vrijeme online..), a i sumnjam da veci domovi poput Save sa 5000 ljudi imaju ista sporije od nas, sto bi bilo logicki za ocekivat...
Pronasao sam tutorial za povecat brzinu otvaranja stranica preko Mozille i totalno je pomoglo. Sada se stranice otvaraju u djelicu sekunde, kao da sam doma ^^, ali to naravno nije pomoglo za download niti za live streaming (Youtube). Mjerio sam brzinu interneta dok surfam i ona je od recimo, 09:00-24:00 MAXIMALNO 40kb/s.. U sitne sate popne se na nekih 120kb/s..
Neki dan sam instalirao Superbit, video accelerator koji bi trebao ubrzavati youtube, iako jos ne vidim neke posebne rezultate. Moram stopirati svaki video na par min da ga mogu pogledati bez prekida sto je uzasno iritantno...
Zanima me vase misljenje, zasto je tako sporo i moze li se poduzeti ista po tom pitanju?
Hvala.

RIDER32
10-10-2009, 07:34
Sto se tice youtubea tu nemozes nista uciniti jer tu nije kriv dom nego sam youtube. Od 8. mjeseca je tako spor da sam ga kvitao. Nece meni jedan glupi site kidati živce. I juce se js pocnu hvaliti da imaju 1 billion views per day a nisu u stanju nama streamati filmic kako treba.
Puj :yuck:

Constantine
10-10-2009, 19:22
E ovako, odma na pocetku, pitanje je vezano konktretno za STUDENTSKI DOM!
Naime, ja sam na Lašćini u Zgu i internet je, blago receno u k***u..
Dakle, brzina otvaranja stranica je uzas, gledanje youtubea prakticki nemoguca misija, P2P download je nemoguc, tj zabranjen.. E sad, Njihovo objasnjenje je zato sto se "brzina interneta dijeli na ljude iz cijelog doma.." To mi je malo smijesno jer je nama net u banani, a nema nas ni 500 ljudi u domu (pol njih ni kompove nemaju i sumnjam da smo IKADA svi u isto vrijeme online..), a i sumnjam da veci domovi poput Save sa 5000 ljudi imaju ista sporije od nas, sto bi bilo logicki za ocekivat...
Pronasao sam tutorial za povecat brzinu otvaranja stranica preko Mozille i totalno je pomoglo. Sada se stranice otvaraju u djelicu sekunde, kao da sam doma ^^, ali to naravno nije pomoglo za download niti za live streaming (Youtube). Mjerio sam brzinu interneta dok surfam i ona je od recimo, 09:00-24:00 MAXIMALNO 40kb/s.. U sitne sate popne se na nekih 120kb/s..
Neki dan sam instalirao Superbit, video accelerator koji bi trebao ubrzavati youtube, iako jos ne vidim neke posebne rezultate. Moram stopirati svaki video na par min da ga mogu pogledati bez prekida sto je uzasno iritantno...
Zanima me vase misljenje, zasto je tako sporo i moze li se poduzeti ista po tom pitanju?
Hvala.
sta se cudis jbte,i ako imaju 20 megabitni net to se dijeli na 500 ljudi pa si ti racunaj.

Prodajemse
10-10-2009, 19:41
Pa cudim se jel sam ti objasnio. Ako imaju 20Mb/s a mi smo svi u domu online i svi imamo komp znaci da bi imao brzinu 40Kb/s.. A tolku i imam brzinu! Tocno tolko mi je max! S obzirom da hrpa uopce nije u domu u isto vrijeme i hrpa uopce nema net, nema smisla. Nego, cak i da je takva situacija.. Kako bi bila situacija na Savi gdje ima 5000 ljudi? Tamo ako imaju 20Mb/s i ako se djeli na njih 5000 ispada da svaki ima brzinu 4Kb/s !!!! A mislim da to nije bas istina, mislim da oni imaju i brzi net nego mi..

zerica
10-10-2009, 19:45
Da se nisi malo zabunio kod pretvaranja Bitova u Bajtove?

Prodajemse
11-10-2009, 02:31
A sto smo pametni.. Ok ok, mogao sam racunati da je 1megabit 125 kilobajta, onda bi brzina trebala bit jos sporija ;)

croat1gamer
11-10-2009, 16:38
Softverski ogranicavaju brzinu svakoga usera na proxy serveru (pristupnoj tocki) na koji se spajas imo.