PDA

Pogledaj cijelu verziju : Manji hardverski zahtjevi u igrama.



gamer5494
09-09-2009, 17:41
Dali zna neko neki program gdje mogu smanjiti grafiku u igri.
Dobio sam Prototype za PC. Ali mi je laptop preslab. Pokreće ga na negdje 8-9 fps.
Pa ako netko zna neko molio bih da mi da link.
Hvala :thumbs2:

Lacko
09-09-2009, 19:09
bRIJEM DA TO NE POSTOJI JER DA DA VEC BI TO IMO U KOMPU

croat1gamer
09-09-2009, 19:19
:(

Nema ti takvog programa te je jedina opcija da u igri snizis detalje ili preko config programa.

C
20-09-2009, 04:07
Ovisno koju grafičku imaš. U postavkama grafičke možeš ju nabrijati, i dobiti više FPS-a, ali i manju grafiku automatski. Tipa pre-render staviš na 0, i tako ti CPU-u neće obrađivati grafiku, koja nakon njega ide u GPU, pa tebi na ekran, tako da sa 0 ide direktno u GPU i na ekran, i samo tu dobiješ duplo više FPS-a (ako ti CPU zaostaje za VGA, onda ćeš dobiti ne duplo, nego troduplo ili više FPS-a). I tako još par opcija, možeš ubrzati. Ja sam Game Fanu bio na PC-u, podesio grafičku i sada mu puno brže ide render. Ali trebaš znati, pogotoo ako imaš stotinu opcija, kako ćeš koje podesiti. Najbolje je s nVidinim VGA, ATI-evke mogu proći isto, ali ako imaš neku integriranu, možeš zaboraviti. BTW ATI-evke su u biti nakraju najblje, s Radeonkom 9550 i procesorom AMD Sempron 2500+, Crysis sam nabrijao na 60 FPS-a, a da ne govorim kako je to bila 2D pucačina, u rezoluciji 320×240, koju sam dobivao emulacijom kroz GPU, iz VGA, pa siebao Windows s Omega Driverima, ali kako god, takav Crysis sam prešao, a na normali je išao na 10 FPS-a (dok gledam nišanom u nebo), neki jači efekt, to je 0,1 FPS odmah. Dark Messiah na very high grafici slično tome, samo sam tamo napravio OK grafku, gdje sa zaokružio CPU rad, a GPU stavio da radi umjesto CPU-a i sl.

croat1gamer
20-09-2009, 10:38
Ali C, pa to je fantasticno. :)

Sada jos napravi detaljni walkthrough kako se to napravi.
I nemoj na kraju staviti da ti nisi kriv ako se nesto sjebe.

C
20-09-2009, 10:46
A jbga, sada sam na nVidiji, a stolni PC mi je doma. :)

croat1gamer
20-09-2009, 11:00
Davaj meni za nVidiju. :)

Da vidim koliko jos moze GTX 285 fpsa potegnuti na najnizim detaljima. :D

C
20-09-2009, 11:12
Jesu li opcije iste u podešenjima grafičke? :)
Najbolje bi bilo kada bi ti uletio u PC preko TeamViewera (iz mojeg siga) kao Game Fanu, pa da ti podesim, ako hoćeš, neću ti pokvariti PC. :)

croat1gamer
20-09-2009, 11:23
Nebih riskirao. :)
Samo daj nacin kako si ti to napravio.

C
20-09-2009, 11:48
Šta se bojiš, kao da se neznamo jbte. :o
Na ATI-evki sam na Omega Drivere u CCC podesio sve na max. performanse, manualno naravno, i u ATI Tray-u, u custom podešenjima pre-rendere i sl. stavio na 1 ili 0, a neke sam poput protoka povećao.