PDA

Pogledaj cijelu verziju : [Chaos] Mozilla Firefox - Podizanje Brzine/Optimizacija



C
14-09-2009, 01:17
Djelomična Optimizacija Firefox-a i Podizanje Brzine Downloada

Preload:
-Imajte sve glede Firefox Mozille ugašeno/neaktivno;
-Preporučljivo je očistiti Firefox Mozillu:
*Tools>Clear Recent History;
*Time range to clear: Everything;
*Details: Sve;
*Clear Now;
*Resetirati Firefox Mozillu.

Part 1/3:
-Ukucati u adress bar "about:config" (bez navodnika) i pritisnuti Enter. Zatim u dobivenom rezultatu kliknuti na tipku "I'll be careful, I promise!".

http://xs843.xs.to/xs843/09370/01944.png

-Na listi naći ove opcije i modificirati ih:
*network.http.keep-alive.timeout: 666
*network.http.max-connections: 64
*network.http.max-connections-per-server: 16
*network.http.max-persistent-connections-per-proxy: 12
*network.http.max-persistent-connections-per-server: 8

http://xs843.xs.to/xs843/09370/02238.png

-Resetirati Firefox Mozillu.
*Ova modifikacija bi trebala ubrzati Firefox Mozillu, dok surfate. Ako ne bude nikako radio nakon ove modifikacije (ili bio još usporeniji za vrijeme surfanja), navedene opcije resetirajte desnim klikom na njih. Tada je stvar vaše internet konekcije, modema, tehničkih i programskih podešenja, te vašeg ISP-a.
*Ne stavljajte jako velike brojeve, jer će vaš PC postati stanica za infecije s interneta. Premaleni brojevi će vam samo usporiti surfanje/download.

Part 2/3:
-Otići na Tools>Add-ons, kartica "Get Add-ons";
-U "Search All Add-ons" upisati "Custom Download Manager" (bez navodnika), označiti ga i odabrati pokraj njega "Add to Firefox...";
-Instalirati ga;

http://xs843.xs.to/xs843/09370/03440.png

-Resetirati Firefox;
-Otići na Tools>Downloads>Options, te podesiti kao na slici:

http://xs843.xs.to/xs843/09370/04521.png

*Možete podesiti po svojoj potrebi, ali ovo bi bilo najbolje, kako bi se izbjegla crashanja Firefox Mozille.
*Ukoliko imate crashanja Firefox Mozille više puta zbog ovog Add-onsa, ostavite se ovog topica.
*Crashanja su najčešće uzrok uključene opcije "Show an alert when a download finishes" (kada je download uspješno završen, par sekundi nakon njega Firefox Mozilla se inače crasha; nije nužno da će se crashati), no mogu biti i drugi uzroci crashanja o kojima vi sami ovisite.
*Imati ćete više ocija za download manager iz Firefox-a.

Part 3/3:
-Otići na Tools>Add-ons, kartica "Get Add-ons";
-U "Search All Add-ons" upisati "FireDownload" (bez navodnika), označiti ga i odabrati pokraj njega "Add to Firefox...";
-Instalirati ga;

http://xs843.xs.to/xs843/09370/05909.png

-Resetirati Firefox.
*FireDownload nema nikakve opcije i aktivan je uvijek u Firefox Mozilli, te za svaki download na dnu imate za obilježiti dali hoćete da se FireDownload koristi na download tog filea.

Last Kick:
-Testirajte svoje download brzine unutar Firefox Mozille. Stavite da vam se nešto skida. Testovi za browser brzinu internet konekcije će ostati isti (npr. http://www.speedtest.net/index.phpS), jer tada nije stvar download/upload brzine iz više razloga (taj download se ne pokreće u Firefox Mozilla Download Manageru, FireDownload nema dodatnih cca 45 sekundi za optimizaciju i boost, itd.).

Pozitivne stvari:
*Brže surfanje, brži download fileova (kod manjine ovo ne pali).
*Dešavalo vam se da vam server dozvoljava samo download npr. 1 MB-a u komadu, od 10 MB-a koliko ima cijeli file?
Za to se ne trebate brinuti, FireDownload u prvih 30 sekundi generira cijeli file, i ne prestaje ga skidati dok ga ne skine 100% (ako vam se dešavalo da vam skine 10% file-a i završi skidanje, kao da je skinuo file 100%, a u biti ga fali, pa morate na novo skidati cijeli taj file).
*Dešavalo vam se da ste navalili na internet, puno radnji, puno tabova, puno downloada i zabušili ga, pa vam je Firefox prekinuo trenutni Download file(a/ova) rekavši da je skinuo 100% file(ove)? Pa ga morate kao u prvom slučaju opet skidati iznova? Nema ni za to brige FireDownload će se usporiti i dozvoliti vam da radite šta vas je volja, a ako je nužno, neće vam dati da otvarate puno web stranica, kako se veza ne bi zagušila i kako Firefox ne bi ostao bez konkcije na par sekundi (obično se to događa kada otvorite puno tabova koji se učitavaju, pa se ne učita ni jedan).

Negativne stvari:
*Mogući crash zbog boostanja, koji nije nužan (većina ga nema nikako). Testirajte svaku opciju ako imate vremena, pa provjerite.
*Od trenutka klikanja na željeni download, potrebno sačekati cca 30 sekundi (ovisi o konfiguraciji PC-a i internet vezi) da bi download započeo. Stvar je u FireDownload-u, koji u prvih cca 30 sekundi generira file koji želite skinuti.
*Boost download filea započinje kada se file skine 5% i traje cca 15 sekundi.
*Unatoč podešenjima da vas za svaki download file pita gdje ga želite spremiti, FireDownload u suradnji s Custom Download Manager-om će ponekad forsirati (ne uvijek) bez pitanja download u određeni folder (po podešenjima; Tools>Options...>Main>Downloads>Save files to).

Testirano na/sa:
*Mozilla Firefox v3.5.2
*FireDownload v1.1.7
*Custom Download Manager v2.1b

SkunK
14-09-2009, 10:35
Super vodič, trud svakako poštujem.

Hvala! :)

Outmind
14-09-2009, 10:55
Izvrsno napravljeno i nadasve korisno. respect 8)

Xero
14-09-2009, 12:30
Super :thumbs2:
Meni inače Firefox uvjek super radi pa baš i nemam potreba za tim.
C koristimo istu temu.

C
14-09-2009, 17:02
O, hvala vam. ^^

@ReiKo - Ništa specijalno, samo je fora u dva add-onsa i sitnim podešenjima (otvaranjem konekcija), ali kako Outmind kaže, korisno. A oko truda, osim znanja, najgore je bilo raditi na 800×600 rezoluciji sve ovo, kako bi screen shootovi bili što bolji i detaljniji za post.

@Xero - Nemaju potrebe oni koji imaju A(DSL) od min. 1 MB/s, ali ovi sporiji, pa još i bezžični imaju veće poteškoće, ali ovo svima dobro dođe svakako.
BTW Pa to je najbolja tema, već sam je preporučivao u nekim topicima. :D

Ghost_Rider
14-09-2009, 17:49
Odlican tutorijal :pray: :pray: .

Firefox mi uvjek super radi,nejma potrebe da cackam po postavkama.Kada nesto skidam ide full brzo,samo jos da isprobam ove nove downloadere :D .

Hocel biti jos kakvih tutorijala??

C
14-09-2009, 17:57
Za Firefox će biti kako riješiti ama baš sve (99% njih) probleme s kojima se susretnete. I zaštite/privatnost/anonimnost.
Za ostalo nemam nikakve planove, i otvren sam za sve, li za sada da rješim Firefox Mozillu, pa da prestanu topici o njoj, pogotovo o Firefox Errorima.

A glede brzine, kod mene je download 0,12 MB/s po normali, a preko ovog istog tutorijala downloadi mi sada idu većinom na cca 0,20 MB/s, a zna skočiti do max. 0,44 MB/s, tako daje velika stvar, barem za mene.
I da, Firefox uvijek dobro radi, ali može i bolje. ;)

BTW Traži se netko tko ima Windows 7 i koristi Firefox Mozillu.

Ghost_Rider
14-09-2009, 17:59
Brzina je fakat dobra :pray: :pray: ,ali nesto mi se ovaj prokleti downloader vuce ko krepana kuja :twisted: .

C
14-09-2009, 18:14
Prvih cca 30 sekundi trebaš ga pričekati, i prvih 5% downloada ti ide normalnom brzinom, pa onda ubrza. Uradi kako sam sve napisao i trebalo bi biti OK.

flander
14-09-2009, 18:17
o daaaaa super HVALA!!

to isporbam čim reinstaliram winze :D

btw odličan avatar ^^

JohnDoe
14-09-2009, 18:17
@C
Koji je to skin za firefox, tražim neki dobar tamni, a ovaj mi se čini ok.

BTW, ja imam sedmicu i firefox. :D

C
14-09-2009, 18:24
@flander - Ovaj avatar sam napravio prije cca 4 mjeseca i super je za style foruma po imenu "subMarged." Isprobaj, pa reci kako ti se te onda čini. :D

@JohnDoe - Skin je "NASA Night Launch", i kada ga instaliraš, možeš ga preurediti da ti bude kao kod mene, sve je super, sve ima, a prostora za surfanje je jako puno.
Prostor koji mi je prazan su bookmarksi, ali skriveni. ;)
BTW Superička, budem ti se onda za par dana javio na PP/PM. :D

JohnDoe
14-09-2009, 19:05
E, ovo tvoje mi je zaj firefox pa sam se prebacio na operu, ionako o tome razmišljam već duže vrijeme jer mi je firefox strašno spor....

Frky
14-09-2009, 19:24
Sticky!!!!

C
14-09-2009, 23:23
@JohnDoe - Nemože ti ovo zaiebati Firefox. Sve što se može zeznuti sam već napisao. Ako ti ne radi, Part 1 preskoči, tj. modificirane opcije resetiraj. A ako ti npr. FireDownload ne radi na MegaUploadu i sl. serverima (npr. na RapidShare-u radi), jednostavno ga isključi u windowsu gdje te pita želiš li downloadati selektirani file.

@Frky - Ne mogu ga ja staviti u Sticky. :)

R@pt0r
15-09-2009, 04:08
Odlično sastavljen tutorial, svaka čast!

JohnDoe
15-09-2009, 04:40
Ma firefox mi je u klincu već neko vrijeme pa sam se odlučio vratit na Operu, a isprobat ću i novi Safari.

C
15-09-2009, 07:54
@R@pt0r - Hvala kolega. :)

@JohnDoe - Imaš sreća što mi je sljedeća meta kako sam već bio rekao "Za Firefox će biti kako riješiti ama baš sve (99% njih) probleme s kojima se susretnete.", i tu ćeš mi trebati, pa neka ti Firefox stoji na PC-u.

BTW I ajde skini ovo iz mojeg siga (TeamViewer), instaliraj, pa da mogu ući tebi na PC, da prikupim potrebne podatke iz Windowsa 7 koje mi trebaju. :wink:
I reci mi svoj Skype/MSN ako ga imaš.

Fireblade
15-09-2009, 11:51
@c molim te mogu li te jebat
fakat si talent
enivej netreba mi bas jer skida sve ljepo
daj neki za torrente :D

C
15-09-2009, 12:01
To trebam malo istražiti bolje. :D

Fireblade
15-09-2009, 12:03
ja znam da tebi to nije problem
nego ocekuj pp :D

JohnDoe
15-09-2009, 16:10
@JohnDoe - Imaš sreća što mi je sljedeća meta kako sam već bio rekao "Za Firefox će biti kako riješiti ama baš sve (99% njih) probleme s kojima se susretnete.", i tu ćeš mi trebati, pa neka ti Firefox stoji na PC-u.

BTW I ajde skini ovo iz mojeg siga (TeamViewer), instaliraj, pa da mogu ući tebi na PC, da prikupim potrebne podatke iz Windowsa 7 koje mi trebaju. :wink:
I reci mi svoj Skype/MSN ako ga imaš.


Da, svakako, "ajde mi dopusti da ti uđem u komp i podvalim virus, saznaom osobne podatke...." :pray:

EDIT:
BTW, sad sam na Chrome-u i, IMHO, Firefox, Opera i Safari mu nisu ni do koljena.

Ghost_Rider
15-09-2009, 16:30
@JohnDoe - Imaš sreća što mi je sljedeća meta kako sam već bio rekao "Za Firefox će biti kako riješiti ama baš sve (99% njih) probleme s kojima se susretnete.", i tu ćeš mi trebati, pa neka ti Firefox stoji na PC-u.

BTW I ajde skini ovo iz mojeg siga (TeamViewer), instaliraj, pa da mogu ući tebi na PC, da prikupim potrebne podatke iz Windowsa 7 koje mi trebaju. :wink:
I reci mi svoj Skype/MSN ako ga imaš.

Ma daj pusti ga vidis da je p*cka,boje se jadnici da ce im neko sjebat PC.

Ja cu sutra a mozda i veceras instalirati windows 7,ako mozes dodzi sutra tacno u 4 pa serpaj sta oces :wink: .

BTW: Ipak bolje dodzi veceras u 21 na msn,pa cu mozda tada instalirati win 7.

Edit: Ovaj nije normalan,kako ce neko saznati osobne podatke preko tvog PC-a :rotfl: :rotfl: .Idi se mali uci o racunalima,piteti.

JohnDoe
15-09-2009, 18:04
Ajd od*ebi u troskoku, k?

Ne moram se ja učit o računalima, znam već dosta, jednostavno ne želim da mi netko čačka po mom kompu bez mog znanja, a osim toga, nemam više firefox instaliran na kompu i ni neću tako brzo imat.

Ghost_Rider
15-09-2009, 18:41
Ajd od*ebi u troskoku, k?

Ne moram se ja učit o računalima, znam već dosta, jednostavno ne želim da mi netko čačka po mom kompu bez mog znanja, a osim toga, nemam više firefox instaliran na kompu i ni neću tako brzo imat.

Ocito nisi znao da u TeamViewer-u vidis sta lik radi,pratis svoj mis i vidis sta on cacka.Nemoze ti nikada poturiti virus ako pratis sta se desava na monitoru,jedino ako si toliki noob da bi te neko mogao sjebati. :wink:

C
15-09-2009, 19:19
OK, ako čovjek neće. Ne treba se bojati, nemam razloga podvaljivati mu bilo šta, niti mogu saznati išta. Ako sam rekao da mi treba da vidim foldere glede Firefox-a, onda mi to i treba, i gledati će sve šta radim na njegovom PC-u i u svakom trenutku može asistirati, ili me jednostavno isključiti. JohnDoe, ja mislim da ti ne znaš puno o PC-evima.

@Ghost_Rider - Ajde, može u 21. Po mogućnosti imaj W7 i Firefox koji je korišten. I nemoj sada dizati W7 zbog mene.

Frky
15-09-2009, 19:51
@Frky - Ne mogu ga ja staviti u Sticky. :)

Nisam ni mislio da ga ti staviš, samo sam sugerirao da to napravi netko tko može!

C
15-09-2009, 20:15
Tako sam i ja mislio. Ali će ih onda trebati par biti u Stickiju. Ako se s time slažu, slobodno, ja nemam ništa protiv.