PDA

Pogledaj cijelu verziju : Tipkovnica počela isključivati system



C
28-08-2009, 09:41
Znači, imam ovu tipkovnicu, samo tamno smeđu:
http://www.protis.hr/artiklprozor.aspx?ID=14318

Po običaju, kada se nakon dugo vremena zaprlja svime i svačime, bacim pod mlaz vode, deterdženta, operem, poprskam sredstvom za pranje stakla, saperem i sve OK. To uvijek tako radim.

Na kraju, prištekam je na PC čistu, sve radi super, jedino ne radi veliki debeli Enter. Testiram ju, tamo-vamo, taj Enter jednostavno ne radi, ali nije ni pritisnut, drugo sve radi savršeno.

Pošto sam Laptop zaključao šifrom, da mi mala picajzla od rođaka ne čeprka, pa po defaultu sve zaiebe, kada palim PC s prištekanom navedenom tastaturom, pokrene se BIOS, zacrni se ekran, po sredini stoji "Enter Password: [_ _ _ _ _ _ _ _]", i umjesto da čeka da ga upišem, tastatura lupi tri puta Enter, i bum, "System Disabled" (jer sam kao fulao 3 puta pass).

Čim pokrenem Laptop dok ta tastatura nije prištekana, sve OK, i u Windowsu je prištekam, sve OK, ali pri paljenju PC-a ako je ta tastatura spojena, ne drži Enter, ali ga mirno tri puta pritisne, pa k'o te iebe C.

Ima li tko kakvu ideju?
Na počeku sam mislio da je voda ušla unutra, ali nije. Tastatura također nije izlomljena. Ne znam dali se baš u tom trenutku odlučila pokvariti ili sam ja nešto uspio slučajno pokvariti, iako ne vidim da je išta pokvareno, kontrolni centar (gore-desno) nisam gnječio i sl. da bi ga oštetio.

Gwin
28-08-2009, 09:46
zalockao ti se enter..

ili imaš mikroskopsku pukotinu koja se pod toplom vodom raširila pa ti je ušla voda i korodirala kontakt ili imaš mehanički problem sa kontaktom na tipki.

C
28-08-2009, 09:51
Inače perem ledenom vodom, a i vidilo bi se između ploče od tastature i gume da ima vode unura.
Pokušao sa kda palim PC da cijeli enter odvučem od tastature, tako da je slobodan prostor između njega i ploče, i opet isto.

Gwin
28-08-2009, 11:43
onda ti je negdje prdnula elektronika.. enter ti šteka.

druge opcije nemaš..

C
28-08-2009, 14:00
Danas već po drugi put ti velim...e jbga.
Ti si glasnik loših vijesti. Prvo W7 Driveri, sada ovo. Daću na reklamaciju kada dođem doma. ^^

C
31-08-2009, 08:03
Evo je proradila sama od sebe. :D