PDA

Pogledaj cijelu verziju : Bezicna mreza za selo!



$p1tf1r3
15-09-2009, 11:33
ovako, imam zadatak napraviti wlan mrezu u selu, nemoram pokriti cjelo selo nego krug optrilike 1.5 - 2 km tako nesto e sada, zanima me dali je vec netko imao iskustva s kupovinom opreme da predlozi cjeli cfg od kompa do odasiljaca u principu kompletna oprema, i mozete si dati malo oduska sto se para tice jer su rekli da se oko financija nemoram bojat, jos cu saznati koliki mi je tocan budzet al evo za sada pucajte s prijedlozima i savjetima... :wink:

RIDER32
15-09-2009, 11:47
http://bjelovarwifi.hr/

Ovo je link iz Sickovog profila.

To radis na krovu skole?

$p1tf1r3
15-09-2009, 13:30
ne trazit cemo najvisu tocku u selu, a to je toranj od crkve u centru sela, ako se bude moglo iskemijat tamo bi ga stavili :D druga opcija je dom kulture isto u centru sela...

Sickmanno1
16-09-2009, 09:08
Tak i treba. To je najvaznije. Da nacete najveci vrh u selu i da bude u centru sela, tak da nemorate dodatne access pointove radit. Ustvari posto je u pitanju svega 1-2km nema problema. Glavno je da svatko moze vidjeti taj vrh...

A sta vam treba? Osim jednog access pointa, svako mora imati wifi karticu (ako je udaljenost mala) ili antene tj. kantene ako je udaljenost veca. Kantenu mozete sami napraviti, ima masa turtorijala na netu, samo googlajte kantena. Nezaboravite da morate za access point imati jedan stari PC tipa PII sa 500mhz ili slabiji. Samo ubacite koji vent vise jerbo taj PC ce raditi 24/7...

Ako pare nisu problem gledajte da kupite D-Link uredaje....

Znaci treba vam:

Access point D-LINK DWL-G700AP, 11/54Mbit
Mrežni adapter PCI, D-LINK DWL-G510, 54Mbit
Kabel za bežičnu mrežu, D-link, N-Type/RP-SMA, 0.5m
+ Kantena koju sami napravite ^^

Ako imate veliku udaljenost od PC do antene bolje je ici preko UTP kabela jer se signal dosta gubi preko kabela za wifi mrezu...

Uglavnom da nemeljem previse, pitaj ak te sta zanima. Ili jos bolje odi na gore spomenut link, regaj se na forum i pitaj tamo ekipu sve sto te zanima...ja u globalu znam kak mreza funkcijonira i sve, ali nisam je nikad radio...

$p1tf1r3
17-09-2009, 15:46
hvala...budem se regao na forum...