PDA

Pogledaj cijelu verziju : GOMTV - Nema sezone 4.?



SkunK
14-09-2009, 17:50
Uglavnom, očito je KESPA (Krovna eSports organizacija u Južnoj Koreji) počela opet lobirati pa tako i sve progaming kuće i profesionalne gamere u Južnoj Koreji natjerala, lobirala i ustrašila ili kako već to želite nazvati da ne participiraju u GOMTV turnirma koje mi "forigneri" (iliti ga "stranci") možemo redoviti gledati i uživati u vratolomijama koje rade ovi profići. Očito je kako KESPA želi zadržati igrače, timove i cijelu organizaciju eSportsa pod svojim uzdama i samo za sebe da može još više crpiti lovu od ove industrije što je žalosno pogotovo kad uzmemo u obzir da je baš Blizzard nedavno sponzorirao GOMTV odnosno njegov Season 3.

Referirajte se na ovaj post na TeamLiquid.net eSports websiteu:

http://www.teamliquid.net/forum/viewmes ... _id=101934 (http://www.teamliquid.net/forum/viewmessage.php?topic_id=101934)

Ipak, postoji šansa da vidimo amatersku ligu u tom slučaju ali to je daleko od onog na što smo navikli i što volimo gledati.

Kvragu i KESPA :-x

MasaKrisT
14-09-2009, 20:04
bit ce treci svjetski...

Rang€r
14-09-2009, 22:02
reiko nhf, al ja čisto sumnjam da to npr. u hrvatskoj gleda iko osim tebe i možd još par ljudi xd

meni nije zanimljivo gledat ni dotu, a kamoli sc koji ne razumijem, jer igre su da se igraju, da nas zabave, a neki ljudi ni za to baš nemaju vremena, kud još gledat kak neko igra >.<

xabaras
14-09-2009, 22:06
Meni je to opet ok,gdje jos imas uzivo za gledati neki game tournament.....steta sto vise nismo u prilici

SkunK
14-09-2009, 22:20
reiko nhf, al ja čisto sumnjam da to npr. u hrvatskoj gleda iko osim tebe i možd još par ljudi xd

meni nije zanimljivo gledat ni dotu, a kamoli sc koji ne razumijem, jer igre su da se igraju, da nas zabave, a neki ljudi ni za to baš nemaju vremena, kud još gledat kak neko igra >.<

Vidiš da nemaš pojma o čemu pričaš...kao da GOMTV prenosi samo SC i kao da će ga samo njega prenositi ubuduće... WOW, Warcraft? Nisi gledao? Pih... nemoj pričati o onom što nisi niti pokušao razumjeti nhf ali ispada glupo i pretpotopno.

Uostalom kad sam razgovarao s Danielom Leeom u vezi informacija o korisnicima s IP-om iz Hrvatske, Finale sezone 2 je gledalo 2 tisuće ljudi u RH.

MasaKrisT
14-09-2009, 22:24
jebenica:) ranger nemoj se uvrijedit al mislim da neznas kakav show oni rade od toga, reality showovi koje mi gledamo nisu ni do koljena ovim natjecanjima.rulja,nastupi bendova,nabrijavanje,komentatori:)pure sex.

Neven <R>
14-09-2009, 22:34
Ja ni ne igram SC pa svejedno volim pogledati GOMTV turnire, pogotovo zbog engleskog komentatora koji nama koji nismo profići u SC-u dobro objasni što se dešava. Šteta.

xabaras
14-09-2009, 22:37
Ja ni ne igram SC pa svejedno volim pogledati GOMTV turnire, pogotovo zbog engleskog komentatora koji nama koji nismo profići u SC-u dobro objasni što se dešava. Šteta.

Systematic Reverse
15-09-2009, 09:03
Ja ni ne igram SC pa svejedno volim pogledati GOMTV turnire, pogotovo zbog engleskog komentatora koji nama koji nismo profići u SC-u dobro objasni što se dešava. Šteta.

takodjer..

+war3

a dotu rijetko gledam, jer mi se neda, nikad mi se nije ni dalo gledat njene riplejeve/prijenose previse, jedino kad neki nasi igraju..

Arbiter of Change
15-09-2009, 14:07
KESPA's backstabbing skill increases to 150.

Žalosti me ova vijest jer sam dosta često znao pogledati W3 (komentatori suxaju, btw) i SC mečeve. I ono, nije mi baš jasan ovaj pokušaj monopola, osim ako njih nisu uhvatili panika i očaj zbog dolaska SC2 i njegove prisutnosti na sceni. ReiKo, daj nama smrtnicima svoje mišljenje.

MasaKrisT
15-09-2009, 16:14
gasi se sc polako ali sigurno,malo klanova opstaje,ostali se spajaju,koliko god se negiralo,ceka se sc2..i to vec duge pripreme,a izgleda da isto i kespa radi..

SkunK
15-09-2009, 16:17
Pa, mogao bih o tome govoriti jedno tri dana no suma summarum ti je sljedeća:

KESPA je stvorila Južnokorejski eSports i svi timovi i profesionalni igrači su ti pod njezinom kontrolom dobrih 10 godina. KESPA ne odobrava GOMTV jer ovaj nije pristao plaćati istoj neka prava itd. stoga ih ovi ovako šibaju tako da pro igračima daju ultimatume tipa : "Ako ćeš igrati na tom turniru ne dolazi nam više" i slične fore.

Blizzard želi zadržati i dobiti sve prihode od Starcrafta 2 i onda su se sjetili da im je bolje da sponzoriraju GOMTV koji je objektivno "manja riba" od KESPA-e koja drži MBC i OGN i tako se želi Blizzard rješiti konkurencije. Sve ti je na kraju krajeva priča o novcu i tko će izvući najviše. eSports je u Južnoj Koreji industrija teška parsto tisuća dolara i nitko neće dati svoj dio kolača, pa evo ti - JulyZerg je trebao ići na Blizzcon jer je osvojio četvrto mjesto na GOMTV turniru no KESPA mu je "zaprijetila" odnosno suptilno dala do znanja da ako ode na Blizzardov event da neće više imati podršku od njih, a vjeruj mi KESPA-i ne želiš biti "neprijatelj" kad je u pitanju Južnokorejski eSports.

Naravno, sve se zahuktava i dolaskom Starcrafta 2 jer su sad iz KESPA-e ljuti jer neće moći ništa napraviti kao kad je to bio slučaj sa Starcraftom 1 kad Blizzard nije niti znao (a niti ostali) što je eSports i KESPA je napravila jako dobar posao od njega... sa Starcraftom 2 neće moći jer će Blizzard odmah musti lovu kroz eSports u vidu Starcrafta 2 i sad ih to malo frustrira i povećava tenzije dodatno.

Eto to je ukratko, ima toga još... tu je i Kina ali i još par stvari koje KESPA radi čisto radi prkosa i da dobije još love koliko može odnosno dok je Starcraft 1 "živ" u smislu elektroničkog sporta.

E sad, koga podržavati - teško je reći, svi hoće novac a opet morate znati da nisu niti Blizzardovci "good guysi" jer im je namjera ista - musti i musti, a na drugu stranu morate odati poštovanje KESPA-i jer je sve organizirala, dovukla sponzore, napravila ugovore s TV stanicama, podržavala profesionalne timove i igrače...stvorila praktički eSports kakav znamo danas.

Za nas je najbolje da bude što više sadržaja ali netko će morati povući prste od ovih dvoje, troje.

Kid A
15-09-2009, 16:22
Gaming mafija i reketarenje,ukratko receno.

SkunK
18-09-2009, 14:54
Gledajte to i sa ove strane:

KESPA je glupa. Dolazi Starcraft 2 koji će napraviti revoluciju na polju eSportsa i KESPA-i će trebati sva podrška "stranaca" koji će igrati masovno Starcraft 2 i gdje će KESPA moći zaraditi putem interakcije sa nama strancima masovnu lovu kroz oglase, sponzorstva, TV mečeve, prijenose preko raznih drugih medija i slično. GOMTV je bio pogled za nas strance u dio tog Južnokorejskog elektroničkog sporta. I sad umjesto da KESPA bude u dobrim odnosima barem radi financija sa GOMTV-om i tako prisvoji dio potencijalne "strane" Starcraft 2 publike - oni zajebu GOMTV. Ne misle u dugoročnom smislu a moraju znati da Blizzard neće dati nikom prava da radi neki profit i marketing kroz Starcraft 2 a da prethodno njima ne uplati masovnu količinu zelenih novčanica.

GOMTV je imao komunikaciju sa nama izvan Južnekoreje, KESPA se svjesno odriče te komunikacije i zatvara si potencijalnu slavinu love u budućnosti.

SkunK
19-10-2009, 22:56
Ipak... http://www.gosugamers.net/starcraft/new ... v-season-4 (http://www.gosugamers.net/starcraft/news/10620-gomtv-season-4)S :)