PDA

Pogledaj cijelu verziju : Studenti



Deadwalker
08-09-2009, 21:17
Mislim da je prije bila i ta tema, pa nazalost isto nakon zadnjeg "incidenta" nestala.
Dakle, studenti s ovog foruma, kak stojite s ispitima? Oce biti upis vise godine? :D
Ja eto uspio rijesiti sve uvjete cak i prije ljeta, pa sad, eto me ne 2. godini foi-a...yeah 8)
I faks mi vec pocinje iduci ponedjeljak...ehhh

Aral
08-09-2009, 21:38
Zavrsavam prvu godinu Vern'a, ostala mi jos 2-3 ispita na jesenskom roku koji je u iduca dva tjedna, fax pocinje tek sredinom 10mj...ahhh.

Human m0nst3r
08-09-2009, 21:40
viewtopic.php?f=82&t=34652&p=1073219&hilit=%C5%A1kola#p1073219 (http://www.pcplay.hr/forum/viewtopic.php?f=82&t=34652&p=1073219&hilit=%C5%A1kola#p1073219)
Ne treba za svaku instituciju nova tema.

McPingvin_v2.0
08-09-2009, 22:17
Treba.

cham3leon
08-09-2009, 22:22
Sutra ću natjerati profesora da mi prizna još jedan zadatak od tri koje sam stoposto točno riješio iz programiranja prekjučer, jer ako padnem, jao si ga meni!!! Još onda moram također sutra pisat elektrotehniku, također zadnja šansa, a elektroniku sam pao, kao i tjelesni koji ću morat opet odrađivat. Inače je sve super.

marijanovic
08-09-2009, 22:38
Očišćeni svi ispiti još u šestom, sad pišem završni rad.
Treća godina, računarstvo, ETF Osijek.

Neven <R>
08-09-2009, 22:55
Još jedan ispit u petak i napokon ću rješiti godinu, nadam se.

Constantine
08-09-2009, 23:06
http://www.pcplay.hr/forum/viewtopic.php?f=82&t=34652&p=1073219&hilit=%C5%A1kola#p1073219
Ne treba za svaku instituciju nova tema.
kako su te dvije teme povezane,jesu ali jako slabu,samo trazis i najmani razlog da lokas temu.

Da_killah
08-09-2009, 23:10
totalno se ulijenio i sjebao ovu godinu, ako dam 3 ispita u devetom i desetom(iz jednog nemam još ni potpis, a moram i seminar napisat), imam uvjet za treću godinu, a preksutra idem na četvrti ispit na kojeg ni ne trebam, ali mi taman nosi 2 boda za uvjet za međugodinu :)

Sgt. Bull
08-09-2009, 23:15
Izgubio godinu u uobičajenom zajebitisu od strane dragih nam profesora. Ako ništa sada ću imati vremena za neke druge stvari sem faxa. Ptuj.

Death By Sexy
09-09-2009, 09:13
Očistio u ljetnom roku sve, sad ću biti 3. god. Našao stan pa sam bez brige do 10. mjeseca.

McPingvin_v2.0
09-09-2009, 12:34
GG, dečki, javite se pa idemo na kavu u FER-ovu menzu.

W3DR4N
09-09-2009, 13:08
Ili u TVZ-ovu menzu naziva Super Hrvoje.

McPingvin_v2.0
09-09-2009, 13:11
To nije menza, to je smisao života.

Deadwalker
09-09-2009, 13:26
Očistio u ljetnom roku sve, sad ću biti 3. god. Našao stan pa sam bez brige do 10. mjeseca.

svaka ti dala... 8)

cham3leon
09-09-2009, 13:44
Vučem elektroniku i programiranje u iduću godinu. Ne znam kako je vama, ali nama Bolonjcima je to već krizna situacija. Ako padnem ijedan od tih predmeta po drugi put, studij gotov. :(

Neven <R>
09-09-2009, 14:30
Pa dobro imaš još 4 roka, 5 ako imate dekanski? A vjerojatno i mogućnost izlaska na kolokvije sa sljedećom generacijom. Tak je kod nas barem.

cham3leon
09-09-2009, 14:51
Ne, ovo je bio treći rok, i to je to. Čuo sam već za taj dekanski, ali kako kolege pričaju, toga nema kod nas.

Neven <R>
09-09-2009, 15:08
Imate samo 3 roka za položit ispit? :o

Da_killah
09-09-2009, 15:09
i još jedan :shock:
dekanski još nisu objavljeni, ali ja se živo nadam da će biti jer mi treba. kod mene na pravu navodno svake godine bude dekanski pa se nadam da će biti i ove

cham3leon
09-09-2009, 15:17
Imate samo 3 roka za položit ispit? :o

Da, a onda iduće godine treba opet upisati kolegij...

Jedino ne znam za taj dekanski rok, ako bude moguće, polagat ću, ali ne vjerujem da se može. Ionako moram već sad do kraja tjedna upisati drugu godinu, jer nam nastava počinje idući tjedan.

Neven <R>
09-09-2009, 15:30
Kod nas je 4 roka + na dekanskom se može samo jedan ispit položiti (oni na 3. godini mogu više).

Deadwalker
09-09-2009, 17:00
Imate samo 3 roka za položit ispit? :o

Da, a onda iduće godine treba opet upisati kolegij...

Jedino ne znam za taj dekanski rok, ako bude moguće, polagat ću, ali ne vjerujem da se može. Ionako moram već sad do kraja tjedna upisati drugu godinu, jer nam nastava počinje idući tjedan.

Ma isti bog je na foi-u. Imas kontinuirano pracenje i ako preko njega ne polozis kolegij, za godinu dana ga moras opet upisati. Imas između svega 3 roka. Ako drugi puta ne polozis isti kolegij tj. nakon ponovnog slusanja, gubis pravo studiranja. Ti prenosis elektroniku, a ja arhitekture. Jako slicna stvar...tak da ono, kuzim te :(

Bartuc
09-09-2009, 17:05
Imate samo 3 roka za položit ispit? :o


Nama su ukinuli 2 roka kako bi produžili nastavu za 2 tjedna, da bi na kraju iz gotovo svih predmeta bili gotovi 2 tjedna prije kraja nastave, a u 6. semestru mjesec i pol (možda i više) prije kraja nastave :( Budalaši nadobudni :( Ove godine vračaju rokove pošto su vidjeli da su masovno zajebali ljude.

Da_killah
09-09-2009, 17:17
Imate samo 3 roka za položit ispit? :o

Da, a onda iduće godine treba opet upisati kolegij...

Jedino ne znam za taj dekanski rok, ako bude moguće, polagat ću, ali ne vjerujem da se može. Ionako moram već sad do kraja tjedna upisati drugu godinu, jer nam nastava počinje idući tjedan.

znači da vi nemate komisijski ispit ili šta?

Neven <R>
09-09-2009, 17:42
Nama su ukinuli 2 roka kako bi produžili nastavu za 2 tjedna, da bi na kraju iz gotovo svih predmeta bili gotovi 2 tjedna prije kraja nastave, a u 6. semestru mjesec i pol (možda i više) prije kraja nastave :( Budalaši nadobudni :( Ove godine vračaju rokove pošto su vidjeli da su masovno zajebali ljude.
Nama su skratili nastavu da bi bilo vremena za rokove. :D Ovo je prva godina da nema zajebancije s tim otkad ja studiram.

Aral
09-09-2009, 17:45
Da, tak je i na Vern'u kod mene, tri roka i bok, onda komisija. Sad imam jesenski, tj. treci vec i to je to. Ajde dobro, imamo kolokvija izmedju kolko hoces i jos nam profesori daju dodatne termine, samo da prodjes. Barem nama koji smo izvanredni, ovim redovnim klincima ne popustaju bas.

Deadwalker
09-09-2009, 17:46
Ja sam skontal sada da na zimskom semestru iz svih kolegija imam samo po 2 kolokvija. Znaci, prve brige tek u 12. mjesecu...yeaaah 8)

Neven <R>
09-09-2009, 17:58
Imamo i mi "komisiju" ali to je u biti 4. rok, jer evo pisao sam jučer ispit i sve je bilo ko inače. Ne znam da'l itko to sprovodi u stvarnosti.

Deadwalker
09-09-2009, 18:00
Pa komisija je samo na usmenom. Pismeni je isti ko i na svakom drugom roku...

Neven <R>
09-09-2009, 18:02
Po bolonji ne bi smjelo biti usmenih. :P

Deadwalker
09-09-2009, 18:03
Hehe, da :) Al ono, u Hrvata ide sve po nekim drugim pravilima... :(

cham3leon
09-09-2009, 22:24
Kod nas je profa iz elektronike usprkos bolonji održala i usmeni dio ispita kako bi porušila čim više ljudi i povećala combo. Izazvala je toliku pomutnju među profesorima i dekanom da su tu i tamo podigli obrve. Još kakve smo sreće bi nam opet mogla predavati i ove godine, a onda smo najebali, jer zna da smo je popljuvali u anketi. Čak je i na završnom ispitu postavila pitanje jesmo li već ispunili anketu, kako bi mogla otprilike odrediti tko je šta napisao u inače anonimnoj anketi. Grozno.

Osobno, nemam ništa protiv bolonje, ali ako se već želi provoditi bolonja, u njoj NE MOŽE biti mjesta za takve fuhrere od profesora, jer nam nije toliko svejedno pasti predmet.

Ogg The Dogg
05-11-2009, 18:59
ev ekipa moram vam se pohvalit da sam sad i ja student strojarskog fakulteta u Slavonskom Brodu.
i da bolonja je smeće(bar ja tako zasad mislim)
i ak sam skonto po bolonji ne bi trebalo bit usmenog i uvijet za upis vise godine je ČISTA prethodna. tak da nemojte se bunit pošto sad morate na usmeni al morate položit samo 70 posto ispita(bar je tak kod nas)

Da_killah
05-11-2009, 19:27
ma 50% smisla faksa ode s usmenim ispitima, jednostavno to nije to ako ti ne razgovaraš s profesorom, a posebno onaj osjećaj kad ti stavlja pečat iznad indexa, nema do toga :)

Deadwalker
05-11-2009, 20:58
Danas zavrsis faks a da ne vidis profesora. Svaka budala koja zna prepisivat na kolokvijima i malo se bolje snac moze zavrsit faks. U kurcu je sve to danas :(

cham3leon
05-11-2009, 21:31
moj lega je prošo više ili manje uspješno prvu godinu a da ništa nije radio niti išta zna od ovoga šta je prošao. Engleski ne zna, ali ni jednu rečenicu sastavit, čak niti "my name is...".

Treba li spominjati da smo prošle godine imali i engleski 1 i engleski 2?

bananac
08-11-2009, 19:47
Ili u TVZ-ovu menzu naziva Super Hrvoje.

Trebali bi se reklamirat da imaju najgoru kavu u gradu. Tolko je loša.

Arbiter of Change
03-01-2010, 15:06
Evo dao do sada sve što sam mogao, jedino nas neke profe u mozak tako da samo oni zahtijevaju da se mora doći na ispit ovako i onako. Fak.

Deadwalker
03-01-2010, 19:50
Nice^^
Ja tek moram dati sve sto mogu. :)

Aral
03-01-2010, 19:58
Bogme i ja. Još imam stvari iz prve godine :?

Deadwalker
04-01-2010, 15:50
Imam i ja^^ :)

Nee Joe
04-01-2010, 16:08
Iako sam tek 2. godina racunalstva, vec polako razmisljam o fasku. Iako prolazim sa vrlo dobrim i odlicnim ocjenama, nije mi do upisivanja FER-a, a i cisto sumnjam da bi uspio upasti. Zanima me neki dobar faks u vezi racunalstva, ali ne mora bit programiranje nego moze i cista mehanika i slaganje racunala i slicno, ako me razumijete. Nesto tipa ETF ili FOI... Mollio bi da mi date neke dobre preporuke da se znam orijentirati u buducnosti jer u ovoj drzavi nema kruha bez posla, a nema posla bez dobre skole.

cham3leon
04-01-2010, 16:16
FOI ti je čista informatika. Ti tražiš računarstvo. Neće te nigdje školovat za inženjera da slažeš računala, ali na računarstvu (čitaj, kod nas) uče arhitekturama računala i mikroprogramiranju procesora, projektiranju računalnih sistema i slično. Usto ima mnogo programiranja i dosta je zahtjevno. U svakom slučaju perfektno za administraciju i održavanje, a ako ti se prohtije, uvijek možeš bit programer.

Studij o kojem govorim je inače Računarstvo na Tehničkom fakultetu sveučilišta u Rijeci.

Aral
04-01-2010, 16:19
To ja upravo radim na Vernu, pile nas ko ludi. Plus ekonomiju malo uz to. Programiranje, mreže, administracija...imaš toga kolko hoćeš.

cham3leon
04-01-2010, 16:22
Neko vrijeme nam je predavao jedan lik koji inače radi u GISDATA-i kao programer. Pohvalio je studij, kaže da inače tu struku u svijetu zovu "computer engineer", što znači da si nešto između software developera i administratora.

Nadam se da ću završit :/

McPingvin_v2.0
04-01-2010, 17:02
Iako sam tek 2. godina racunalstva, vec polako razmisljam o fasku. Iako prolazim sa vrlo dobrim i odlicnim ocjenama, nije mi do upisivanja FER-a, a i cisto sumnjam da bi uspio upasti. Zanima me neki dobar faks u vezi racunalstva, ali ne mora bit programiranje nego moze i cista mehanika i slaganje racunala i slicno, ako me razumijete. Nesto tipa ETF ili FOI... Mollio bi da mi date neke dobre preporuke da se znam orijentirati u buducnosti jer u ovoj drzavi nema kruha bez posla, a nema posla bez dobre skole.
U Zagrebu možeš, osim FER-a, još samo razmišljati o TVZ-u i FSB-u, s tim da ti je računalstvo jako... Upitno na FSB-u. Po predmetima, jel. Mehanika fluida i sl. ti popunjavaju program, pitaj Boza :D

Nee Joe
04-01-2010, 17:04
Je li FOI tesko upisati, te, ako se upisem, je li tezak studij? Oprostite ako postavljam noobovska pitanja, ali u cijeloj mojoj obitelji nitko nije upisao faks, ja sam prvi potencijalni pa ne znam mnogo o tome, pa ako sam nesto napisao krivo ili ako nesto nema razuma slobodno me ispravite.

Deadwalker
04-01-2010, 17:58
FOI nije tesko upisati. Sada vise ni nema prijamnih, nego se samo gleda uspjeh na maturi i u srednjoj. Glede same strukture predmeta, najbolje ga opisuje smjer koji slusas na preddiplomskom, a zove se poslovno-informacijski sustavi. Dakle, prevladavaju ti informaticki i ekonomski predmeti na razni 50:50(i ima nesto malo programerskih, tek da osnove polovis) tj. skolujes se da bi jednog dana mogao raditi kao informaticar u nekakvoj tvrtki, voditi im baze podataka, odrzavati informaticku infrastrukturu bez koje danas ne moze funkcionirati niti jedno poduzece. Naravno, ako zelis vise, upisujes diplomski. Tamo imas vise smjerova:
1. Programski inzenjering - smjer u kojem ti je programiranje alfa i omega te ucis kako razvijati aplikacije koje bi koristile nekoj tvrtci, odrzavanje takvih aplikacija i sl.
2. Informatika u obrazovanju - skolujes se za profesora informatike koji moze raditi u srednjoj skoli ili kao asistent na fakultetu
3. Baze podataka i baze znanja - specijalizacija na podrucju Baza podataka te ucenje kako efikasno iskoristiti to znanje za vodenje baze u nekakvoj firmi, izrada kvalitetnih baza za firme itd.
4. Organizacija poslovnih sustava - ovaj studij ti omogucuje cjelovito poznavanje poslovnih funkcija i suvremenog načina poslovanja te učinkovito korištenje programskih alata za modeliranje i preustroj poslovnih procesa.

Detaljnije klik ovdje (http://www.foi.hr/upisi/2010/index.html)

pehlinac
10-01-2010, 00:50
Neko vrijeme nam je predavao jedan lik koji inače radi u GISDATA-i kao programer. Pohvalio je studij, kaže da inače tu struku u svijetu zovu "computer engineer", što znači da si nešto između software developera i administratora.

Nadam se da ću završit :/

Rekao je da se ta struka inace zove "computer science" ;)