PDA

Pogledaj cijelu verziju : Opera 10



Stranica : [1] 2 3

W3DR4N
28-08-2009, 15:30
Razvojni tim Opera Software, za preuzimanje je pustio RC verziju popularnog web preglednika Opera.
Prednosti Opere nad drugim browserima je smiješno spominjati, jer se radi o web pregledniku koji je od godinama udaljen od okrljašene konkurencije.
No, ima integralni mail klijent, torrent klijent, adblock, popup block, prioritetni učitavač za spore internetske konekcije, widgete, notese, integrirani adresar, search engine... uf, da stanem? Ma ne, još malo: geste za miš, glasovnu navigaciju, wand, speed dial, popločavanje, menadžer sesija, backup pri rušenju sustava, cloud sinkronizaciju, filtre, rss...

Više na http://www.opera.com/

Aral
28-08-2009, 15:34
Oh, doslo je. Tnx na linku. Opera zakon.
edit:
Evo direkt link (http://www.opera.com/browser/next/)Sza download.

hansi
28-08-2009, 15:42
Isuse kako je ovo prebrzo :pray: . Prebacio sam se zauvijek na ovo. EOD

Don Kihot
28-08-2009, 15:47
Yes, dobra je..
Ali sve to ima i jedan Firefox, Flock, i mnogi drugi FF based browseri...
To je samo ubrzanje O9, kao i FF3.0 na FF3.5, ništa revolucionarno.

I can live without that...

Usput, kako instalirati ovo na operu?
http://userscripts.org/scripts/source/28129.user.js

http://userscripts.org/scripts/show/28129

Kog moram ubiti da u operi omoguće java based userscripts support?

Aral
28-08-2009, 15:50
Brza je al cak mi nije ni do toga. Vizualno izgleda predivno, ovi tabovi i toolbarsi, divota. Naravno, opet joj je cache limitiran na samo 400MB al fak it. Nakon kaj sam jedno 2godine i vise bio na ff-u mozda ozbiljno predjem na desetku.

Deadwalker
28-08-2009, 16:14
Isprobao. Sta reci nego jako dobar posao. Preglednik je fakat iznimne kvalitete i dosta su ga poboljsali u odnosu na staru verziju. Posto je ovo RC, jos cu malo pricekat do full verzije, a onda cu vidit dal da se selim u novo okruzenje.

hansi
28-08-2009, 17:30
Evo, našao sam si jedan skin koji mi se sviđa. Može mi netko objasniti kako da stavim torrent program unutar opere? To je nešto Vedran pričao, kako se to stavi?
EDIT: skužio sam...

Aral
28-08-2009, 22:30
Iss, kako se tab toolbar moze prosirit, onda izgleda ovako, naravno kad ima dovoljno tabova otvoreno, i sve radi u real timeu...ma zakon :pray:

http://i160.photobucket.com/albums/t171/Aral_photos/th_Capture.jpg (http://i160.photobucket.com/albums/t171/Aral_photos/Capture.jpg)

Naravno, malo ispada nepregledno al je svakako fora.

Luka
28-08-2009, 22:55
Probao, tu i tamo ću koristiti, ali Firefox mi ostaje default.

Deadwalker
31-08-2009, 12:39
Oke, u pauzi od ucenja detaljno testirao ovaj preglednik...Sta rec, nego vraski dobar posao. Sve sta je rekao W3DR4N na pocetku itekako stoji, pa da ga ne ponavljam. Meni se jako dopala mogucnost osobne modifikacije preglednika te ga je tako moguce potpunosti prilagoditi svojim navikama u surfanju. U prijevodu - mozes imati jednostavnost Chrome-a, ali i bogastvo FF-a, pa cak i vise od toga. Brzina je znatno poboljsana, te uz firefox konacno da nemam problema s flashom. Potrosnja memorije je u sasvim normalnim granicama, sto nije bio slucaj kod nekih drugih preglednika. Organiziranost bookmorka je dosta dobra, iako se to cak moglo i bolje. Uglavnom, drago mi je sto je na trzistu toliko dobrih preglednika i da su se nastojali cim vise poboljsati sa svojim zadnjim verzijama. Veliki palac gore za Operu

Constantine
31-08-2009, 13:05
probat cu to dok dođem kod kuce,zasada mi je chrome odlican osim jdne velike mane a to je nemogućnost normalnog surfanja kad se loada neki tab,možda i ostanem na operi ali samo ako cu moc namjestit minimalistički izgleda i ako je brza ili barem približno brza kao chrome.

Deadwalker
01-09-2009, 12:53
Izasla i finalna verzija Opere (http://www.opera.com/).
Navali narode :)

Don Kihot
01-09-2009, 13:22
Nisi RC trebali ni izbacivati, samo glupa reklama... :boohoo:

Usput, RC nemože naći update...

Dok Firefox i Chrome uredno updateaju na svaku novu verziju...

Deadwalker
01-09-2009, 13:27
Skini samo file i pokreni instalaciju. Onda ti ponudi upgreade :wink:

Don Kihot
01-09-2009, 13:30
Pa znam da to mogu, ali čemu onda postoji auto-update koji ne radi?

To je kao da imaš na autu automatsko zaključavanje svih vrata, a moraš ih ručno sve zaključati.

Luka
01-09-2009, 13:36
Nisi RC trebali ni izbacivati, samo glupa reklama... :boohoo:

RC njie glupa reklama, nego testna verzija. RCovi se izdaju kako bi se pronašle greške, kao i ponekad beta verzije.

Don Kihot
01-09-2009, 13:47
I da, u 2 dana i par sati su našli sve greške?
Yeah right. Samo reklama...

Da je RC traja nekih 2-3 tjedna, nebi riječi rekao.


Kako bi Nintendo rekao:
"We take our time to develope our Systems. And what is important for every System? To work and dont break."

Čak i M$ dugo testira betu (i RC bete). Ne vjerujem da u 2 dana ljudi iz Operinog teama
mogu dobiti sve primjećene greške i nedostatke i ispraviti ih.

RC je bio promo-šminka.

Luka
01-09-2009, 15:24
RC je testna verzija, ali ne beta.

RC je program koji će izaći - posljednji stadij testiranja. Ako se ne otkrije nešto strašno, i većini sve radi, RC se samo tako može proglasiti RTM verzijom.

Da, savršeno je ok što je trajalo 2 dana... zašto čekati ako sve radi?

Don Kihot
01-09-2009, 15:34
RC je završni dio Beta faze.
RTM je "gotov" proizvod, nazovimo ga predpremijera.

Ali RC je još uvjek Beta.
Osim možda kod Opere, oni ne znaju za preAlphu, Alphu, Betu, RC, RTM, Gold product...

Jednostavno RC je bio potez promocije...

Čak i Firefox ima bolju promociju Beta proizvoda nego Gold produkta.

Jednostavno sve žele nešto probati. U ovom slučaju marketinški trik Opere...

Luka
01-09-2009, 16:18
RC nije dio beta faze.

Softver se nalazi u RCu kad je gotovSi kad se smatra dovoljno stabilnim za izlazak. To je posljednji korak pred objavljivanje... kao što rekoh, ako dobro prođe RC se može preimenovati u full release.

Don Kihot
01-09-2009, 16:30
http://en.wikipedia.org/wiki/Software_r ... life_cycle (http://en.wikipedia.org/wiki/Software_release_life_cycle)

http://upload.wikimedia.org/wikipedia/en/0/09/Software_dev2.png

RC spada pod "testing period".

Dakle no way da je RC trajao samo 2 dana...

Osim ako je to šit software kojeg zaboli za kvalitetu.

Luka
01-09-2009, 16:55
Alpha je stadij u kojem se dodaju funkcije, beta u kojem se samo ispravljaju i nadograđuju postojeće a RC je gotovo.

RC je gotov proizvod. Probni izlazak, kako god da ga želiš zvati. Završne provjere. Minimalne izmijene. Ne mora uopće postojati, toliko o tome kako je Operin bio kratak.

Don Kihot
01-09-2009, 20:46
Dakle nije trebao ni postojati -> jer nije opravdan (nije testiran RC, a niti javna BETA)

Dakle REKLAMA. Ništa drugo.

02-09-2009, 10:21
Ima i RC grešaka...primarno sam to pronašao na stranici ADM-a koja ne radi kako spada...tj nema izbornika...isto tak mi nije dobro radio zyngin poker....inace sam s ostalim stvarima zadovoljan...idem sad probat full verziju...

Don Kihot
02-09-2009, 10:50
http://www.adm.hr/all_products.php?osCs ... d9ca65e2a0 (http://www.adm.hr/all_products.php?osCsid=d1a315fcb0f85aaef037cfd9ca 65e2a0)

jedini način da vidiš artikle u ADM-u preko opere...

MILF hunter
02-09-2009, 17:40
Oduvijek koristim Firefox i početni post me baš zaintrigirao, dobiješ dojam da se radi o nečem revolucionarnom, osobito nakon izjave da je svjetlosnim godinama ispred konkurencije, ali kita. Dobra je Opera, ali ako ste dugi niz godina na drugom browseru i navikli ste se u potpunosti, onda nema potrebe da se prebacujtete na Operu, razlika je zanemariva i ne isplati se trošiti vrijeme na privikavanje. Kako je netko već napisao: I can live without that. I dalje ostajem na Firefoxu. :thumbs2:

Constantine
02-09-2009, 18:08
upravo skidam,isto skidam i Safari 4 ponovno da vidim jesu li rijesili problem sa bojama,ima stvarno puno odlicnih browsera danas,Chrome,Safari,Opera pa cak i FF nije los makar je užasno trom.

02-09-2009, 18:19
http://www.adm.hr/all_products.php?osCsid=d1a315fcb0f85aaef037cfd9ca 65e2a0

jedini način da vidiš artikle u ADM-u preko opere...

Cudno...ni na full 10-tki nije popravljeno...a to mi se ne svida..

Constantine
02-09-2009, 21:11
probao sam i odustao odmah,previse komplicira browser,isto kao i FF,nikako da uvezem bookmarkse i da ih postavim,ma,najradije bi instalirao Safari koji me odusevljava ali me zajebava taj problem sa bojama :(

Aral
02-09-2009, 21:14
Meni opera ima najjednostavnije rijesene bookmarkse, milina je radit s njima. Al to ovisi od osobe do osobe :D Enivej, trazio me update i sad sam na njoj.

Deadwalker
13-11-2009, 10:51
Opera 10.1 <3<3<3

Konacno alternativa firefox-u gdje mi flash tj. gif ikonice rade normalno, a ne usporeno sto me uzasno iritiralo... gdje mogu koristiti widgete umjesto raznih ff add-onova, bolji sustav rada s bookmarksima, dobar izbor tema kao i na ff-u, brze ucitivanje stranica, "turbo mode"...kvragu, mogao bih ovako do jutra. Zao mi je samo sto nisam prije dao postenu sansu ovom fenomenalnom pregledniku. Vrlo, vrlo ugodno iznenađen. :pray:

Od danas samo opera(<3), ostali preglednici kod mene idu u povijest...

Luka
13-11-2009, 14:57
I ja često koristim, ali glavni browser mi je i dalje FF. Iako samo zbog navike; da nje nema, vjerojatno bih Chrome (ili Operu :D)...

Bartuc
14-11-2009, 00:24
@Deadwalker, vidiš interesantno, meni u Operi i u Chromeu gif smajlići trzaju za poluditi, strašno loše rade, dok u FF-u rade savršeno fluidno.


(ili sam te krivo skužio pa si rekao da ti u FF-u rade savršeno :D)

Aral
14-11-2009, 00:54
Ja sam na operi od kad je došla desetka, šiša ff samo tako. Koristio sam je i neko vrijeme dok je bila u devetki. Al sad sa najnovijom verzijom, ma zakon je, uglavnom sve kaj je Deadwalker opisao.

Deadwalker
14-11-2009, 01:05
@Deadwalker, vidiš interesantno, meni u Operi i u Chromeu gif smajlići trzaju za poluditi, strašno loše rade, dok u FF-u rade savršeno fluidno.


(ili sam te krivo skužio pa si rekao da ti u FF-u rade savršeno :D)

rekao sam da je Opera prvi alternativni browser nakon FF-a gdje mi gifovi rade normalno :)

Aral
14-11-2009, 09:47
Mene smeta jedino mala veličina cachea, 400MB po defaultu kojeg kasnije možete tweaka na max 999MB. Ono wtf, na ffu možeš stavit ak hočeš 50GB-a, manualno i proizvoljno. No nema veze, i ovak ide; možda jednog dana to isprave.

Deadwalker
14-11-2009, 10:37
Meni ta kolicina cache-a bas i ne smeta. Ionako tu i tam ga ispraznim s CC cleanerom

Aral
14-11-2009, 11:40
Ma ja ga čistim prek opere al ono, dođem do 400mb, a to je relativno brzo i onda ga čisti. Mah, nije tak ni važno, tolko sam dugo na operi već da sam i zaboravio :D

Deadwalker
14-11-2009, 11:42
A jesmo ponekad picajzle, fakat :D
Ma kao sto rekoh, preglednik je fakat genijalan. Prije sam oko bacio na njega, skroz povrsno. Sada dok sam ga testirao na svim aspektima, damn, kako owna konkurenciju... 8)

Aral
14-11-2009, 11:49
Naravno, tako je oduvijek. Prvo je Opera, onda FF, pa svi ostali.

Inače, nije opera za svakog. FF je sigurno bolji za totalno casual surfere, kojima je tak svejedno. Naravno, i sa ff-om se mogu čuda napravit. Al ipak, opera izgleda nekako "profesionalnije".

Deadwalker
14-11-2009, 11:58
Tu se slazem. Uostalom, zasto vecina ljudi danas koristi IE? Jer su lijeni potraziti i isprobati alternativu, nego koriste ono sta dobe s winsima. Gameri pak su srecom culi za firefox pa ga redovno koriste i da budu kulni, masovno pljuju IE.(koji se sa svojom 8. verzijom konacno se vratio u pristojne vode surfanja). Mi jos veci entuzijasti, zeljni perfekcije surfanja, smo dosli do krajnje alternative za koju ispada da owna sve na trzistu i kojoj redovito svi preuzimaju inovacije...trebalo mi je da dodem do tog zakljucka :)

Aral
14-11-2009, 12:39
Pa da, uglavnom tak stoje stvari :D

Inače, da ne pljujem samo IE...dobar je i on, u svojo zadnjoj inačici uopće nije loš. Al nema do opere.

Bartuc
14-11-2009, 14:31
Meni je Opera bila genijalna, ali sam se ipak vratio na FF zbog par pluginova koji su mi dosta korisni. Mada ih u zadnje vrijeme tako slabo koristim da bi se opet mogao vratiti na Operu :D Budem razmislio, samo znam da mi je browser bio pre sexy dok sam ga koristio.

gothic45
14-11-2009, 21:36
Opera iznad svega, koristim je odkad se koristim netom, svaka verzija je bila zakon a takva je i ova.
Ukratko Opera ftw. :pray:

RIDER32
15-11-2009, 16:34
Tu se slazem. Uostalom, zasto vecina ljudi danas koristi IE?
Ja takve ljude nemogu smisliti i užasno mi ih je žao :(


ot. na kompu imam FF i najnoviju operu. Nekoristim je ali me frend natjerao da je instaliram :D a on i sam koristi Chrome i li firefox.
Možda je poslje malo detaljnije isprobam ali zasad me amabas nista neodvlaci od firefoxa. Savršen je... (subjektivno, po mojim zahtjevima)

Frky
16-11-2009, 14:43
Opera je moj glavni preglednik još od v.8! Je da sam imao problema s verzijom 9 i 10rc ali sad radi normalno i predobra je! Ja nemogu živjeti bez speed dial-a! Znam da ga možeš i u ff staviti, ali je preružan! Crome sam odj..a odma jer mi je ružan ka šugavi pas, a safari mi je donekle solidan, ali ni njega nevolim! Btw. mail client na operi također pwna! I masu drugih stvari....

Aral
24-11-2009, 18:25
Evo dogodio se mali automatski update, na 10.10 verziju, dodana Opera Unite te standardno tweakanje po starom.

W3DR4N
24-11-2009, 22:58
Baš i nije mali. Opera Unite je najznačajnija stvar u zadnje tri generacije Opere. Kao i obično, Opera se opet godinama udaljila od konkurencije.

Jesi probao?

http://home.w3dr4n.operaunite.com/media_player/content/


PM-am password tko hoće probati.

Deadwalker
24-11-2009, 23:11
Vau, ovo je fakat major stvar. Alat unutar browsera koji ima sve funkcije msn-a, windows media playera(pristup glazbi na racunalu s nekog drugog mjesta npr), razmjena slika, hostanje web stranica koje napravis... :pray:

Aral
24-11-2009, 23:18
Dobro, rekao mala stvar jer nisam mislio da će puno ljudi zanimati ^^ Čitao sam još prije o tome...poslao ti pp.

edit: OMG, koja kul stvar. Kolko sam skužio tome mogu pristupit bilo gdje da se nalazim...

Aral
24-11-2009, 23:30
Sad sam probao s W3DR4Nom, pjesme rado ko lude, nemogu vjerovat. A kolko tek aplikacija ima, prestrašno :pray: Ovim je opera koju godinu ispred svih ostalih browsera.

Deadwalker
25-11-2009, 11:09
Da, vidjeh to. Budem bas sprobal s frendom tu opciju. Inace su mogucnosti fakat fenomenalne. Joj, kako tek sada ovaj preglednik owna konkurenciju

Kid A
26-11-2009, 00:28
Daj pass na PM,please.

27-11-2009, 14:28
http://home.doctorfreak.operaunite.com/


password: 01zo


Da testiramo :)

MILF hunter
03-12-2009, 13:55
Je li moguće ikako namjestiti u opcijama da kad kliknem da novu temu otvori u novom tabu da me ne šalje odmah u taj tab, ako me shvaćate.

Na firefoxu, kad dođem ovdje na forum, otvorim multimediju u novom tabu, pljuvačnicu u drugom i idem redom, ali ovdje kad to napravim automatski me šalje na zadnji tab koji sam otvorio, što me užasno živcira jer se onda svaki put iznova moram vraćati natrag gdje sam bio. Pa ako netko zna...

Frky
03-12-2009, 14:03
Kilikneš s kotačićem miša na link i otvorit će se u novom tabu bez da te odmah na njega premjesti!

MILF hunter
03-12-2009, 14:08
Hvala :thumbs2:

osvetnik_sch3l3
03-12-2009, 16:58
operu koristim od neke 6 verzije i moram reci da mi je odlicna, glavni browser kod mene, odlicne su m igestikulacije misem i mail client

Constantine
06-12-2009, 10:14
prebacio sam se na operu za sada,ok je ali mi smeta onaj toolbar sa file edit itd.,to zelim izbacit i htio bi da su tabovi skroz gore,osim toga uzasno fali jedan download bar,postoje li rijesenja za moje probleme?

cpt. Stone
06-12-2009, 10:41
Unite opcija me kupila i prebacio sam se na Operu! :pray:

Ali kako da importam fajlove iz Mozille?

Aral
06-12-2009, 10:46
File>Import and export

;)

I zanimljiva je stvarčica kod googlea kad ga upalite, vidi se samo tražilica, a kad pomaknete miš onda se pojave i ostale opcije. Fora. Tak je i na ff-u.

cpt. Stone
06-12-2009, 10:51
Tenks.

No,hm, da. Zašto mi ne želi otvoriti Media Player?

Pokušaj nešto od sljedećeg:
Provjerite je li Web adresa ispravno napisana je
Vratite se na početnu stranicu slavonia's Media Player na početnoj sam

Aral
06-12-2009, 11:00
U vezi čega media player. Filmove mi sve vrti unutar stranice, a za ostalo koristim MPC Home Cinema i Klite codecs pack. Treba ti radit. U biti nije do opere nego do softvera.

cpt. Stone
06-12-2009, 11:02
Nemogu muziku slušat? Koji mi software treba za to? Kviktajm ili?

MILF hunter
07-12-2009, 00:33
Suzasno fali jedan download bar,postoje li rijesenja za moje probleme?

Potpis. I meni to fali, ovaj Operin je grozan. Ustvari nije, jednostavno je taj mozillin add-on predobar. :pray:

W3DR4N
07-12-2009, 00:47
I zanimljiva je stvarčica kod googlea kad ga upalite, vidi se samo tražilica, a kad pomaknete miš onda se pojave i ostale opcije. Fora. Tak je i na ff-u.

I na Safariju. I na Chromu.
Oh, wait. Pa to je novi Google.

Aral
07-12-2009, 06:15
Ma da 8) Samo prvo sam primjetio na ff-u, na operi tek drugi dan.

Constantine
08-12-2009, 09:02
Suzasno fali jedan download bar,postoje li rijesenja za moje probleme?

Potpis. I meni to fali, ovaj Operin je grozan. Ustvari nije, jednostavno je taj mozillin add-on predobar. :pray:
ne mislim na mozillin addon nego na taj bar u chromeu.

MILF hunter
08-12-2009, 12:19
Pa sudeći po nazivu, mislim da se ne razlikuju previše.

Nego, može li se u opcijama omogućiti kao u firefoxu ono "clear private data after you close browser" ili tako nešto?

I drugo, može li se u opcijama tabova napraviti da izravno iz bookmarksa otvaram stranice u novim tabovima, budući da kad pregledavam, onemogućen mi je desni klik, kao i klikanje kotačićem.

Pa ako netko zna...

SSam
22-12-2009, 11:31
Kako namjestiti u Operi da ne moram kliknuti na Flash prozor da bi ga aktivirao? Recimo embedded youtube na ovom forumu, prvo moram kliknuti na njega pa tek onda na play, a da ne govorim da nakon što kliknem na jedan ili dva prozora, ostale niti ne želi aktivirati već moram osvježiti stranicu. Ja bi da su mi svi automatski aktivirani, kao u firefoxu.

MILF hunter
23-12-2009, 14:54
Ja sam odustao od Opere. Svaka čast na brzini, ali šta mi to vrijedi kad nema pola opcija na koje sam navikao u Firefoxu, a nije ni blizu toliko prilagodljiva. Otvarati stranice iz bookmarsa u novim tabovima, to nisam uspio shvatiti kako se radi. Jednostavno mi je desni klik onemogućen kad ih pregledavam. Čak ih ne mogu ni obrisati izravno odatle, već moram petljati po onim opcijama unutar browsera. Nekad mi zna izbaciti error, kao ne može pristupiti stranici, ne može ju otvoriti. :thumbs1: Otvorim stranicu u Firefoxu i sve 5. Ona opcija prebacivanja podataka s jednog kompa na drugi je zanimljiva, ali ne tražim to od browsera. Želim samo normalnu surfati, a fkt često se događa da ne može otvoriti neku stranicu. Lagano uninstall, brža jest od mozillinog browsera, ali gledajući samu kompatibilnost i praktičnost, Firefox je ispred. Jebiga, poanta stranica je da se otvaraju :P

Ali moram pohvaliti teme, puno su ozbiljnije i preglednije nego firefoxove, a i svidjela mi se opcija kada ti zapamti ime i pass, a ti samo moraš kliknuti na neku ikonicu gore i već si logiran, odlično.

Constantine
23-12-2009, 14:57
ja ću također odustat,jednostavno mi neke stvari smetaju,a chrome je jos uvijek fantastičan,samo mu fali smoothscrolling,doduse,opera je izvrsna za spore PC-e,li za sve ostalo,tu je chrome.

cham3leon
23-12-2009, 15:02
Nikad nisam koristio Operu, ali prema ovome što čujem, čini se kao jako praktična stvar, šteta što se našlo i nekoliko komentara s ovim neotvaranjem stranica i slično :D

Svejedno, to ću možda stavit na idućem reinstallu windowsa, a za sada ostajem pri Safariju.

SSam
23-12-2009, 15:11
Također odustajem od Opere, jebeš browser na kojemu se više napatiš nego uživaš. Firefox možda nema toliko opcija kao Opera, ali te Operine opcije su tako i onako praktički beskorisne, a sa druge strane firefox barem ne radi sranja kod activex sadržaja i sl.

Aral
23-12-2009, 15:43
Firefox je prema Operi što se tiću customizacije anoreksična curica. Firefox se po nićemu nemože mjerit s operom. To kaj ste nabrojali su očito vaši privatni problemi, jer meni radi sve savršeno, još bolje nego na ff-u.

Inače, nemam nip protiv ff-a, koristio sam ga godinama al kad sam prešao na operu sve se promijenilo iz temelja. Opera 4 life.

MILF hunter
23-12-2009, 16:16
Baš suprotno, kad se ljudi žale na iste probleme, to su sve samo ne iznimke i privatni problemi. Nevezano za forumske usere, i kod par kolega sam zapamtio slične pritužbe, imaju li i oni privatnih problema? :roll: I ja za tvoje probleme na Firefoxu mogu reći da su privatni. Ne pričaj pizdarije.

Koristio sam Operu tjedan dana i u tom razdoblju sam naletio na par stranica koje Opera jednostavno nije mogla odmah ili nije mogla uopće otvoriti dok na Firefoxu-u otvara u sekundi. Jedina stvar u kojoj je Opera baš osjetno bolja je ta brzina. Sve što trebam imam na Firefoxu koji redovito otvara svaku stranicu - poanta browsera. :thumbs2:

Aral
23-12-2009, 16:27
Ja do sad nisam naletio na stranicu koju mi nije htio otvorit. A ono da neš ne radi ili nezna posložit il otvorit tabove je stvar čisto osobne prirode, ako kod mene radi a kod nekog ne onda nije stvar browsera nego se zna čega.

Uostalom, nemoram ja pričat tu i opravdavat browser, opčenito se zna što je bolje a pojedinac koristi ono kaj mu najbolje paše.

MILF hunter
23-12-2009, 19:08
Ja do sad nisam naletio na stranicu koju mi nije htio otvorit.

Nisam ni ja vidio Novi Zeland, dakle, sigurno ne postoji. :thumbs2: :wink:

Da_killah
24-12-2009, 00:33
meni je opera sve draža i draža, i dosad nikakvih problema nisam imao. sad, je koristim i više od IE šestice koju inače koristim (da, da...)

firefox ne volim

RIDER32
24-12-2009, 01:19
Naravno da je sve bolje od IE6. Na to smece se više nikada nebi vratio. To smece služi samo da nakon instalacije windowsa skinem Firefox preko kojega skiidam sve potrebne drivere (dakle prvo windows pa driver za maticnu (sa CDa) pa firefox pa driver za grafu (najnoviji sa neta)... :D )

Ni meni se u pocetku FF nije sviđao al kad sam mu dao jednu pravu priliku shvatio sam ta sam mjesecima propuštao. Pogotovo dok sam bio na 56k vezi. Sa IE6 je surfanje samoubojstvo, a sa FF je vrjeme na forumu više od duplo skraceno.

Constantine
24-12-2009, 09:46
meni je opera sve draža i draža, i dosad nikakvih problema nisam imao. sad, je koristim i više od IE šestice koju inače koristim (da, da...)

firefox ne volim
:o
pa to cudo nema ni tabove.

Aral
24-12-2009, 09:52
Ja do sad nisam naletio na stranicu koju mi nije htio otvorit.

Nisam ni ja vidio Novi Zeland, dakle, sigurno ne postoji. :thumbs2: :wink:
A bogami nisi ni ti vidio u ff-u, stoga čista stvar. Nemoramo se raspravljat više. To kao da uspoređujemo Ferrari i Maserati.

cham3leon
24-12-2009, 11:32
meni je opera sve draža i draža, i dosad nikakvih problema nisam imao. sad, je koristim i više od IE šestice koju inače koristim (da, da...)

firefox ne volim
:o
pa to cudo nema ni tabove.
NEMA tabove?? Onda ništa od toga...

RIDER32
24-12-2009, 14:10
Nije mislio na operu nego na IE6. Vidiš da je boldano... :D

Viper33
24-12-2009, 14:38
evo prije par dana po prvi put probao operu i mogu rec da sam odusevljen samo..jel neko zna kako namjestit da pri otvaranju novog taba odma se otvori google a ne speed dial?

cham3leon
24-12-2009, 14:46
Nije mislio na operu nego na IE6. Vidiš da je boldano... :D

Uh, kako sam se zahebo. :rotfl:

Slayer
23-01-2010, 01:05
meni je opera najbolji pretrazivac, lijepo je moderna i tabovi su pregledni :pray:

RIDER32
23-01-2010, 02:19
meni je opera najbolji pretrazivac
:pray:

Google: Pretraživać
Opera: Preglednik

:wink:

str1k3r
23-01-2010, 02:24
Google: Pretraživač

:wink:

Kostolomac
23-01-2010, 02:24
Pwned.

Slayer
23-01-2010, 11:24
glupo mi je bilo rec browser pa sam se sjbo s turbo hrvatskim lol :yuck:

Bartuc
17-02-2010, 17:45
Izašla je Opera v10.50b1, reklamiraju je kao najbrži browser na tržištu. Što me nebi čudilo pošto je i v10.10 brža i fluidnija od konkurencije. Nemam je vremena isprobati pošto idem van, ali sutra ću si je staviti...


Download - http://www.opera.com/browser/next/



Changelog

Core
Numerous crash fixes (including crashes on sites like gamespot.com and Google Buzz)
Numerous general Carakan fixes and improvements
Some memory work
Fixed Bug CARAKAN-942 (Function.prototype.apply fails for non-Array, non-arguments objects)
Fixed Bug CARAKAN-985 (Button directs to wrong URL on blogger.com)
Fixed Bug CARAKAN-1003 (No content shown after loggin in at gmx.com)
Fixed Bug CARAKAN-1018 (Property caching is broken in combination with special properties)
Partial fix to Bug CARAKAN-940 (Ray tracing performance fix)
Fixed Bug DFL-935 (Command line not evaluated in local scope with Dragonfly+Carakan)

Opera unite
Crash fixes
Fixed Bug DSK-277782 (Context Menu missing for Images and Links in Widgets)

Opera Widgets
Support for window style (floating/below etc)
Various stability improvments
Fix for widget not closing when close initiated from decoration button
Fixed Bug DSK-279044 (Widget Edit Field Context Menu crashes application after Spellcheck has been enabled)
Fixed Bug DSK-277335 (Password manager does not work)
Fixed Bug DSK-277563 (Download from untrusted repository: pressing no on warning message makes it impossible to download widget until browser is restarted)
Fixed Bug DSK-276592 (wgt mime-type set "Save on hard drive" causes Opera freezes on download dialog)
Fixed Bug DSK-278144 (Install unite apps when drag and dropping config.xml)
Fixed Bug DSK-278020 (Scrollbars appear when Yandex Traffic widget is docked)
Fixed Bug DSK-277775 (Untrusted repository dialog opened many times)
Fixed Bug DSK-277450 (widget control buttons don't change their position if changing widget size by script)
Fixed Bug DSK-276622 (Zooming widgets displays scrollbars)
Fixed Bug DSK-279010 (Scrollbars do not appear for widgets in application mode)
Fixed Bug DSK-271522 (Widget with faulty folder structure is being opened)
Fixed Bug DSK-176615 (Downloading widget fails if it's already in transfers list)
Fixed Bug DSK-278555 (Change "untrusted widget" dialog)
Fixed Bug DSK-278562 (Download more widgets does not work for widget that is opened by d'n'd of config.xml)



PS: Idem van malo kasnije nego što sam planirao, tako da se otvorilo vrijeme za Operu :D




PPS: Ovo pre jebeno zvuči :pray: Aral, di si... :D




A completely new JavaScript engine makes Opera 10.50 run Web applications more smoothly. Up to 8x faster than its predecessor


Now it is easier to use your preferred search engine right from the address field. As you type, it shows matching results in your history, bookmarks and even actual content on the pages you have visited.


Everything in Opera 10.50 is drawn on your screen using Opera's new, high-performance graphics library. This enables super fast and smooth graphics for everything from tab switching to animation on Web pages.

Bartuc
17-02-2010, 17:59
KOJA PERVERZIJA JE OVAJ PROGRAM :pray: :pray: :pray:


E, ja ne mogu vjerovati, mislim da ću pustiti suzu. Ljudi moji, kako ovo genijalno izgleda. Drito Win7 style. Nalijepši preglednik koji sam u životu vidio. Jednostavno pre genijalan dizajn. Brzina, animacije, minimalizam...


Na ovome ostajem, ARAL, snimaj ODMAH. Imaj maramice kraj sebe pošto ćeš svršiti od sreće :pray:



PS: Ako ste mislili da je Chrome minimalistički, ovaj je duplo "tanji" :pray:


PPS: Brži je od Firefoxa i Chroma višestruko :pray:

cyberangel
17-02-2010, 18:53
E kad si ga tako nahvalio, moram si ga skinut.

cham3leon
17-02-2010, 18:54
Screenshots NAO!

Ako je brži od Safarija, mijenjam browser možda.

Bartuc
17-02-2010, 19:01
Safariji je nešto sporiji od Chromea, a Chrome je masno sporiji od ove Opere. Nemreš vjerovati koliko je to čudo brzo i elegantno. Napokon sam našao pravi browser.


Ne dam ti ScreenShot, skini i uživaj u ovoj perverziji :pray:



PS: Još jednom download page - http://www.opera.com/browser/next/



PPS: Onih 10.50Svaljda znači da je 50x bolji od svih ostalih preglednika :D

cham3leon
17-02-2010, 19:06
Nadam se iskreno da ne preteruješ. Skinem sutra kad ću imat vremena na pretek.

cyberangel
17-02-2010, 19:08
http://i47.tinypic.com/fjhs3q.jpg

Bartuc
17-02-2010, 19:10
Ne pretjerujem. Ja sam mislio da su ga samo malo uglancali, ispravili možda neke bugove i to je to. Kad ono čitav redizajn programa. Sve transparentno u Win7 stilu, animacija tabova, minimalizam (više nema alatne trake), višestruko brži od bilo čega što sam probao, opet pre savršeni Smooth Scroll, ma jednostavno pre genijalno.


EDIT


cyberangel ne koristi transparentnu temu u windowsima, meni je sve trasnparentno :pray:

Kostolomac
17-02-2010, 19:26
Skida se, hvala na informaciji :D

Constantine
17-02-2010, 19:40
jebemu

Mrzim dok postoji vise odlicnih browsera,neznas koga bi izabrao,chrome,safari,ili mozda operu :(
ajde,skidam.

Bartuc
17-02-2010, 19:44
jebemu
mrs
Mrzim dok postoji vise odlicnih browsera,neznas koga bi izabrao,chrome,safari,ili mozda operu :(
ajde,skidam.



Skini, baš sam ti htio poslati PP da ga isprobaš pošto se zbilja isplati. Znam da ti odgovara Chromeova brzina i minimalizam, a Opera je ovime zbilja nadmašila Chrome i to pozamašno. Ja još uvijek ne mogu vjerovati koliko je ovo čudovište brzo i fluidno.


Javljajte dojmove, ja odo van :friends:

Deadwalker
17-02-2010, 20:10
Bemu, ko mi je kriv kaj u zadnje vrijeme idem rijetko u software podforum. Inace sam kultni obozavatelj Opere te sam vec duze vrijeme na "obicnoj" desetki. Ova beta, koji shock :pray: :pray:

@Bartuc, nick mi je na Opera Unite AnT388...addas me :)

Luka
17-02-2010, 20:21
Drska kopija Chromea. A to je dobro, sad barem podnošljivo izgleda. Da nisam toliko naučen na FF, možda bih prešao.

Constantine
17-02-2010, 20:36
ma kakvi,probao,i odustao.
Dakle,problemi.
1.Brzina je nista posebno,sporija od chromea,jos mi se uvijek cini da je safari najbrzi
2.iGoogle ne radi dobro.
3.Minimalizam,ahahahahahaha,nema ga,pogledaj dolje screenove
http://xs.to/image-C98E_4B7C4410.jpg
http://xs.to/image-F1D4_4B7C4410.jpg
http://xs.to/share-0A6F_4B7C4410.html
4.tab bar nemoze ici skroz gore ako je personal bar ukljucen
5.kad kliknem neki link otvori se u novom tabu,nema opcije za podesit to.
6.Unutar foldera u personal baru je nemoguce poredat sajtove kako zelis,pa npr u hardware folderu nemogu stavit PCE na prvo mjesto a nesto sto rijetko posjecujem npr adm na drugo.
7.unutar nekog foldera u personal baru nemoguce je otvorit vise stranica u vise tabova pomocu srednjeg klika misa

Nevjerovatno kako niti jedan browser nemoze ni prismrdit chromeu,osim eventualno safarija na kojeg bi presao da nema neke svoje musice.

cyberangel
17-02-2010, 20:38
Ostajem na FFu. Čisto zbog navike, a i ne čini mi se ništa brži od FFa.

IGoR_2803
17-02-2010, 20:48
idem i ja skinuti ovo čudo, nakon što ga je bartuc tolko nahvalio i u drugoj temi mi predložio da probam... samo se nadam da mogu bez problema imortati sve bookmarkse iz ff-a...

Grim
17-02-2010, 21:23
Skidam, zadnju Operu sam prestao koristi zbog toga što se nisam mogao ulogirat na PcPlay Forum.
Nadam se da će biti drukčije ovaj put.

EDIT: ISUSATI KAKO JEBENO IZGLEDA :pray:
Bartuc, slažem se sa svime što si rekao. :pray:

EDIT_2: Yep, ovaj put se mogu ulogirati na forum, rulež totalni, prelazim na Operu.

IGoR_2803
17-02-2010, 21:31
Skidam, zadnju Operu sam prestao koristi zbog toga što se nisam mogao ulogirat na PcPlay Forum.
Nadam se da će biti drukčije ovaj put.

EDIT: ISUSATI KAKO JEBENO IZGLEDA :pray:
Bartuc, slažem se sa svime što si rekao. :pray:

EDIT_2: Yep, ovaj put se mogu ulogirati na forum, rulež totalni, prelazim na Operu.

moram priznati da sam ugodno iznenađen, ali neću još previše hvaliti... da napomenem što mi smeta... smeta mi to kada otvaram novi tab da mi ga otvori na kraju, iza svih otvorenih tabova, a ne odmah iza aktivnoga... to je feature novog ff-a, ali ajde naviknut ću se...

Aral
17-02-2010, 21:46
KOJA PERVERZIJA JE OVAJ PROGRAM :pray: :pray: :pray:


E, ja ne mogu vjerovati, mislim da ću pustiti suzu. Ljudi moji, kako ovo genijalno izgleda. Drito Win7 style. Nalijepši preglednik koji sam u životu vidio. Jednostavno pre genijalan dizajn. Brzina, animacije, minimalizam...


Na ovome ostajem, ARAL, snimaj ODMAH. Imaj maramice kraj sebe pošto ćeš svršiti od sreće :pray:



PS: Ako ste mislili da je Chrome minimalistički, ovaj je duplo "tanji" :pray:


PPS: Brži je od Firefoxa i Chroma višestruko :pray:
Evo došao doma sad, skidam :D

edit: Instalirao...OMGS :pray: Mogu umrijet sretan. Bartuče fala na ovom, nisam imao pojma da je došlo.

Grim
17-02-2010, 21:53
Hmm, već sam uočio neke stvari koje mi se ne sviđaju.
Najviše me smeta "oštro" otvaranje stranica, te grammar check koji ne radi.

Aral
17-02-2010, 22:07
Grammar check nikad ni ne koristim ^^ Probaj stavit jezik na hrv ak već nisi, al ne jezik browsera nego u postavkama. Btw. kako preview u win7 bolesno izgleda, kako se krećem dolje po malim prozorima tak se gore mijenja, epic. Ja sam prezadovoljan, ono kaj je prije bilo super sad je još bolje.

http://lookpic.com/t/388/fR8iTvWG.jpeg (http://lookpic.com/i/388/fR8iTvWG.jpeg)

Grim
17-02-2010, 22:24
Browser mi je na hrvatskom, a grammar check je stavljen na hrvatski i ne radi pravilno, zapravo uopće ne radi. :(

Aral
17-02-2010, 22:36
Ha neznam, ne koristim to inače tak da ono. Evo doveo operu u red, importao opera bookmarkse, fino se posložili kak sam ih i imao posložene, sredio speed dial...divota.

Bartuc
17-02-2010, 23:14
@Aral, znao sam da će ti se svidjeti :D Još kada izađe iz Bete :pray:


@Constantine, da, dok se tek instalirao nije imao Bookmarks Tabove pa je izgleda ful minimalistički. Ali Chrome je tanji za nešto manje od 5mm tako da me to ne smeta.



smeta mi to kada otvaram novi tab da mi ga otvori na kraju, iza svih otvorenih tabova, a ne odmah iza aktivnoga.


Settings - Preferences - Advanced - Tabs - Open new tab next to active

- možeš kombinirati tabove kako želiš, ima dosta opcija isto kao i prethodna verzija.



Browser mi je na hrvatskom, a grammar check je stavljen na hrvatski i ne radi pravilno, zapravo uopće ne radi. :(


Meni savršeno radi spelling check. Samo instaliraš HR rječnik i aktiviraš ga. Sve odlično provjerava i podcrtava krivo napisane č,ć,ije,je i sl. pizdarije. :P

Kalhant
17-02-2010, 23:57
Nista posebno. Najvise me nervira dok u windowsima otvori 100 prozora zbog tabova(Aralova slika)
Chrome mi je i dalje najbolji. :)

RIDER32
18-02-2010, 00:11
Aj i ja zadrti fan FFa odlucih se instalirati ovo na bartucov nagovor...

Dolmovi... super browser. svakom preporuka... ali nije ostavio dovoljno dobar dojam da se zadržim na njemu.
Nešto me odvuklo na tportalov site i tamo mi je to otvarao dosta dugo i naposljetku nije dobro otvorio, nakon toga odem sa firefoxom na isti site i otvorio ga je za pola sekunde i to potpuno ispravno.
Na fejsu chat neotvara kako bi trebao nego je malo pomaknut.
Nijedna ovakva sitnica me nebi odvratila od nekoga browsera ali ni prednosti (premalo uocljive i nebitne) me nevežu za njega.


Firefox je preuhodan (imam ga a gotovo svakom kompu za koji sjednem) i predobro ga poznajem da bi se odvojio od njega. Ovo novo minimiziranje ljepo izgleda ali prestaje liciti na dobre stare kalsicne browsere :P

Aral
18-02-2010, 00:16
Na ff-u ti je otvorio brzo stranicu jer ti je vec u cacheu, u operi nije bila u cacheu i zato koju god stranicu otvarao po prvi puta bit će tako otvorena, odnosno sporije dok ne učita. Meni otvara u manje od sekunde sad, bilo koju stranu koju sam već otvorio. Ovak neš brzo još nisam vidio.

RIDER32
18-02-2010, 00:21
FF i O koriste isti cache?

Aral
18-02-2010, 00:27
Ne, upiši u ff
about:cacheSpa ćeš vidjet lokaciju, a u operi upiši
opera:config#UserPrefs|CacheDirectory4S pa ćeš vidjet njezinu lokaciju. Btw, tu još možeš tweakat operu do bola.

Bartuc
18-02-2010, 00:34
Ovak neš brzo još nisam vidio.


Da, meni je za koplje (kako Bezimeni kaže) brža od Chromea. Doslovno je sve instantno, i učitavanje i scrollanje i sve. Upravo sam išao otvoriti TPortal i otvorio mi ga je gotovo isti tren kako sam ga kliknuo i to sa svim slikama bez grešaka.




@Bartuc, nick mi je na Opera Unite AnT388...addas me :)


Još nisam pokušao koristiti taj Unite i ne znam u potpunosti čemu uopće služi. Uvijek kažem da moram proučiti malo što to je ali nikako da ulovim volje. Može neko laičko objašnjenje :D

RIDER32
18-02-2010, 00:35
Ne, upiši u ff
about:cacheSpa ćeš vidjet lokaciju, a u operi upiši
opera:config#UserPrefs|CacheDirectory4S pa ćeš vidjet njezinu lokaciju. Btw, tu još možeš tweakat operu do bola.

ff:
AppData\Local\Mozilla\Firefox\Profiles\XxXxXx.defa ult\Cache
O:
AppData\Local\Opera\Opera 10.50 Beta\cache\
Nije isti.

Aral
18-02-2010, 00:36
Da, otvara tak kao da uopće nema loadinga, instant ^^ Još kad izađe iz bete bit će prekul. A kad jednog dan dođe 11...issss.

@RIDER32: Pa da, nije isti, to si me i pitao kaj ne? Zato ti je prvo učitavalo u operi sporije dok nije keširao stranicu...nakon toga sve radi super, kao i kod svakog drugog browsera. Zato i treba praznit cache kad se napuni nakon nekog vremena.

Bartuc
18-02-2010, 00:46
Upravo sam probao surfati u Turbo Modu :D Ne isplati se, brijem da ne može brže nego što je, samo što u Turbo Modu ružno izgleda :D Možda bi se osjetila razlika na sporijim vezama.


Nego, sviđa mi se Block Content opcija. Možeš si potpuno prilagoditi svaku stranicu koju često koristiš tako da ne otvara animacije i ostale gluposti koje ne želiš. Čini mi se da funkcionira puno bolje od AdBlocka i sl. addonova za FF i Chrome. Pre genijalna stvar.


Tko ne zna kako se koristi - Desni klik na stranicu - Block Content - poklikaš slike/animacije koje ne želiš i klikneš Done. Full jednostavno i full korisno :pray:

Aral
18-02-2010, 00:47
A ne, totalno luda stvar, riješiš se svih glupih reklama i flash gluposti. Opera je pravi work horse.

Bartuc
18-02-2010, 01:01
I što je najbolje od svega, nakon što si to središ, najbrži browser postaje još za koplje brži pošto nepotrebne slike/animacije/reklame najviše usporavaju surfanje.

Aral
18-02-2010, 01:04
Da, a još imaš opciju opčenito sve slike blockat jednostavnim klikom ili dva. Opera je fakat oduvijek bila godinama ispred svih ostalih browsera. Btw, u ovoj verziji je podrška za HTML5 i CSS3.

Btw. pozadinu na speed dialu možeš konfigurirati, odnosno izabrati bilo koju sliku s kompa, awesome.

W3DR4N
18-02-2010, 01:15
Još nisam pokušao koristiti taj Unite i ne znam u potpunosti čemu uopće služi. Uvijek kažem da moram proučiti malo što to je ali nikako da ulovim volje. Može neko laičko objašnjenje :D

Unite pretvara tvoje računalo u gotov interaktivni file server.
Ostaviš Operu upaljenu i minimiziranu, i gdje god da se nalaziš, čak i ako ne koristiš operu, možeš pristupiti svojim podacima.
Unite sadrži File server, za sve vrste datoteka, Fridge, za ostavljanje kratkih poruka i memo lista.
Media Player, koji je najbolja stvar ikad vjerojatno, omogućava ti pristup tvojoj glazbi gdje god se nalazio, i ima instantni streaming sadržaja u browseru.
Photo sharing ti omogućava hostanje online fotogalerija sa svog računala, što omogućava neograničen broj fotografija.
Web Server služi za hostanje web stranica na svom računalu, što možeš gledati ti, ali i bilo tko drugi. Iznimno koristan za web developere prije postavljanje stranice na hosting server.

Messanger je manje više beskoristan, jer radi samo između korisnika Opere.


Ako želiš provjeriti, imaš tu moj media player. http://home.w3dr4n.operaunite.com/media_player/S
Šifru dobiješ na PM.

IGoR_2803
18-02-2010, 08:03
smeta mi što nema download manager kao kod ff-a, da se otvara u novom prozoru koji je neovisan o samom browseru i kolko vidim ne može biti otvoren ako gasiš operu.. :(

Grim
18-02-2010, 09:04
Jako mi se sviđa ovakvo uređivanje bookmarka:
http://www.imagesforme.com/thumb/thumb_33842420.jpg (http://www.imagesforme.com/show.php/978345_Untitled.jpg)

Fakat minimalistički. :D

Bartuc
18-02-2010, 09:10
cut


Fora stvarčica. Upravo sam ti bio na Media Playeru i fino radi. Budem si preko vikenda to bolje proučio i konfigurirao (sutra formatiram komp pa nema smisla da to sada radim). Hvala na poduci.


@GrimTheReaper, da, možeš svaku traku selektirati i konfigurirati. Još se nisam pozabavio time, ali možeš ga napraviti brutalno "minimalističkim" :D

IGoR_2803
18-02-2010, 10:11
Jako mi se sviđa ovakvo uređivanje bookmarka:
http://www.imagesforme.com/thumb/thumb_33842420.jpg (http://www.imagesforme.com/show.php/978345_Untitled.jpg)

Fakat minimalistički. :D

kako da si stavim bookmarkove tako desno od address bara umjesto one tražilice?

edit: i kako da koristim normalan search kao u firefoxu? znači tražim određenu riječ na stranici i želim da mi je označi... sitsnem ctrl+f ali to je search engine koji me onda odvede na google/wikipediju itd... wtf? zbog takvih stvari koje ne mogu odmah skužiti bi najradije odmah uninstalirao program, koliko god da je dobar...

Bartuc
18-02-2010, 10:28
Klikneš na bilo koji "sloj" toolbara, customize pa zatim appearance. Svakoga možeš zasebno podesiti. Baš se idem poigrati sa time, da vidim kako funkcionira u praksi!


PS: Nemreš raditi čuda, ali možeš na Wide Screen monitoru staviti Bookmarske sa lijeve strane ekrana. Na WS najnormalnije ne smetaju na bočnih strana, a dobiješ ogroman prostor po visini :pray:

IGoR_2803
18-02-2010, 10:29
Klikneš na bilo koji "sloj" toolbara, customize pa zatim appearance. Svakoga možeš zasebno podesiti. Baš se idem poigrati sa time, da vidim kako funkcionira u praksi!

ok, probat ću, a ovaj drugi dio pitanja? nakon edita? :)

Bartuc
18-02-2010, 10:37
Meni CTRL + F radi normalnu pretragu stranice :D Čak i vrlo efektnu gdje ti zatamni ekran i totalno izrazi riječ koju tražiš u sexy 2D kućicama :pray:


Inače, probaj otići Preferences - Search i tamo imaš listu pretražnika i slovo preko kojeg pojedine zoveš. Tako da možeš uz CTRl+slovo ići na praktički svaku tražilicu koja postoji :pray: Možda ti je tamo F podešeno za nešto drugo...

Grim
18-02-2010, 10:39
Pa stisneš Ctrl + F i onda upišeš što tražiš, ovako izgleda:
http://www.imagesforme.com/thumb/thumb_6d46514b.png (http://www.imagesforme.com/show.php/978422_Untitled.png)

Možeš namjestiti koje tipke ti što rade, tako da odeš na Settings -> Postavke -> Pretraživanje, tamo možeš bindat tipke za svakava pratraživanja, staviš si onda na koju god tipku želiš opciju "Traži u stranici".

Iako defaultno ti treba biti namješteno na Ctrl + F.

EDIT:

Bartuc, odakle si skinuo paket za hrvatski grammar check?

Bartuc
18-02-2010, 10:43
Ti imaš Operu na HR, pre strašno :D Ja sve programe moram imati na ENG inače se ne snalazim dobro :D


Za rječnik, odeš ovako: Otvori novi post na forumu - desni klik na prozor u kojemu pišeš post - Dictionaries - Add/Remove Dictionaries

- i onda nađeš Hrvatski rječnik, instaliraš ga i podesiš kao defaultni. Pre jednostavno. Samo tebi neće pisati Dictionaries već Rječnici :D


PS: Dalje će ti biti automatski uključen za sve forume i sl...

Grim
18-02-2010, 10:50
Evo, podesio sam si, zahvaljujem.
Stavio sam ga na hrvatski pošto engleski pravopis znam perfektno, a hrvatski... well, treba mi provjera pravopisa. :D

Bartuc
18-02-2010, 10:55
Nemaš na čemu.

Upravo sam isprobao embedded youtube koji me prčio na prošloj verziji Opere, sada se opet mora aktivirati ali se aktivira instantno. Nisam primijetio onaj "hang" pa da moram ili refreshati stranicu ili otići u novi tab pa se vratiti u prethodni tab. To mi je bila jedna od najvećih mana Opere, ali čini mi se da toga više nema, tako da sam sretan :D

Grim
18-02-2010, 10:56
Presexy mi je ovaj minimalistički izgled, sada kada sam uglanco sve, prelijepo izgleda. :D

Aral
18-02-2010, 11:11
Jako mi se sviđa ovakvo uređivanje bookmarka:
http://www.imagesforme.com/thumb/thumb_33842420.jpg (http://www.imagesforme.com/show.php/978345_Untitled.jpg)

Fakat minimalistički. :DKul, nisam ni znao da se ovak može stavit, kak si to napravio? Kolko vidim maknuo si search engine dio.
Btw. search je preprebolestan, kak zatamni ekran i onda bolda ono kaj tražiš.

Grim
18-02-2010, 11:17
Stisneš desni klik gore na toolbar, customize pa appearance i namještaš kako te volja. :D

IGoR_2803
18-02-2010, 11:22
Pa stisneš Ctrl + F i onda upišeš što tražiš, ovako izgleda:
http://www.imagesforme.com/thumb/thumb_6d46514b.png (http://www.imagesforme.com/show.php/978422_Untitled.png)

Možeš namjestiti koje tipke ti što rade, tako da odeš na Settings -> Postavke -> Pretraživanje, tamo možeš bindat tipke za svakava pratraživanja, staviš si onda na koju god tipku želiš opciju "Traži u stranici".

Iako defaultno ti treba biti namješteno na Ctrl + F.



da, znam to, ali kad upišem nešto ništa mi ne označava tako dugo dok ne odem gore tamo na match all text ili match all words... ako pritisnem enter onda me odvede na neku random stranicu...

a dok otvorim search formu u njoj mi piše dictionary...

Aral
18-02-2010, 11:24
Našao jesam al iz nekog razloga nemogu nać kaj trebam napravit da to sredim :(

Bartuc
18-02-2010, 11:31
Pre genijalan je Search. Evo samo sam upisao slovo "a" i iste sekunde se ovo pojavi :D :pray:


PS: Bez entera, kako pišeš, tako traži...


http://www.imagesforme.com/thumb/thumb_fa9b06a0.jpg (http://www.imagesforme.com/show.php/978454_search.jpg)

Aral
18-02-2010, 11:33
Kaj ne? :D Sad bi se stalno igrao sa searchom ^^

Kul, u panel možete bindat bilo koju stranicu i onda strechat panel i imat dvije stranice u jednoj, već viđeno negdje al ovdje fora napravljeno.
http://lookpic.com/t/598/9TQCBHWC.jpeg (http://lookpic.com/i/598/9TQCBHWC.jpeg)

@Grim: Skužio sam kak ono ide ;)

edit: Fora je kaj možete otvorit novi private tab direktno u browseru, tak da možete imat u istom prozoru nekoliko normalnih te nekoliko private tabova, bez posebnog otvaranja private browsinga.

IGoR_2803
18-02-2010, 12:03
Pre genijalan je Search. Evo samo sam upisao slovo "a" i iste sekunde se ovo pojavi :D :pray:


PS: Bez entera, kako pišeš, tako traži...


http://www.imagesforme.com/thumb/thumb_fa9b06a0.jpg (http://www.imagesforme.com/show.php/978454_search.jpg)

e, vidiš meni se to ne događa... nemam pojma zašto, ali opće mi ne highlight-a pronađeni tekst... :cry:

Aral
18-02-2010, 12:08
Čudno, trebalo bi radit. Probaj reinstalirat pa opet probat...I gore u opcijama koje se pojave kad stisneš ctrl+f moraš imat narihtano match all case te isključeno match case.

Bartuc
18-02-2010, 13:05
@Grim: Skužio sam kak ono ide ;)


Dajte meni objasnite, ja ne znam kako staviti bookmarkse pokraj url trake. A bez Bookmarks trake, Opera šiša Chrome za gotovo 2 centimetra po visini :pray: :pray:


@Constantine, ipak je minimalizam na strani Opere, samo da mi dečki objasne kako :D

Kostolomac
18-02-2010, 13:17
Desni klik negdje na alatnu traku - Customize - Appearance - Buttons - Browser - nađeš Bookmarks i odvučeš di te volja.

Poigraj se u Appearanceu, možeš pogasit što ti ne treba.

Bartuc
18-02-2010, 13:27
To znam, mislio sam da se može napraviti ovo:

http://www.imagesforme.com/upload/aa4e2d9b.png

- znači bookmarks traka da se premjesti u donji red (bez teksta, samo faviconi). Ali i ova bookmark knjižica nije loša. To sam i prije koristio bez bookmars trake samo što mi je preko trake brže kretanje po webu.

cham3leon
18-02-2010, 13:58
:pray: :pray: :pray: :pray: :pray:

ANE, E!!!! Ovo je prejebeno!!! Opera je kralj svemira. Ovo čudo je brže od svega!! I moja preporuka svima koji koriste bilošta drugo.

:pray: :pray: :pray: :pray: :pray:

Aral
18-02-2010, 14:07
To znam, mislio sam da se može napraviti ovo:

http://www.imagesforme.com/upload/aa4e2d9b.png

- znači bookmarks traka da se premjesti u donji red (bez teksta, samo faviconi). Ali i ova bookmark knjižica nije loša. To sam i prije koristio bez bookmars trake samo što mi je preko trake brže kretanje po webu.
U biti ja sam skužio kak smanjit bookmarkse al nisam skužio kak ih šibnut dole desno kak je Grim uspio :? Ikonice inače središ tak da otiđeš na Appearance, izabereš Bookmarks bar i onda dolje na Style staviš Images only. Dalje od toga nisam skužio. U biti sad kad to gledam mogu imat oko 70-80 bookmarksa u bookmarka baru na rezi 1680x1050 :pray: Ipak, ljepše mi je kad piše kaj je kaj a i netrebam ih imat tak puno. Još da skužim samo ovo kaj je Grim složio i sve pet ^^

IGoR_2803
18-02-2010, 14:20
otvorite personal tab i od tamo odvucite linkove pokraj url trake, tj iza search bara ako ga imate... ako želite maknuti search bar onda na njega desni klik i onda negdje ima remove from toolbar...

ja ću popizditi ako ne uspijem srediti ovo sa searchom, pas mater... browser je fakat prejeben, surfanje je jednostavno fluidnije masu puta... ali ovaj search me jebe u glavu...

Bartuc
18-02-2010, 14:24
Budem probao. Nego daj SS što se tebi dešava dok klikneš CTRL+F. Jesi pogledao onu granu što sam ti napisao? Jel ti F definirao kao "find in page". Probaj ga double klikati u postavkama, ima dodatne opcije...



EDIT: MINIMALIZAMS:pray: :pray: :pray:


http://www.imagesforme.com/thumb/thumb_d3c10bf6.png (http://www.imagesforme.com/show.php/978799_minimalizam.png)



EDIT2: Pokraj Chromea, za 1cm je tanjiS:D


http://www.imagesforme.com/thumb/thumb_a5f44a5e.png (http://www.imagesforme.com/show.php/978806_pokrajchromea.png)

Aral
18-02-2010, 14:39
Tnx Igor, konačno sam uspio tam maknut bookmarkse xD Samo ima problem, nemožeš ih tamo otvorit sa srednjim klikom miša a to uvijek radim, šteta. Al dobro je tamo neš imat ako zatreba. Kako god bilo, luda stvar. Šteta kaj ti ne radi search, i ja bi valjda poludio da me tak neš zeza ^^

Bartuc
18-02-2010, 14:47
...nemožeš ih tamo otvorit sa srednjim klikom miša a to uvijek radim, šteta.


A di je sada ono famozno upravljanje sa dvije ruke? :D CTRL + T + klik na favicon :P Mada je i meni bolje preko srednjeg klika, tako da sam si vratio personal bar.

cham3leon
18-02-2010, 15:08
OMG, ste skužili mouse gestures i glasovne naredbe????? :pray: :pray: :pray:

Umjesto da vučete pacova do gornjeg lijevog kuta da stisnete back tipku, u bilo kojoj poziciji držite desni klik i povucite lijevo za back, i desno za forward!

Bartuc
18-02-2010, 15:15
Odlično za ljude koji nemaju back/forward tipke na mišu. Mrzim kada moram jahati do back tipke ako sam za nekim jeftinim mišonjom.

bezimeni
18-02-2010, 16:34
I ja sam zadovoljan sa novom operom...uostalom koristim ju već najmanje tri-četiri godine kao glavni preglednik .I dalje ne otvara kako treba adm stranicu ali hebiga.

U stvari najviše me mući mail acaunt.U ovoj beti kao da ga ni nema...da li je netko skužio kako čitati mailove u ovoj beta operi ?

Constantine
18-02-2010, 16:35
@bartuc,lol,fail,nemogu se folderi stavit desno od adress bara pa je opet opera duplo veca od chromea.

Aral
18-02-2010, 16:46
...nemožeš ih tamo otvorit sa srednjim klikom miša a to uvijek radim, šteta.
A di je sada ono famozno upravljanje sa dvije ruke? :D CTRL + T + klik na favicon :P Mada je i meni bolje preko srednjeg klika, tako da sam si vratio personal bar.
Ma da, al za bookmarkse sam se izričito naviknuo da ih otvaram sa srednjim klikom tak da sam i ja vratio personal bar, možda tamo stavim koji bookmark koji mi onak treba al ne često. A mouse gestures su fora stvar, ponekad ih koristim. I od kud ta fascinacija da je tanji ili širji od chromea, meni je na chromeu ono katastrofa za funkcionalost btw, iako lijepo izgleda. Oduvijek i zauvijek...samo Opera :)

W3DR4N
18-02-2010, 17:00
I ja sam zadovoljan sa novom operom...uostalom koristim ju već najmanje tri-četiri godine kao glavni preglednik .I dalje ne otvara kako treba adm stranicu ali hebiga.

U stvari najviše me mući mail acaunt.U ovoj beti kao da ga ni nema...da li je netko skužio kako čitati mailove u ovoj beta operi ?

Vrlo lako, jednako kao i prije.
Mail u novoj operi je puno stabilniji, a minimalističko sučelje omogućava pregled maila gotovo u full screen modu.

Pozoveš izbornik i konfiguriraš mail account.
Klikom na tipku u kutu pozivaš sidebar, na kojem je mail account. Naravno, poznata notifikacija o pristizanju još uvijek vrijedi.

http://www.imagesforme.com/thumb/thumb_1448c144.jpg (http://www.imagesforme.com/show.php/979076_opera.jpg)

Aral
18-02-2010, 17:03
Kak se ikonica od ME2 vidi gore kroz vrh prozora ^^

bezimeni
18-02-2010, 17:10
Vrlo lako, jednako kao i prije.


Hvala.Namjestio .Sad mi malo neugodno kak sam glup :( . A namjesti to do sada u svakoj verziji bez problema.

Bartuc
18-02-2010, 17:14
Jel netko zna zašto ja preko tog operinog mail dodatka dobivam po nekoliko kopija istih mailova?

W3DR4N
18-02-2010, 17:54
Razlozi zašto koristim Operu, i zašto mi drugi preglednici ne odgovaraju

Integrirani mail klijent - svi zaboravimo upaliti samostojeći mail klijent ili otići na web email, no kako se uvijek nešto surfa, gleda, skida, integrirani mail klijent koji radi u pozadini garantira da ću primiti mail iste sekunde kad se pojavi na serveru. Uz to, jedna aplikacije koristi manje resursa od dvije. Uz to, Opera gradi kontakt listu, te služi kao adresar.

Sesije - kad istražujem neki projekt, i za njega imam otvoreno desetke stavki, snimim sesiju pod imenom projekta, te se tabovi automatski otvaraju kad je pozovem natrag nekoliko dana kasnije

Sinkronizacija - Opera je teška za konfigurirati za potrebe korisnika, no snimiti sve postavke i detalje na cloud, te ih automatski primjeniti nakon formata diska ili na drugom računalu je lako i iznimno korisno

Tile browsingS- Gledanje Youtubea i lyricsa u isto vrijeme, usporedba dva modela tehničke opreme i druge stvari, puno je bolje raditi u popločenim prozorima, nego li s dva otvorena preglednika

Fit to Width - stranice imaju ogromne slike, loš layout koji je nepogodan za netbookove i gomilu drugih nelogičnih odabira web developera. Opcija fit automatski sužava preglednik na širinu ekrana, kako bi prikazao sav sadržaj

GesteS- na računalu nisu potrebne, jer imamo miševe s desetak tipaka, koji su uz to i poprilično brzi. No, na prijenosnicima s touchpadom, geste za navigaciju webom ubrzavaju proces surfanja

Speed Dial - uzeli su ga Chrome i Safari, no neupitno je da je Opera bila prva. Petnaestak najposjećenijih stranica na homepageu, koje se automatski osvježavaju novim sadržajem

BackupS- Vraćanje otvorenih prozora nakon smrzavanja ili rušenja Windowsa spasilo me nebrojeno puta.

Kontekstualni adblockS- Desni klik, block content. Nedavno spomenut, Opera ima najbolji Adblock na tržištu. Moguće ga je individualno i vrlo lako postaviti za svaku stranicu.

Search engineS- konfigurirajte da y znači pretraživanje youtubea, w wikipedie, a amazona, n nabave.net. Jednostavnim upisom u adresnu traku "n gtx280", pretražiti će nabavu.net za svim grafičkim karticama te serije.

WandS- ispunjavam gomile pristupnih lista, a konstantno ispunjavanje vlastitih podataka smara. Wand to radi za mene, u vrlo naprednom engineu.






Ovo su stvari koje drugi browseri ili nemaju, ili polako uvode, ili su riješili preko polovničnih add-onova. Samo neke od stvari bez kojih ne možete kad se jednom priviknete na njih. Godinama koristim Operu, i unatoč poteškoćama s prikazom nekih stranica, jednostavno je nezamjenjiva za rad i ozbiljnije korištenje interneta.

cham3leon
18-02-2010, 18:01
Kako namjestiti Speed Dial da se automatski puni sa stranicama koje često posjećujem? Nisam primijetio da to radi.

Bartuc
18-02-2010, 18:05
Search engineS- konfigurirajte da y znači pretraživanje youtubea, w wikipedie, a amazona, n nabave.net. Jednostavnim upisom u adresnu traku "n gtx280", pretražiti će nabavu.net za svim grafičkim karticama te serije.


Možeš kod kreiranja novog bookmarka tom bookmarku dati nickname koji se sastoji od recimo jednog ili 2 slova. Samo upišeš u adress bar to slovo ili 2 slova, klikneš enter i drito ide na taj bookmark :pray:


CTRL + D - Details - Nickname


Pre genijalan trik.

W3DR4N
18-02-2010, 18:08
Ma ima hrpa tih fora. Recimo, Speed Dialu uvijek možeš pristupiti tako da držiš crtl i stisneš broj.
Složiš si numeričku tipkovnicu i pregledaš stranice u sekundi.

Aral
18-02-2010, 18:12
Kako namjestiti Speed Dial da se automatski puni sa stranicama koje često posjećujem? Nisam primijetio da to radi.
Ne puni ga. To je u biti ono kaj mi je smetalo kod chromea.

Bartuc
18-02-2010, 18:12
Ohoho, pre jebeno :D To nisam znao.

IGoR_2803
19-02-2010, 00:28
složio sam ovo sa searchom... na koji način? reinstalirao operu... :) moram priznati da ima stvari koje sam navikao kod ff-a obavljati na jedan način, pa mi je sad malo čudno, ali nova opera je fakat vgg... :thumbs2:

edit:

e, da, je li zna netko kako prisilno loadati favicon za neki bookmark u 'bookmark toolbaru' (ili kako se već to zove u operi, nije bitno)... znači ove ikonice što smo sad raspravljali da se stave desno od address bara... ne želi mi loadati favicone za pokoji bookmark, recimo za gmail, za legionhardware itd... dok za neke druge normalno loada...

Kid A
19-02-2010, 00:31
Budem probao. Nego daj SS što se tebi dešava dok klikneš CTRL+F. Jesi pogledao onu granu što sam ti napisao? Jel ti F definirao kao "find in page". Probaj ga double klikati u postavkama, ima dodatne opcije...



EDIT: MINIMALIZAMS:pray: :pray: :pray:


http://www.imagesforme.com/thumb/thumb_d3c10bf6.png (http://www.imagesforme.com/show.php/978799_minimalizam.png)
Jel mogu ja sebi to nekako napraviti u firefoxu?

Constantine
19-02-2010, 00:32
lol wut
a da jednostavno prijeđeš na operu.

Kid A
19-02-2010, 00:34
lolwut
a jel mogu to napraviti u firefoxu?

Bartuc
19-02-2010, 00:38
a jel mogu to napraviti u firefoxu?


Mislim da se ne može. Možda možeš jedino maknuti alatnu traku (File itd.) ali nećeš puno dobiti. Pričekaj Firefox v4. Svi su se počeli furati na taj minimalizam pa vjerujem da će i Firefox napraviti nešto po tom pitanju u svojoj novoj verziji. Ipak planiraju uvesti "animirano sučelje", a to vodi ka moderniziranju.

IGoR_2803
19-02-2010, 07:46
i? jel zna netko kako srediti favicone?

Bartuc
19-02-2010, 08:17
i? jel zna netko kako srediti favicone?


Inače je dovoljno otvoriti site, favicona nema samo ako site nema favicona (PCPlay)...

Grim
19-02-2010, 09:19
Je se može nekako stavit favicon na site koji ga nema, npr. ako želim stavit favicon na PcPlay Forum bookmark (koji nema favicon), je mogu to napravit?

cham3leon
19-02-2010, 10:11
Ipak nije bez mane... Jučer navečer nisam preko Opere uopće mogao pristupiti PCPlay forumu ni nekim drugim stranicama. Vidim da su u to doba ljudi postali, pa nije do servera.

Aral
19-02-2010, 10:48
Ipak nije bez mane... Jučer navečer nisam preko Opere uopće mogao pristupiti PCPlay forumu ni nekim drugim stranicama. Vidim da su u to doba ljudi postali, pa nije do servera.
:rotfl: Već sam mislio da se šališ al onda sam skužio da ne xD Btw. ja sam probao na svim trenutno dostupnim browserima pa nije radilo, tak da opera nema veze s time, niti bilo koji drugi browser.

cham3leon
19-02-2010, 10:58
Znači, jučer navečer je forum bio u prozoru? Jer mi se čini da sam vidio da su ljudi postali u to doba, pa...

Aral
19-02-2010, 11:02
Meni je bio down i to par sati, u biti jednom je ušao al sva su slova bila zbrčana i za to mu je trebalo onak minutu, a probao sam na svim popularnim browserima. Neznam točno kolko je sati bilo al ono, kasnije navečer.

Btw. da je do opere onda ti stranica od pcplaya odmah na bi radila, nema tu malo bi malo ne bi.

cham3leon
19-02-2010, 11:18
Da, to sam i pomislio, ali istovremeno nisam mogao i na Failblog.org koji inače mislim nikad nije down, pa sam automatski posumnjao u neki problem sa browserom, koliko god bilo čudno.

Bartuc
19-02-2010, 12:09
Da, nije bilo PCP-a nekoliko sati :D Nije do Opere...

IGoR_2803
19-02-2010, 15:02
znam za pcplay da nema favicona, ali recimo gmail.com ga ima i na ff-u ga uredno prikazuje dok u operi ne... i za jos par siteova isto tako... nije da mi je to od presudne važnosti ali mi dobro dođe ako si slažem bookmarkove pokraj adresne trake pa nemam naziv... ovako točno znam koji je iako ih znam i po redoslijedu pošto tako imam već duže vrijeme, a nema ih puno...

cyberangel
19-02-2010, 15:14
lolwut
a jel mogu to napraviti u firefoxu?

Classic Compact theme? Jel to tražiš?

Aral
19-02-2010, 15:40
znam za pcplay da nema favicona, ali recimo gmail.com ga ima i na ff-u ga uredno prikazuje dok u operi ne... i za jos par siteova isto tako... nije da mi je to od presudne važnosti ali mi dobro dođe ako si slažem bookmarkove pokraj adresne trake pa nemam naziv... ovako točno znam koji je iako ih znam i po redoslijedu pošto tako imam već duže vrijeme, a nema ih puno...
Neznam za tebe al moj gmail ima favicon ;)

IGoR_2803
19-02-2010, 18:22
znam za pcplay da nema favicona, ali recimo gmail.com ga ima i na ff-u ga uredno prikazuje dok u operi ne... i za jos par siteova isto tako... nije da mi je to od presudne važnosti ali mi dobro dođe ako si slažem bookmarkove pokraj adresne trake pa nemam naziv... ovako točno znam koji je iako ih znam i po redoslijedu pošto tako imam već duže vrijeme, a nema ih puno...
Neznam za tebe al moj gmail ima favicon ;)

ma ne znam, meni nema... i jos par siteova, s time da sam reinstalirao operu zbog onoga searcha... mozda je zbog toga što sam importao sve bookmarkove iz firefoxa... proguglat ću, mozda nadjem nesto...

Aral
19-02-2010, 18:34
Inače, kad importaš bookmarkse, o kojem god browseru da je riječ, niti jedan bookmark nema svoj favicon, moraš uć u stranicu da bi ti se pojavio. Naravno, računaj na to da ga neke stranice uopće nemaju.

Vedro
19-02-2010, 19:07
evo probao sam Operu i stvarno je odlična,djeluje naprednije,bogatije i sviježije od ff-a,u biti kada sam počeo skrolati po forumu odmah mi se svidjela.Mislim da ću samo Operu ubuduće koristiti,samo moram još malo pročačkati po njoj, :D

IGoR_2803
19-02-2010, 19:08
hvala, ali znam to... dok sam importao bookmark ni jedan nije imao favicon, kad sam posjetio te stranice svi su "dobili" favicon, osim gmaila i legionhardware.com

evo jos jednog buga... događa li se i vama ovo? znači kad gledate neki video na jubitou i scrollate malodolje dok je video u reprodukciji, da li vam se pojave ovakve linije okolo?

http://www.imagesforme.com/thumb/thumb_cb9505c5.jpg (http://www.imagesforme.com/show.php/981000_Untitled1.jpg)

cham3leon
19-02-2010, 19:39
Da. Ali samo ponekad. Isto mi se čak zna dogodit na PCP forumu na ovom polju za upis teksta, kad napišem kilometarski post pa odskrolam dole isto tako se skremblaju slova.

IGoR_2803
19-02-2010, 19:48
nadam se da će to ispraviti... možete govoriti šta hoćete i priznam da je surfanje ljepše u novoj operi nego u firefoxu što se tiče brzine i glatkoće ali ja u ff-u od kad ga koristim više godina nisam naišao na toliko bugova koliko u operi u par dana... ostajem za sada na njoj ali ako se ovo ne ispravi u novoj finalnoj verziji (znači kad izađe iz bete) vraćam se na ff...

Bartuc
19-02-2010, 20:04
Da, FireFox nema apsolutno nikakve konkurencije na polju vjernosti prikaza stranica i na polju kompatibilnosti stranica sa browserom. Tu je apsolutni kralj i svatko tko tvrdi drugačije je bedast te si ne želi priznati tu činjenicu. Ali sa druge strane, Opera mi se toliko sviđa da ću joj progledati kroz prste što se tih bugova tiče. Još je Beta, siguran sam da će se do finalnog proizvoda još štošta promijeniti.


No ako FireFox 4 uvede ovakav minimalizam te se modernizira, bez razmišljanja idem na njega pošto koliko god izgledao zastarjelo, još uvijek je uvjerljivo najbolji browser na tržištu. Opera možda ima svoje sesije, ugrađeni mail, odličan search itd., Chrome možda ima svoj minimalizam i "brzinu", Safari možda ima... nešto, ali zato samo Firefox radi kvalitetno ono što od browsera očekuješ, a to je da nesmetano surfaš sve stranice bez bojazni oko nekompatibilnosti. Još kad uz to imaš pluginove za sve što možeš zamisliti, ozbiljno nije čudno što nosti najveći udio tržišta već godinama i to bez naznaka da će IKADA sići sa trona.

Grim
19-02-2010, 22:46
Još sam se malo poigrao, pošto mi bookmarkovi skroz desno nisu odgovarali i sada sam došao do apsolutno savršene solucije, praktičnije je, te puno bolje izgleda.

http://lookpic.com/t/174/cdAQoGud.png (http://lookpic.com/i/174/cdAQoGud.png)

cham3leon
19-02-2010, 23:25
A ja nikako to ne mogu namjestit. Kad povučem bookmark odozgo sa toolbara, ne mogu ga namjestit tamo.
Also, koristite li gestikulacije s mišem? Ja sam se već naviknuo da samo držim desni i povučem ulijevo za back, i dolje desno za zatvaranje taba. :pray:

Aral
19-02-2010, 23:56
Možeš to al moraš ić na Customize->Appearance te tek onda možeš draggat ikonice dok ti je taj prozor od appearancea otvoren. Inače, ovo je beta i naravno da ima nekih glitcheva, "normalna" desetka radi savršeno. A i glupo je uspređeivat ff i operu, to ko da uspoređujemo auto sa full opremeom i onaj bez ičeg. Da ff ima to sve kaj i opera, u defaultnim postavkama, brijem da se ne bi ni pokreno :)

Bartuc
20-02-2010, 00:24
Also, koristite li gestikulacije s mišem?

Ne, puno mi je brže i praktičnije koristiti back/forward gumbe na mišu. Ali moj stari nema dobar miš pa će njemu dobro doći te gestikulacije.

Aral
20-02-2010, 11:32
Btw. jel vama kod pokretanja opere zna nekad otvorit nekakav background prozor koji se može nakndano zgasit? Meni ga nekad otvori a nekad ne, čudno.

Bartuc
20-02-2010, 12:04
Ne, ali sam si stavio background image na Speed Dial tako da sada izgleda PRE GENIJALNO :D


http://www.imagesforme.com/thumb/thumb_f4dbe0a0.png (http://www.imagesforme.com/show.php/982229_speeddial.png)

Aral
20-02-2010, 12:15
Hm, ok onda. I ja ga imam, neku pedersku dugu,

http://lookpic.com/t/164/gYYj881f.jpeg (http://lookpic.com/i/164/gYYj881f.jpeg)

Bartuc
20-02-2010, 12:20
Zakaj si umjesto Ask tražilice ne staviš google tražilicu. Tako da možeš iz speed diala pretraživati google (zanemarimo google toolbar pokraj adress bara)?


A i na Wide Screenu bi si uključio Wide Screen Speed Dial :P

Aral
20-02-2010, 12:25
E da, kak da google stavim tamo, neš sam tražio po tome al odustao? A Wide Screen Speed Dial nemam uključen jer mi je ovo dosta zasad ^^

edit: Btw, jesi znao ak napraviš dablklik bilo di na speed dial screenu otvori ti se homepage :)

edit2: Našao kak da stavim tam google, fora.

IGoR_2803
20-02-2010, 13:44
Zakaj si umjesto Ask tražilice ne staviš google tražilicu. Tako da možeš iz speed diala pretraživati google (zanemarimo google toolbar pokraj adress bara)?


A i na Wide Screenu bi si uključio Wide Screen Speed Dial :P

kako se promijeni tražilica u speed dialu?

Grim
20-02-2010, 13:52
Zakaj si umjesto Ask tražilice ne staviš google tražilicu. Tako da možeš iz speed diala pretraživati google (zanemarimo google toolbar pokraj adress bara)?


A i na Wide Screenu bi si uključio Wide Screen Speed Dial :P
Jednostavno u adress napišeš štogod trebaš i on ti to searcha u Googleu (ima ugrađen google toolbar), zato sam i maknuo google tražilicu. :D

Vedro
20-02-2010, 14:22
Zakaj si umjesto Ask tražilice ne staviš google tražilicu. Tako da možeš iz speed diala pretraživati google (zanemarimo google toolbar pokraj adress bara)?


A i na Wide Screenu bi si uključio Wide Screen Speed Dial :P

kako se promijeni tražilica u speed dialu?
tools-preferences-search-klikni na google-pa na edit-pa na details-i odaberi "use as default search engine :thumbs2:

Bartuc
20-02-2010, 15:14
tools-preferences-search-klikni na google-pa na edit-pa na details-i odaberi "use as default search engineS :thumbs2:


"use as speed dial search engine" :P

Don Kihot
20-02-2010, 15:31
Moj frend ima sat koji podnosi dubine do 200m.

Moj frend nikad nije ronio dublje od 5m.

Moj frend nikad neće roniti dublje od 5m.

Moj firefox nema speed dial.

Moj firefox ima addon bolji od speed diala.

Meni ne treba speed dial, jer firefox pokreće zadnje tabove koje sam pogasio s njim (20ak tabova).



Dakle zaključimo: kome ne treba speed dial, ne koristi ga.

Šta će ti bezveze? Ko da ćeš roniti svaki dan na 200m? Ko da ti treba?

Odmah 20 tabova otvoriti i to je speed dial. :bravo:

Aral
20-02-2010, 15:54
Moj frend ima sat koji podnosi dubine do 200m.
Meni ne treba speed dial, jer firefox pokreće zadnje tabove koje sam pogasio s njim (20ak tabova).

I opera isto otvara. Poanta svega, sve što ima ff opera ima bolje i više. I nije to usporedba nokia i iphone za koje bi ti odmah u startu rekao da nisu usporedivi.
Meni dobro dođe speed dial, a uz bookmarkse sve je lakše ^^

Kostolomac
20-02-2010, 15:57
@Don Kihot
Heh, nasmijala me tvoja "logika" :)

Bartuc
20-02-2010, 15:57
Ja koristim Speed Dial zato što je sexy :D

cham3leon
20-02-2010, 16:28
Same here :D

Ljepše je kad tih 20 stranica odmah imaš kao thumbove na ekranu sa lijepom custom pozadinom.

Grim
20-02-2010, 16:36
Speed Dial je presexy, iako nemam puno stvari stavljenih na njega, ne bih se mogao odvojiti od njega.
I još custom pozadina, zakon. Kod mene to ovako izgleda:
http://www.imagesforme.com/thumb/thumb_6322490f.jpg (http://www.imagesforme.com/show.php/982823_Untitled.jpg)

cham3leon
20-02-2010, 16:39
Also, koristite li gestikulacije s mišem?

Ne, puno mi je brže i praktičnije koristiti back/forward gumbe na mišu. Ali moj stari nema dobar miš pa će njemu dobro doći te gestikulacije.

Eh, ali nemamo svi miševe sa dodatnim gumbima. Ipak, meni je svejedno, RMB+kratki trzaj lijevo je triput brže nego vući kursor do back gumbića.

Aral
20-02-2010, 16:47
Speed Dial je presexy, iako nemam puno stvari stavljenih na njega, ne bih se mogao odvojiti od njega.
I još custom pozadina, zakon. Kod mene to ovako izgleda:
http://www.imagesforme.com/thumb/thumb_6322490f.jpg (http://www.imagesforme.com/show.php/982823_Untitled.jpg)
Ubit ću ti tu operu na hrvatskom :)

cham3leon
20-02-2010, 16:50
A to si našao specijalnu verziju koja je na hrvatskom, ili možeš dodat hrvatski jezik?

Aral
20-02-2010, 16:51
Instaliraš na hrvatskom pri instalaciji.

cham3leon
20-02-2010, 20:55
Našao sam nekoliko funkcionalnosti koje mi fale u Operi. I Firefox i Safari su imali mogućnost da srednjim klikom na back otvoriš prethodnu stranicu u novom tabu, a samo je Firefox imao mogućnost da kad upišeš adresu i klikneš Go srednjim klikom otvoriš tu adresu u novom tabu.

Također, srednji klik na bookmarkove koje sam si sada premjestio kod adrese ih ne otvara u novom tabu.

Aral
20-02-2010, 21:24
Meni otvara srednji klik u novom tabu, to koristim uvijek. Za ovaj back nisam znao al nit ne koristim ^^ U biti, kad tak dugo koristiš jedan browser onda se fino navikneš na njega, a opera mi je odavna super sjela :) Kao što rekoh, svatko si nađe svoj browser.

Bartuc
22-02-2010, 16:06
Prešao sam na Chrome :D

Koliko god Opera bila genijalna, previše me počela smetati nekompatibilnost sa stranicama. Osim uobičajenih problema, sa Betom sam još dobio i probleme sa otvaranjem videa na 24 sata i sl. portalima itd. Nemam volje se zajebavati time.


@Constantine i svi koji koristite Chrome!!!

1) Instalirajte ovo - https://chrome.google.com/extensions/de ... lpndgpoknn (https://chrome.google.com/extensions/detail/cccpiddacjljmfbbgeimpelpndgpoknn)
2) Odite Tools - Extensions - odaberite Options pokraj Smooth Scrolla
3) Podesite ovako:
- Frames per second - 90
- Animation time in ms - 400
- Stride size per scroll - 150
4) Save Settings


Sa ovim postavkama imate bolji Smooth Scroll od Opere :pray: GENIJALNO!!! Ovaj put mi Chrome radi odlično, valjda mi je sistem bio u qurcu zadnji put pošto sam isprobavao hrpu programa pa me Chrome prčio, a sada nakon formata je sve fenomenalno. Ostajem do daljnjega na Chromeu, nadam se da me neće razočarati :D

Aral
22-02-2010, 16:23
Ma kakav chrome, chrome je prema operi jedna operina extenzija kolko je minimalan, bez mogućnosti i sličnih stvari. Al još uvijek je bolji od ff-a i ie-a iako je prazna ljuštura. Zasad mi opera radi super sa svim stranicama, čak i sa onima koje su zezale prije.

Al ipak, chrome tu stoji kao backup browser...zlu ne trebalo :)

edit: Kewl, instalirao smooth scrool, dobro radi ^^

Grim
22-02-2010, 16:44
Još nisam naletio niti na jednu stranicu koju mi Opera ne želi otvoriti. ^^

Aral
22-02-2010, 16:44
Omg i za chrome ima speed dial dodatak, primjetite dodatni bookmark bar koji možete po želji uključiti ili isključiti u opcijama speed diala. Time u biti u novom speed dial tabu/prozoru dobijete dvostruko veći broj bookmarksa a i mogu se otvarat srednjim klikom miša. Jedino nisam skužio još kak u ove kućice ubacit stranice :( Al inače, jako kul.

http://lookpic.com/t/100/I3WqAeKu.jpeg (http://lookpic.com/i/100/I3WqAeKu.jpeg)

edit: Da ga ubiješ neznam kak da stavim u grid stranice, koma. Al ajde, barem sam chrome malo unaprijedio ^^

Slayer
22-02-2010, 17:32
meni je opera najbolja jer se najbolje nosi sa stotinama tabova koje otvaram pa mi ne treba speed dial :)

cham3leon
22-02-2010, 18:12
Da ne spominjemo samo sve moguće dodatne opcije i mogućnosti... Ja se sad s Opere ne mičem. Također mi otvara sve živo, brža mi je od Safarija, jedino postoje oni majušni problemi sa videima i tekstom kad se zaskrola, ali i to je rijetkost, a možda poprave te stvari u punoj verziji.

I da, nisam se sjetio napisat, neko je gore spomenuo kako FF jedini otvara sve stranice garantirano. Ja baš imam primjer gdje mi se firefox stalno crashao. Sveučilište u Rijeci ima svoj e-learning servis baziran na moodleu zvan MudRI u kojem imamo sve materijale sa predavanja i te stvari. Svaki put kad sam sa firefoxom otvorio taj sajt, teško da je mogla ostati ta stranica učitana duže od 15 sekundi, inače se FF srušio i javio error.

Aral
22-02-2010, 18:16
Speed dial inače nema veze sa kolko god tabova imali otvoreno. Inače, vratio sam se na čistu desetku, sad mi se updateala na 10.10 verziju, smeta me ovo beta u nazivu a jedno 2-3 puta mi se crashala, valjda overload. 10.10 radi presavršeno zasad, nema ama baš nikakvih problema.

MasaKrisT
22-02-2010, 18:17
Hm meni moodle od FOI-a funkcionira savrseno na ff...

cham3leon
22-02-2010, 18:18
Ma i meni rade ostali moodleovi (imali smo dosad i CarNetov i Merlin prije nego što su podigli MudRI), ali baš na ovom se firefox konstantno ruši.

IGoR_2803
22-02-2010, 18:33
ja sam isto natrag na firefoxu... isti razlozi kao kod bartuca... znalo mi se desit u operi da mi jednostavno prilikom otvaranja stranica tipa jutarnji.hr sve smrzne na pola minute... zatim kod scrollanja stranicom gdje postoje neke forme za upis teksta (kao sad dok pišem post) ili kod youtube videa mi se pojavljuju neke random bijelo crne linije, kao bar kod... našao sam barem 5,6 stranica koje mi ne otvara kako treba itd... svaka čast smooth scrollu i brzini ali preko toga ne mogu preći...

Aral
22-02-2010, 18:43
Zato se vrati na 10.10 verziju, odnosno defaultnu. Nema ama baš nikakvih problema, nije u beti te sve super radit a nema nikakve razlike, osim vizualne. Smooth scrool i ostalo je totalno zanemariva činjenica koja nije baš vrijedna spomena, iako je 10.10 verzija ima. A i verzije prije nje su je imale, ak vam je to bitno ^^

Constantine
22-02-2010, 20:18
Prešao sam na Chrome :D

Koliko god Opera bila genijalna, previše me počela smetati nekompatibilnost sa stranicama. Osim uobičajenih problema, sa Betom sam još dobio i probleme sa otvaranjem videa na 24 sata i sl. portalima itd. Nemam volje se zajebavati time.


@Constantine i svi koji koristite Chrome!!!

1) Instalirajte ovo - https://chrome.google.com/extensions/de ... lpndgpoknn (https://chrome.google.com/extensions/detail/cccpiddacjljmfbbgeimpelpndgpoknn)
2) Odite Tools - Extensions - odaberite Options pokraj Smooth Scrolla
3) Podesite ovako:
- Frames per second - 90
- Animation time in ms - 400
- Stride size per scroll - 150
4) Save Settings


Sa ovim postavkama imate bolji Smooth Scroll od Opere :pray: GENIJALNO!!! Ovaj put mi Chrome radi odlično, valjda mi je sistem bio u qurcu zadnji put pošto sam isprobavao hrpu programa pa me Chrome prčio, a sada nakon formata je sve fenomenalno. Ostajem do daljnjega na Chromeu, nadam se da me neće razočarati :D

nelose
EDIT:cek,wut,presao si na chrome
fuckyeahhhh!!!!!!!

Kostolomac
22-02-2010, 20:33
@Bartuc, ti si browserska kurva :P

Aral
22-02-2010, 21:51
Fakat je, prvo je hvalio Operu, sad ju je još popljuvao i prešao na niže grane, ccc :)

Bartuc
22-02-2010, 21:57
Lol :D


Da Opera ima "hit rate" ( :D ) kao Firefox, bio bi uvjerljivo najbolji browser ikada. Ali ovako, sve se ipak svodi na Firefox i Chrome, a želim promjenu tako da sam sada do daljnjega na Chromeu :P


Za sada sam zadovoljan, nešto je sporiji od Firefoxa ali mi se sviđa.

Constantine
22-02-2010, 22:02
Fakat je, prvo je hvalio Operu, sad ju je još popljuvao i prešao na niže grane, ccc :)
mislis na vrh stabla...
I bartuc,wtf,kako ti chrome moze biti sporiji od firefoxa,ti stvarno imas poremecen osjecaj brzine.

Bartuc
22-02-2010, 22:05
Brže otvara stranice ali Firefox može instantno scrollati kroz stranice (omogući scrollanje na manje loadanog sadržaja nego Chrome). Tako da Firefox djeluje fluidnije od Chromea. A razlika u otvaranju stranica je možda u sekundi, ako i toliko...


2+2 :P

Aral
22-02-2010, 22:07
Fakat je, prvo je hvalio Operu, sad ju je još popljuvao i prešao na niže grane, ccc :)
mislis na vrh stabla...
I bartuc,wtf,kako ti chrome moze biti sporiji od firefoxa,ti stvarno imas poremecen osjecaj brzine.
Pa opera je po svemu na vrhu, po mogućnostima, moddginu i sl. Ne zato kaj ju ja koristim pa to govorim, nego općenito. Opera je uvijek bila za ljude koji su htjeli nešto više od pukog browsanja netom. Prije je imala neke buhice a sa ovom verzijom 10 je rasturila sve živo i neživo. Sve se bojim kakva će bit 11-ica.

Bartuc
22-02-2010, 22:15
Ali kaj ti to vrijedi kada se stranice razvijaju za IE i Firefox.

Evo ja se "bavim" izradom web stranica i znam po sebi da stranice uvijek testiram za IE i Firefox (pošto njih dvoje prekrivaju valjda 70-80% tržišta). Baš zato Opera pati, ljudi zaborave na nju i tu se pojavljuju nekompatibilnosti između Opere i stranica. Nema ih puno, ali kada naiđeš na nju pa moraš otvoriti drugi browser, onda popizdiš.

Ja sam u tjedan dana naletio na nekoliko takvih stranica, ne pitaj koje pošto su bile rezultat random surfanja u vezi drivera i sl.



S Chromeom još nisam naišao na stranicu koja ne radi, vjerojatno je bolje napisan program tako da lakše pegla kroz stranice. Zato ću i ostati na njemu, pošto IE ne dolazi u obzir, a želim osvježenje i maknuti se od FF-a koliko god bio genijalan. Browser koristim 80% vremena na kompu, tako da dosadi i želiš nešto novo :D

Aral
22-02-2010, 22:20
A tak ja i sa ostalim programima, nije opera jedina. Ima mali udio ali i taj mali udio zna kaj koristi. Ja se zbog stranice-dvije neću opterećivat ak ne radi u operi, ostsali browseri su tu kao backup. Da mi baš striktno treba ie/ff i sl. onda bi ih koristio, al to trenutno nije slučaj.

Malo mi je žao zbog toga kaj je takva situacija sa malim postotkom al kad malo ljudi zna za nju a nekom prosječnom korisniku je i ie napredan, tak da ono :) Bitno je da svaki user nađe kaj mu paše i svi sretni i zadovoljni ^^

Bartuc
22-02-2010, 22:41
Da, meni je isto strašno žao što Opera nije razvikanija. Kome god spomeneš Operu, ljudi se zgražaju, a nisu je niti probali. Ali kada realno pogledaš, godinama je ispred konkurencije. Brža je od Chrome i Firefoxa zajedno - učitava brže nego Chrome, a kao i FF može instantno scrollati, pre genijalno.


Bilo bi super da naprave IE Tab za Operu. To imaju i Firefox i Chrome kao pluginove. Tako da ako ti i ne radi stranica, da se prebaciš u "IE view", a na IE-u SVE radi savršeno... Da to ima, moš mislit kako bi gledao Chrome ili bilo koji drugi browser :D

Grim
23-02-2010, 06:57
Ja još neznam o kakvim crashovima i stranicama koje se ne mogu otvoriti govorite. Nisam naišo niti na jednu manu za sada, niti mi se crashalo, sve stranice mi se fino i brzo otvaraju. Sve savršeno.

IGoR_2803
23-02-2010, 07:54
Ja još neznam o kakvim crashovima i stranicama koje se ne mogu otvoriti govorite. Nisam naišo niti na jednu manu za sada, niti mi se crashalo, sve stranice mi se fino i brzo otvaraju. Sve savršeno.

ne znam, meni je ova beta opere previše nestabilna za sada...

nego, instalirao sam chrome -> može se i firefox i opera i sve živo sakriti što se brzine tiče... ne kužim bartuca kad kaže da ne može scrollati dok se stranica cijela ne loada; ja mogu odmah scrollati...

Aral
23-02-2010, 09:16
Mislim da smo svi do sad zaključili da kod svakog različiti browseri rade drugačije ^^

Bartuc
23-02-2010, 09:16
ne kužim bartuca kad kaže da ne može scrollati dok se stranica cijela ne loada; ja mogu odmah scrollati...


Chrome ima kašnjenje od cca sekunde ukoliko klikneš link i iste sekunde počneš scrollati (na PCPlay forumu probaj), dok Opera i Firefox čim klikneš možeš scrollati. Tako da to full ubrza surfanje te je brzina uvjerljivo na Operinoj i nešto manje uvjerljivo na FF-ovoj strani :D

IGoR_2803
23-02-2010, 10:03
ne kužim bartuca kad kaže da ne može scrollati dok se stranica cijela ne loada; ja mogu odmah scrollati...


Chrome ima kašnjenje od cca sekunde ukoliko klikneš link i iste sekunde počneš scrollati (na PCPlay forumu probaj), dok Opera i Firefox čim klikneš možeš scrollati. Tako da to full ubrza surfanje te je brzina uvjerljivo na Operinoj i nešto manje uvjerljivo na FF-ovoj strani :D

sad sam isprobavao i ne mogu reći da primjetim, možda na tren, ali ne smeta mi... :)

Constantine
23-02-2010, 10:08
to nije nikakvo kašnjenje nego je jednostavno onemogućeno scrollanje prije nego sto se site potpuno loada

IGoR_2803
23-02-2010, 10:18
to nije nikakvo kašnjenje nego je jednostavno onemogućeno scrollanje prije nego sto se site potpuno loada

ja fakat ne zna o čemu vi govorite, ali kod mene na chrome-u se to ne događa... najbolji primjer je monitor.hr - hoćete mi reći da ne možete opće scrollati dok god se ne loada svih 100njak vijesti do dna stranice? ja mogu scrollati skoro pa instantly... :?

Constantine
23-02-2010, 10:26
ma,neznam ni ja,pokusavam izvuci smisao iz onoga sto bartuc govori i jedino sam skuzio da na imageshacku u parmilisekundi kad se priakze dio stranice da nije moguce scrollat.