PDA

Pogledaj cijelu verziju : Konfig u inozemstvu, pomoč



tigerija
13-09-2009, 17:05
Ok frend mi si kani kupit računalo, pa treba mmalo savjeta. Ovako, hoče kupit CPU i matičnu sada, a za 4 mjeseca novu grafičku karticu, dx11, to je ati pretpostavljam ne ?

Pretpostavljam da če dx11 ati koštat tada oko 400€ .
Ako če kupit tu karticu pretpostavljam da nema smisla ič na crossfire.

Znači njemu treba CPU, matična i ram memorija.
Koristit če windows 7, dx11 karticu. I treba mu matična i CPU koi če to podržat. Pretpostavljam da če trebat napajanje oko 600W.
Znači prvo da pitam dali se uopšte isplati kupit matična sada, pošto još nije izašla dx11. Bilo bi ok neka kvalitetna matična koja treba zadovoljavat: izdržljivost, dx11 ati karticu, 58xx serija je to i AM3 procesor (AMD znači) i da podržava ddr3 ram memoriju.

I šta se tiče procesora, koi bi bio best buy procesor, a da je snažan da drži dx11, ok netreba bit posebno snažan cpu za to. Ali ugl.
x4 965 mi se čini nekako još skup. Mislim da bi cijena mogla pasti za 3 mjeseca. Jer lik kani kupit dx11 karticu za 4 mjeseca.
SCijena x4 965 je sada malo manje oko 1200 kuna. Kod nas je 2000.

Lik kupuje u ovoj trgovini: http://www.ebuyer.com/

Znači zanima me dali mu se to isplati sada kupovat ili da sačeka sa svima još koi mjesec, možda izađe neki bolj procesor pa padnu cijene svih. I šta se tiče opčenito matične. Može i neko kratko objanjenje. Nadam se da sam bio jasan. Hvala. :)

Sickmanno1
13-09-2009, 17:22
Kaj nije jednostavnije pricekati 4 mjeseca i onda napraviti konfu :(

Inace DX11 graficke izlaze vec ovaj mjesec ako se nevaram....

marijanovic
13-09-2009, 17:51
Za upite koje tražiš pogledaj ovdje (http://www.superknjizara.hr/index.php?content=&page=knjiga&id_knjiga=25913).
Tu češ sve videti. Sve će ti biti jasno. Stvarno svaćeg ima.

tigerija
13-09-2009, 20:28
Da ovaj mjesec izlaze kartice, ali on kani kupit u prvom mjesecu. A inzistira da kupi matičnu i procesor sada... Pa zato pitam za savjete. Inače računalo je primarno za gejming, ali lik je i profesionalni web designer.

marijanovic
13-09-2009, 20:55
Kontam da ti frend ima kučište i da sad samo hoče proc i matičnu.
A koje napajanije ima? Hoče li biti dovoljno jako? tek sad vidim da traži i to novo.
A ćvrsti disk?

Zašto CPU gledaš 965 kad je bolji izbor 955?
Jeftiniji je, nema potrebe da plača samo veči množitelj kad ga može i sam promjenit.

Bole je mu da sačeka još koji mesec dok se cjene ne malo spuste.

Evo, ovo je sad napisano da razumješ, a sada slijedi za sve ostale...

Razumijem da ti prijatelj ima kućište i da sad samo hoće proc i matičnu.
A koje napajanje ima? Hoće li biti dovoljno jako? Tek sad vidim da traži i to novo.
A čvrsti disk?

Zašto CPU gledaš 965 kad je bolji izbor 955?
Jeftiniji je, nema potrebe da plaća samo veći množitelj kad ga može i sam promijeniti.

Bolje mu je da pričeka još koji mjesec dok se cijene malo ne spuste.

I naravno, piše se razumiješ.

:rotfl: :rotfl: :rotfl:

Ivan_87
13-09-2009, 23:05
ne samo kartice nego će amd bit prisiljen rušit cjene X4 955 zbog jeftinije i5 konkurencije :wink:

Don Kihot
13-09-2009, 23:11
Pa i5 nije prijetnja po performansama u igrama.
Ok, rastura sa triple chanelom u mem testovima i obradi videa etc,
no u igrama i dalje zaostaje nad 955BE.

Ali super je to što će 955BE definitivno pasti, dolazi nam 740BE, odličan triple core
OC-er i unlocker, 550BE će se prodavati za siću...

Super izgleda stanje, još samo treba imati para! :D

IGoR_2803
13-09-2009, 23:15
Pa i5 nije prijetnja po performansama u igrama.
Ok, rastura sa triple chanelomSu mem testovima i obradi videa etc,
no u igrama i dalje zaostaje nad 955BE.

Ali super je to što će 955BE definitivno pasti, dolazi nam 740BE, odličan triple core
OC-er i unlocker, 550BE će se prodavati za siću...

Super izgleda stanje, još samo treba imati para! :D

i5 ne podržava triple channel... samo dva...

Yakuzas
13-09-2009, 23:18
a po testovima koje sam vidio je bio ili jednak ili jaci od phenoma 965

Don Kihot
13-09-2009, 23:30
i5 ne podržava triple channel... samo dva...

Intel nema mem. kontroler na procu nego na pločama.
Dakle čim izdaju i5 ploču sa triple chanelom, radit će i rasturit će.

Inače, i5 CPU je jedan od rijetkih koji ima mem. kontroler za dual chanel na sebi,
što je OK, i sviđa mi se. Ali nigdje nisu isključili opciju za triple chanel sa ploče
kao kod i7 procesora.

Dakle čekati.

Niko Bellic
13-09-2009, 23:43
Jesi li siguran u to? :?

Don Kihot
14-09-2009, 00:25
Pogledaj x58 i p55 chipset.
x58 chipset se dijeli na 3 dijela, te ima memorijski kontroler.

p55 je pojednostavljen i ima samo 2 dijela, a memorijski kontroler za dual chanel je u i5 procesoru.

Dakle nigdje ne piše da neće doći ploče sa triple chanel kontrolerima.

Osobno mislim da će takvo nešto napraviti ASrock, jer oni svašta kombiniraju,
od AGP + PCIe, DDR1 + DDR2 ploče, te mnogo drugih čudnih stvari (479 upgrade za mobilne Intel procesore etc).

Možda čak naprave x58 1156 ploču... :thumbs2:

marijanovic
14-09-2009, 01:35
Kad će već jednom ta elektromagnetska oluja s sunca?
Dosadilo mi je više stalno kasniti za tehnologijom; čim nešto kupim odmah je staro. Tehnologiji treba jedan veliki STOP.

tigerija
14-09-2009, 11:26
Hvala vam na savjetima, ovo oko procesora je zanimljivo. A ti marijanovič, ne, bolje razumijem štokavski. Kajkavski teže razumijem. Pišem drugačije nego govorim zato jer pišem da napišem riječ što krače. I ne koristim meko ć... rijetko. Druga stvar, razvaljena mi tipkovnica pa mi opet teže pisat. A ti si malo blesav šta se rugaš, sigurno se nebi rugo da mi si pred menom (ispred mene). Jel razumiješ ovako bolje ? Ovako dokazuješ da si malo glup znaš...

Ugl. hvala na informacijama. Ma znam, ovaj 965 je najskuplji a nije neka razlika u starijoj seriji. Ali stavio sam ovaj zašto šta če izač noviji procesori i ovome če cijena past.

I slažem se s ljudima.
Vista - windows 7, rade windows 8 mislim več.
dx10, dx10.1, dx11. Ne isplati ti se PC više kupit...

marijanovic
14-09-2009, 11:44
Hvala vam na savjetima, ovo oko procesora je zanimljivo. A ti marijanovič, ne, bolje razumijem štokavski. Kajkavski teže razumijem. Pišem drugačije nego govorim zato jer pišem da napišem riječ što krače. I ne koristim meko ć... rijetko. Druga stvar, razvaljena mi tipkovnica pa mi opet teže pisat. A ti si malo blesav šta se rugaš, sigurno se nebi rugo da mi si pred menom (ispred mene). Jel razumiješ ovako bolje ? Ovako dokazuješ da si malo glup znaš...

Ugl. hvala na informacijama. Ma znam, ovaj 965 je najskuplji a nije neka razlika u starijoj seriji. Ali stavio sam ovaj zašto šta če izač noviji procesori i ovome če cijena past.

I slažem se s ljudima.
Vista - windows 7, rade windows 8 mislim več.
dx10, dx10.1, dx11. Ne isplati ti se PC više kupit...

Jel ti uopće možeš pročitati i razumjeti nešto što si sam napisao?
Tko spominje dijalekte (kajkavski, štokavski), ja ih spomenuo nisam.
Ajd onda, ako već ne možeš izražavati hrvatskim standardnim jezikom, piši štokavski.
Pišeš da napišeš riječ što kraće? Pa riječ možeš napisati samo onako kako glasi.
Na postoji meko ć. Postoje č i ć.
Ako ti je tipkovnica razvaljena, kupi drugu (ima ih i za manje od 50 Kn). Nemoj da ti tipkovnica uništi pismenost!
Ne rugam se ja, samo ti želim ukazati na propuste.
Očito ti nije poznato da se u pismenom obraćanju gramatičke i pravopisne greške smatraju nepoštivanjem onoga kome se obračaš?
I pripazi na redoslijed riječi; mješanjem zbrda-zdola se gubi smisao.
Ajde muškarčino kad si toliko silan, nauči malo pravopis i gramatiku; ako mogu klinci u prvim razredima osnovne, zašto nebi mogao mrga poput tebe?

Sickmanno1
14-09-2009, 12:12
Ontopic please...

tigerija
14-09-2009, 19:27
Uglavnom, hvala svima, i tebi marijanovic, makar ti skreces s topica dosta i raspravljas o stvarima koje vecini nisu vazne, ok tebi je gramatika ocito vazna, mislim sry, meni to samo navika tako. Ja ti mjesam, kajkavski, bosanski, stokavski, sve... bas me briga ono. Ispričavam se ako sam te uvrijedio, ali nemoj me diskriminirat :P .

Znači i iz svega sam zakljušio da je najbolje pričekat, što sam ja i prvo reko frendu, samo nisam toliko u procesorima, pa me zanimalo oče li doči neki novi dobar procesor pa če onda cijene past ne.

Off topic pitanje: čuo sam da ATI dx10 kartice oče podržavat dx11 ali ne sve opcije; e ?
I primjetio sam da nije neka jako velika razlika između dx10.1 i dx11. Osim šta dx11 ima ono nešto novo trassnešto :D .

marijanovic
14-09-2009, 20:10
Pa past će ti cijena procesorima, pogotovo kad se Intelov i5 krene masovno prodavati.
Neće drastično, no ipak hoće. Pri tome mislim na AMD Phenom II.
Ali očekuj da će najjaći uvijek biti i najskuplji.

To s DX10 grafama i DX11 si u pravu, sve je isto osim onoga što nije.
Uglavnom novi dx ima sve od prethodnog + novitete. Zato ti npr dx8 igre rade na Visti koja ima dx10...
Evo gledaj DX9 grafe, sve odreda podržavaju DX10.
Stavio sam i Windows 7 na komp s Radeonom 9000; dakle i dx 8.1 grafe podržavaju DX11.
No jedino što će znati iskoristiti DX11 su dx11 grafe i engine građen na dx11.