PDA

Pogledaj cijelu verziju : PC se upali, ali se ne boota



Grim
31-08-2009, 19:58
Uglavnom upalim PC, svi ventovi se ukljuce, HDD-ovi rade, sve se cini kao da radi, ali na monitoru mi je samo crn ekran.
Ništa, ne boota se PC, nema BIOS screen, apsolutno ništa, samo crn ekran.
Kada ga ištekam iz struje i ponovo ukljucim, bude upaljen 9 s i onda se resetira, kada se resetira bude ponovo isto, crni ekran i ništa se ne pojavljuje.
Probao sam zamijeniti ekran, nije do ekrana.

Konfa je sljedeca:
CPU: Intel Q8200 Core 2 Quad
RAM: 2 X 2 Gb OCZ DDR2 PC2-8500 Reaper HPC Edition 1066 MHz
MBO: ASUS P5Q-E
VGA: Zotac GF 9800GT, 1GB DDR3
PSU: Chieftec 550W

Any ideas?

Deadwalker
31-08-2009, 20:19
Maticna ti je najvjerojatnije osla. Probaj jos staviti neki drugi hard, al ono, gotovo sam siguran da ti je maticna problem :wink:
Napajanje nije, posto zapravo struje u kompu ima...

Grim
31-08-2009, 20:20
Nije do harda, ah ništa probat ću zamijeniti matičnu pa vidim.

weird1
31-08-2009, 21:58
Nemora biti da nijeSdo napajanja.
Moj frend je imao slucaj dosta slican i to nema ni mjesec dana kako se to desilo. Isto upali se slike nema, ventovi se vrte, a imamo slicne konfe pa nam apsolutno sve pase.

Poludio sam dok nisam otkrio sta je jer sam mislio lako cu. Na kraju sam raskopao apsolutno cijeli komp i maticnu sam odvojio od kucista.
Mislio sam prvo graficka ajd to je lako. Zamjenim i nista, pa rami, pa proc (tu sam vec lagano bio ljut) konacno i plocu promjenim opet nista ja sad vec ludim pa sve su moje komponente i zbrojim 2 i 2 samo je napajanje ostalo pa spojim moje napajanje na njegove sve komponente i komp se veselo upali. Otisli u trgovinu novo napajanje i evo jos se uvijek igra.

Samo napominjem nemoj otpisati napajanje.

C
01-09-2009, 09:22
Resetiraj BIOS i očisti CMOS. Ako opet ne bude radio, najvjerojatnije ti je matična otišla. Ako se pokrene, uđi u BIOS i isključi Virus detekciju, stavi ga na Disabled ili Confirm (onda config staviš sve na Disabled), ako imaš, on inače zna tako iebati.

Grim
01-09-2009, 20:23
Resetirao BIOS, i proradilo, zahvaljujem. :D