PDA

Pogledaj cijelu verziju : Zašto vjerujem da reptili vladaju ?



Stranica : 1 [2]

The Boz
18-11-2010, 14:00
hmm kak ne radi? meni savrseno radi.
ne radi vam mozda jer niste registrirani na ofišl forum. a da bi se tam reg trebate biti TVZovic. to je probem sigurno
Ja sam sa TVZa i meni radi. To je zato jer imam TVZov cookie, valjda.

Niko Bellic
18-11-2010, 14:22
http://img530.imageshack.us/img530/6076/trex.gif

Neven <R>
18-11-2010, 14:44
Daj kaj sereš Ragnarok. Frend je završio arheologiju na TVZ-u al je reko da su ove godine ukinuli studij zbog malog interesa.

C
18-11-2010, 16:07
@McPingvin_v2.0 - Nisi pročitao cijelu temu. Evo ti ukratko odgovori. 1. Da, istina je, 2. sam se zeznuo, ali mi je bio cilj slikovnog prikaza, i 3. ja ne pričam neistine, već u tom slučaju arheolozi, autori knjiga, autori dokumentaraca, istraživači i ostali pričaju neistine.

@Neven <R> - Možda su pustili još jednu godinu?

McPingvin_v2.0
18-11-2010, 18:55
3. ja ne pričam neistine, već u tom slučaju arheolozi, autori knjiga, autori dokumentaraca, istraživači i ostali pričaju neistine.
JEDAN IZVOR. Samo jedan. Nisi do sada niti jednog stavio.

Osim toga, ako je to istina, zašto se kosti dinosaura nalaze samo ispod K-T granice, a ljudi samo iznad K-T granice?

Wishmaster
18-11-2010, 19:46
Is a mistary!

The Boz
18-11-2010, 20:54
Osim toga, ako je to istina, zašto se kosti dinosaura nalaze samo ispod K-T granice, a ljudi samo iznad K-T granice?
kCiStLKzivM

Death By Sexy
18-11-2010, 21:10
:pray:

E ovo je tak dobro summalo upalo ovaj topic! Win.

Wishmaster
18-11-2010, 21:42
Hahaha
Then drowns the fishes and squids. E jebemti kak je na ovo uspel ostati mrtav 'ladan :pray:

Kostolomac
18-11-2010, 22:41
Lolić. Što je najgore, većina ateista/agnostika misli da su svi kršćani takvi zaglupljeni kreacionisti.
Tako da ne znam tko je gluplji od ta 2 extrema xD
Uglavnom, stereotipi ftw!

cham3leon
18-11-2010, 23:37
Hi five.

Lord Ragnarok
19-11-2010, 00:11
Daj kaj sereš Ragnarok. Frend je završio arheologiju na TVZ-u al je reko da su ove godine ukinuli studij zbog malog interesa.

neznam ja di je tebi frend isao na tvz, na ovaj u zg nije. kao sto vidis da i bozu radi zahvaljjuci kolacicima

rudeboy95
20-11-2010, 18:50
Lolić. Što je najgore, većina ateista/agnostika misli da su svi kršćani takvi zaglupljeni kreacionisti.
Tako da ne znam tko je gluplji od ta 2 extrema xD
Uglavnom, stereotipi ftw!
Bravo, to ti moram reć.

C
20-11-2010, 18:53
Ja sam ateist, poštujem sve i znam većinu, ali ne hvala, a ateisti imaju najrealniji pogled na sve, za razliku od velikih vjernika. :wink:

rudeboy95
20-11-2010, 19:03
FZFG5PKw504
Creationist = The True Troll!

:pray: :pray:

etejid
20-11-2010, 19:30
Lolić. Što je najgore, većina ateista/agnostika misli da su svi kršćani takvi zaglupljeni kreacionisti.
Tako da ne znam tko je gluplji od ta 2 extrema xD
Uglavnom, stereotipi ftw!
Pa točno misle jer postoje 3 (4) opcije:
1) Glup si
2) Imaš osobno iskustvo, dakle, lud si
3) Nisi se opredijelio/nisi razmišljao, dakle, beskičmenjak si/mentalno slabiji
3.1-Živiš među muđahedinima, tu razumijem tvoju poziciju :)

rudeboy95
20-11-2010, 20:04
Lolić. Što je najgore, većina ateista/agnostika misli da su svi kršćani takvi zaglupljeni kreacionisti.
Tako da ne znam tko je gluplji od ta 2 extrema xD
Uglavnom, stereotipi ftw!
Pa točno misle jer postoje 3 (4) opcije:
1) Glup si
2) Imaš osobno iskustvo, dakle, lud si
3) Nisi se opredijelio/nisi razmišljao, dakle, beskičmenjak si/mentalno slabiji
3.1-Živiš među muđahedinima, tu razumijem tvoju poziciju :)
Točno, primjer je Peanut Butter theory (osim ako se ne zajebavaju u tom videu, što ne vjerujem).
Večina krščana vjeruje da je svijet stvorio bradati čovjek (bar moja generacija, i 2, 3, 4 generacije starije od moje), di je tu mozak i logika?
Da ne govorim o ovim krščanima koji govore da teorija evolucije stoji, dok su oni krščani, što opet nema mozga i logike, jer, kako možeš reć da si krščan ako ne poštuješ vama (krščanima) najvažniju knjigu?
Kako god okreneš, varim više na bradatog čovjeka nego na reptile, iako je i jedno i drugo smiješno. Kad smo kod smijeha, i na big bang teoriju varim, istina, potrđuje neke osnovne zakone svemira, ali svejedno, da malo proučim te zakone i ja bih mogao izmislit teoriju koja potvrđuje sve te zakone, a opet nema veze sa big bangom.
Dolazimo do toga da sve u što vjerujemo ne mora držat vodu, osim naravno nekih praktičkih vjerovanja, na primjer ako ne jedem umrijet ću i slično.

Kostolomac
20-11-2010, 20:49
Bravo, to ti moram reć.
Sarkazam ili? :O


@etejid, ne paše mi nijedna opcija :(

rudeboy95
20-11-2010, 20:52
Bravo, to ti moram reć.
Sarkazam ili? :O


@etejid, ne paše mi nijedna opcija :(
Treća ti paše, a možda i prva.

Kostolomac
20-11-2010, 20:59
Elaboriraj care :(

etejid
20-11-2010, 21:33
Lolić. Što je najgore, većina ateista/agnostika misli da su svi kršćani takvi zaglupljeni kreacionisti.
Tako da ne znam tko je gluplji od ta 2 extrema xD
Uglavnom, stereotipi ftw!
Pa točno misle jer postoje 3 (4) opcije:
1) Glup si
2) Imaš osobno iskustvo, dakle, lud si
3) Nisi se opredijelio/nisi razmišljao, dakle, beskičmenjak si/mentalno slabiji
3.1-Živiš među muđahedinima, tu razumijem tvoju poziciju :)
Točno, primjer je Peanut Butter theory (osim ako se ne zajebavaju u tom videu, što ne vjerujem).
Večina krščana vjeruje da je svijet stvorio bradati čovjek (bar moja generacija, i 2, 3, 4 generacije starije od moje), di je tu mozak i logika?
Da ne govorim o ovim krščanima koji govore da teorija evolucije stoji, dok su oni krščani, što opet nema mozga i logike, jer, kako možeš reć da si krščan ako ne poštuješ vama (krščanima) najvažniju knjigu?
Kako god okreneš, varim više na bradatog čovjeka nego na reptile, iako je i jedno i drugo smiješno. Kad smo kod smijeha, i na big bang teoriju varim, istina, potrđuje neke osnovne zakone svemira, ali svejedno, da malo proučim te zakone i ja bih mogao izmislit teoriju koja potvrđuje sve te zakone, a opet nema veze sa big bangom.
Dolazimo do toga da sve u što vjerujemo ne mora držat vodu, osim naravno nekih praktičkih vjerovanja, na primjer ako ne jedem umrijet ću i slično.

Točno. Novi trend među ovima, pogotovo među KRŠ i MUSL je to da čitaju svoje svete knjige kao alegoriju. Oni su još veći debili od onih koji te tekstove tumače doslovno jer iz subjektivnog pogleda ne ispadaju apsolutni zakoni kozmosa, kreacije i slično.



Bravo, to ti moram reć.
Sarkazam ili? :O


@etejid, ne paše mi nijedna opcija :(
Kako ne paše? Pojasni svoju poziciju u odnosu na dano.

Babitz
20-11-2010, 22:06
EVOLUCIJA JE SAMO TEORIJA!!!

etejid
20-11-2010, 22:09
EVOLUCIJA JE SAMO TEORIJA!!!
točno :)

Kostolomac
20-11-2010, 22:11
Hm, da vidimo.
1) nisam glup
2) nisam siguran na kakvo osobno iskustvo ciljaš
3) nisam se opredijelio, to možda, ali ovo ostalo ne paše
3.1-živim u Rijeci, jest da ima puno komunista, ali zato nema mudžahedina :P

A sad malo ozbiljnosti.

Točno. Novi trend među ovima, pogotovo među KRŠ i MUSL je to da čitaju svoje svete knjige kao alegoriju. Oni su još veći debili od onih koji te tekstove tumače doslovno jer iz subjektivnog pogleda ne ispadaju apsolutni zakoni kozmosa, kreacije i slično.
Totalna besmislica i netočan navod.

Many skeptics think that Christianity is for people who do not want to think. Christians are often characterized as people who believe whatever they are told by the church. Faith is thought of as something that one believes blindly - with no supporting evidence. However, this viewpoint does not represent biblical Christianity. In contrast, to what many skeptics believe, the Bible challenges its readers to test it and come to a reasonable conclusion. There are those Christians who believe blindly, and certain cults (such as Mormonism) teach that truth can be known through prayer. These ideas are heretical to biblical Christianity and often lead to deception, making such individuals susceptible to conversion by the cults.
Izvor: http://www.godandscience.org/apologetics/reason.html

I btw. tko misli da znanost i vjera ne idu zajedno, think again :P
http://www.godandscience.org/apologetic ... faith.html (http://www.godandscience.org/apologetics/sciencefaith.html)

Zanimljiv sajt, hvala Guglu =)

Forengner
20-11-2010, 22:12
Evolucija je odavno presla stadijum teorije,sada se zna da evolucija obuhvata dugotrajan i neprekidan razvoj coveka i zivotne sredine.
Teorija i činjenica. često se može čuti tvrdnja da “evolucija nije dokazana, jer da jeste, onda bi bila zakon evolucije, a ne teorija evolucije”. U svakodnevnom govoru, ljudi koriste reč “teorija” da označe neku maglovitu ideju koju imaju o nekoj stvari ili događaju. U nauci reč “teorija” označava sistem objašnjenja, model koji najbolje odgovara svim činjenicama. Reč “zakon” označava kratku formulu ili definiciju neke naučne činjenice.
Otud imamo Teoriju Gravitacije, Mikrobiološku Teoriju Bolesti, i Teoriju Evolucije. Teorija evolucije je jedna od najbolje dokazanih ideja u modernoj nauci, i predstavlja kamen temeljac moderne biologije, biohemije i medicine. Sto svakako pokazuje da to nije ideja nekog sarlatana koji ima visak slobodnog vremena a manjak obrazovanja.
Teorija o razvoju života na Zemlji. Evolucija počinje od prvog bića sposobnog za reprodukciju, i nema direktne veze sa nastankom života. Mi još uvek ne znamo kako je prvi jednoćelijski organizam na Zemlji nastao; time se bavi druga oblast nauke, poznata kao abiogeneza, koja je još uvek velikim delom tek u povoju.Kao sto se mozda secate,bioloska organizacija zivih bica potkrepljuje teoriju evolucije-Celija-Tkivo-Organ-sistem organa-Organizam-jedinka,sve se polako razvijalo,od monera i bicara i jednostavnih parazita,do coveka,ptica,sisara,vodozemaca.
Za evoluciju, međutim, to nije ključno pitanje. Prvi organizam je mogao nastati abiogenezom (tj. iz nežive materije, kroz kompleksne hemijske reakcije), mogao ga je stvoriti Bog, mogli su ga doneti vanzemaljci. Ono što je do danas neoborivo dokazano je da je život počeo od jednoćelijskih organizama, i da se razvio do današnjeg nivoa kroz procese evolucije.I sto je najvaznije-evolucija je neprekidna,i uvek ce se odvijati,verovali vi u nju ili ne.

Babitz
20-11-2010, 22:18
U krivu si; to je samo tvoje osobno opredjeljenje.

Nemoj napadat nas koji vjerujemo u nešto drugo.

etejid
20-11-2010, 22:19
Točno. Novi trend među ovima, pogotovo među KRŠ i MUSL je to da čitaju svoje svete knjige kao alegoriju. Oni su još veći debili od onih koji te tekstove tumače doslovno jer iz subjektivnog pogleda ne ispadaju apsolutni zakoni kozmosa, kreacije i slično.
Totalna besmislica i netočan navod.
Što je tu netočno?


Hm, da vidimo.
1) nisam glup
2) nisam siguran na kakvo osobno iskustvo ciljaš
3) nisam se opredijelio, to možda, ali ovo ostalo ne paše
3.1-živim u Rijeci, jest da ima puno komunista, ali zato nema mudžahedina :P

A sad malo ozbiljnosti.

Many skeptics think that Christianity is for people who do not want to think. Christians are often characterized as people who believe whatever they are told by the church. Faith is thought of as something that one believes blindly - with no supporting evidence. However, this viewpoint does not represent biblical Christianity. In contrast, to what many skeptics believe, the Bible challenges its readers to test it and come to a reasonable conclusion. There are those Christians who believe blindly, and certain cults (such as Mormonism) teach that truth can be known through prayer. These ideas are heretical to biblical Christianity and often lead to deception, making such individuals susceptible to conversion by the cults.
Izvor: http://www.godandscience.org/apologetics/reason.html

I btw. tko misli da znanost i vjera ne idu zajedno, think again :P
http://www.godandscience.org/apologetic ... faith.html (http://www.godandscience.org/apologetics/sciencefaith.html)

Zanimljiv sajt, hvala Guglu =)
Sad mi reci na čemu temeljiš svoje vjerovanje.

Sonic_Moronic
20-11-2010, 22:24
Pa naravno, evolucija ima savršeno smisla, možeš ju vidjeti na djelu i tijekom svog života. Mislim, ne vidim gdje je poanta u pobijanju evolucije, osim da se baš radi o debelo argumentiranoj i istraženoj teoriji koja bi dala novu perspektivu na znanost. Ali tu govorimo o ljudima kojima je jedini razlog pobijanja što ne mogu prihvatiti da je dragi bogo htio da se razviju iz Green Bloba lvl 1. To je djetinjasto, nema veze sa vjerom, i jasno je koliko snažni argumenti mogu izaći iz toga.

etejid
20-11-2010, 22:30
Pa naravno, evolucija ima savršeno smisla, možeš ju vidjeti na djelu i tijekom svog života. Mislim, ne vidim gdje je poanta u pobijanju evolucije, osim da se baš radi o debelo argumentiranoj i istraženoj teoriji koja bi dala novu perspektivu na znanost. Ali tu govorimo o ljudima kojima je jedini razlog pobijanja što ne mogu prihvatiti da je dragi bogo htio da se razviju iz Green Bloba lvl 1. To je djetinjasto, nema veze sa vjerom, i jasno je koliko snažni argumenti mogu izaći iz toga.
Problem je u tome što ljudi izjednačuju evoluciju koja jest teorija (koja je primjenjiva i ima dokaze) s nekim alternativnim teorijama koje su već 50 puta pobijene ali imaju (imale) eto, status :)

Forengner
20-11-2010, 22:31
Prepirke izmedju 'velikih vernika' i 'naucnika' oko pitanja nastanka sveta/coveka po americkim forumima i web-stranicama apsolutno shvatam kao uvredu zdravom razumu.

Sonic_Moronic
20-11-2010, 22:41
Meni je jednostavno glupo da se ljudi trude uopće pobijati tvrdnje koje su zasnovane na čistoj mašti. Da ja sad tvrdim da je pored mene duh satkan od materije koja ne može biti otkrivena , možete li me pobiti argumentima? Vjerojatno ne, ali pošto sama ta tvrdnja nema nikakvu osnovu, ne treba ju ni argumentirati, hence, automatski fail.

etejid
20-11-2010, 22:43
Meni je jednostavno glupo da se ljudi trude uopće pobijati tvrdnje koje su zasnovane na čistoj mašti. Da ja sad tvrdim da je pored mene duh satkan od materije koja ne može biti otkrivena , možete li me pobiti argumentima? Vjerojatno ne, ali pošto sama ta tvrdnja nema nikakvu osnovu, ne treba ju ni argumentirati, hence, automatski fail.
Točno, ali znaš onaj poriv? :D

Lord Ragnarok
20-11-2010, 22:44
daj prestanite pricati tolke gluposti. ak vec pricate o evoluciji i prastarim datumima odite studirati arheologiju ko ja... tamo ce vam sve profesori/asistenti/demosi objasniti detaljno..
ako ne vjerujete meni, vjerujte pingu

Sonic_Moronic
20-11-2010, 22:44
Poriv za besmislenom, beskonačnom raspravom? Naravno, i sam u nju zapadam ponekad. :)

etejid
20-11-2010, 22:44
daj prestanite pricati tolke gluposti. ak vec pricate o evoluciji i prastarim datumima odite studirati arheologiju ko ja... tamo ce vam sve profesori/asistenti/demosi objasniti detaljno..
ako ne vjerujete meni, vjerujte pingu
Zašto si to sad rekao?


Poriv za besmislenom, beskonačnom raspravom? Naravno, i sam u nju zapadam ponekad. :)
e taj :)

C
20-11-2010, 22:48
Zašto si to sad rekao?

Kaže za pinga i sexya.

etejid
20-11-2010, 22:49
Zašto si to sad rekao?

Kaže za pinga i sexya.
Nisam vidio na zadnjih par stranica, nema kvota pa me zbunilo :)

Sonic_Moronic
20-11-2010, 22:56
Ja ne razumijem o čemu se to oni točno prepiru, a ne da mi se čitat.

Kostolomac
20-11-2010, 23:06
Da se razumijemo, i ja sam za evoluciju. Logična je i objašnjiva, i poduprta dokazima.





Točno. Novi trend među ovima, pogotovo među KRŠ i MUSL je to da čitaju svoje svete knjige kao alegoriju. Oni su još veći debili od onih koji te tekstove tumače doslovno jer iz subjektivnog pogleda ne ispadaju apsolutni zakoni kozmosa, kreacije i slično.
Totalna besmislica i netočan navod.
Što je tu netočno?
A što je točno? Pa jesi pročitao onaj quote što sam stavio ispod? A evo i još jedan:

Sve provjeravajte: dobro zadržite
Biblija sama kaže da razmišljamo i provjeravamo sve, otuda i dolazi plodan suživot vjere i znanosti.
Ali problem su zatucani ateisti koji jednostavno vrte svoj film, i po tome su jednaki zatucanim vjernicima.
Obje strane su zapravo zatvorenog uma, iako se smatraju suprotnim.


Lude pak i neobuzdane raspre odbijaj znajući da rađaju svađama.
Neda mi se više, i da, ako ovako nastavite, zvat ću vam Miletića na forum :eyebrows:

C
20-11-2010, 23:18
Zašto si to sad rekao?

Kaže za pinga i sexya.
Nisam vidio na zadnjih par stranica, nema kvota pa me zbunilo :)
Ima samo pola, druga polovica je u krivoj temi.

@Kostolomac - Imaš krivo mišljenje. Ateisti su otvorenog uma, a vjernici zatvorenog. Oni koji su između ili nisu neki vjernici su puno otvorenijeg uma, nego tvrdi vjernici. I to se već globalno zna. Ali sve ovisi od osobe do osobe, ali u globalu rečeno.

etejid
20-11-2010, 23:18
Da se razumijemo, i ja sam za evoluciju. Logična je i objašnjiva, i poduprta dokazima.

[quote=etejid]
Što je tu netočno?
A što je točno? Pa jesi pročitao onaj quote što sam stavio ispod? A evo i još jedan:

Sve provjeravajte: dobro zadržite
Biblija sama kaže da razmišljamo i provjeravamo sve, otuda i dolazi plodan suživot vjere i znanosti.
Ali problem su zatucani ateisti koji jednostavno vrte svoj film, i po tome su jednaki zatucanim vjernicima.
Obje strane su zapravo zatvorenog uma, iako se smatraju suprotnim.


Lude pak i neobuzdane raspre odbijaj znajući da rađaju svađama.
Neda mi se više, i da, ako ovako nastavite, zvat ću vam Miletića na forum :eyebrows:[/quote:uqzn1kdv]
Sve od navedenog je netočno jer je oslanjati se na bibliju bogohulje u svijetu zdravog razuma.
Biblija u nekoliko citata kaže da preispituješ, u sto drugih kaže da vjeruješ slijepo. Birati sadržaj je idiotarija, pogotovo ako tvrdiš da je taj isti sadržaj došao od boga.

Sonic_Moronic
20-11-2010, 23:25
Ne znam zašto vjera i znanost ne bi mogli ići zajedno, samo što vjera nije čušpajz knjiga napisana prije milijun godina, i vjera nije skup pravila, nego je osobni osjećaj koji te prati kroz život, i cijela dilema je jednostavno u tome da li ga posjeduješ ili ne posjeduješ. U oba slučaja ne znači da nisi normalan.

Samo sam htio napomenuti, ne treba uvlačiti ateisti vs. ostalo raspravu u ovo, jer nema nikakvog smisla. Ja sam veliki vjernik. Svoje religije. 8)

McPingvin_v2.0
20-11-2010, 23:28
Ateisti su otvorenog uma, a vjernici zatvorenog. Oni koji su između ili nisu neki vjernici su puno otvorenijeg uma, nego tvrdi vjernici. I to se već globalno zna. Ali sve ovisi od osobe do osobe, ali u globalu rečeno.
Ti si rekao da nisi vjernik, a svejedno imaš zatvoren um.

T69TOuqaqXI

C
20-11-2010, 23:30
Ateisti su otvorenog uma, a vjernici zatvorenog. Oni koji su između ili nisu neki vjernici su puno otvorenijeg uma, nego tvrdi vjernici. I to se već globalno zna. Ali sve ovisi od osobe do osobe, ali u globalu rečeno.
Ti si rekao da nisi vjernik, a svejedno imaš zatvoren um.

T69TOuqaqXI
LOL, tvoji komentari su suvišni. Ja sam otvorenog uma, samo si ti zatvorenog pa misliš da su svi takvi.
Ateist ne znači da ne vjeruješ u duhove i sl., tako da neću ni gledati taj šaljivi video.

Kvothe
20-11-2010, 23:35
Nisi otvoren prema ideji da si zatvorenog uma.

Q.E.D.

rudeboy95
20-11-2010, 23:38
Meni je jednostavno glupo da se ljudi trude uopće pobijati tvrdnje koje su zasnovane na čistoj mašti. Da ja sad tvrdim da je pored mene duh satkan od materije koja ne može biti otkrivena , možete li me pobiti argumentima? Vjerojatno ne, ali pošto sama ta tvrdnja nema nikakvu osnovu, ne treba ju ni argumentirati, hence, automatski fail.
Baš sam to ja htio reći. Čak i na temelju nekih dokazanih zakona se može složiti teorija koja nema veze s mozgom i zdravim razumom.

C
20-11-2010, 23:42
Ne mogu biti otvoren prema ideji da sam zatvorenog uma, jer sam otvorenog. Koja debilana.

McPingvin_v2.0
20-11-2010, 23:43
http://img258.imageshack.us/img258/2913/ane.png

etejid
20-11-2010, 23:45
Nisi otvoren prema ideji da si zatvorenog uma.

Q.E.D.
Bojim se da je dovoljno prema toj ideji biti otvoren par trenutaka nakon što ti ista padne napamet. Biti konstantno otvoren prema istoj ideji znači ne donositi zaključke.

C
20-11-2010, 23:45
http://himpic.com/o/8317-untitled.jpg

@Svatko nekada mora donositi zaključke, da ih ne donosimo, danas ne bi bili gdje jesmo, bili bi svi trutovi, to nema veze s otvorenim/zatvorenim umom. Čak i ako ima, ne može se uspoređivati.

rudeboy95
20-11-2010, 23:46
Ateist ne znači da ne vjeruješ u duhove i sl., tako da neću ni gledati taj šaljivi video.
Tek sad skužio.
:pray: :pray: :pray:
U ime oca, sina i duvaSsvetoga.

Kvothe
20-11-2010, 23:48
Ne mogu biti otvoren prema ideji da sam zatvorenog uma, jer sam otvorenog. Koja debilana.
E, tko hoće ovo na glas pročitati?

C
20-11-2010, 23:48
Ateist ne znači da ne vjeruješ u oca, sina i duha svetoga, u Isusa, u Muhameda, itd.

Herr Schnitzel
20-11-2010, 23:51
Osnovna pretpostavka otvorenosti uma je da se ništa ne uzima kao apsolutno. Ti uzimaš, ergo fejlaš. Kao i ova tema.

McPingvin_v2.0
20-11-2010, 23:51
To i dalje ne mjenja činjenicu da nisi dao niti jedan dokaz ili akademski izvor da su ljudi i dinosauri živjeli u istom vremenskom periodu.

rudeboy95
20-11-2010, 23:52
Ateist ne znači da ne vjeruješ u oca, sina i duha svetoga, u Isusa, u Muhameda, itd.
Ateist znači da ne vjeruješ u Isusova vjerovanja, što vodi do toga da ne vjeruješ u duha svetoga. Sad bih još tu mogao toga napričati i objašnjavati ovo, ali neda mi se.

Herr Schnitzel
20-11-2010, 23:53
Ateizam je poricanje postojanja bilo kakvog božanskog bića, svijesti ili energije. To nije samo Isus, ergo fejlaš. Kao i ova tema.

C
20-11-2010, 23:54
Odgovorio sam ti na to već par puta. Nema smisla ponavljati kao papagaj.

@Da, tako je bolje rečeno, ništa ni ne uzimam pod apsolutno, sve ostaju samo teorije, koje iz prve ruke nitko ne može dokazati u potpunosti.
@Nope.

Kvothe
20-11-2010, 23:55
Reptili vladaju. (http://www.reptilesrule.com.au/)

rudeboy95
20-11-2010, 23:55
Ateizam je poricanje postojanja bilo kakvog božanskog bića, svijesti ili energije. To nije samo Isus, ergo fejlaš. Kao i ova tema.
Hoću reć općenito poricanje vjerovanja bilo koga tko potvrđuje vjerovanje inteligentnog dizajna, znači poricanje Isusa. Isusa sam samo stavio kao simbol.

McPingvin_v2.0
20-11-2010, 23:56
Odgovorio sam ti na to već par puta. Nema smisla ponavljati kao papagaj.
Nisi. Niti jednom. Nisi dao niti jedan link, članak, knjigu ili bilo kakvu valjanu referencu.

C
20-11-2010, 23:56
Jesam.

McPingvin_v2.0
20-11-2010, 23:57
Gdje?

Herr Schnitzel
20-11-2010, 23:57
Ateizam je poricanje postojanja bilo kakvog božanskog bića, svijesti ili energije. To nije samo Isus, ergo fejlaš. Kao i ova tema.
Hoću reć općenito poricanje vjerovanja bilo koga tko potvrđuje vjerovanje inteligentnog dizajna, znači poricanje Isusa. Isusa sam samo stavio kao simbol.

5hfYJsQAhl0

Kostolomac
20-11-2010, 23:58
@Pingu,Kvothe, lol, umalo ste me poštedili odgovora na njegov post =)
Ali za svaki slučaj:

Ateisti su otvorenog uma, a vjernici zatvorenog.
Eto, još jedan dokaz da su neki ateisti puni predrasuda, kao i neki vjernici.

@Sonic, tvoje razmišljanje razumijem, i donekle se slažem.
A što se tiče ateisti vs ostalo rasprave, samo sam htio izjednačiti "mutave" ateiste sa "mutavim" vjernicima, ergo to su sve "mutavi" ljudi.
IMHO, ako si kao ljud uskogrudan i zatvorenog uma, takav ćeš biti i kao vjernik i kao ateist.
Stoga, nemam ja ništa protiv normalnih razumnih ateista, nego protiv vjernika i ateista koji su puni predrasuda i uski u razmišljanju.

Hebem vam sve, koliko naspamate dok ja jedan post složim :(

C
21-11-2010, 00:02
ako si kao ljud uskogrudan i zatvorenog uma, takav ćeš biti i kao vjernik i kao ateist.
Stoga, nemam ja ništa protiv normalnih razumnih ateista, nego protiv vjernika i ateista koji su puni predrasuda i uski u razmišljanju.

Točno tako.

McPingvin_v2.0
21-11-2010, 00:03
Gdje?

C
21-11-2010, 00:04
Tu i tamo.

rudeboy95
21-11-2010, 00:04
[quote="Herr Schnitzel":49lda0kk]Ateizam je poricanje postojanja bilo kakvog božanskog bića, svijesti ili energije. To nije samo Isus, ergo fejlaš. Kao i ova tema.
Hoću reć općenito poricanje vjerovanja bilo koga tko potvrđuje vjerovanje inteligentnog dizajna, znači poricanje Isusa. Isusa sam samo stavio kao simbol.

5hfYJsQAhl0[/quote:49lda0kk]

Krivo sam se izrazio, sori, lagano sam pripit tako da..
Htio sam reć:
Ateizam znači poricanje vjerovanja u vjerovanje od bilo koga tko govori kako postoji neko božansko biće. Znači, ne-vjerovanje u vjerovanja Isusa, u potpunosti. Od onoga ne laži, ne kradi, ne ubijaj (ateist to uzima logički, ako pretučeš nekoga, njegov tatica će doć i pretuć tebe) do vjerovanja u inteligentni dizajn. Hoću reći da, nemožeš biti ateist ako vjeruješ da će te bog kazniti, isto tako nemožeš biti ateist ako vjeruješ da kad umreš da će tvoja duša otići u raj.

Sonic_Moronic
21-11-2010, 00:09
A ja poričem tvoje vjerovanje u nevjerovanje u vjerovanje drugih. Lol, koje kompliciranje.

I što bi ti to trebalo značiti da ateist "to uzima logički". Ne spriječava nas vjera da ozlijeđujemo druge ljude, već savjest i/ili moral. Neznam, to mi zvuči kao "ja ne ubijam ljude samo zbog zakona" stav, koji sam nekoliko puta imao prilike čuti.

Herr Schnitzel
21-11-2010, 00:10
Ateizam ne podrazumijeva amoralnost. Ova zadnja rečenica opet zaslužuje "What you just said" video. Nemoj više otvarati ovu temu. Otrijezni se, i zatim opet nemoj otvoriti ovu temu.

C
21-11-2010, 00:11
Ima puno filozofiranja oko ateizma.
Recimo na pitanje, covjek koji je nevjernik, znaci ne moli se, nije pobozan, itd., a opet vjeruje u sve to da je postojalo i da postoji nesto iznad.

croat1gamer
21-11-2010, 00:12
Ateizam je nepriznavanje natprirodnih pojava bilo kakve vrste.
C je troll.
Vekica mu je vjerovatno otac/sin.

Kraj diskusije, C podjebava i to je to. Pocnite proucavati bilo koju stvar prije nego sto ju negdje napisete.
Ako ne, fizicki cu vas.

Sonic_Moronic
21-11-2010, 00:13
A čovječe, opet gluposti, zašto vjera podrazumijeva molitvu i pobožnost? :)

Strašno je to kako većina jednostavno ne može izbaciti uskogrudne poglede na glavne religije, kao jedine primjere i modele vjerovanja.

Herr Schnitzel
21-11-2010, 00:13
Čovjek koji vjeruje u nekakav "božanski" koncept se ne može nazvati nevjernikom. Postoji puno svjetonazora, od panteizma do ateizma, plus današnji trend personalizacije religije koji dovodi do nereligioznih vjernika. Gdje je pitanje?

C
21-11-2010, 00:15
c1g, ne trollaj.

Pitanje je, kakav trebaš biti da bi bio nevjernik u tom slučaju? Jer fora je da se vjernikom ne može nazvati nekoga koji ne drži do vjere ni ono malo crnom pod noktom, a opet vjeruje u više sile.

McPingvin_v2.0
21-11-2010, 00:15
Tu i tamo.
Nije istina, išao sam tražiti. Vidi:

http://img831.imageshack.us/img831/626/dino1.jpg

http://img526.imageshack.us/img526/8946/dino2y.jpg

http://img227.imageshack.us/img227/1888/dino3.jpg

rudeboy95
21-11-2010, 00:16
@herr: Ma kakva amoralnost, ateisti imaju moralnost, ali nemaju biblijsku 'moralnost', u stilu da ako ubijem čovijeka će me bog kazniti, nego imam usađenu moralnost kao i svi drugi ljudi.

@croat, to oču ja reć, al mi alkohol ne dopuštava. :(

McPingvin_v2.0
21-11-2010, 00:17
rudeboy, ti znaš koliko teorija o moralu ima i koliko si se sad prosrao? :D

Herr Schnitzel
21-11-2010, 00:18
Mogu ti ja odgovorit?

croat1gamer
21-11-2010, 00:18
@ snicla- Sumnjam da se pitanje na tebe odnosilo.
@ rudeboy- :pray: Ono sta je pingu rekao.
@ snicla- Tesko, ovo mi je 4. ili 5. pokusaj da postam. :(

Inace, 2h voznje busom sam od rijeke.

rudeboy95
21-11-2010, 00:19
rudeboy, ti znaš koliko teorija o moralu ima i koliko si se sad prosrao? :D
Izvadi govno iz usta i onda pogledaj svijet!
A mi se pitamo zašto se za govno kaže stolica. :(

C
21-11-2010, 00:20
Pingvin, krivo si trazio.

McPingvin_v2.0
21-11-2010, 00:22
Što onda trebam tražiti?

@rudeboy - ako drvo padne nekome na glavu samo od sebe, je li to moralno opravdan čin?

rudeboy95
21-11-2010, 00:24
@rudeboy - ako drvo padne nekome na glavu samo od sebe, je li to moralno opravdan čin?
To će zatupljen čovjek mislit kojeg sam opisao. Neka krnja karma, jel.
Kao što rekoh, izvadi govno iz usta i onda pogledaj svijet!

Kostolomac
21-11-2010, 00:26
Bitno da si mene nazvao glupim. Strašno :(

@croat1gamer, ćemo na vopi? =P

rudeboy95
21-11-2010, 00:28
Ti nisi bio pripit. :(
Nea veze, sutra ću pogledat postove.

McPingvin_v2.0
21-11-2010, 00:33
@rudeboy - ako drvo padne nekome na glavu samo od sebe, je li to moralno opravdan čin?
To će zatupljen čovjek mislit kojeg sam opisao. Neka krnja karma, jel.
Kao što rekoh, izvadi govno iz usta i onda pogledaj svijet!
Ne razumijem ovo tvoje s govnom i ustima. Slušao sam kroz 4 godine u srednjoj o etici, moralu, kategoričkom imperativu itd., a ti tu dođeš i prosipaš balegu :)

@C - evo, svi tvoji postovi u ovoj temi. Niti u jednom od njih nema nikakvih navoda iz bilo kakvih izvora. Evo ti tu, možda mi možeš pomoći da ih nađem:
viewtopic.php?f=82&t=35125&p=1370594&hilit=Re%3A+Za%C5%A1to+vjerujem+da+reptili+vladaju +%3F#p1370594 (http://pcplay.hr/forum/viewtopic.php?f=82&t=35125&p=1370594&hilit=Re%3A+Za%C5%A1to+vjerujem+da+reptili+vladaju +%3F#p1370594)
viewtopic.php?f=82&t=35125&p=1370620&hilit=Re%3A+Za%C5%A1to+vjerujem+da+reptili+vladaju +%3F#p1370620 (http://pcplay.hr/forum/viewtopic.php?f=82&t=35125&p=1370620&hilit=Re%3A+Za%C5%A1to+vjerujem+da+reptili+vladaju +%3F#p1370620)
viewtopic.php?f=82&t=35125&p=1370625&hilit=Re%3A+Za%C5%A1to+vjerujem+da+reptili+vladaju +%3F#p1370625 (http://pcplay.hr/forum/viewtopic.php?f=82&t=35125&p=1370625&hilit=Re%3A+Za%C5%A1to+vjerujem+da+reptili+vladaju +%3F#p1370625)
viewtopic.php?f=82&t=35125&p=1370697&hilit=Re%3A+Za%C5%A1to+vjerujem+da+reptili+vladaju +%3F#p1370697 (http://pcplay.hr/forum/viewtopic.php?f=82&t=35125&p=1370697&hilit=Re%3A+Za%C5%A1to+vjerujem+da+reptili+vladaju +%3F#p1370697)
viewtopic.php?f=82&t=35125&p=1370710&hilit=Re%3A+Za%C5%A1to+vjerujem+da+reptili+vladaju +%3F#p1370710 (http://pcplay.hr/forum/viewtopic.php?f=82&t=35125&p=1370710&hilit=Re%3A+Za%C5%A1to+vjerujem+da+reptili+vladaju +%3F#p1370710)
viewtopic.php?f=82&t=35125&p=1371025&hilit=Re%3A+Za%C5%A1to+vjerujem+da+reptili+vladaju +%3F#p1371025 (http://pcplay.hr/forum/viewtopic.php?f=82&t=35125&p=1371025&hilit=Re%3A+Za%C5%A1to+vjerujem+da+reptili+vladaju +%3F#p1371025)
viewtopic.php?f=82&t=35125&p=1371222&hilit=Re%3A+Za%C5%A1to+vjerujem+da+reptili+vladaju +%3F#p1371222 (http://pcplay.hr/forum/viewtopic.php?f=82&t=35125&p=1371222&hilit=Re%3A+Za%C5%A1to+vjerujem+da+reptili+vladaju +%3F#p1371222)
viewtopic.php?f=82&t=35125&p=1371269&hilit=Re%3A+Za%C5%A1to+vjerujem+da+reptili+vladaju +%3F#p1371269 (http://pcplay.hr/forum/viewtopic.php?f=82&t=35125&p=1371269&hilit=Re%3A+Za%C5%A1to+vjerujem+da+reptili+vladaju +%3F#p1371269)
viewtopic.php?f=82&t=35125&p=1371325&hilit=Re%3A+Za%C5%A1to+vjerujem+da+reptili+vladaju +%3F#p1371325 (http://pcplay.hr/forum/viewtopic.php?f=82&t=35125&p=1371325&hilit=Re%3A+Za%C5%A1to+vjerujem+da+reptili+vladaju +%3F#p1371325)
viewtopic.php?f=82&t=35125&p=1371359&hilit=Re%3A+Za%C5%A1to+vjerujem+da+reptili+vladaju +%3F#p1371359 (http://pcplay.hr/forum/viewtopic.php?f=82&t=35125&p=1371359&hilit=Re%3A+Za%C5%A1to+vjerujem+da+reptili+vladaju +%3F#p1371359)
viewtopic.php?f=82&t=35125&p=1371371&hilit=Re%3A+Za%C5%A1to+vjerujem+da+reptili+vladaju +%3F#p1371371 (http://pcplay.hr/forum/viewtopic.php?f=82&t=35125&p=1371371&hilit=Re%3A+Za%C5%A1to+vjerujem+da+reptili+vladaju +%3F#p1371371)
viewtopic.php?f=82&t=35125&p=1371380&hilit=Re%3A+Za%C5%A1to+vjerujem+da+reptili+vladaju +%3F#p1371380 (http://pcplay.hr/forum/viewtopic.php?f=82&t=35125&p=1371380&hilit=Re%3A+Za%C5%A1to+vjerujem+da+reptili+vladaju +%3F#p1371380)
viewtopic.php?f=82&t=35125&p=1371389&hilit=Re%3A+Za%C5%A1to+vjerujem+da+reptili+vladaju +%3F#p1371389 (http://pcplay.hr/forum/viewtopic.php?f=82&t=35125&p=1371389&hilit=Re%3A+Za%C5%A1to+vjerujem+da+reptili+vladaju +%3F#p1371389)
viewtopic.php?f=82&t=35125&p=1371404&hilit=Re%3A+Za%C5%A1to+vjerujem+da+reptili+vladaju +%3F#p1371404 (http://pcplay.hr/forum/viewtopic.php?f=82&t=35125&p=1371404&hilit=Re%3A+Za%C5%A1to+vjerujem+da+reptili+vladaju +%3F#p1371404)
viewtopic.php?f=82&t=35125&p=1371415&hilit=Re%3A+Za%C5%A1to+vjerujem+da+reptili+vladaju +%3F#p1371415 (http://pcplay.hr/forum/viewtopic.php?f=82&t=35125&p=1371415&hilit=Re%3A+Za%C5%A1to+vjerujem+da+reptili+vladaju +%3F#p1371415)
viewtopic.php?f=82&t=35125&p=1371422&hilit=Re%3A+Za%C5%A1to+vjerujem+da+reptili+vladaju +%3F#p1371422 (http://pcplay.hr/forum/viewtopic.php?f=82&t=35125&p=1371422&hilit=Re%3A+Za%C5%A1to+vjerujem+da+reptili+vladaju +%3F#p1371422)
viewtopic.php?f=82&t=35125&p=1371434&hilit=Re%3A+Za%C5%A1to+vjerujem+da+reptili+vladaju +%3F#p1371434 (http://pcplay.hr/forum/viewtopic.php?f=82&t=35125&p=1371434&hilit=Re%3A+Za%C5%A1to+vjerujem+da+reptili+vladaju +%3F#p1371434)
viewtopic.php?f=82&t=35125&p=1371439&hilit=Re%3A+Za%C5%A1to+vjerujem+da+reptili+vladaju +%3F#p1371439 (http://pcplay.hr/forum/viewtopic.php?f=82&t=35125&p=1371439&hilit=Re%3A+Za%C5%A1to+vjerujem+da+reptili+vladaju +%3F#p1371439)
viewtopic.php?f=82&t=35125&p=1371445&hilit=Re%3A+Za%C5%A1to+vjerujem+da+reptili+vladaju +%3F#p1371445 (http://pcplay.hr/forum/viewtopic.php?f=82&t=35125&p=1371445&hilit=Re%3A+Za%C5%A1to+vjerujem+da+reptili+vladaju +%3F#p1371445)
viewtopic.php?f=82&t=35125&p=1371724&hilit=Re%3A+Za%C5%A1to+vjerujem+da+reptili+vladaju +%3F#p1371724 (http://pcplay.hr/forum/viewtopic.php?f=82&t=35125&p=1371724&hilit=Re%3A+Za%C5%A1to+vjerujem+da+reptili+vladaju +%3F#p1371724)
viewtopic.php?f=82&t=35125&p=1371740&hilit=Re%3A+Za%C5%A1to+vjerujem+da+reptili+vladaju +%3F#p1371740 (http://pcplay.hr/forum/viewtopic.php?f=82&t=35125&p=1371740&hilit=Re%3A+Za%C5%A1to+vjerujem+da+reptili+vladaju +%3F#p1371740)
viewtopic.php?f=82&t=35125&p=1371742&hilit=Re%3A+Za%C5%A1to+vjerujem+da+reptili+vladaju +%3F#p1371742 (http://pcplay.hr/forum/viewtopic.php?f=82&t=35125&p=1371742&hilit=Re%3A+Za%C5%A1to+vjerujem+da+reptili+vladaju +%3F#p1371742)
viewtopic.php?f=82&t=35125&p=1371749&hilit=Re%3A+Za%C5%A1to+vjerujem+da+reptili+vladaju +%3F#p1371749 (http://pcplay.hr/forum/viewtopic.php?f=82&t=35125&p=1371749&hilit=Re%3A+Za%C5%A1to+vjerujem+da+reptili+vladaju +%3F#p1371749)
viewtopic.php?f=82&t=35125&p=1371754&hilit=Re%3A+Za%C5%A1to+vjerujem+da+reptili+vladaju +%3F#p1371754 (http://pcplay.hr/forum/viewtopic.php?f=82&t=35125&p=1371754&hilit=Re%3A+Za%C5%A1to+vjerujem+da+reptili+vladaju +%3F#p1371754)
viewtopic.php?f=82&t=35125&p=1372000&hilit=Re%3A+Za%C5%A1to+vjerujem+da+reptili+vladaju +%3F#p1372000 (http://pcplay.hr/forum/viewtopic.php?f=82&t=35125&p=1372000&hilit=Re%3A+Za%C5%A1to+vjerujem+da+reptili+vladaju +%3F#p1372000)
viewtopic.php?f=82&t=35125&p=1373312&hilit=Re%3A+Za%C5%A1to+vjerujem+da+reptili+vladaju +%3F#p1373312 (http://pcplay.hr/forum/viewtopic.php?f=82&t=35125&p=1373312&hilit=Re%3A+Za%C5%A1to+vjerujem+da+reptili+vladaju +%3F#p1373312)
viewtopic.php?f=82&t=35125&p=1373455&hilit=Re%3A+Za%C5%A1to+vjerujem+da+reptili+vladaju +%3F#p1373455 (http://pcplay.hr/forum/viewtopic.php?f=82&t=35125&p=1373455&hilit=Re%3A+Za%C5%A1to+vjerujem+da+reptili+vladaju +%3F#p1373455)
viewtopic.php?f=82&t=35125&p=1373463&hilit=Re%3A+Za%C5%A1to+vjerujem+da+reptili+vladaju +%3F#p1373463 (http://pcplay.hr/forum/viewtopic.php?f=82&t=35125&p=1373463&hilit=Re%3A+Za%C5%A1to+vjerujem+da+reptili+vladaju +%3F#p1373463)
viewtopic.php?f=82&t=35125&p=1373471&hilit=Re%3A+Za%C5%A1to+vjerujem+da+reptili+vladaju +%3F#p1373471 (http://pcplay.hr/forum/viewtopic.php?f=82&t=35125&p=1373471&hilit=Re%3A+Za%C5%A1to+vjerujem+da+reptili+vladaju +%3F#p1373471)
viewtopic.php?f=82&t=35125&p=1373476&hilit=Re%3A+Za%C5%A1to+vjerujem+da+reptili+vladaju +%3F#p1373476 (http://pcplay.hr/forum/viewtopic.php?f=82&t=35125&p=1373476&hilit=Re%3A+Za%C5%A1to+vjerujem+da+reptili+vladaju +%3F#p1373476)
viewtopic.php?f=82&t=35125&p=1373482&hilit=Re%3A+Za%C5%A1to+vjerujem+da+reptili+vladaju +%3F#p1373482 (http://pcplay.hr/forum/viewtopic.php?f=82&t=35125&p=1373482&hilit=Re%3A+Za%C5%A1to+vjerujem+da+reptili+vladaju +%3F#p1373482)
viewtopic.php?f=82&t=35125&p=1373488&hilit=Re%3A+Za%C5%A1to+vjerujem+da+reptili+vladaju +%3F#p1373488 (http://pcplay.hr/forum/viewtopic.php?f=82&t=35125&p=1373488&hilit=Re%3A+Za%C5%A1to+vjerujem+da+reptili+vladaju +%3F#p1373488)
viewtopic.php?f=82&t=35125&p=1373497&hilit=Re%3A+Za%C5%A1to+vjerujem+da+reptili+vladaju +%3F#p1373497 (http://pcplay.hr/forum/viewtopic.php?f=82&t=35125&p=1373497&hilit=Re%3A+Za%C5%A1to+vjerujem+da+reptili+vladaju +%3F#p1373497)
viewtopic.php?f=82&t=35125&p=1373503&hilit=Re%3A+Za%C5%A1to+vjerujem+da+reptili+vladaju +%3F#p1373503 (http://pcplay.hr/forum/viewtopic.php?f=82&t=35125&p=1373503&hilit=Re%3A+Za%C5%A1to+vjerujem+da+reptili+vladaju +%3F#p1373503)
viewtopic.php?f=82&t=35125&p=1373510&hilit=Re%3A+Za%C5%A1to+vjerujem+da+reptili+vladaju +%3F#p1373510 (http://pcplay.hr/forum/viewtopic.php?f=82&t=35125&p=1373510&hilit=Re%3A+Za%C5%A1to+vjerujem+da+reptili+vladaju +%3F#p1373510)
viewtopic.php?f=82&t=35125&p=1373513&hilit=Re%3A+Za%C5%A1to+vjerujem+da+reptili+vladaju +%3F#p1373513 (http://pcplay.hr/forum/viewtopic.php?f=82&t=35125&p=1373513&hilit=Re%3A+Za%C5%A1to+vjerujem+da+reptili+vladaju +%3F#p1373513)
viewtopic.php?f=82&t=35125&p=1373520&hilit=Re%3A+Za%C5%A1to+vjerujem+da+reptili+vladaju +%3F#p1373520 (http://pcplay.hr/forum/viewtopic.php?f=82&t=35125&p=1373520&hilit=Re%3A+Za%C5%A1to+vjerujem+da+reptili+vladaju +%3F#p1373520)
viewtopic.php?f=82&t=35125&p=1373526&hilit=Re%3A+Za%C5%A1to+vjerujem+da+reptili+vladaju +%3F#p1373526 (http://pcplay.hr/forum/viewtopic.php?f=82&t=35125&p=1373526&hilit=Re%3A+Za%C5%A1to+vjerujem+da+reptili+vladaju +%3F#p1373526)
viewtopic.php?f=82&t=35125&p=1373534&hilit=Re%3A+Za%C5%A1to+vjerujem+da+reptili+vladaju +%3F#p1373534 (http://pcplay.hr/forum/viewtopic.php?f=82&t=35125&p=1373534&hilit=Re%3A+Za%C5%A1to+vjerujem+da+reptili+vladaju +%3F#p1373534)

Kostolomac
21-11-2010, 00:35
Ti nisi bio pripit. :(
Nea veze, sutra ću pogledat postove.
Baš me zanima ishod toga...

etejid
21-11-2010, 00:39
Nije se rudeboy posrao. Moral je parcijalno usađen. On proizlazi iz želje/navike/ovisnosti za egzistiranjem u društvu. Bez društva nema potrebe za moralom. Onaj drugi dio koji nismo sami upili jest morao biti usađen radi normalnog života u zajednici.

McPingvin_v2.0
21-11-2010, 00:43
Nije istina. Pleme u Africi ulovi gazelu, uzme but i ostalo ostavi životinjama. Čisto sumnjam da lavove i hijene možeš klasificirati kao društvo :)

etejid
21-11-2010, 00:47
Nije istina. Pleme u Africi ulovi gazelu, uzme but i ostalo ostavi životinjama. Čisto sumnjam da lavove i hijene možeš klasificirati kao društvo :)
Kako je to moralan čin?

McPingvin_v2.0
21-11-2010, 00:49
Nisu pohlepni, uzmu za svoje pleme samo onoliko mesa koliko im treba. Ostatak ostave strvinarima.

etejid
21-11-2010, 00:50
Nisu pohlepni, uzmu za svoje pleme samo onoliko mesa koliko im treba. Ostatak ostave strvinarima.
Ako uzmu koliko im treba ne vidim razlog zašto bi vukli nepotreban dio.

Sonic_Moronic
21-11-2010, 00:51
Možda zato što im pleme ovisi o tome hoće li uhvatiti te gazele, pa bi mogli i uzeti višak?

etejid
21-11-2010, 00:53
Možda zato što im pleme ovisi o tome hoće li uhvatiti te gazele, pa bi mogli i uzeti višak?
A možda im se ne da tegliti jebenu gazelu? Možda ipak ne love toliko teško? Ako je situacija stvarko takva, onda je takav odnos nemoralan prema njihovom selu i djeci kada već ne nose ostatak ubijene živine.

McPingvin_v2.0
21-11-2010, 00:55
Point :)

Moralnost je prokleto teško odrediti :)

rudeboy95
21-11-2010, 01:00
A zašto su Indijanci, koji nisu imali nikakve veze s nama i našim religijama, svejedno imali morale, i to na većem stupnju od nas?
E da, nama je profa iz etike pričala nešto da je djete umrlo zato jer nije imalo nikakvog socijalnog kontakta. Ja mislim da laže. Jeste ikad čuli za takvo što?

Lord Ragnarok
21-11-2010, 01:34
laže, nismo mi ko zecevi da umiremo od a-socijalnosti

Wishmaster
21-11-2010, 02:18
Sve je relativno.

croat1gamer
21-11-2010, 09:02
Kad vec raspravljate o moralnosti: da su vas otac i najbolji prijatelj koji vam je spasio zivot osudeni na smrt i da mozete spasiti samo jednu osobu, tko bi to bio?

cham3leon
21-11-2010, 09:29
Lolić. Što je najgore, većina ateista/agnostika misli da su svi kršćani takvi zaglupljeni kreacionisti.
Tako da ne znam tko je gluplji od ta 2 extrema xD
Uglavnom, stereotipi ftw!
Pa točno misle jer postoje 3 (4) opcije:
1) Glup si
2) Imaš osobno iskustvo, dakle, lud si
3) Nisi se opredijelio/nisi razmišljao, dakle, beskičmenjak si/mentalno slabiji
3.1-Živiš među muđahedinima, tu razumijem tvoju poziciju :)
Točno, primjer je Peanut Butter theory (osim ako se ne zajebavaju u tom videu, što ne vjerujem).
Večina krščana vjeruje da je svijet stvorio bradati čovjek (bar moja generacija, i 2, 3, 4 generacije starije od moje), di je tu mozak i logika?
Da ne govorim o ovim krščanima koji govore da teorija evolucije stoji, dok su oni krščani, što opet nema mozga i logike, jer, kako možeš reć da si krščan ako ne poštuješ vama (krščanima) najvažniju knjigu?
Kako god okreneš, varim više na bradatog čovjeka nego na reptile, iako je i jedno i drugo smiješno. Kad smo kod smijeha, i na big bang teoriju varim, istina, potrđuje neke osnovne zakone svemira, ali svejedno, da malo proučim te zakone i ja bih mogao izmislit teoriju koja potvrđuje sve te zakone, a opet nema veze sa big bangom.
Dolazimo do toga da sve u što vjerujemo ne mora držat vodu, osim naravno nekih praktičkih vjerovanja, na primjer ako ne jedem umrijet ću i slično.

Cijeli, ali apsolutno cijeli post ti je potpuno netočan. Nemojte da moram opet pisat 20 kilometarskih postova u ovakvoj raspravi. Imamo to već negdje, ali ne znam gdje.

Kid A
21-11-2010, 09:31
http://www.tebe-trazim.com/

Feanor
21-11-2010, 09:36
Ja vjerujem u ogromno leteće špageti čudovište, ali on je manji bog. Veći bog je ogroman rupćić, a mi smo samo veliki šmrkalj na njegovoj košulji i živimo u strahu od velikog rupčića. Eh i da, gramatička neispravnost je dio moje vjere. Ko si ti da pobiješ moju vjeru, dokaži da ne postoji. :P

Uglavnom svi živi i mrtvi cijenjeni znanstvenici nas godinama uče da onaj stari biblijski ''ti nemožeš dokazat da to nepostoji'' teorem ne pali u modernoj znanosti. Kuiš. Samimi time što nitko živ nemože dokazati da reptili ne vladaju zemljom, ne znači da nužno vladaju. postoji mogućnost, glupa i retardirana ali i dalje postoji.

U biti jedina osoba koja je uspila profurati ''nemožeš dokazati pa sam ja u pravu'' je Einstain sa svojim e=mc2, osim ako ja nisam nešto užasno, užasno pogrešno shvatio...

Kaže moj bog da vas svih mrzi i plazi vam jezik, ima'l ko parmezana?

EDIT.Eh i da kad ti priznaš mog boga (zvat cemo ga LŠČ) ja ću priznati tvog. Tako bi trebalo to funkcionirati, ne?

Kid A
21-11-2010, 09:41
Dokazite da ja nisam bog

Feanor
21-11-2010, 09:42
Dokazite da ja nisam bog

Leteće špageti čudovište lijepo sam ti rekao da se ne uplićeš u moje poslove...

EDIT:imaš fejsbuka...

EDIT: http://www.facebook.com/pages/Flying-Sp ... 110?ref=ts (http://www.facebook.com/pages/Flying-Spaghetti-Monster/108580185833110?ref=ts)

rudeboy95
21-11-2010, 11:11
Uglavnom svi živi i mrtvi cijenjeni znanstvenici nas godinama uče da onaj stari biblijski ''ti nemožeš dokazat da to nepostoji'' teorem ne pali u modernoj znanosti. Kuiš. Samimi time što nitko živ nemože dokazati da reptili ne vladaju zemljom, ne znači da nužno vladaju. postoji mogućnost, glupa i retardirana ali i dalje postoji.
My point last night. Ali problem je u tome što isto to vrijedi i za big bang jer, da, on potvrđuje neke zakone fizike i svemira (npr. zakon širenja svemira), ali to svejedno ne znači da se on dogodio, jer, da ja proučim malo te zakone, vjerojatno bih bio u stanju složit teoriju koju je nemoguće pobit.

Arbiter of Change
21-11-2010, 11:11
Dokazite da ja nisam bog
Ne prakticiraš interpunkciju.

Kid A
21-11-2010, 11:16
LOOOOL CAREEEE :pray: :pray: :pray: :rotfl:
Daj jos malo tog humora, predobro nesto

Feanor
21-11-2010, 11:25
Uglavnom svi živi i mrtvi cijenjeni znanstvenici nas godinama uče da onaj stari biblijski ''ti nemožeš dokazat da to nepostoji'' teorem ne pali u modernoj znanosti. Kuiš. Samimi time što nitko živ nemože dokazati da reptili ne vladaju zemljom, ne znači da nužno vladaju. postoji mogućnost, glupa i retardirana ali i dalje postoji.
My point last night. Ali problem je u tome što isto to vrijedi i za big bang jer, da, on potvrđuje neke zakone fizike i svemira (npr. zakon širenja svemira), ali to svejedno ne znači da se on dogodio, jer, da ja proučim malo te zakone, vjerojatno bih bio u stanju složit teoriju koju je nemoguće pobit.

Big Bang je u procesu dokazivanja, naravno imaš ljude koji su uvjereni da je Big Bang apsolutno točan, ali svaki znanstvenik sa imalo molzga u glavi barem od ovih kojih sam ja čitao se ograđuje od apsolutne točnosti te tvrdnje i većina rečenica im počinje u stilu.

''Krenimo od pretpostavke da...''

''Primjera radi ćemo reći da sam u pravu...''

''Ova istraživanja što godinama vršimo upućuju na to, ali i dalje postoji sumnja...''

''Pretpostavka je da je tako i to će nam biti baza daljnjih pretpostavki...''

U biti moraš biti apsolutno lud da za bilošto u ovom kozmosu tvrdiš da je apsolutno točno i istinito, pa se pametni ljudi znaju lako ogradit od toga. Drugi ljudi on the other handSkreću od pretpostavke da smo naivne ovce i onda nas vole šopat svojim mišljenjem, neki ljudi jesu ovce, a neki nisu. Ja ću sigurno dvaput provjerit kad mi netko kaže nešto, netko drugi neće...

Doduše netko apsolutno vjeruje Davidu Icke-u, jebiga.

rudeboy95
21-11-2010, 11:50
Big Bang je u procesu dokazivanja, naravno imaš ljude koji su uvjereni da je Big Bang apsolutno točan, ali svaki znanstvenik sa imalo molzga u glavi barem od ovih kojih sam ja čitao se ograđuje od apsolutne točnosti te tvrdnje i većina rečenica im počinje u stilu.
Lol, big bang je nedokaziv. Imam knjigu doma koja govori o tome.

Feanor
21-11-2010, 12:03
Možda je Big Bang kao takav nedokaziv, ali postoje dokazi drugih teorija koje upućuju na to da je teorija Big Bang-a istinita. Gle ako netko ubije nekog, nije dovoljan samo dokaz bitan je i motiv, jelte.

U ovom slučaju masa. :D

McPingvin_v2.0
21-11-2010, 12:03
Ja vjerujem u ogromno leteće špageti čudovište, ali on je manji bog. Veći bog je ogroman rupćić, a mi smo samo veliki šmrkalj na njegovoj košulji i živimo u strahu od velikog rupčića. Eh i da, gramatička neispravnost je dio moje vjere. Ko si ti da pobiješ moju vjeru, dokaži da ne postoji. :P

Uglavnom svi živi i mrtvi cijenjeni znanstvenici nas godinama uče da onaj stari biblijski ''ti nemožeš dokazat da to nepostoji'' teorem ne pali u modernoj znanosti. Kuiš. Samimi time što nitko živ nemože dokazati da reptili ne vladaju zemljom, ne znači da nužno vladaju. postoji mogućnost, glupa i retardirana ali i dalje postoji.

U biti jedina osoba koja je uspila profurati ''nemožeš dokazati pa sam ja u pravu'' je Einstain sa svojim e=mc2, osim ako ja nisam nešto užasno, užasno pogrešno shvatio...

Kaže moj bog da vas svih mrzi i plazi vam jezik, ima'l ko parmezana?

EDIT.Eh i da kad ti priznaš mog boga (zvat cemo ga LŠČ) ja ću priznati tvog. Tako bi trebalo to funkcionirati, ne?

Dokazite da ja nisam bog
http://en.wikipedia.org/wiki/Philosophi ... n_of_proof (http://en.wikipedia.org/wiki/Philosophic_burden_of_proof)
http://en.wikipedia.org/wiki/Philosophi ... n_of_proof (http://en.wikipedia.org/wiki/Philosophic_burden_of_proof)
http://en.wikipedia.org/wiki/Philosophi ... n_of_proof (http://en.wikipedia.org/wiki/Philosophic_burden_of_proof)
http://en.wikipedia.org/wiki/Philosophi ... n_of_proof (http://en.wikipedia.org/wiki/Philosophic_burden_of_proof)
http://en.wikipedia.org/wiki/Philosophi ... n_of_proof (http://en.wikipedia.org/wiki/Philosophic_burden_of_proof)
http://en.wikipedia.org/wiki/Philosophi ... n_of_proof (http://en.wikipedia.org/wiki/Philosophic_burden_of_proof)
http://en.wikipedia.org/wiki/Philosophi ... n_of_proof (http://en.wikipedia.org/wiki/Philosophic_burden_of_proof)

I ovo: http://en.wikipedia.org/wiki/Argument_from_ignorance

Lol, big bang je nedokaziv. Imam knjigu doma koja govori o tome.
Po čemu? I koja knjiga? :)

rudeboy95
21-11-2010, 12:07
Po čemu? I koja knjiga? :)
Neznam, nisam išao u detalje, ali pisac uglavnom poistovijećuje dokazivost big banga s dokazivosti boga, što je opet jednako ništici. Knjiga se zove "Kratka povijest svemira" od Gerhard Staguhn-a.

etejid
21-11-2010, 12:08
7ImvlS8PLIo

Electromaster
21-11-2010, 12:09
Kad upališ televiziju.
I vidiš na njoj "snijeg".
Dokazao si Big Bang.

Feanor
21-11-2010, 12:10
Po čemu? I koja knjiga? :)
Neznam, nisam išao u detalje, ali pisac uglavnom poistovijećuje dokazivost big banga s dokazivosti boga, što je opet jednako ništici. Knjiga se zove "Kratka povijest svemira" od Gerhard Staguhn-a.

Kad si već na ''kratkoj povijesti svemira'' barem onda uzmi Hawkingovu verziju, možda izgleda tako, al tip stvarno, stvarno nije retardiran...

EDIT: @ Pingu, gle krivo si me shvatio ja ne želim i nemam potrebu tebi dokazivat postojanje mog ili biločijeg boga. Ja samo želim da mene svijet ne gleda kao luđaka jer vjerujem u nevidljivu nakupinu letećih špageta, to je moje uvjerenje i ne želim da ga bilo tko pobija. Ako ti možeš vjerovati da će te dočekat 72 djevice (nedefiniran spol) ako ubiješ američkog predsjednika, ili da si se rodio grešan jer je neki tp sa smokvom preko međunožja pojeo jabuku, onda i ja imam pravo da vjerujem u Špagete...

BTW: Spaggheti incident. :D

rudeboy95
21-11-2010, 12:12
Po čemu? I koja knjiga? :)
Neznam, nisam išao u detalje, ali pisac uglavnom poistovijećuje dokazivost big banga s dokazivosti boga, što je opet jednako ništici. Knjiga se zove "Kratka povijest svemira" od Gerhard Staguhn-a.

Kad si već na ''kratkoj povijesti svemira'' barem onda uzmi Hawkingovu verziju, možda izgleda tako, al tip stvarno, stvarno nije retardiran...
Neznam, meni je ova dovoljno zanimljiva za sad.
@etejid: Sori nemogu pogledat video.. Bandwidth i te šeme. Poanta?
@PR3DATOR: Ne kužim šta očeš reć.

etejid
21-11-2010, 12:13
@etejid: Sori nemogu pogledat video.. Bandwidth i te šeme. Poanta?

Pogledaj jednom kad budeš imao mogućnosti :)

Feanor
21-11-2010, 12:19
Uglavnom filozofske rasprave nemaju smisla jer glavni princip filozofije je da se na pitanje odgovara s protupitanjem sve dok druga strana ne uspije dovoljno brzo ispalit i/ili se ne sjeti sljedećeg protupitanja. Tako da filozofija je zanimljiva jer prropitava, ali je u praksi hrpa ćelavih, rape glasses likova s bradom, koji neznaju složit izjavnu rečenicu da im život ovisi o tome.

Electromaster
21-11-2010, 12:48
@PR3DATOR: Ne kužim šta očeš reć.
Kozmičko mikrovalno pozadinsko zračenje.
Google it, biatch.

TeraBajt
21-11-2010, 12:58
da vas pitam ja sad znanstvenici

KAKO TO DA NEBO NE PADNE NA NAS????????????????!!!

znanstvenici se vec duze vrijeme bave tim pitanjem, a krscanstvo ima odgovor oduvijek!!

naravno da to mora biti BOG da drzi!!!!!

EOD Cya ;)

Feanor
21-11-2010, 13:03
da vas pitam ja sad znanstvenici

KAKO TO DA NEBO NE PADNE NA NAS????????????????!!!

znanstvenici se vec duze vrijeme bave tim pitanjem, a krscanstvo ima odgovor oduvijek!!

naravno da to mora biti BOG da drzi!!!!!

EOD Cya ;)

zato što ljudi gušteri vrše rituale u kojima mole nebo da ostane na mjestu, i za to žrtvuju tri djevice, kutiju parmezana i 10 kila nutelle...

rudeboy95
21-11-2010, 13:05
@PR3DATOR: Ne kužim šta očeš reć.
Kozmičko mikrovalno pozadinsko zračenje.
Google it, biatch.
Evo proletio sam na brzinu kroz to na wikipediji, i kolko sam skužio to je nešto kao Hubbleov zakon, znači dokaz da se svemir širi?
Ako je to tako, to ponovo ništa ne znači, jer ja sad mogu reći da nije bila eksplozija, nego da je svemir zapravo fraktal, u početku (zapravo ne postoji početak) je bio nama nezamislivo mali (kako ideš nazad kroz vrijeme, to je on sve manji i manji), i s vremenom se širio.

@trollovi: Dosta.

McPingvin_v2.0
21-11-2010, 13:07
Po čemu? I koja knjiga? :)
Neznam, nisam išao u detalje, ali pisac uglavnom poistovijećuje dokazivost big banga s dokazivosti boga, što je opet jednako ništici. Knjiga se zove "Kratka povijest svemira" od Gerhard Staguhn-a.

Gerhard Staguhn (* 3. Februar 1952 in Erding) ist ein deutscher Journalist und Schriftsteller.
Novinar je. Završio je teološki fakultet (ako me moj njemački nije izdao). Relevantnost na polju= 65,536 (iliti -65535 za ljude koji programiraju).

EDIT: @ Pingu, gle krivo si me shvatio ja ne želim i nemam potrebu tebi dokazivat postojanje mog ili biločijeg boga. Ja samo želim da mene svijet ne gleda kao luđaka jer vjerujem u nevidljivu nakupinu letećih špageta, to je moje uvjerenje i ne želim da ga bilo tko pobija. Ako ti možeš vjerovati da će te dočekat 72 djevice (nedefiniran spol) ako ubiješ američkog predsjednika, ili da si se rodio grešan jer je neki tp sa smokvom preko međunožja pojeo jabuku, onda i ja imam pravo da vjerujem u Špagete...
Nisam te ni htio tjerati da ideš nešto dokazivati, ali ljudi nikako da nauče: izuzetne tvrdnje traže izuzetne dokaze.
"Jeo sam jabuku." - "OK."
"Jeo sam najbolju kinesku hranu ikad!" - "Da? Gdje?"
"Jeo sam meso od plavetnog kita u umaku od orijaške lignje." - "Ne vjerujem ti, dokaži!"

Argument "Ne, ti dokaži da nisam!" ne stoji, jer ja nisam taj koji tvrdi nešto nevjerojatno. Ovo ne ide tebe per se, nego općenito :)

rudeboy95
21-11-2010, 13:11
Novinar je. Završio je teološki fakultet (ako me moj njemački nije izdao). Relevantnost na polju= 65,536 (iliti -65535 za ljude koji programiraju).
Al stvar je u tome šta on kroz većinu knjige zapravo ne govori svoja neka mišljenja, nego navodi tuđa, tako da ovo što je završio teološki fakultet ništa ne znači.

Electromaster
21-11-2010, 13:31
@PR3DATOR: Ne kužim šta očeš reć.
Kozmičko mikrovalno pozadinsko zračenje.
Google it, biatch.
Evo proletio sam na brzinu kroz to na wikipediji, i kolko sam skužio to je nešto kao Hubbleov zakon, znači dokaz da se svemir širi?
Ako je to tako, to ponovo ništa ne znači, jer ja sad mogu reći da nije bila eksplozija, nego da je svemir zapravo fraktal, u početku (zapravo ne postoji početak) je bio nama nezamislivo mali (kako ideš nazad kroz vrijeme, to je on sve manji i manji), i s vremenom se širio.
A Big Bang je eksplozija per se... Otkad?

Feanor
21-11-2010, 13:35
@PR3DATOR: Ne kužim šta očeš reć.
Kozmičko mikrovalno pozadinsko zračenje.
Google it, biatch.
Evo proletio sam na brzinu kroz to na wikipediji, i kolko sam skužio to je nešto kao Hubbleov zakon, znači dokaz da se svemir širi?
Ako je to tako, to ponovo ništa ne znači, jer ja sad mogu reći da nije bila eksplozija, nego da je svemir zapravo fraktal, u početku (zapravo ne postoji početak) je bio nama nezamislivo mali (kako ideš nazad kroz vrijeme, to je on sve manji i manji), i s vremenom se širio.

@trollovi: Dosta.

Hmmm, glavna teorija je ovakva, Probat ću nacrtati, sa riječima

C---------0<----------------->0<------------------------------------>0
...........1................. 2..................................3

C je ajmoreći centar svemira i mjesto di se smatra da se je dogodio Big Bang. 0 su galaksije, naravno ovo je samo na jednoj ravnini ali se gibaju u svim ravninama, ali je ovako jednostavnije. Sve tri galksije expandiraju od mjesta centra, znači sve tri se udaljavaju o ''centra svemira'', nekom konzistentnom brzinom, ali....

Galaksija broj 2 ne samo što se udaljava od centra nego se udaljava i od galaksije broj 1, isto tako galaksija broj 3 se udaljava od centra ali i od galaksije broj dva.

Ako razmislimo čisto logički, da se dogodi najobičnija eksplozija. i da ta eksplozija odbaci 3 kamena, kamen koji bi bio najbliže toj eksploziji bi dobio najveći momentum i odletio bi u neko smjeru, kamen koji je bio drugi po redu bi odletio drugi, ali kako je bio dalje, dobio je manji momentum. Znači u ovom trenutku dva kamena lete od eksplozije, kamen koji je odletio prvi je već prilično daleko i ima veću brzinu od drugog kamena. Jedan i drugi se udaljavaju od eksplozije, ali prvi kamen to radi puno brže i samim time se udaljava od drugog kamena..

Ovo je znači dokazana tvrdnja, galaksije stvarno imaju takav patern kretanja, osim što se sve udaljavaju od centra u svim smjerovima udaljavaju se jedna od druge. Kao što rekoh najosnovnijim fizikalnim zakonima, lako je doći do zaključka. Otkrivanje Higgsovog Bozoma i točnije definicije mase moglo bi uvelike pomoći ako ne i dokazati kako je to sve izgledalo ''prije'' velikog praska, tj. da se izrazim točnije ''za vrijeme'' velikog praska, ako je vrijeme uopće postojalo...

:D

EDIT: Znam da će me malo ozbiljniji fizičari na forumu razapeti zbog amaterizma ove izjave, ali u par knjiga što sam prčitao na tu temu ja sam to shvatio ovako, ako me tko želi ispraviti, drage volje... :D

McPingvin_v2.0
21-11-2010, 13:40
Al stvar je u tome šta on kroz većinu knjige zapravo ne govori svoja neka mišljenja, nego navodi tuđa, tako da ovo što je završio teološki fakultet ništa ne znači.
:pray:

Znaš tko još piše takve knjige?

DAVID ICKE

A Big Bang je eksplozija per se... Otkad?
Oduvijek. Širenje ne znači nužno eksploziju, može biti i val :D

rudeboy95
21-11-2010, 13:41
A Big Bang je eksplozija per se... Otkad?
Nije eksplozija, ali je jako slično eksploziji..


According to the Big Bang model, the universe, originally in an extremely hot and dense state that expanded rapidly, has since cooled by expanding to the present diluted state, and continues to expand today.
Brzo i vruće širenje, šta nije to slično eksploziji?

Ugl, znaš što sam htio reći, može se drugom teorijom pobit teorija big banga, ne značeći da su ni jedna ni druga točne.
@Feanor, svejedno nisi pobio moju teoriju. I da, njubaro, svemir nema centar.

@Pingu: Imaš point tu sa Davidom.

Feanor
21-11-2010, 13:43
Tvoja teorija je da ne postoji dokaz za Big Bang, moa teorija je da postoje dokazi koji upućuju da je Big Bang prilično vjerovatan događaj...

rudeboy95
21-11-2010, 13:45
Tvoja teorija je da ne postoji dokaz za Big Bang, moa teorija je da postoje dokazi koji upućuju da je Big Bang prilično vjerovatan događaj...
Ne postoje potpuno apsolutni dokazi, nego Big Bang potvrđuje neke osnovne zakone svemira, ali ja hoću reći da to ništa ne znači. Znači, Big Bang nije apsolutno točan, ne mora biti to tako, čak dapače, vjerojatnost je jako mala.

Feanor
21-11-2010, 13:47
Tvoja teorija je da ne postoji dokaz za Big Bang, moa teorija je da postoje dokazi koji upućuju da je Big Bang prilično vjerovatan događaj...
Ne postoje potpuno apsolutni dokazi, nego Big Bang potvrđuje neke osnovne zakone svemira, ali ja hoću reći da to ništa ne znači. Znači, Big Bang nije apsolutno točan, ne mora biti to tako, čak dapače, vjerojatnost je jako mala.

U beksonačno velikom svemiru vjerovatnost za bilošto je u datom trenutku je beskonačno mala i beskonačno velika...

Da kažem postoji planet u svemiru di hodaju ''ljudi'' koji imaju oblik kravate i jedu samsung monitore, u istom trenutku to može biti apsolutno točno i apsolutno netočno. Beskonačnost je zahebana stvar.

Lord Ragnarok
21-11-2010, 13:48
pingu kad da ocekujem rezultate od ovog glupog kolokvija?

rudeboy95
21-11-2010, 14:11
Tvoja teorija je da ne postoji dokaz za Big Bang, moa teorija je da postoje dokazi koji upućuju da je Big Bang prilično vjerovatan događaj...
Ne postoje potpuno apsolutni dokazi, nego Big Bang potvrđuje neke osnovne zakone svemira, ali ja hoću reći da to ništa ne znači. Znači, Big Bang nije apsolutno točan, ne mora biti to tako, čak dapače, vjerojatnost je jako mala.

U beksonačno velikom svemiru vjerovatnost za bilošto je u datom trenutku je beskonačno mala i beskonačno velika...

Da kažem postoji planet u svemiru di hodaju ''ljudi'' koji imaju oblik kravate i jedu samsung monitore, u istom trenutku to može biti apsolutno točno i apsolutno netočno. Beskonačnost je zahebana stvar.
Čru, čru. Opet, ponovo isto ko i sa IPU-om, da ja kažem da je Invisible Pink Unicorn iza tebe, ti mi u isto vrijeme možeš i ne moraš vjerovat, jer u isto vrijeme ga ja nemogu dokazat, niti ga ti možeš pobit.

McPingvin_v2.0
21-11-2010, 14:13
Čru, čru. Opet, ponovo isto ko i sa IPU-om, da ja kažem da je Invisible Pink Unicorn iza tebe, ti mi u isto vrijeme možeš i ne moraš vjerovat, jer u isto vrijeme ga ja nemogu dokazat, niti ga ti možeš pobit.
AAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAA AAAAAAAAAAAAAAAAAA

http://en.wikipedia.org/wiki/Philosophic_burden_of_proof

Xero
21-11-2010, 14:17
Ja sam dobio floroscentni kostur dinosaura u Micky Mouseu. Kako je on tako dobro očuvan (kosti su tolko nove da izgledaju ko plastika), ako su dinosauri izumrli prije 65 milijuna godina?

The Boz
21-11-2010, 14:23
...u zadnjih osam stranica nitko nije napisao ništa pametno...

Feanor
21-11-2010, 14:28
Čru, čru. Opet, ponovo isto ko i sa IPU-om, da ja kažem da je Invisible Pink Unicorn iza tebe, ti mi u isto vrijeme možeš i ne moraš vjerovat, jer u isto vrijeme ga ja nemogu dokazat, niti ga ti možeš pobit.
AAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAA AAAAAAAAAAAAAAAAAA

http://en.wikipedia.org/wiki/Philosophic_burden_of_proof

http://www.davidmacd.com/images/mass_100_0409.jpg

Vino se pretvara u krv?

EDIT: @Boz - Tema je užasno podložna bilokakvim inteligentnim rapravama, naglasak na užasno...

Herr Schnitzel
21-11-2010, 14:54
Uglavnom filozofske rasprave nemaju smisla jer glavni princip filozofije je da se na pitanje odgovara s protupitanjem sve dok druga strana ne uspije dovoljno brzo ispalit i/ili se ne sjeti sljedećeg protupitanja. Tako da filozofija je zanimljiva jer prropitava, ali je u praksi hrpa ćelavih, rape glasses likova s bradom, koji neznaju složit izjavnu rečenicu da im život ovisi o tome.
Odakle ti ovakav koncept filozofije? Ako nešto ne razumijete ili ne poznajete, onda nemojte ni iznositi svoje ideje o tome što to jest. Ove dvije quoteane rečenice su toliko smiješne i apsurdne da to nisu istine. Predmet filozofije u sve škole, jer ovako ne ide. A mogla bi se ugurat i sociologija, politika i gospodarstvo i još štošta. Samo ovaj topic je dovoljan pokazatelj koliko fali opće kulture i sposobnosti razumijevanja apstraktnijih ideja.

Feanor
21-11-2010, 15:03
Uglavnom filozofske rasprave nemaju smisla jer glavni princip filozofije je da se na pitanje odgovara s protupitanjem sve dok druga strana ne uspije dovoljno brzo ispalit i/ili se ne sjeti sljedećeg protupitanja. Tako da filozofija je zanimljiva jer prropitava, ali je u praksi hrpa ćelavih, rape glasses likova s bradom, koji neznaju složit izjavnu rečenicu da im život ovisi o tome.
Odakle ti ovakav koncept filozofije? Ako nešto ne razumijete ili ne poznajete, onda nemojte ni iznositi svoje ideje o tome što to jest. Ove dvije quoteane rečenice su toliko smiješne i apsurdne da to nisu istine. Predmet filozofije u sve škole, jer ovako ne ide. A mogla bi se ugurat i sociologija, politika i gospodarstvo i još štošta. Samo ovaj topic je dovoljan pokazatelj koliko fali opće kulture i sposobnosti razumijevanja apstraktnijih ideja.

Gle, ovo moje gore je naravno bilo preuveličavanje. Poanta svega je bila da je Pingu potegnuo argumetn ''filozofski teret dokaza'' na jednu moju tvrdnju. Filozofija je po meni (a nemam stvarno ništa protiv filozofije, par frendova mi čak i studira istu) u praksi prilično beskorisna. Da istina je da je cilj(ne jedini cilj) filozofije da stalno propituje i samim time podržava (skoro) sve vrste znanosti, a i začetnik je mnogih i to je hvale vrijedan cilj. Samo sam htio reći da pet tipova koji u jednoj prostoriji pričaju o tome kako je nastao svemir po meni nemogu parirati znanstvenicima s istim tim pitanjem. Ako se pitamo tko je to pitanje postavio prvi, onda definitivno pobjeđuju filozofi, majka svih znanosti i te spike. Gle neću tvrdit da sam znalac, bio sam svega na par javnih predavanja, a od knjiga sam jedino pročitao Simpsoni i filozofija i trenutno čitam South Park i filozofija i par knjiga od Junga, jednu od Freuda i jednu od Nitchea, ako se to uopce moze nazvat filozofijom...

U biti neznam što govorim, aha filozofi nekad znaju biti vraški iritantni i pretenciozni... :D

etejid
21-11-2010, 15:06
Nikad čovjeka od filozofa i umjetnika.

Herr Schnitzel
21-11-2010, 15:18
@Feanor: tako već da, no opet si promašio u jednom: tih pet tipova neće razgovarati o tome kakoSje nastao svemir u znanstvenim, činjeničnim okvirima. Oni će razgovarati o tome kako to znanje može biti od koristi, kako se može zlouporabiti, bavit će se pitanjima koje će uslijediti ako do tog otkrića dođe, o utjecaju na čovjeka i njegovu percepciju stvarnosti - dakle, filozofija će zauzeti holistički stav prema stvari u pitanju i sagledati ga iz što više mogućih perspektiva kako bi se došlo do istine (ako je do nje uopće moguće doći). Filozofija i znanost su međusobno povezane, a neki smatraju da ih se ni ne treba odvajati, jer na kraju imaju isti cilj: doći do spoznaje.

rudeboy95
21-11-2010, 15:24
Ma taj faks je u qrcu.. Najjače mi je kad mi dođe profa iz etike i govori o moralu, a ona sama svako malo baci krafnu, ili kad govori o tome kako ne smijemo nikako u referatima imat kontradikcija, a ja je navedem da sama sebe porekne u roku od pet minuta, i onda baci krafnu da prvu tvrdnju nije ni rekla. Žalosno. :(

Forengner
21-11-2010, 15:32
Osnovne metode koje filozofi koriste su:Kritika,analiza,spekulacija,interpretacija.-Iz vise pojedinacnih segmenata rasprave se dolazi do konacne istine,naravno,to je dug put,prepun zaokreta i krivina,pa se ne kaze za dzaba da nauka postavlja neku teoriju,a filozofija je razmatra,filozofiranje je gledanje na fundamentalna ljudska verovanja kroz sistematsku analizu osnovnih elemenata koncepata kojima se potkrepljuju takva verovanja.
Filozofija se nece direktno baviti problemom,ili pak otkricem,ona ce razmatrati sve sto moze nastati usled tog otkrica,kao posledica.

Aral
22-11-2010, 11:18
Koje li teme, mind if i join in?

Lord Ragnarok
22-11-2010, 11:34
nop
pridruzi se mom studiranju arheologije na TVZu

hacker
22-11-2010, 11:43
nop
pridruzi se mom studiranju arheologije na TVZu

http://4.bp.blogspot.com/_DtZb9vH6VGQ/SSxNVQwYbYI/AAAAAAAABxs/Ci95Y6By9AA/s400/Futurama_Fry_Looking_Squint2.jpg

Aral
22-11-2010, 13:17
Kad upališ televiziju.
I vidiš na njoj "snijeg".
Dokazao si Big Bang.
+1

Također, govori se i o "bijelim" rupama, pošto one izbacuju materiju i čista su suprotnost crnim rupama. Naravno, pretpostavlja se da su dosta nestabilne i da se nakon kratkog vremena urušavaju i stvaraju crne rupe. Onda imamo i pojavu multisvemira, koji su nastali od malih big bangova koji se pojavljuju i stvaraju nove svemire. Ima dosta tih špekulacija, pitanje je koja je potpuno točna. Od onog, da svemir postoji oduvijek, pa do Big Banga, kojeg je i taj "snijeg" u biti dokazao, barem po našim saznanjima.

rudeboy95
22-11-2010, 14:09
Onda imamo i pojavu multisvemira, koji su nastali od malih big bangova koji se pojavljuju i stvaraju nove svemire.
Ta mi je teorija nekako lagana za povjerovati, jer je teško za povjerovati da je samo jedan big banguljak bio.

E, zamislite da smo mi u nekakvom vremenskom loopu, i naš svemir smo mi zapravo stvorili u CERNu (ko da gledaš slikara kako slika sam sebe dok slika) . Jebeno.

Electromaster
22-11-2010, 14:24
Pa inače, Big Bang više i nije glavna fora, sad se govori o Big Bounceu.
Google it.

Aral
22-11-2010, 15:04
E, zamislite da smo mi u nekakvom vremenskom loopu, i naš svemir smo mi zapravo stvorili u CERNu (ko da gledaš slikara kako slika sam sebe dok slika) . Jebeno.
Tripovi :)

rudeboy95
22-11-2010, 15:22
Pa inače, Big Bang više i nije glavna fora, sad se govori o Big Bounceu.
Google it.
Daj pojasni ti na brzinu.. Ova wikipedija je na nultoj razumljivosti.

Aral
22-11-2010, 15:36
Uglavno, postojao je svemir prije ovog, koji se zatim urušio i nastao je naš. Znači, prije nego se svemir uruši u singularnost, koje je postavio Hawking sa svojom teorijom o crnim rupama, svemir bi tada trebao napravit "bounce". I tako se sve vrti u jednom krugu, jedan svemir nestane, drugi se pojavi. To znači da možda živimo u prvom svemiru, a možda u tisućitom. Kažu da u biti sadašnji svemir postoji između big banga i big cruncha, odnosno kolabiranja svemira u jednu točku - crnu rupu singularnosti.

Problem kod Big Banga je taj da u trenutku Big Banga singularnost ima vrijednosti nula volumena a beskonačno energije, što se pak kosi sa teorijem relativnosti. Zato se sad vrše istraživanja u kvantnu mehaniku i opću teorije relativnosti. Kako je krenulo, možda se jednog dana pobije teorija relativnosti. To su ti one famožne fore sa kvantnom mehanikom, string teorijom koja povezuje kvantnu mehaniku i teoriju relativnosti. I tak, ima tu svega.

cham3leon
22-11-2010, 15:39
To je onda i problem kod crnih rupa koje bi navodno trebale imati singularitet sa volumenom = 0 što se meni ipak čini nemoguće.

Nego, nije li bilo utvrđeno da se svemir nastavlja širiti sve brže umjesto da usporava širenje kako bi došlo do idućeg crusha?

Aral
22-11-2010, 15:43
Pa da, to i je problem, svemir se sve brže i brže širi. Navodno, kad se jednog dana bude previše raširio i kada gravitacija nebude više imala utjecaja, da će se sve jednostavno raspršit.

cham3leon
22-11-2010, 15:58
E, pa zbog toga taj big bounce nije moguć, ne?

Aral
22-11-2010, 16:23
Pa ono, to je samo teorija :) Svakih par godina netko izađe sa nekom novom teorijom. Tak je bilo i sa big bangom, dugo dugo se mislilo da svemir postoji oduvijek, dok nisu uspjeli dokazat stvar iza big banga, odnosno onaj famozni snijega na tv-u...barem jedna od stvari.

Babitz
22-11-2010, 16:45
Ja sam čitao da se svemir širi cijelo vrijeme jednakom brzinom te da je koncept big banga generalno pogrešno shvaćen kod većine ljudi. Morat ću provjerit svoje resurse. :(

rudeboy95
22-11-2010, 16:51
Ja sam čitao da se svemir širi cijelo vrijeme jednakom brzinom te da je koncept big banga generalno pogrešno shvaćen kod većine ljudi.
?
Objašnjenje.

GDra
22-11-2010, 17:10
Možda ovo:

http://hr.wikipedia.org/wiki/Veliki_pra ... og_vremena (http://hr.wikipedia.org/wiki/Veliki_prasak#Prije_Planckovog_vremena)

Velikim praskom naziva se događaj stvaranja svemira. Važno je razumjeti da Veliki prasak nije nikakva eksplozija u "središtu svemira" (svemir nema središte!) već sam događaj stvaranja prostora, vremena, materije i energije. Svemir se nakon Velikog praska počeo širiti i širi se i danas. Sa širenjem prostora, materija se razrjeđivala, svemir se hladio i mijenjao: od homogene "juhe" vrućih, nama danas uglavnom nepoznatih čestica, do današnjeg hladnog svemira s milijardama galaksija.

Aral
22-11-2010, 17:23
Ja sam čitao da se svemir širi cijelo vrijeme jednakom brzinom te da je koncept big banga generalno pogrešno shvaćen kod većine ljudi. Morat ću provjerit svoje resurse. :(
Neki kažu da ubrzava širenje, neki da se širi konstantnom brzinom. Jedno je sigurno, širi se i pitanje je kako dugo i koje će bit posljedice. Pošto će to bit za par milijardi godina, nemoramo se ništa brinut :) Prije nam je važnije sudar Andromede sa našom galaksijom. A ni to naša zemljica neće doživjet :)

rudeboy95
22-11-2010, 17:42
Možda ovo:

http://hr.wikipedia.org/wiki/Veliki_pra ... og_vremena (http://hr.wikipedia.org/wiki/Veliki_prasak#Prije_Planckovog_vremena)

Velikim praskom naziva se događaj stvaranja svemira. Važno je razumjeti da Veliki prasak nije nikakva eksplozija u "središtu svemira" (svemir nema središte!) već sam događaj stvaranja prostora, vremena, materije i energije. Svemir se nakon Velikog praska počeo širiti i širi se i danas. Sa širenjem prostora, materija se razrjeđivala, svemir se hladio i mijenjao: od homogene "juhe" vrućih, nama danas uglavnom nepoznatih čestica, do današnjeg hladnog svemira s milijardama galaksija.
To svaki debil zna.

@Aral: Info za Andromedu?

Aral
22-11-2010, 17:50
Pa galaksija Andromeda se približava našoj galaksiji i sudarit će za otprilike 4.5 milijardi godina, Andromeda je puno veća galaksija od naše tako da možemo očekivati stapanje i prevladavanje Andromede.

McPingvin_v2.0
22-11-2010, 18:38
Ne nužno. Postoji mogućnost da i jednostavno prođu jedna kroz drugu :)

rudeboy95
22-11-2010, 18:47
Ima vremena do toga ^^


Ne nužno. Postoji mogućnost da i jednostavno prođu jedna kroz drugu :)
:D

Constantine
22-11-2010, 19:46
Ne nužno. Postoji mogućnost da i jednostavno prođu jedna kroz drugu :)
to će se i dogodit,šansa da se zvijezde iz oba dvije galaksije sudare je ako se ne varam približno jednaka nuli.

rudeboy95
22-11-2010, 21:49
Ne nužno. Postoji mogućnost da i jednostavno prođu jedna kroz drugu :)
to će se i dogodit,šansa da se zvijezde iz oba dvije galaksije sudare je ako se ne varam približno jednaka nuli.
Na koju foru, i kako su to izračunali?


E da, prije nekih mjesec dva sam gledao video na youtubeu o tome kako je nemoguće da je mliječna staza naša galaksija.. Od tad nemogu ponovo nac taj video. Zna netko nešto o toj teoriji?

Aral
22-11-2010, 22:31
Ne nužno. Postoji mogućnost da i jednostavno prođu jedna kroz drugu :)
to će se i dogodit,šansa da se zvijezde iz oba dvije galaksije sudare je ako se ne varam približno jednaka nuli.
A gle, jedan prema drugoj su na putu, Andromeda šiba neznam koliko desetaka tisuča kilometara u sekundi prema nama, a uzajamno gravitacijsko privlačenje supermasivnih crnih rupa u centru će dovest do spajanja kad tak...za 4.5 milijarde godina. Ono, lol, do tad će se još dogodit takva sranja da je to nepisivo. Nama osobno će bit tak svejedno jer više neće postoja Sunčev sustav.

Babitz
22-11-2010, 23:00
Možda ovo:

http://hr.wikipedia.org/wiki/Veliki_pra ... og_vremena (http://hr.wikipedia.org/wiki/Veliki_prasak#Prije_Planckovog_vremena)

Velikim praskom naziva se događaj stvaranja svemira. Važno je razumjeti da Veliki prasak nije nikakva eksplozija u "središtu svemira" (svemir nema središte!) već sam događaj stvaranja prostora, vremena, materije i energije. Svemir se nakon Velikog praska počeo širiti i širi se i danas. Sa širenjem prostora, materija se razrjeđivala, svemir se hladio i mijenjao: od homogene "juhe" vrućih, nama danas uglavnom nepoznatih čestica, do današnjeg hladnog svemira s milijardama galaksija.
To svaki debil zna.

Baš i ne. Mnogi smatraju veliki prasak doslovnim praskom i eksplozijom od koje je nastao svemir kakav znamo.

The Boz
22-11-2010, 23:05
Simple Wikipedia posjeduje. (http://simple.wikipedia.org/wiki/Big_Bang)

rudeboy95
22-11-2010, 23:14
Simple Wikipedia posjeduje. (http://simple.wikipedia.org/wiki/Big_Bang)

Since everything is moving away from everything else at a carefully measured rate, scientists calculate that everything was in the same place 13.7 billion years ago.
Ovo gore ne kontam.. Kako su uspjeli izračunat kolko je godina prije se to dogodilo, šta gustoća materije ima granicu?

Babitz
22-11-2010, 23:19
Pa ako se kreće brzinom koja ima neku konstantu, onda nije problem. Isto tak je Kelvin došao do najniže temperature.

The Boz
22-11-2010, 23:20
Vlak iz Zagreba vozi prema Splitu, trenutno je u Karlovcu, i kreće se konstantnom brzinom od 35km/h. Isto tako, vlak iz Zagreba kreće prema Beogradu, i trenutno je u Bjelovaru, sa konstantnom brzinom od 56km/h. Što ti nije jasno?

Babitz
22-11-2010, 23:21
Pojednostavnio si moj post, spammeru. Vidim što si učinio.

rudeboy95
22-11-2010, 23:29
Vlak iz Zagreba vozi prema Splitu, trenutno je u Karlovcu, i kreće se konstantnom brzinom od 35km/h. Isto tako, vlak iz Zagreba kreće prema Beogradu, i trenutno je u Bjelovaru, sa konstantnom brzinom od 56km/h. Što ti nije jasno?
Svejedno.. Nikako ne možeš saznat di je Zagreb ako ne znaš kolki je put prešao niti vrijeme putovanja.
Drugim riječima, nikako ne možeš saznatlimit gustoće materije. Brzina širenja svemira ništa ne znači, ako u startu ne znaš kad se dogodio Big Bang, a to nemožeš saznat ako ne znaš limit gustoće materije.

Babitz
22-11-2010, 23:33
Ne pričaš baš smisleno.

Recimo da imaš točku A iz koje su krenula dva vlaka. Jedan je došao na točku B, drugi na točku C. Ako im znaš brzinu, lako je otići korak unatrag i vidjet gdje im se sijeku putanje, tj. gdje su oba startala. Obična matematika.

edit
Ista finta s Kelvinom i min. temperaturom. :(

The Boz
22-11-2010, 23:34
O kakvom limitu gustoće ti govoriš? Imaš dvije dužine, dijelovi dva pravca. Produžiš ih, i dobiješ koordinate gdje se sijeku. Ukoliko te dužine tretiraš kao vektorske veličine, možeš otkriti i kada su se sjekle. Kakve veze to ima sa gustoćom materije?

rudeboy95
22-11-2010, 23:39
O kakvom limitu gustoće ti govoriš? Imaš dvije dužine, dijelovi dva pravca. Produžiš ih, i dobiješ koordinate gdje se sijeku. Ukoliko te dužine tretiraš kao vektorske veličine, možeš otkriti i kada su se sjekle. Kakve veze to ima sa gustoćom materije?
A koje su to dvije linije? Ne pratim vas.

Mislio sam da kako ideš u povijest, to je svemir gušći, odnosno galaksije su bliže jedna drugoj. Ako otiđeš skrooooz u povijest, doći češ do vremena kad se dogodio Big Bang, odnosno kad je materija bila najzgusnutija (ako predpostavimo da materija ima limit gustoće). Vjerojatno govorim besmilice. :(

Babitz
22-11-2010, 23:42
Gustoća ti ne treba. Ajmo ovak. Ak sve sve kretalo iz jedne točne u raznim smjerovima i u konstantnom smjeru te konstantnom brzinom, moš geometrijski nacrtat te pravce te odredit otkud su pošli i kada. Nacrtat ću u paintu ako nije jasno.

rudeboy95
22-11-2010, 23:45
Gustoća ti ne treba. Ajmo ovak. Ak sve sve kretalo iz jedne točne u raznim smjerovima i u konstantnom smjeru te konstantnom brzinom, moš geometrijski nacrtat te pravce te odredit otkud su pošli i kada. Nacrtat ću u paintu ako nije jasno.
To kužim, ali problem je u tome što ako je sve nekad bilo zajedno, kolko gusta smjesa tog 'zajednog' može biti. Dolazimo do toga da ako nema limita gustoće, nikad nije bilo postatka svemira, on je postojao oduvijek, ali je bio beskonačno mali i beskonačno gust.

Babitz
22-11-2010, 23:47
Kako to onda govori o tome kad je nastao Big Bang? Tj. kakav je to faktor u ovom o čem Boz i ja pričamo?

rudeboy95
22-11-2010, 23:50
Kako to onda govori o tome kad je nastao Big Bang? Tj. kakav je to faktor u ovom o čem Boz i ja pričamo?
To govori da Big Bang nije nastao.

Babitz
22-11-2010, 23:51
Ne kužim ovo gore jer mi je apsurdno pričat o beskonačnosti jer ona postoji samo u teoriji. =\

rudeboy95
22-11-2010, 23:56
Ne kužim ovo gore jer mi je apsurdno pričat o beskonačnosti jer ona postoji samo u teoriji. =\
Ne postoji u teoriji, jer je naš mozak ne može zamisliti i percipirati, eh sad, pitanje je da li postoji u stvarnosti.

btw, bilo bi pristojno od modova da odrežu par prvih strana ove teme, preimenuju je i prebace je u SCIENCE!, jer odakle dokle je došla je nevjerojatno.

SharpDressedChevap
23-11-2010, 00:56
Sve je to lijepo ali tema je o reptilima a ne o praskovima i nastanku svemira. :)

Aral
23-11-2010, 05:03
Ok, sad ste za zapetljali. Ili ga je jedan od vas zapetaljo :) Navodno, od 1998. su ustanovili da svemir navodno ubrzava sa širenjem. Naravno, to ne znači da je tad počeo ubrzavat nego su ljudi to tada otkrili, da navodno ubrzava. Ima puno teorija o tome, tko zna koja je prava.

McPingvin_v2.0
23-11-2010, 06:54
Ne nužno. Postoji mogućnost da i jednostavno prođu jedna kroz drugu :)
to će se i dogodit,šansa da se zvijezde iz oba dvije galaksije sudare je ako se ne varam približno jednaka nuli.
A gle, jedan prema drugoj su na putu, Andromeda šiba neznam koliko desetaka tisuča kilometara u sekundi prema nama, a uzajamno gravitacijsko privlačenje supermasivnih crnih rupa u centru će dovest do spajanja kad tak...za 4.5 milijarde godina. Ono, lol, do tad će se još dogodit takva sranja da je to nepisivo. Nama osobno će bit tak svejedno jer više neće postoja Sunčev sustav.
Postojat će, samo će ljudi (ili tko već) morati živjeti na Marsu, ili možda čak Jupiterovim mjesecima ^^

Aral
23-11-2010, 08:06
U pravu si, fulao sam za milijardu godina, tad će Sunce potrošiti sav vodik. A za 4.5 milijardi godina sigurno nećemo živjet na Marsu ili na bilo kojem drugom planetu :) Tko god da ostane iza nas, u bilo kojem obliku, će živjet tko zna gdje. U biti to je toliko dugo razdoblje da će se za par desetaka tisuća godina izgubit sav trag o ljudskoj rasi, a kamoli da govorimo o stotinama tisuća, milijunima ili milijardama godina.

etejid
23-11-2010, 08:14
ajmo momci use, nase i podase :D

Constantine
23-11-2010, 15:06
Ok, sad ste za zapetljali. Ili ga je jedan od vas zapetaljo :) Navodno, od 1998. su ustanovili da svemir navodno ubrzava sa širenjem. Naravno, to ne znači da je tad počeo ubrzavat nego su ljudi to tada otkrili, da navodno ubrzava. Ima puno teorija o tome, tko zna koja je prava.
nije bas navodno,ako se ne varam,tri razlicita istrazivanja su se poklopili i svi su došli do zaključka da se ekspanzija ubrzava.

Ali meni jos nije jasno kakve to veze ima sa reptilima?

rudeboy95
23-11-2010, 15:59
Ok, sad ste za zapetljali. Ili ga je jedan od vas zapetaljo :) Navodno, od 1998. su ustanovili da svemir navodno ubrzava sa širenjem. Naravno, to ne znači da je tad počeo ubrzavat nego su ljudi to tada otkrili, da navodno ubrzava. Ima puno teorija o tome, tko zna koja je prava.
nije bas navodno,ako se ne varam,tri razlicita istrazivanja su se poklopili i svi su došli do zaključka da se ekspanzija ubrzava.

Ali meni jos nije jasno kakve to veze ima sa reptilima?
Ne shvaćate da pričanje o reptilima nigdje ne vodi, osim do trollanja i sličnoga, zato smo prebacili temu. I još ja kažem da se preuredi topic.
EDIT: Svi znalci, u ovu temu: viewtopic.php?f=107&t=42391 (http://pcplay.hr/forum/viewtopic.php?f=107&t=42391)

Babitz
23-11-2010, 17:47
U pravu si, fulao sam za milijardu godina, tad će Sunce potrošiti sav vodik. A za 4.5 milijardi godina sigurno nećemo živjet na Marsu ili na bilo kojem drugom planetu :) Tko god da ostane iza nas, u bilo kojem obliku, će živjet tko zna gdje. U biti to je toliko dugo razdoblje da će se za par desetaka tisuća godina izgubit sav trag o ljudskoj rasi, a kamoli da govorimo o stotinama tisuća, milijunima ili milijardama godina.
Kad će Sunce doći do svoje točke singularnosti?

Feanor
23-11-2010, 17:55
U pravu si, fulao sam za milijardu godina, tad će Sunce potrošiti sav vodik. A za 4.5 milijardi godina sigurno nećemo živjet na Marsu ili na bilo kojem drugom planetu :) Tko god da ostane iza nas, u bilo kojem obliku, će živjet tko zna gdje. U biti to je toliko dugo razdoblje da će se za par desetaka tisuća godina izgubit sav trag o ljudskoj rasi, a kamoli da govorimo o stotinama tisuća, milijunima ili milijardama godina.
Kad će Sunce doći do svoje točke singularnosti?

Mislim da naše sunce može trajati nekih 15 milijardi godina, znači da imamo još nekih 10-ak milijardi godina fore :D

Babitz
23-11-2010, 17:58
A mislim da će još prije narast dosta da proguta Zemlju il da bar dođe dovoljno blizu da nam uništi atmosferu. :D

TeraBajt
23-11-2010, 18:07
jos 5 milijardi. i btw ne znam za gasenje zutih zvijezda al supernova bi bila gg app:

Feanor
23-11-2010, 18:09
jos 5 milijardi. i btw ne znam za gasenje zutih zvijezda al supernova bi bila gg app:

Nase sunce je premalo za super novu, bijeli patuljak i kasnije crni patuljak i gg...

Babitz
23-11-2010, 18:14
Meni se oduvijek najviše sviđao crveni patuljak.

Electromaster
23-11-2010, 18:22
jos 5 milijardi. i btw ne znam za gasenje zutih zvijezda al supernova bi bila gg app:

Nase sunce je premalo za super novu, bijeli patuljak i kasnije crni patuljak i gg...
Kakogod, kad se napuše- najebali smo.

Xero
23-11-2010, 18:24
Ljubav nije na selu ljubav je u top modelu.

cham3leon
23-11-2010, 19:23
Sunce se neće urušiti u singularitet, premalo je za to. A kraj dolazi negdje za 5-6 milijardi godina.

rudeboy95
24-11-2010, 16:41
Uopće razmatrat o takvim stvarima je glupo, jer ionako iovako će ljudska rasa ili izumrijeti ili čemo se raširit po drugim sunčevim sustavima, tako da naša mala Zemljica neće imati nikakvo značenje (osim povijesnog :D )

Aral
25-11-2010, 08:54
Sudar galaksija uzrokovao najveću eksploziju zvijezda (http://www.tportal.hr/scitech/znanost/97957/Sudar-galaksija-zapalio-najvecu-eksploziju-zvijezda.html)
Fora. Također, na kraju članka imate simulaciju sudara Mliječne Staze i Andromede.

rudeboy95
25-11-2010, 16:00
Sudar galaksija uzrokovao najveću eksploziju zvijezda (http://www.tportal.hr/scitech/znanost/97957/Sudar-galaksija-zapalio-najvecu-eksploziju-zvijezda.html)
Fora. Također, na kraju članka imate simulaciju sudara Mliječne Staze i Andromede.
Wtf... na kraju su se stopili u jednu veću galaksiju?

Anyhow,
http://www.tportal.hr/scitech/znanost/9 ... Marsu.html (http://www.tportal.hr/scitech/znanost/98212/Koliko-koji-Zemljani-mogu-prezivjeti-na-Marsu.html)
Zamislite mi donesemo na Mars te organizme, mi izumremo, a oni u međuvremenu naprave civilizaciju tamo.

etejid
15-12-2010, 01:36
ajgs1g-Yjhw

Carp
15-12-2010, 10:02
Sudar galaksija uzrokovao najveću eksploziju zvijezda (http://www.tportal.hr/scitech/znanost/97957/Sudar-galaksija-zapalio-najvecu-eksploziju-zvijezda.html)
Fora. Također, na kraju članka imate simulaciju sudara Mliječne Staze i Andromede.
Wtf... na kraju su se stopili u jednu veću galaksiju?


A zamisli posljedice tog "stapanja" :D

McPingvin_v2.0
15-12-2010, 13:44
Ovisi za koga. Nama se, kada bi se sad to desilo, vjerojatno ne bi desilo ništa kataklizmično :)

Carp
16-12-2010, 00:30
Da li je taj video ubrzan ili nešto? jer, teško mi povjerovat da nam neće ništa bit, a vidi kako lamata po svemiru :S

Kid A
16-12-2010, 03:49
http://truthism.com/

Sonic_Moronic
16-12-2010, 20:34
Jebote pomislim da je ovaj put možda nešto zanimljivo, kad opet reptili. :(