PDA

Pogledaj cijelu verziju : Spojio komp sa tv-om, help?



Aral
28-09-2009, 13:32
Spojio sam komp sa tv-om, sa onim okruglim prikljuckom na kraju. Dobio sam sliku al je crno bijela, sve zivo sam pokusao i nikak da dobim. Cak sam i po opcijama og grafe dirao al neznam kaj trebam narihtat. Grafa je 8800gts a tv je obicni 4:3.

Aral
28-09-2009, 13:54
Mah, nista. Nasao u cem je problem. Moram se malo bolje tim pozabaviti.

Electromaster
28-09-2009, 15:39
Mogao bi objasniti i drugima ovo ono. :(
Ja sam koristio:
1)S-video kabl
2) Audio jack to double cinch kabl
3) triple cinch [2 audio+ 1 video]S& S-video to SCART adapter
Dakle, nekakav opis spoja, iz moje Asus 7300 GT ide S-video kabl u adapter, a iz matične ide jack koji se na adapteru dijeli na dva audio cincha, i sve se to spaja preko SCART ulaza u obični 4:3 TV.
I onak, čak i nakon što sam prekopao postavke u n-Vidia control panelu, sve što sam na televiziji uspio dobiti jest puno šarenog šuma, i jednom prilikom crno-bijela slika jedne flash igre, koja je cijelo vrijeme vrludala gore-dolje. :/

Aral
28-09-2009, 16:05
Uglavnom, imam taj S-vide kabel koji sam dobio sa grafom. Kad spojim s njom dobijem sliku, kao da imam dva monitora na extended desktop, to stima. Naravno, slika je crno bijela al to bi trebao rijesit sa onim scart konvertorom, odnosno na jedoj strani je utor za s-video kabel a na drugoj scart, nesto tipa ovo:

http://www.hgspot.hr/Article.aspx?aid=149651

Brijem da bi s time radilo. Zvuk bi i dalje imao preko 5.1 sistema koji imam spojen na komp. Problem je pozicije desktopa, odnosno kad pokrenem film onda mi je odrezan sa desne i lijeve strane, nvidia u svojim postavkama ima mogucnost da se smanji desktop tak da sve pase al kad kliknem apply tv zablinka i vrati se na default, kao da to nece prihvatit, koma :(

Na kraju sam odustao, 75kn i je i nije a mozda nece radit kak treba, imam dovoljno velik monitor da bilo kaj gledam, ovo je bilo cisto iz znatizeljne prirode. Jednog dana kad si kupim lcd onda cu se dobro potrudit da spojim kompa sa njim te da imam pravo kucno kino. Poanta svega je da mi komp bude glavno multimedijsko srediste ^^

Vrijedilo je pokusat ;)

Aral
29-09-2009, 10:28
Sranje, kupio sam onaj scart konektor, kaj na sebi ima s-video, video i audio i slika je dalje crno-bijela :(

Aral
29-09-2009, 12:18
Evo, konacno uspio. Kupio video kabel, onaj zuti cinc, spojio naprijed na tv, a iz kartice ide jedan rgb kabel koji sam dobio u linksu na poklon koji su nasli kad su cistili skladiste :rotfl: Uglavnom sve radi, ima boje i bolestan je gust sve gledat ^^ Ipak je tv malo veci nego 22" wide monitor hehe.

Electromaster
29-09-2009, 12:36
Ček ček ček, pojasni ti to malo. :/
Iz kartice ti ide rgb kabl [valjda s-video to rgb], te njega uštekavaš u ???, te tu negdje u priču ulazi video cinch te SCART adapter...? Ne kontam baš, može nekakva shema spoja? :)

Aral
29-09-2009, 13:08
Kabel je taj da, s-video to rgb, imao sam doma neki kaj je ko s-video i na kraju ima jedno tri cetiri nastavka ali ga nisam mogao ukopcat u grafu, to mi je jos od stare gforce4 :D

Dakle, s-video to rgb (mozda moze i neki drugi, neznam), na tom rgb-u imas crveni, zeleni i plavi chinc na kraju, meni radi samo na plavom. Onda sam dodatno kupio 2m kabela za video, tj. to je kabel sa zutim chincom, i to spojis u jedan od tri kablova koji vire iz s-videa, odnosno kod mene je to plavi te naprijed u tv, di imas za audio crveni i bijeli te zuti za video. I gle cuda radi, slika ima boje i sve odlicno :D Znaci, nisam uopce koristio scart, bezveze bacio lovu :?

Nadam se da si me skuzio ^^

Electromaster
29-09-2009, 13:14
Jesam, ali meni je kad sam tako spajao sve bilo crno-bijelo... ;_;

Aral
29-09-2009, 15:46
Onda je ocito problem u tvom tv-u, neznam. Meni radi :D

Electromaster
29-09-2009, 16:10
U biti, meni je neobjašnjivo kako to tebi radi, pošto rgb kabel dijeli signal na ono, red, green i blue... Neznam, ako si ukopčao samo jedan od ta tri kraja, u ovom slučaju plavi, nebi li ti se na televiziji trebala prikazivati samo plava komponenta slike? :/

Aral
29-09-2009, 17:16
Po svim zakonima logike da, al posto izlazi iz grafulje i nekak dijeli te signale...nemam pojma. I ja sam se iznenadio kad sam vidio da radi al evo, radi :thumbs2:

Aral
29-09-2009, 17:25
Evo slikao sam, da to olaksam ;)

http://i160.photobucket.com/albums/t171/Aral_photos/th_IMG_3478.jpg (http://i160.photobucket.com/albums/t171/Aral_photos/IMG_3478.jpg)S- evo to je taj zuto, zeleni plavi kabel kaj ide iz kompa. Grafulja je nvidia.
http://i160.photobucket.com/albums/t171/Aral_photos/th_IMG_3479.jpg (http://i160.photobucket.com/albums/t171/Aral_photos/IMG_3479.jpg)

*klikni za vecu sliku

Electromaster
29-09-2009, 17:57
Misliš crveno/zeleni/plavi? :)
... I da, prema svim zakonima logike, ovo nebi trebalo raditi. :(
A ček, tek sad shvatio... Dakle, TV ti ima s-video ulaz, ali kad si na njega spojio, kako bi i trebalo, slika ti je bila samo crno-bijela? :pray:
Usput, kako si riješio zvuk? Mislim, možeš spojiti izlaz na matičnoj i ta dva audio cinch ulaza na TV-u jednim jack to double cinch kablom... Ili imaš neko drugo rješenje?

Aral
29-09-2009, 18:12
Damn da, mislio sam crveno/zeleni/plavi. A inace da, kad sam spojio direkt na s-video na tv-u slika mi je bila crno-bijela xD A zvuk je rijesen preko kompa, imam 5.1 pa mi nije bilo potrebno spajat na tv.

A ona shema preko scarta uopce nije radila, od toga sam odustao. Kvragu, bacio 75kn bezveze. No nema veze, mozda dobro dodje jednog dana negdje.

Znam da nema neke logike da radi al radi, ak mi ne vjerujes slikam ti :D