PDA

Pogledaj cijelu verziju : display driveri ne rade



Hidraulicar Kreso
15-09-2009, 21:51
Dakle problem je slijedeći, imam dva windowsa, XP i win 7. Na xpu mi sve igre rade normalno bez ikakvog gašenja drivera, ali an win 7 i win vista mi se konstantno ruše driveri. Dakle počnem igrati i nakon pola minute igre mi se igra zablokira i izbaci me na desktop i dole u trayu vidim upozorenje od catalysta kako je driver prestao raditi. Probao sam i starije i novije drivere, rušio windowse 2 puta, ali opet ista stvar, na xp-u sve radi, na win 7/vista ne radi. grafa se ne pregrijava jer sam i to riješio, na njoj je s1 sa turbo modom, dakle sve je friško instalirano i up to date, tak oda stvarno ne znam što bi moglo biti, i driveri su naravno za 32 bitni OS. Dali vi imate kakvu ideju ili da se vraćam na xp, pošto ne vidim rješenje.

croat1gamer
15-09-2009, 22:12
Ati je kod mene famous po nekvaliteti drivera, niti sa najnovijima nisu ispravili sve probleme na sada staroj grafickoj, pa se ti misli, a ima vec podosta vremena od kupovine. :(

Omega, probaj pa javi.

Hidraulicar Kreso
15-09-2009, 22:24
evo probao sam instalirati samo display driver bez catalysta, ali opet isti problem. Pokušat ću još nešto iskemijati, ali ne mog ushvatiti da na xp-u sve radi a na win 7 neće.
Sad sam čitao, ti omega driveri ne daju nište posebno osim par tweakova i nekih boljih OC mogućnosti, ispravite me ako sam u krivu.

croat1gamer
15-09-2009, 22:37
U tim tweakovima je stvar. :)

Hidraulicar Kreso
15-09-2009, 22:43
samo je probelm što ne mogu naći novije od 7.12 i nigdje nema za vistu 32 bit odnosno win 7 jer njega trenutno koristim, pa ako netko zna gdje ih ima da mi ih stavi ovdje jer ih ja nigdje ne mogu naći. Bio bih vrlo zahvalan.
Evo probao i 9.6 verziju, ali opet isto, čak sam dobio i BSOD, izgleda da nema šanse da ga natjeram da radi na visti, nabijem ti takvu grafičku i podršku, osuđen sam na xp.

Kostolomac
15-09-2009, 23:08
Možeš probat XG drivere. Nisu toliko istweakani ko Omega, ali su barem up-to-date.

Xtreme-G 9.8 Win7-Vista32 (http://www.tweakforce.com/modules.php?name=Downloads&d_op=getit&lid=318)

Xtreme-G 9.8 Win7-Vista64 (http://www.tweakforce.com/modules.php?name=Downloads&d_op=getit&lid=319)

Hidraulicar Kreso
15-09-2009, 23:32
evo sad sam stavio neke starije omega, mislim da su bili 7.12 ak ose ne varam, prije instalacije mi je reklo da nisu kompatibilni sa sustavom, a na stranici na kojoj sam ih skinuo je pisalo vista. I kad sam ih instalirao, i pokrenuo ponovno komp, otišao sam u gpu-z i pisalo mi je 9.6 verzija drivera, ali sada izgleda sve radi kako spada. Evo do sada sam igrao RF guerilla i radilo je bez ikakvih problema i gašenja, ako bude i dalje problema bilo skinut ću xtreme verziju drivera.

croat1gamer
16-09-2009, 05:37
:D
Told ya.

Hidraulicar Kreso
16-09-2009, 17:56
dobro izgleda da sam riješio problem gašenja drivera, samo pitanje je koju sad verziju imam.

croat1gamer
16-09-2009, 18:10
On koristi najnoviju verziju drivera koji su izasli van u trenutku kada ih radi.
Sada usporedi kada je zadnji update tih drivera te pogledaj koja je tada bila verzija ati catalyst drivera.

Hidraulicar Kreso
17-09-2009, 10:39
mislim da sam saznao zašto mi se driveri konstantno ruše, probao sam igrati rezi 5 u dx10 modu i opet s use događale iste stvari, nakon toga idem probati u dx 9 modu i sve radi savršeno. Sad, dali postoji kakva mogućnost da na win 7 isključim pokretanje igara u dx 10 modu, jer kad otvorim games i kliknem desnom tipkom na ikonu od igre nema one mogućnosti za izabrati dx10 ili 9.