PDA

Pogledaj cijelu verziju : Power Surge & PSU switch dilema



Niko Bellic
16-09-2009, 08:59
Imam doma Bandridge Power Surge sa 6 uticnica u koji mi je ustekan kabel od Corsair HX520W napajanja, LG L226WTQ monitora i Logitech Z-3 zvucnika. Svaki tjedan me nema doma minimalno 3, a maximalno 6 dana pa prije nego sto odem sve lijepo pogasim i PSU switch (prekidac na straznjoj strani napajanja) prebacim s I na 0. Power Surge switch do sad nisam dirao i uvijek ostaje ukljucen. Ono sto mene zanima je to da li je bolje i njega ugasiti ili je bolje da ostane upaljen?

Citao sam nesto po netu da je u slucaju da prasne grom dok me nema doma bolje imati iskljucen Power Surge, ali sam takodjer citao i da ga je bolje skroz iskopcati iz uticnice, dok negdje npr. pise da treba ostati ukopcan u uticnicu i upaljen. Sta je sad na kraju od tog najbolje i najsigurnije napraviti? Ima li negdje to "sluzbeno" objasnjeno?

bezimeni
16-09-2009, 09:08
Ako ti baš prasne grom preko strujne instalacije tada ti ništa nemere pomoći .To kad prasne strujna utičnica pocrni i nikakav osiguračić ma zaštitnom kabelu nije 100% jamstvo.Ali takve situacije su jako rijetke i moguće većinom u obiteljskim kućama koje struju dobivaju putem mreže koja ide zračno po stupovima .

Za 100% sigurnost moraš ištekati iz zida.

Niko Bellic
16-09-2009, 09:29
...takve situacije su jako rijetke i moguće većinom u obiteljskim kućama koje struju dobivaju putem mreže koja ide zračno po stupovima...Komp mi i je u kuci, ali da li struju dobijam zracnim ili zemljanim vodovima nemam pojma, ali ipak mislim da dolazi zracnim vodovima posto ide neka znjora sa stupa od rasvjete do krova kuce.

Nego, sto se istekavanja Power Surge kabela tice. Hoce li njemu smetati prasina na ona dva prozora sto idu u uticnicu tj. da li to trebam brisat svaki put prije ustekavanja ili samo piknem nazad u uticnicu?

:|

bezimeni
16-09-2009, 09:31
Ma ne trebaš niš brisati :) .I ištekavaj samo u ljetne mjesece jer u ostatku godine i nema neke grmljavine.