PDA

Pogledaj cijelu verziju : Fatam WLAN signal, a nije moj. Da ili ne?



Niko Bellic
15-09-2009, 14:08
Ovak. Jedan dobar dio tjedna sam na remote lokaciji i jucer kad sam slucajno kliknuo WLAN na laptopu skuzio sam da mi je dostupan signal jedne nezasticene mreze. Spojio sam se, surfao malo i skidao svasta cijelu noc u ilegali. Inace se kad nisam @ home spajam prek Vip Broadband usluge koju imam aktiviranu na mobitelu, ali uglavnom da predjem na ono bitno.

Razmisljao sam malo da li je to sto radim krivo i da li ce me zbog tog zadesit losa karma. Mozda je razlog sto ta osoba nije zastitila mrezu neznanje i mozda je rijec o samohranoj majci koja je djeci jedva priustila internet pa nema aktivan flat. Sta ako im zbog ovih mojih upada stigne mega velik racun pa zapadnu u teske financijske probleme? Hoce li me kao lika iz serije "My Name Is Earl" udariti auto nakon sto dobijem na lotu i moze li mi netko uopce upasti u komp ako imam firewall aktivan dok sam spojen na tu mrezu?

Sta bi vi ucinili da ste na mom mjestu?

Fireblade
15-09-2009, 14:12
a sta ako je neki parisa koi krade siromasnima kurh
sta ako je neki parisa koi otima djecu i prodaje ciganima???
sta????
STA?????

Niko Bellic
15-09-2009, 14:17
Ovo je ozbiljno pitanje. Sto bi ti ucinio da si na mom mjestu? Mogu li ikako saznati s kim "dijelim" vezu i moze li eventualno tu istu informaciju saznati ta osoba?

Death By Sexy
15-09-2009, 14:21
:/
Samo furaj.. Tako sam ja na prve 2 god faksa..

Niko Bellic
15-09-2009, 14:57
:/
Samo furaj.. Tako sam ja na prve 2 god faksa..Okej. Poslusat cu tvoj savjet...

Fireblade
15-09-2009, 14:59
ja nebi,al fakat
jer znam kako je onima koima radis
meni to rade susjedi iz zajebancije pogadjaju sifre al posto imama flat boli me taki

Shaka
15-09-2009, 15:03
ako se ima za bezicni net onda se ima,samo deri
ja bi i dalje skidao

Aral
15-09-2009, 15:09
A to je isto ono, kaj da nadjem torbu punu love, dal uzet ili ne il je to za neku siromasnu djecicu...ma what the hell, deri samo :D

Ghost_Rider
15-09-2009, 16:50
Nemoj bre doce ti plavci na vrata :D .

Ma boli te k*rac cija god da je mreza i on bi isto to uradio da je se nakacijo na tvoju mrezu.

Nodakim
15-09-2009, 17:30
Nije ilegalno,tako da ti ne mogu ništa osim djeliti uličnu pravdu.
Ali ako nemaju šifru,sumnjam da opće znaju što je WLAN.

Death By Sexy
15-09-2009, 17:39
Njemu ne radiš štetu.. Samo daj besplatno je. Ja se nadam da ću u novom stanu ulovit nekog opet...

Niko Bellic
15-09-2009, 17:45
Nista onda. Ako vam se javim opet veceras u ovu temu onda sve sljaka i dalje, a ako ne onda je ocito bilo samo privremeno...

DBS drzim ti fige da i ti ulovis barem nesto dzabe u ovoj tragikomicnoj drzavi...

Wishmaster
15-09-2009, 21:02
Oh teških li dilema...
Oj živote što pred mene stavi...
Nego, surfaj ali nemoj skidati. Ne trošiš puno a opet ko mu je kriv kaj si nije zaštitil mrežu. Kompromis!

blood4me
15-09-2009, 21:04
Nekak skuzi koliko on trosi, ak trosi vise od 1gb, downloadaj, ak trosi manje, nemoj.. Ili pokreni speedtest ak je brzina najlow onda mozda nemoj..

olio
15-09-2009, 22:37
Nije ilegalno,tako da ti ne mogu ništa osim djeliti uličnu pravdu.
Ali ako nemaju šifru,sumnjam da opće znaju što je WLAN.ilegalno je
to je neovlašteno spajanje na telefonsku liniju što je ilegalno

flander
16-09-2009, 08:43
milsim kaj se tu ima raspravljat, surfaj i bok,njegov problem

to koda ostaviš čokoladu neotvorenu negdije na faksu, zar bi išal tražit "vlasnika" ??

Niko Bellic
16-09-2009, 09:15
Provjerio sam u tehnickoj podrsci od Optima Telekom-a, T-Com-a i Vip-a moze li vlasnik routera saznati tko mu se spajao na njega i svi se slazu oko tog da je jedino sto ta osoba moze vidjeti tek ime racunala koje je spojeno na mrezu i to samo za vrijeme dok je spojeno i da ne postoji apsolutno nikakva mogucnost da me se moze povezati s tim routerom na koji se spajam. Dakle, nedodirljiv sam...

:D

Ghost_Rider
16-09-2009, 09:42
Provjerio sam u tehnickoj podrsci od Optima Telekom-a, T-Com-a i Vip-a moze li vlasnik routera saznati tko mu se spajao na njega i svi se slazu oko tog da je jedino sto ta osoba moze vidjeti tek ime racunala koje je spojeno na mrezu i to samo za vrijeme dok je spojeno i da ne postoji apsolutno nikakva mogucnost da me se moze povezati s tim routerom na koji se spajam. Dakle, nedodirljiv sam...

:D

Kakve ti imas srece ajrane :pray: ,daje meni bar jednom nakaciti se na tudzu mrezu a da on ne skonta :( .

pimp
16-09-2009, 15:05
Kakve ti imas srece ajrane :pray: ,daje meni bar jednom nakaciti se na tudzu mrezu a da on ne skonta :( .


srece? pa u zg je to najnormalnija stvar , imam laptop i non-stop se kacim svim živima , moja teorija je da te okljucane mreze su javni hot spotovi^^ kao na glavnom trgu i jos nekim mjestima , na mobu isto stalno koristim wireless tuđi kad god ga nađem ,

Niko Bellic
16-09-2009, 15:30
A jesi lopina pimpe... :D

Electromaster
16-09-2009, 15:35
Ovo me podsjeća na jednu zgodu s prošlogodnišnjeg Velesajma, sa štandom HG Spota i našom vrlom PCPLAY ekipom kao glavnim akterima... :)

Nodakim
16-09-2009, 15:50
Nije ilegalno,tako da ti ne mogu ništa osim djeliti uličnu pravdu.
Ali ako nemaju šifru,sumnjam da opće znaju što je WLAN.ilegalno je
to je neovlašteno spajanje na telefonsku liniju što je ilegalno



Nije ilegalno...
Ne spajaš se direktno na njegovu telefonsku liniju ono...

olio
16-09-2009, 22:50
da spajaš se na uređaj koji je spojen na telefonsku liniju i skidaš podatke preko linije
ako to nije direktno onda

Kid A
16-09-2009, 22:51
Ovo me podsjeća na jednu zgodu s prošlogodnišnjeg Velesajma, sa štandom HG Spota i našom vrlom PCPLAY ekipom kao glavnim akterima... :)
Koju?

Electromaster
17-09-2009, 14:34
Jedni su postavili WLAN hotspot za svoje laptope koje su tamo izlagali, i zaboravili ga zaključati, a drugi su im onda tjedan dana punom parom peglali internet. Pogodi tko je tko. :)
Još se sjećam kako je sve to fabija fino objasnio terabajtu i meni...S :)

Niko Bellic
17-09-2009, 17:20
Nisu valjda?

Karlo_from_Bjelovar
20-09-2009, 21:55
ako je nezasticena, vrlo je lako moguce da je i sifra na routeru standardna... spoji se na mrezu, ukucaj u cmd ping /all, spoji se na router, i vrlo vjerojatno ce bit standardna sifra... odi do mjesta gdje pisu podaci... tamo ces vidjet username i password... password ce 99% bit u onim tockicama, a kako otkrit password... ostavljam tvom skillu u guuglanju na mastu... :D onda se sa tim userom i passom logaj na korisnickim stranicama... i tamo ces vidit koji podatkovni paket ima...

Niko Bellic
20-09-2009, 22:06
/cut
Y0u 4r3 h4x0r m@@@n... :pray:

zerica
21-09-2009, 00:41
da spajaš se na uređaj koji je spojen na telefonsku liniju i skidaš podatke preko linije
ako to nije direktno onda


Rekao mi susjed policajac da nije ilegalno.
Znači nije ilegalno i točka.
+DSL veza nemora uvijek ići preko telefonske linije.

Don Kihot
21-09-2009, 00:51
Lijepo je kad imaš otvorene mreže gdje god da se nađeš.
Bar da sa mobom malo prosurfaš, provjeriš mail i malo msn i facebook...

Al da bi skidao sa tuđe mreže, nebi...

Surfanjem mu nemožeš naštetiti, al da baš torrentaš, nije prijateljski...

Niko Bellic
21-09-2009, 02:15
Odustao sam... :(

Sada samo jos da odem na ispovijed u katedralu (http://www.glas-koncila.hr/katedrala.html)Si spreman sam za 2012-u i The Doomsday... 8)

Da_killah
22-09-2009, 15:27
da spajaš se na uređaj koji je spojen na telefonsku liniju i skidaš podatke preko linije
ako to nije direktno onda


Rekao mi susjed policajac da nije ilegalno.
Znači nije ilegalno i točka.
+DSL veza nemora uvijek ići preko telefonske linije.

susjed policajac? nemoj molim te, frenda neki dan zaustavio policajac oko ponoći i pita ga što radi vani s autom, da nakon 23h ne smije vozit :(

Niko Bellic
22-09-2009, 15:34
Temeljna policija je neuka i primitivna. Za takve stvari je nadlezan sud i kazneni zakon. E buraz, buraz jososexy...