PDA

Pogledaj cijelu verziju : resident evil 5 problem



thonchek
08-10-2009, 20:52
Pozdrav ekipo.Mene zanima zasto mi nakon 30 minuta igre ekran pocrni i onako kao da sam ugasio monitor, treperi lampica, čujem sve zvukove i razgovore ali ne vidim ništa.Nemogu niti end task ni nista, prisiljen sam na restart kompa. Jel moguce da je to zato sto nisam dx 9 updateo vec 2-3 mjeseca (zaboravio sam na njega) ili nesta drugo. Do grafičke nije, jer je prije tjedan dana očišćena i temperatura joj ne prelazi preko 65C.btw. prije zacrnjivanja i "gašenja" ekrana mi se na sekundu na sredini ekrana pojavi ljubicasta crta i onda se monitor "ugasi".Molim vas sto bržu pomoć jer mislim malo sa burazom navečer halat to =)

D.E.M.O.
08-10-2009, 20:54
hmmmmmmm..ne znam. A jesi li siguran da je igra orginal?


(morao sam)

Cthulhu
08-10-2009, 20:57
Apdejtaj DX/drajvere za grafu.
Ja sam imao problema s pokretanjem i igranjem određenih igara i kad sam apdejtao DX problemi su nestali.
Ako nije do toga, onda ne bih znao.

thonchek
08-10-2009, 21:06
hmmmmmmm..ne znam. A jesi li siguran da je igra orginal?


(morao sam)


naravno da je orginal =)
to mi se jos i u godfather 2 događalo prije..

BINUX
10-10-2009, 06:41
Zavisi u kojem modu igraš DX9 ili Dx10.Ljudi s Ati grafama ukljućujuči mene imaju problema u dx 10 modu sa Ati karticama.Kod animacija bude crna slika ništa se nevidi samo čuješ zvuk u dx9 modu toga nema.

thonchek
13-10-2009, 15:58
Igram na dx9 modu(nemam vistu, koristim xp)..To mi se pocelo događati i u nekim drugim igrama, i počeo sam jak sumljati na pregrijavanje grafe, jel mi temperatura dođe na 95C pet minuta prije tog problema, a kad se to pojavi vjerojatno je i preko 100C..Već mi je dosadilo svaki mjesec čistit grafu od prašine :D..Jel postoje neki filteri koji bi reducirali prašinu koja mi sad ulazi u grafu??

lulix
16-10-2009, 08:26
da, probaš otić do nekog najbližeg shopa, il servisa i poneseš napajanje i grafu da ti spoje na tester i opterete 100%, iako sumnjam da je problem u napajanju jer je fortron iznimno kvalitetno napajanje. Jel imaš dvije pločice po jedan GB il je jedna od 2GB, budući da je kingmax probaj posudit od frenda neki dobar brand OCZ il Geil il neš slično i probaj samo taj ram spojit (BEZ SVOJEG) pa vidi šta ti se dešava... Čujem da u principu to i nije tako velika temperatura za tu grafu iako se nama 100°C čini ko da već gori...

thonchek
16-10-2009, 17:25
Imam sam jedan keks od 2 GB

lulix
16-10-2009, 18:02
jbga, onda vjerojatno nije memorija, sa jednim keksom bi sve trebalo bit stabilno, jer npr. ja imam 3 keksa svaki po 1GB i svi su različiti pa malo-malo dobije blue scree of death, al naviko sam već, niš onda ti ostaje da testiraš napajanje i eventualno da vadiš PCi kartice (TV-kartica, zvučna il šta weć) pa vidiš ak one seru možda...

thonchek
16-10-2009, 22:58
Ma mislim da nije do napajanja...