PDA

Pogledaj cijelu verziju : Sporiji download



Chappi
01-09-2009, 18:03
Pozdrav,dok sam imao žični internet skidao sam vecinu stvari od interneta brzinom 400-470 kb a sad kad sam nabavio bežični(udaljenost sticka od modema 2m) mi skida max 230 kb.Čuo sam za nekaki port forward,dali je u tome stvar?Kako mogu vratit brzinu 400-470 kb?

Viper33
01-09-2009, 21:48
odes na onu gore trazilicu di ti piseu adrese( nemogu se sad sjetit kako se zovu) upise 192.168.1.1 i otvori ti se stranica od tvog modema i onda se loginas i odes na advance imas port foward opciju i sad meni su vec bili ponudeni portovi nezz tebi ili ga napravis ili ga ako je vec napravljen samo addas i odes na save i to bi bilo to ja mislim

cham3leon
01-09-2009, 22:11
To je router, modem je ono za dial up vezu.

Ako želiš otvarati portove, kao uvijek, najbolji odgovor i upute nađeš ovdje (http://portforward.com/). Samo nađi tip rutera, i imaš cijeli postupak.

Chappi
01-09-2009, 22:22
Znam za to,pokušo sam ali me jebe ovo sa statičnom ip adresom,ono DNS servers,treba izlistat dvije adrese a meni izlista samo jednu.Možda i nije do portova

croat1gamer
01-09-2009, 22:35
Vracaj se na zicnu konekciju.

Chappi
01-09-2009, 22:44
A nemogu..Premjestio sam komp na jedno mjesto te onda tu nemogu imat žični.Jedino da kupim 5 m kabla.Mogu ja kako vratit staru brzinu?Signal strenght je excellent

C
02-09-2009, 07:42
Vracaj se na zicnu konekciju.
Upravo tako.
Žično je uvijek žično, najbolje, a bezžično je bilo i ostalo bezžično, a razlike su velike, još ako si negdje u centru grada, katastrofa za bezžičnost, jer gradom prolaze razni X signali, koji ometaju.
Ako ti je daljina samo 2 metra, poveži ga kabelom i cipanela.

Edit: Nemožeš. Možeš pokušavati s raznim programima, ali je stvar tehničke prirode. Ako je signal 4/5 (manevrira više-manje uvijek), takav će biti, takav će i ostati, to ne možeš promjeniti. Jedino da napraviš da signal ne ide kroz zidove, nego da je na čistini, bilo bi mrvicu bolje, ali žično ti je najbolje. 5 m kabla ti je zajamčena net konekcija sa svime što imaš, a bezžično su ti samo gubici.

cham3leon
02-09-2009, 08:39
A da ne spominjemo da ti neki vješti haker može pocuclati bežičnu vezu pa ti redovito nabijati promet :D

Chappi
02-09-2009, 10:21
Imam flat,nema prepeka imeđu ruotera i sticka,signal je najbolji moguci...Pa nmoguce je tako da se internat uspori...Mora postojati neki način.

C
02-09-2009, 13:44
Gubici su u zraku. Da nema gubitaka, mi bi sada imali bezžičnu struju svuda oko nas. Zamisli da se mobteli pune sami od sebe, žarulje svijetle same od sebe, itd. Ali to ti je do sada nemoguće.
Žično ti je signal kvaliteta i jakost signala uvijek na 100%, a bezžično manevrira, pa čak i ako je 100% jak i 100% kvalitetan, to ti je u biti 50% žičnog. Nikada ne može postići isto što žično i uvijek ćeš imati gubitke, neka je 1 mm od rutera/odašiljača, opet ima gubitak, kakav bilo.

A ako imaš flat i misliš, ako ti se netko spoji na vezu da ti neće smetati, jer je promet neograničen, varaš se, jer će ti krasti brzinu, pa će ti biti sporije.

Ja ti kažem, spoji žično. Moj frend je bušio cijeli stan, da spoji žično svoj PC.