PDA

Pogledaj cijelu verziju : Build your own pc in 30 minutes!



Niko Bellic
12-09-2009, 14:04
Pronašao sam na internetu nešto veoma zanimljivo što bi trebao pročitati svatko tko smatra da nije sveznajući stručnjak za hardver. Sve vam je lijepo i detaljno pojašnjeno pa ako mislite da imate rupa u svom znanju i spremni ste odvojiti malo vremena da ih popunite kliknite na link i započnite već sad...

Build your own pc in 30 minutes! (http://www.gigabyte.com.tw/Support/Motherboard/TechGuide_List.aspx?NewTechID=120)

DJ Not Nice
12-09-2009, 15:35
Započeo s tečajem, tri štiri sad!

Niko Bellic
12-09-2009, 15:39
Ima skoro sve bitno tamo. Vrlo je opsežno... :wink:

12-09-2009, 17:58
Ni jedan takav članak ne obuhvaca bas sve. I neki kraci moze objasnit sve ako imas barem neko znanje.

Sickmanno1
13-09-2009, 17:26
Ni jedan takav članak ne obuhvaca bas sve. I neki kraci moze objasnit sve ako imas barem neko znanje.

Drugim rijecima....

moj clanak je bolji, moj clanak je bolji, moj clanak je bolji ^^

RIDER32
13-09-2009, 17:32
Trecim rjecima Sickova mora biti zadnja i poklopna :P

13-09-2009, 17:45
Sickmanno1 postal si full naporan i glup i tvoje trollanje nema smisla...spammaš više nego ikad i fakat si sjeban.


Šteta kaj te ne mogu staviti pod block user...jer mi samo zagađuješ već zagađen hardwer.

Imaš GMK pa tam pricaj lovacke i ribicke.

Niko Bellic
13-09-2009, 17:54
Ajde dosta prijavit cu vas McPingvinu da ste zlocesti! :-x

Don Kihot
13-09-2009, 18:20
Čim sam vidio điđibajt, odmah zatvorio stranicu! :D

Firma koja želi raditi OC ploče a koristi Award BIOSe koji su full preglupi i nepregledni za tu
namjenu nema potrebe raditi tutove za slaganje PC-a.

Eventualno neka naprave statistike od čega im najviše ploča umire,
pa će shvatiti da sa onim tankin limom na NB ne mogu ohladiti ploču,
i da počnu kupovati kvalitetne PNP i NPN tranzistore, koji se ne griju kao zemljina jezgra.

Niko Bellic
13-09-2009, 20:41
ASRock fanboy :pray:

14-09-2009, 00:06
Firma koja želi raditi OC ploče a koristi Award BIOSe koji su full preglupi i nepregledni za tu namjenu

Jel ti znaš kolko svjetskih rekorda ima napravljenih sa gigabyte plocama???




Eventualno neka naprave statistike od čega im najviše ploča umire

Umiru jer je gigabyte s plocama zasigurno pravi best buy...slicno kao i SE kod mobova...pa nije ni cudo da se pojavi koji loš primjerak. Također se puno šverca sa zakrlješenim plocama,jer se cesto prodaju bez kutije,drivera i slicno,dakle samo ploca...najcesce sa nekom greskom...pa ne cudi...




pa će shvatiti da sa onim tankin limom na NB ne mogu ohladiti ploču

Heat pipe tehnologija je tu.Ne znam o kakvim sad ti problemima za hlađenje pricas?



I ne ne branim gigabyte,imao sam dosta loših iskustava s njima,no najcesce su to bile stvari za koje sam i sam kriv...

Don Kihot
14-09-2009, 00:20
Šta im vrijede svi svjetski rekordi kad rade poluproizvode.

Pokraj Asrocka i Biostara neće i nemogu nikad biti Best Buy...

Šta će Asusu, ASrocku, Biostaru i drugima HeatPipe tehnologija,
kad imaju kvalitetne tranzistore. Đigabujt mora cijevima hladiti tranzistore, što je ludost.

Nijedna ploča koja nema digitalnu regulaciju to ne treba, a digitalnu regulaciju nudi samo DFI i Asus.

Gigabyte je jednostavno srednja i low klasa koja pokušava biti nešto više, kao što to želi biti i MSI.
No neće, bar ne ovom politikom.

AssKickRock nije HighEnd, i to ne pokušava biti, makar ponekad puste koji dijamant masne cijene
(X58 Supercomputer, AOD790GX), ali nude stabilnu i jeftinu platformu.

Normalno da nikad neće imati kvalitetnu digitalnu regulaciju kao DFI, HE Asus te pokojni Abit,
no to ni ne pokušava.
Dok Đrkabajt izmišlja toplu vodu sa mnogo toga. Em im PNP i NPN tranzistori GORE pod pajpama,
em prodaju muda pod bubrege sa "Quad BIOS-om".
Kao "imaju 2 čipa na ploči + 1 na CD-u + 1 na mreži".
Šta mi vrijedi BIOS sa CD-a i mreže KAD NE MOGU UKLJUČITI PLOČU JER JE BIOS MRTAV?

Kakva je to prodaja muda. Ako ploča radi, ne treba mi BIOS sa CD-a.

Nadalje, njihov QFlash ili kako se zove je smeće.

Prvo Flasha samo 1. BIOS, i onda dolaze problemi. (kolegina P45 ploča)
BIOS nr.2 pokušava reflashati BIOS nr.1 sa starijom verzijom i ne uspjeva,
te ploča ima neprestani loop proces i ne reagira.

Šta ti ostaje osim odlemiti 2. BIOS ili probati kratko spojiti BIOS.

Jedni riješenje je kratko spojiti na 1. biosu PIN 5 i 6 te ga time učiniti "read only" da prođe POST,
te probati iz Windowsa forsati stari BIOS (ok, ja sam to uspio, no šta je sa ljudima koji ne uspiju).

Jednostavno Dual Bios kod điđinutsa radi više sranja nego dobrog, i jednostavno je nepotreban.

Bolje da su ga maknuli i potrošili 5$ više na kvalitetne tranzistore.

Kladim se da imam kvalitetnije tranzistore na 25+ god. starom Phillips Audio pojačalu.

14-09-2009, 00:31
smiješan si : ))))

I dalje nisi dao neki kvalitetan odg...sve slicne stvari ti i ja mogu nabrojit i za ostatak ekipe koju hvalis...i takoder se i sve druge ploce kvare,bez brige.

Po statistikama je gigabyte najprodavaniji,molim lijepo ;)

Biostar je super,radi jebene ploce za oc,asrock je bil rupa u zemlji i znao ga je msi kopati,danas ko da ih nema jer im ljudi vise bas i ne vjeruju.MSI tone i tone...DFI je precjenjen i tjera svoj stajling i placanje imena i fičersa...a ASUS radi najbolje...po svemu...pa ko voli nek izvoli

Niko Bellic
14-09-2009, 00:42
Gigabyte je napravio posao s ovim novim P55 plocama. Na trzistu jednostavno nema ljepsih, pogotovo onima koji vole plavu boju. Mega kulno izgledaju, a i ona 24 fazna regulacija napona je turbo ultra osom. Eto zasto volim Gigabyte. Za povoljnu cijenu dobijes dobru, kvalitetnu i lijepu plocu + moj faktor povjerenja u firmu = vjerni kupac ja...

RIDER32
14-09-2009, 02:11
...a ASUS radi najbolje...po svemu...pa ko voli nek izvoli
Jea samo što im mrežna kartica voli izgoriti bas onaj unikatni mjesec kada ja imam flat i neprepoznati GIGABYTE graficku koja bi mi bas sad dobro dosla :-x
Tada sam ih prekrižio i vjerujem gigabyteu koji me jos nijedanput nije ostavio na cjedilu.

Sickmanno1
14-09-2009, 08:35
Sickmanno1 postal si full naporan i glup i tvoje trollanje nema smisla...spammaš više nego ikad i fakat si sjeban.


Šteta kaj te ne mogu staviti pod block user...jer mi samo zagađuješ već zagađen hardwer.

Imaš GMK pa tam pricaj lovacke i ribicke.

:(

14-09-2009, 08:55
...a ASUS radi najbolje...po svemu...pa ko voli nek izvoli
Jea samo što im mrežna kartica voli izgoriti bas onaj unikatni mjesec kada ja imam flat i neprepoznati GIGABYTE graficku koja bi mi bas sad dobro dosla :-x
Tada sam ih prekrižio i vjerujem gigabyteu koji me jos nijedanput nije ostavio na cjedilu.

A gle asus fakat radi kvalitetne ploce, a i normalno je da se zna dogodit da nekaj otide u 3pm...al ak imas garanciju nema beda...

Gwin
15-09-2009, 16:48
aj em sori..

ali držim u rukama asrock ploču od soma kuna i najradije bi je bacio kroz prozor koliko je loše napravljena.

onak.. pcie slot nije do kraja zaljepljen na ploču nego samo na pola. druga polovica pleše kao gumeni bombon.
790GX čip, a crossfire se mora upalit okretanjem dodatne štampane pločice između pcie utora na samoj matičnoj? huh??

uglavnom, VIDI, slijedeći mjesec.

bezimeni
15-09-2009, 16:56
Znači vidi koji izlazi u 10. mj. ? Budem kupio jer me baš zanimaju tekstovi .Vidi je jedini časopis koji još povremeno kupim.

Niko Bellic
15-09-2009, 17:03
aj em sori..

ali držim u rukama asrock ploču od soma kuna i najradije bi je bacio kroz prozor koliko je loše napravljena.

onak.. pcie slot nije do kraja zaljepljen na ploču nego samo na pola. druga polovica pleše kao gumeni bombon.
790GX čip, a crossfire se mora upalit okretanjem dodatne štampane pločice između pcie utora na samoj matičnoj? huh??

uglavnom, VIDI, slijedeći mjesec.
Ohoho, vidi ti to. Kupujem taj broj 100%. Bas me zanima kak se snalazis kao IT novinar. Kad ti stizu nove Radeonke i hoces i njih testat za VIDI?

15-09-2009, 19:42
aj em sori..

ali držim u rukama asrock ploču od soma kuna i najradije bi je bacio kroz prozor koliko je loše napravljena.

onak.. pcie slot nije do kraja zaljepljen na ploču nego samo na pola. druga polovica pleše kao gumeni bombon.
790GX čip, a crossfire se mora upalit okretanjem dodatne štampane pločice između pcie utora na samoj matičnoj? huh??

uglavnom, VIDI, slijedeći mjesec.


To ne znaci na asrock ne valja. Događa se da sfušaju pokoju plocu i istina je da su prije bili šljam po svemu.Ali polako se vracaju prema gore.Također vizualni dojam im je za nulu i tu se ne trude kaj je jako loše. Da napreduju i to brzo govore i recenzenti koji pišu za extremesystems...a ako se ne vjeruje extremnim ocerima koji ploce cijede do maximuma ne znam kome bi se drugome trebalo vjerovati...

RIDER32
15-09-2009, 20:01
uglavnom, VIDI, slijedeći mjesec.
A mrš. Sad moram kupovati i PCP i VIDI.
Ustvari iovako su ga kupiti zbog onog natjecaja 5 komada :D

We belive on You :)

Gwin
15-09-2009, 20:03
nisam ni rekao da ne valja. ali takav nemar prema detaljima i površnost ostavljaju gorak okus u ustima.

no nije samo asrock šlampav, samo jednoj ploči od njih šest nisam našao zamjerku

marijanovic
15-09-2009, 20:12
... samo jednoj ploči od njih šest nisam našao zamjerku

Da pogodim, Asus?

Gwin
15-09-2009, 20:25
a ne.. i asus je dobio svoju porciju :D

imati ćete prilku pročitat u časopisu.

enikejs.. on-topic.

marijanovic
15-09-2009, 20:32
a ne.. i asus je dobio svoju porciju :D

imati ćete prilku pročitat u časopisu.

enikejs.. on-topic.

Sreća što ne kupujem Vidi otkako ga čitam preko Carneta...
Da nije onda Sapphire? Ne, oni za PCI-e x16 traže "pločicu" u drugom PCI-e 8x.
Onda možda DFI. Oni rulaju.

Nazad na temu; vidio sam i prije ovakvih tutoriala. Ništa posebno.
Složim si komp i brže xD. Al za početnike moglo bi biti prihvatljivo. Kao recepti na prašku za pecivo :lol:.

Niko Bellic
15-09-2009, 22:17
...vidio sam i prije ovakvih tutoriala. Ništa posebno.
Složim si komp i brže xD. Al za početnike moglo bi biti prihvatljivo. Kao recepti na prašku za pecivo :lol:.
Pa to niti nije namjenjeno tebi. Nisam jos naletio na nista opseznije, a da je i ujedno vise user friendly od ovoga...

IGoR_2803
15-09-2009, 23:05
ajde da konacno i ja nakon dugo vremena kupim neki inf. casopis... :)