PDA

Pogledaj cijelu verziju : Počinjem programiranje!!!



Cookie monsta
20-09-2009, 12:13
Znači mene zanima jel dobro počet sa programom c i di se mogu nabavit priručnici za početnike u Osijeka i ak mi neko može dat link??

Luka
20-09-2009, 12:49
Ima već puno tema.

Pogledaj ovdje viewtopic.php?f=45&t=32684 (http://pcplay.hr/forum/viewtopic.php?f=45&t=32684)

cham3leon
20-09-2009, 12:51
Kao prvo, C nije program, C je programski jezik.
Kao Drugo, treba ti dobar IDE. Pošto koristiš Windowse, a vjerojatno nemaš Linux, preporučio bih Dev C++, za programiranje u C-u i C++u.

http://www.bloodshed.net/devcpp.html

Tutoriala ima posvuda po netu, ali za početak bi ti bolje došla neka prava knjiga. Ima možda u nekoj knjižari zbirka riješenih zadataka iz C-a od Rajka Vulina. Knjiga je ok, to sam koristio za programiranje na faxu. Ili možeš naći negdje na netu kakvu .pdf knjigu, to bi bilo najbolje. Ako stvarno imaš volje, mogu ti ovdje davat par početničkih lekcija...

DragonSoul
20-09-2009, 13:11
Umjesto Dev-C++a možeš koristiti Microsoftov Visual Studio C++ Express (ili kako god ga nazivali). Tutoriala imaš na bacanje, a u Osijeku sam ja kupio u knjižari "Nova" (pokraj katedrale) C++ za 21 dan. Daje osnove, al ja bih ti radije preporučio Demisficirani C++ ili Tracerovu knjigu (ne znam sad kak se zove, nek netko napiše ako zna).
Ubuduće koristi search, ima već 100 tema o tome na ovom forumu.

cham3leon
20-09-2009, 13:26
Da, još bolji je Microsoftov Visual Studio, ali ja sam shvatio da želi raditi baš u C-u, ne C++.

Cookie monsta
21-09-2009, 11:16
Pa šta vi preporučate?? za početnika jer ja bi radio tak igre i programe i taka sranja

cham3leon
21-09-2009, 11:27
Sinko, za tebe su osnove, tipa zbrajanje dva broja i slično, kad malo napreduješ, možeš probati napraviti neki programčić za zapisivanje podataka u datoteke, možda kao neka jednostavna baza podataka i slično. Igre možeš praviti kad svladaš neki programski jezik, naučiš implementirati neki besplatni game engine, i slično.

SkunK
21-09-2009, 14:10
Umjesto Dev-C++a možeš koristiti Microsoftov Visual Studio C++ Express (ili kako god ga nazivali). Tutoriala imaš na bacanje, a u Osijeku sam ja kupio u knjižari "Nova" (pokraj katedrale) C++ za 21 dan. Daje osnove, al ja bih ti radije preporučio Demisficirani C++ ili Tracerovu knjigu (ne znam sad kak se zove, nek netko napiše ako zna).
Ubuduće koristi search, ima već 100 tema o tome na ovom forumu.


Nemoj mu preporučavati tu knjigu nego neku koja je kvalitetnija npr. "Demistificirani C++" ili "Analiza i primjena".

cham3leon
21-09-2009, 16:47
Pošto znam ponešto raditi u C-u, mislio sam malo proučiti i C++. Je li velika razlika (osim što je Cpp Object Oriented)?

SkunK
21-09-2009, 17:05
Pošto znam ponešto raditi u C-u, mislio sam malo proučiti i C++. Je li velika razlika (osim što je Cpp Object Oriented)?

C++ ti je produžena ruka C-a :) Sa izmjenjenom sintaksom fkors :)

cham3leon
21-09-2009, 17:08
Čuo sam puno pohvala o toj knjizi "demistificirani C++", probat ću je naći negdje...

Cookie monsta
21-09-2009, 22:02
Sinko, za tebe su osnove, tipa zbrajanje dva broja i slično, kad malo napreduješ, možeš probati napraviti neki programčić za zapisivanje podataka u datoteke, možda kao neka jednostavna baza podataka i slično. Igre možeš praviti kad svladaš neki programski jezik, naučiš implementirati neki besplatni game engine, i slično.

U kojem to programu po mogućnosti na hrvatskom jeziku da razmem!!!! :)

Luka
21-09-2009, 22:05
Baš super što ti svi odgovaraju, ali ti ne čitaš postove. Uz to već postoje teme.

Locked.