PDA

Pogledaj cijelu verziju : The Whispered World



Raz
09-09-2009, 15:47
http://cache.kotaku.com/assets/images/kotaku/2008/08/daedalic.jpg
Trailer (deutsch) (jMUJXDjkT7Q&feature=fvw)
Game Intro (deutsch) (vqT2CpBmweY)
Official Website (http://the-whispered-world.com/)

Point & Click avantura prekrasnog 2D grafičkog izgleda koji će većinu vjerojatno podsjetit na one starije avanture. Po viđenim trailerima izgleda prilično dobro, tako da jedva čekam ovo :thumbs2:
Igra je za sada u stanju prevođenja na engleski, a datum izlaska još nepoznat.

Aral
09-09-2009, 16:15
Predivno izgleda :pray: Avantura nikad dosta, pogotovo kad ih ima tako malo.

Raz
09-09-2009, 17:58
Evo i jedan preview (http://www.adventuregamers.com/article/id,902). Mislim da će igra rulat <3

Kid A
09-09-2009, 18:04
To ono gdje svijet u igri vremenom propada ili tak nest.Bio je jedan preview u PC Playu davno....radi se ona vec dugo.Mogao bih nabaviti kad izadje.Kad je release date?

Raz
09-09-2009, 18:10
Još nisam našao točan datum no mislim da bi trebalo ove godine izaći. Doduše našao sam već "onu" verziju na njemačkom jeziku, a sad jel je to dovršeno ili ne nisam siguran.

Raz
18-09-2009, 12:43
Evo demo težak 700 MB, za sve koji razumiju njemački. Jedva ga čekam isprobat. ^^

http://www.gamershell.com/download_50960.shtml

baldrick_
29-12-2009, 20:15
Predivno izgleda :pray: Avantura nikad dosta, pogotovo kad ih ima tako malo.
ne pričaj napamet, dosta ih ima.. mnogo više od rpg-ova na primer.

rudeboy95
30-12-2009, 00:35
Predivno izgleda :pray: Avantura nikad dosta, pogotovo kad ih ima tako malo.
ne pričaj napamet, dosta ih ima.. mnogo više od rpg-ova na primer.
tocno to.

ja osobno mislim da igra nece bit tolko dobra jer izgleda ko svijet izvađen iz pipi duge čarape ili alise u zemlji čudesa.. Taman se poklapa sa glasom onog lika u traileru. i crteži su preloši---

Raz
30-12-2009, 11:18
crteži su preloši---

O čemu ti pričaš, art je genijalan. Ovo je bajkovita fantasy avantura i nemožeš od nje očekivat mračnu atmosferu ili na šta več ciljaš.

Death By Sexy
31-01-2010, 19:49
Kad izlazi igra? Već predugo flaksam na screenove :'(

Aral
31-01-2010, 20:03
Pa zadnja vijest je od 15.1.2010, da je igra odgođena par tjedana, valjda bude došla do kraja drugog.

Arbiter of Change
08-04-2010, 14:17
Izašao je engleski demo.
http://www.strategyinformer.com/pc/whis ... 35634.html (http://www.strategyinformer.com/pc/whisperedworld/demo/35634.html)

Grim
08-04-2010, 14:27
pWfqNyfHUP4

Predobar trailer, definitivno ću ovo odigrati. Skidam demo. :)

Aral
08-04-2010, 20:13
Skida se demo, pa da vidimo. Nego, kad bi to trebalo doć...?

Azer
08-04-2010, 20:30
Dobro da ne piše na 2:42.
Inače, :pray: , skidam demo.

Aral
08-04-2010, 21:06
Igrao jedno 5min, predivna igra! Čim dođe full, kad god da to bilo, igram.

Aral
11-04-2010, 19:14
Dobra je vijest da je njemačka verzija vani, možda uskoro možemo očekivat i english verziju.

edit: Ah, relase date je 23.4. Nadajmo se da je to to :)

Death By Sexy
11-04-2010, 19:17
Njemačka verzija je već dugo vani, a ja engliš čekam već 1000. :(
Kad će jebemu.

Aral
11-04-2010, 19:19
Kao što rekoh, 23.4. :)

Death By Sexy
12-04-2010, 08:11
Smrade kak si stigao ubaciti edit :P

Ok, jedva čekam. Daj mi reci kak izgleda kretanje i to, jer mi na traileru malo čudno izgleda sve što se kreće, nakako ko da klizi (ko na Discworldu). Nije da će smetati, al ipak rađe ne :)

Aral
12-04-2010, 09:28
Meni je ok, onak cartoonish kretanje. Nisam baš puno demo igrao, ne želim si pokvarit cijelu igru kad dođe ^^

Raz
12-04-2010, 09:33
Njemački mi demo bolje zvuči, nadam se da će engleska verzija imat podršku za njemačke glasove.

Bartuc
12-04-2010, 09:35
Pogledao sam trailer, zbilja se primjećuje klizanje lika. Ali djeluje mi simpatično na prvi pogled. Jedino mi ne leži Voice Acting, nekako mi je loš za avanturu pošto je ipak on jedan od najvažnijih elemenata tog žanra. Ne znam jel ovaj crtić samo u svrhu reklamiranja igre ili će to biti ingame animacije. Ako je riječ o animacijama, onda skidam kapu pošto izgleda fenomenalno.

Death By Sexy
12-04-2010, 09:38
E da čini se da će biti puno animacija, koje fakat izvrsno izgledaju, kao da se radi o dugometražnom crtiću.

Aral
12-04-2010, 09:42
Pošto neznam niti jedan drugi jezik osim eng i hrv, eng mi savršeno paše :) VA je takav kakav je, nekom se sviđa, nekom ne. Meni je dobar, sam da znam o ćem pričaju i to je to. Ima prijevod naravno al ono...Nakon dugo vremena konačno neka nova avantura.

Death By Sexy
12-04-2010, 09:50
EDIT: haha zblokalo mi, nisam znao pa sam stisnuo resend :(

:P

baldrick_
12-04-2010, 20:07
Nakon dugo vremena konačno neka nova avantura.
novih avantura ima stalno.. svakog meseca po 2-3. nego, glasovi su dakako veoma bitni, nije mi jasno kako ti gluma nije bitna, nego samo da razumeš šta pričaju? glasovi oslikavaju lika, kako ćeš razumeti kakvi su likovi ako ih gluma upropašćava.. no, daleko su bitniji za humoristične igre.

ja strepim da će prevod sa nemačkog biti loš.. već sam čuo da se odma vidi da nije originalno za engleski pravljena, što je jako, jako loše.. jbm li ih, prave igru milion godina, malo im fali od savršenstva, a onda je useru jer ne mogu da unajme dobrog prevodioca (još bolje dvojicu, drugog da iskontroliše dal valja ono što je prvi preveo).

Aral
12-04-2010, 21:02
Daj mi nabroji neke avanture tog tipa u zadnjih godinu dana...?

baldrick_
13-04-2010, 14:03
ako pod "tog tipa" misliš na način izvođenja:

art of murder 2
ghost pirates of vooju island
simon the sorcerer 5
treasure island
tales of monkey island
runaway 3
iron roses i legend of the crystal valley (hrvatske inače)
machinarium
time gentleman, please
ceville
emerald city confidential
wallace and gromit
ankh 3
the blackwell convergence
mata hari
downfall
secret files 2
fenimore filmore's revenge
art of murder 1
chronicles of mystery

i to su samo one poznatije.. ima još milion indie avantura, inovativnih avantura i mistolikih avantura.. moguće da ove sa kraja spiska nisu u izašle baš u zadnjih godinu dana, nego koji mesec ranije, ali je i spisak i dalje dovoljno veliki

Aral
13-04-2010, 14:40
Ma, te ni ne gledam. Monkey Island možda, Machinarium tu baš i ne spada al može proć a ovo ostalo sve vidio al nemam volje igrat.

Arbiter of Change
13-04-2010, 14:54
Ma, te ni ne gledam.
I am going to strangle you. :)
Zašto?

Aral
13-04-2010, 15:42
A šta ja znam; volim avanture al nisam neki previše avanturistički lik. Nekad poludim od želje da igram a nekad ne šljivim ni pol posto. Nekako sam tokom godina stekao dojam da avanture lagano umiru ali uvijek se netko nađe i napravi koje djelce, pa tako kroz godinu dobimo vrlo kvalitetne avanture koje su medijski jako slabo popraćene. Onda još imam gro ovih igara koje igram kad stignem i eto, prođe vrijeme; što ne znaći da se avanture ne igraju. Znaš da sam ja all around tip igraća, manje više se zainteresiram za sve.

baldrick_
13-04-2010, 20:37
Ma, te ni ne gledam. Monkey Island možda, Machinarium tu baš i ne spada al može proć a ovo ostalo sve vidio al nemam volje igrat.
nije tema razgovora dal ti to igraš, nego dal ih ima.. ti si reko da nema, ja ih nabrojao.. to je sve.

machinarium je klasična p&c avantura, s tom specifičnošću da možeš da menjaš veličina i budeš u blizini objketa sa kojim želiš da interaguješ.. sem po tome (što su sitnice), po gameplayu se ne razlikuje od klasike, eto dosta sličnosti deli sa jednim dracula: originom (malo "logičkih", pa malo inventarskih zagonetki).

inače, monkey island i machinarium meni najbolje prošlogodišnje avanture (mada nisam igrao treći runaway, a pretpostavljam da je do jaja).. a među ovima koje sam nabrojao ima da se prozbere jako dobrih igara (ceville), mada opet, nisam ni njih sve odigrao..

Aral
13-04-2010, 20:45
Što se tiće Machinariuma, glasao sam na ovom forumu da mi je to igra godine, bez premca. Monkey Island isto rula, što remake, što epizode. Ceville sam samo nešto sitno vidio al nisam igrao. Al enivej, jedva čekam da ovo dođe pa da zaigram kak spada.

Aral
19-04-2010, 21:47
The Whispered World Review (http://www.gamersdailynews.com/article-2430-The-Whispered-World-Review-PC.html)

Aral
23-04-2010, 11:02
Igra je vani, check it out.

Helena
23-04-2010, 12:21
Konačno. :pray:

Ementaler
23-04-2010, 13:20
Ono što sam vidio iz demoa me nije previše očaralo. Glavni lik ima malo iritantan voice acting, zvuk nije baš nešto dobro složen, čuje se malo šuma od snimanja glasa ako imate kvalitetnije slušalice (ili zvučnike jel). Ali najviše me razočarale animacije u igri, trzuckaju nekako, lip syncing nije baš animiran pretjerano dobro itd. Sam artwork (pozadine, likovi itd.) je okej, iako i to imho povremeno fejla (neke perspektive su dosta loše dočarane, određenim scenama fali detalja itd.). Ali ajde sve u svemu, nakon malo više igranja, navikneš se na glas glavnog lika, i uvuče te lagnao u taj svoj svijet, upoznaš neke likove, koji su relativno dobro okarakterizirani i sve u svemu igra ne bi trebala biti loša. Naravno, sve ovo govorim čisto bazirano na stvarima koje sam vidio u demou. Vidjet ćemo kakva je cijela igra.

Aral
23-04-2010, 13:45
Vizualni stil je ajmo reć neš novo u takvim igrama ali mi svakako nije presudan, zanimljivija mi je priča, sama atmosfera i tako to...vidjet ćemo, sad mi se baš instalirava pa da vidim kroz par sati kaj ima za ponudit.

baldrick_
23-04-2010, 14:20
naravno.. mislim šta, blago trzava animacija, wtf, koga boli dupe? majke mi ne razumem ljude kojima je toliko bitna grafika u avanturi, grafika u avanturama služi čisto da bude oku lepo, al jbš oči, bitno je da se mozak zadovolji.. za to one i služe, a pritom ne mislim samo na zagonetke, već i na priču, likove, pojentu, itd.

trebalo bi da probam do večeras

Kid A
24-04-2010, 12:03
Nabavio ali ne mogu pokrenuti, mislio sam da mi je jak komp ali ipak ne

Aral
24-04-2010, 13:18
Šteta, lijepu igru propuštaš 8)

Kid A
24-04-2010, 13:29
A znam :(
Lupi par screenshotova nekad

Kvothe
25-04-2010, 12:21
Super je igra. Divno izgleda, zabavna je, ima zanimljiv svijet, likove, pa i priču (koja liči na klišej, ali to ipak nije).

baldrick_
25-04-2010, 19:33
imam drugi forum na kome kuckam utiske kako prelazim, pa ću ovde reći samo - odlična igra.. delicious

=PcP=F@N
29-04-2010, 20:57
dobra igra

baldrick_
30-04-2010, 01:39
zanimljivo je.. što vi hrvati tako čitate cliche? odakle to j na kraju? čak se ni u originalu tako ne čita, otkud klišej

Death By Sexy
30-04-2010, 09:51
U eng se također čita klišej.

Počinjem igrat igru. Jej.

baldrick_
30-04-2010, 17:53
stvarno? ja sam nešto gledao po wikipediji, tamo kaže da se čita kli-še..

Death By Sexy
01-05-2010, 00:07
Eh wiki...
http://www.howjsay.com/index.php?word=c ... mit=Submit (http://www.howjsay.com/index.php?word=cliche&submit=Submit)

EDIT:
WikiAnswer: English Spelling and Pronunciation question: How do you pronounce cliche? Klee-shay.

Raz
17-07-2010, 16:03
Počeo igrati, OK je igra zasada. Jedina značajna zamjerka ide voice actingu glavnoga lika... u njemačkoj verziji zvuči depresivno i sarkastično, a u engleskoj su mu skroz fulali dati takvu osobnost, već zvuči kao da se stalno žali na nešto.

seahawk37
17-07-2010, 17:09
Igra izgleda predobro, al ne mogu ju igrat :( :( :(

Raz
19-07-2010, 13:50
Došao do 3. chaptera, postaje sve bolja. :)

Jedino mi je krivo što ponekad škicnem u walkthrough ukoliko gdje zapnem... jače je od mene. :(

baldrick_
19-07-2010, 15:54
ak ti je krivo, nemoj to raditi.. osjećaćeš se puno bolje

Raz
19-07-2010, 16:04
Ma znam, onaj osjećaj zadovoljštine nakon što uspiješ riješit zagonetku se skroz izgubi ako ju ne uspiješ riješiti sam. :)

Ajde, sva sreća da sam samo zapeo na 2 mijesta, tako da nije bed... na onoj zagonetci gdje moram posložit kraljice na šahovskoj ploči (muka sa zadnjom figurom) i tamo gdje Spot-a rastvoriš na 5 komada (mislio sam da bi to jedino uspijelo ubiti, tako nije mi bilo ni na kraj pameti da ga pokušam staviti u stroj :) ).

baldrick_
19-07-2010, 16:10
a znaš zadovoljštinu kad pređeš avanturu bez ikakve pomoći.. to je prava stvar

fora sa ovom igrom je što kad koristiš spota sa maltene bilo kojim objektom, sadwick će imati neki novi komentar (koji je često smešan).. tako da sam ja koristio spota svuda, bilo mi do jaja.. a ta zagonetka sa šahom jeste teška, provaljivao sam je pola sata, i to sam na kraju uspeo random, nisam imao neki sistem

Raz
19-07-2010, 16:24
Ma znam, isto ga isprobavam na skoro svakom objektu, ali eto... nisam se jednostavno sjetio to učiniti i ovdje, neznam zašto. :)

Spot mi je inače jedna od najboljih stvari u igri. Ne samo da se uspijem nasmijati na njihove dijaloge (bolje rečeno; monologe) već je i rješavanje zagonetki sa njime inteligentno napravljeno. Da ne pričam koliko samo šarma ima iako stalno šuti, za razliku od pojedinih igara gdje sidekickovi često pokušavaju biti smiješni, a ispadnu samo iritantni.

baldrick_
19-07-2010, 16:52
on doživljava pravi procvat tek u zadnjem poglavlju.. videćeš, ima nekih do jaja zagonetki sa njim

DiscoMan
21-07-2010, 16:31
Prošao sam ju danas.
Igre su umjetnost.

baldrick_
21-07-2010, 16:32
sve što čovek napravi ima potencijala da bude umetnost

DiscoMan
21-07-2010, 16:35
Ako si prešao TWW shvatit ćeš.

baldrick_
22-07-2010, 01:01
šta da shvatim? da je sve što čovek napravi umetnost (pa tako i video igre) već znam

Feanor
22-07-2010, 01:05
Dizanje one deke ili krpe ili čegaveć sa štakorom, ej. Tko bi se sjetio spustit štakora na konopcu da ugrize krpu pa je digne gore...

Raz
23-07-2010, 21:22
Prošao igru, ima stvarno odličan kraj. Jedino bih volio da su stavili i mogućnost

razbijanja drugoga zrcala.

Baš bi volio vidjeti alternativan kraj, koliko god tužniji bio.

Dečki iz Daedalic Entertainment-a su dokazali da znaju raditi dobre avanture. Sada se čeka Deponia i A New Beginning, a u međuvremenu bi mogao provijeriti i njihov Edna & Harvey: The Breakout.

baldrick_
24-07-2010, 01:31
edna i harvey je samo na nemačkom

glede kraja, bio bi dobar da nije žešći cliche.. onome ko je gledao alisu u zemlji čuda, čarobnjaku iz oza itd. ostaviće gorak sentiment. barem većini. a i naizgledni izbor je loš, samo deluje kao da su proizvođači hteli da zajebavaju igrača, kao: "i sada sadwick ima 2 izbora - levo ili desno." pa kad klikneš na levo: "haha. pwned".

Raz
24-07-2010, 11:45
To je točno, kraj je klišej, a i prilično je predvidljiv. Ipak, nije me pretjerano smetalo jer je izvedba bila zadovoljavajuća. Narator koji opisuje Sadwickove misli sa kombinacijom razgovora sa "drugim" Sadwickom prilično podižu atmosferu na jedan novi nivo. U vezi odabira samoga kraja se u potpunosti slažem, trebali su napraviti jednoga u kojemu Sadwick prihvati činjenicu da je to sve san i vrati se u stvarni svijet i drugi u kojemu umre u bolničkom krevetu/ostane u svijetu koji se raspada, jer je previše vezan za uspomene koje je stvorio u njemu.

baldrick_
24-07-2010, 15:27
sto ljudi, sto ćudi.. meni je baš bedno kad je kraj neki twist, a onda ispadne da je taj twist cliche. slično mi se desilo i pri gledanju filma shutter island koji je inače odličan, ali ga taj kraj pomalo obesmišljava.

Raz
25-07-2010, 14:04
Baš gledam ocjenu na gamespotu... izgleda da stvarno ne vole avanture. Cannonball zagonetka im je bila preteška, a osim toga, igra ima previše nepotrebnog dijaloga. Onako, bar se avanture ne zasnivaju na dijalozima.

Polako gubim i ono malo respekta koje sam imao prema gamespotu. :(

Torpedo
26-07-2010, 23:38
5.5!?
5.5!?
O nabijem ih sve na kurac,pojavi se studio s malo više ideja i malo manje para i popljuvaju mu sav trud! :twisted:

Meni se kraj svidio,stvarno ga nisam predvidio i iznenadio sam se,jer sam se skroz uživio u igru,upije me ona atmosfera,soundtrack i okoliš i sve,tako da uopće nisam puno razmišljao o tijeku priče,samo sam je pratio slineći po animacijama.