PDA

Pogledaj cijelu verziju : POvezivanje home theater



mravich
31-08-2009, 20:57
OK evo brat mi je dao tu svoje zvucnike vivax nezz sada koji model...mene zanima jel se oni mogu spojit na komp...iam na zvucnoj onih 6 izlaza(side,rear,c/sub,mic,out,in) i iam 4 mala zvucnika jedan centralni i sub i sada jel se moze to sve spojit na komp.... Brijem da se zvucnici spoje na sub jer on ima ulaze brijem za njih ali nezz kamo koji ide imam brdo kabela sve neki u kombinacijama crveno bijeli jedan zuti i jedan srveno bijeli crni..plz help ako nisam dobro objasnnio plz pitajte stvarno ih zelm jer slusam samo na slusalice vec godinu dana lijen sam kupit nove....

weird1
31-08-2009, 21:46
Slike. Slika govori tisucu rijeci.

Da, mogu se na komp spojiti apsolutno svi zvucnici (dobro ako su bez pojacala neces se bas naslusati) ili slusalice. Tebe vjerovatno muce izlazi i ulazi.

Sto se tice spajanja lijevim, desni, srednji, zadnji lijevi, zadnji desni s tim se nemoras opterecivat pogotovo ako su svi isti(iste velicine tj. snage).
Kada ih pospojis namjestis si na kompu 5.1 i onda u nekoj aplikaciji npr od zvucne ili u igri gdje ima za podesiti da svira svaki zvucnik posebno kliknes na npr prednji desni i onaj koji zasvira stavis naprijed desno itd itd. Ako "bas"(subwoofer) fulas npr kada stisnes na bas u aplikaciji/igri, a svira ti npr prednji desni zamjenis kablove ta dva i to je to.

Ako ti ulazi/izlazi nestimaju mozes potraziti u trgovinama:
ili kablove sa jednom vrstom ulaza i drugom vrstom izlaza (odgovarajucih za tvoje kucno kino i komp)
ili adapteri, opet, sa jednom vrstom ulaza, a drugom vrstom izlaza(isto kao i za prvi ili :) ).

Ako ti nesto nije jasno pitaj.