PDA

Pogledaj cijelu verziju : stari komp



antrax5
27-06-2006, 17:44
evo baš sam neki dan složio stari komp i sve je ok ali kada ga upalim uopče neće ući u windowse stalni piše:
primary master-none
primary slave-none
čak je rekao floppy disc failure- ali to nije važno
kaže još disc boot failure insert system disc...
sada ja ne znam možda sam nešto krivo spojio ili hard nevalja,fakat nemam pojma. pliz help!!!!!1 :( :(

Ch3V4p
27-06-2006, 17:47
evo baš sam neki dan složio stari komp i sve je ok ali kada ga upalim uopče neće ući u windowse stalni piše:
primary master-none
primary slave-none
čak je rekao floppy disc failure- ali to nije važno
kaže još disc boot failure insert system disc...
sada ja ne znam možda sam nešto krivo spojio ili hard nevalja,fakat nemam pojma. pliz help!!!!!1 :( :(

Probaj sve ispočetka!!!

antrax5
27-06-2006, 17:50
prbao sam par puta i ništa stalno jedno te isto

GrannyKiller
27-06-2006, 17:51
evo baš sam neki dan složio stari komp i sve je ok ali kada ga upalim uopče neće ući u windowse stalni piše:
primary master-none
primary slave-none
čak je rekao floppy disc failure- ali to nije važno
kaže još disc boot failure insert system disc...
sada ja ne znam možda sam nešto krivo spojio ili hard nevalja,fakat nemam pojma. pliz help!!!!!1 :( :(

pogledaj u BIOS-u da li su diskovi pravilno postavljeni kao master i slave...

provjeri i da li su jumperi sa stražnje strane diskova dobro postavljeni (da li su određeni kao master/slave, ako su na "cable select", onda moraš u BIOS-u postavit odnose)

provjeri i kablove....

antrax5
27-06-2006, 18:03
probat ću,hvala

v4MP1r3
27-06-2006, 18:05
CEKAJ ZNAM!!! TO SAM I JA IMAO!!

nesto se otkopcilo u kucistu, otvori i malo "poguraj" karticu (bez perverzija axe) zvucnu, maticnu, onda graficku, da je sve uslo u sovju rupu (bez perverzija, iggy)

antrax5
27-06-2006, 18:12
evo baš sam neki dan složio stari komp i sve je ok ali kada ga upalim uopče neće ući u windowse stalni piše:
primary master-none
primary slave-none
čak je rekao floppy disc failure- ali to nije važno
kaže još disc boot failure insert system disc...
sada ja ne znam možda sam nešto krivo spojio ili hard nevalja,fakat nemam pojma. pliz help!!!!!1 :( :(

pogledaj u BIOS-u da li su diskovi pravilno postavljeni kao master i slave...

provjeri i da li su jumperi sa stražnje strane diskova dobro postavljeni (da li su određeni kao master/slave, ako su na "cable select", onda moraš u BIOS-u postavit odnose)

provjeri i kablove....


možeš mi malo detaljnije objasniti :pray:

Maloki
27-06-2006, 20:58
To ti je zbog diska. Odeš u BIOS i tam postaviš sa koji će ti bit primarni disk za čitanje podataka (master ili primary, kako god). To ti može bit neki HDD, floppy ili CD/DVD-ROM. Za pokretanje Wndowsa sa kompa ti treba biti za HDD (ak ih imaš više, moraš znat na kojem ti je instaliran Windows)

Johnny68
28-06-2006, 16:17
CEKAJ ZNAM!!! TO SAM I JA IMAO!!

nesto se otkopcilo u kucistu, otvori i malo "poguraj" karticu (bez perverzija axe) zvucnu, maticnu, onda graficku, da je sve uslo u sovju rupu (bez perverzija, iggy)
Da, to se i meni događalo, provjeri one male priključke sa strane, na kojima jedva vidiš slova, oni se znaju otkačiti... :D

HalF-DeaD
05-07-2006, 11:21
Neznam što bi mogao biti problem.
Ali znam da master i Primary NISUSisto. Ako na kompu imaš npr. dva IDE priključka jedan od njih je Primary a drugi je Secondary. A ovo Master i Slave ovisi o kablu - onaj na kraju(koji ne ide u matičnu) je Master a onaj u sredini je slave.

Systematic Reverse
21-07-2006, 01:45
Ja ti sawjetujem ako drugo ne upali da probaš swe lagano iz početka.

GrannyKiller
21-07-2006, 08:38
pogledaj u BIOS-u da li su diskovi pravilno postavljeni kao master i slave...

provjeri i da li su jumperi sa stražnje strane diskova dobro postavljeni (da li su određeni kao master/slave, ako su na "cable select", onda moraš u BIOS-u postavit odnose)

provjeri i kablove....


možeš mi malo detaljnije objasniti :pray:

http://img88.imageshack.us/img88/535/hddqx8.th.jpg (http://img88.imageshack.us/my.php?image=hddqx8.jpg)

to si pogledaj na diskovima. na disku ti obično piše kako postavit onaj mali jumper (prespojnik) da komp hard shvaća kao master, slave, ili cable select. jedan disk ti sigurno mora bit master.

nakon toga uđi u BIOS. valjda znaš uć...i tamo pogledaj je li to sve komp prepoznao ili nije.

Čux
21-07-2006, 09:35
pogledaj dal u BIOS-u imaš opciju AUTO DETECT, pa ti on automatski prepozna hard(ove) (ako je komp poprilično star).

str33t6l0w
21-07-2006, 10:32
probaj po ovome sto ti je granny killer reko... jumpere namjesti kako ti pise na hadr disku... na gornjem djelu pise kako stavit i kako ce ti onda bit(master, slave)... ;)

GrannyKiller
21-07-2006, 11:03
provjeri i "boot disk priority", mora bit da ti se OS diže sa harda (samo prvi put sa CD-a).

first boot device nek bude CD-rom, second boot device nek bude Hard disk