PDA

Pogledaj cijelu verziju : Explorer.exe



Telepathy
28-08-2009, 07:33
Gledala sam tu na forumu i vidjela da su i drugi imali sličan problem ali opet ne isti ko ja

Da krenem ispocetka:
Prošli tjedan su mi nestali driveri od mrežne kartice. Fino ja reinstaliram, i sve radi, opet imam mrezu, net , sve po ps-u
I kasnije isti dan oni opet krepaju i kod reinstalacije, sve se smrzne i komp se vise ne da upalit, kad se pocne bootat pojavi se plavi ekran i resetira ga i pocne ponovo bootat i tako u nedogled
Napravim ja format c, ponovo stavim windowse xp i nakon dva tri restarta kod instaliranja drivera explorer.exe prestane radit
U međuvremenu mi jedan od hardova izgubi sve podatke (ne, nisam zabunom formatirala krivi hard 8) ), i ne budi ljena, iskljucim ja njega.
Stavim po novo windowse i sve radi i nakon dva dana opet explorer.exe ne radi
Pregazim ja ponovo windowse i sad instaliram jedan po jedan driver da vidim točno kod cega mi je explorer krepal i dodem do drivera od printera. Maknem ja te drivere i se opet radi kak spada. Nakon kaj sam sve instalirala, skinem s neta drugi driver za printer i sve radi kak spada. Komp radio 3 dana i opet krepa explorer.exe, samo sad ga više ni sa task managerom nemrem pokrenut jer kad stisnem crtl+alt+del javi mi da je task manager moral ugasti iz nekog xy razloga i sad gledam prekrasnu vlas trave sa kapljicama na svom 22" monitoru

any advice?????? lagano sam sad vec :kill:

croat1gamer
28-08-2009, 08:03
Jel se moze znati koji printer/koju konfiguraciju imas?

Takoder, kada formatiras, preporucam format cijeloga harda, te da backup ne vratis odmah istog trenutka, nego tek kasnije, jer postoji mogucnost da je backup zarazen.

C
28-08-2009, 08:20
Pokušaj pogledati nekim programom poput Task Managera zauzeće procesora po procesima. I pogledaj koliko CPU-a zauzima explorer.exe.
Ako non-stop samo on koristi 88-99% procesora, znači da ti je explorer.exe prepatchan trojancem kojemu je cilj usporiti ti explorer.exe, pa tako i cijeli PC, zbog čega dolazi do otkazivanja, jer je prespor/prezauzet, da bi mogao išta raditi.

Taj trojanac nema imena, zovu ga patcher ili ti ga prepatcher.

Za početak explorer.exe uploadaj na ove tri stranice:
http://virusscan.jotti.org/en
http://www.virustotal.com/
http://virscan.org/
Prvo na jednu, pa na drugu, pa na treću, nemoj istovremeno uploadati na svaku, i pričekaj dok skeniraju i izbace ti rezultate scana.
Sa prve dvije ručno kopiraj detektiranje (i pasteaj ovdje u post), a sa treće mi pošalji link koji ti dâ za tvoj scan (copy/paste linka koji se nalazi na "Scanner"-u (vidjeti ćeš strelicu prema dolje pokraj njega)), pa da vidim.

BTW Reci koji Windows imaš i koji Service Pack, jer explorer.exe nećeš možda moći spasiti (rušenje svega, i na novo jedino, bez da koristiš fileove koje si prije imala n PC-u, jer je moguće da je neki zaražen, pa kako god staviš na novo Windows, ti virusa opet pokreneš, i tako u nedogled). A ako imaš npr. za XP SP3, jednostavno prisilni delete explorer.exe-a, pa iz fajlova copy-paste explorer.exe-a, i dekripcija istoga, i k'o novi explorer.exe.

Telepathy
28-08-2009, 08:36
Jel se moze znati koji printer/koju konfiguraciju imas?

Takoder, kada formatiras, preporucam format cijeloga harda, te da backup ne vratis odmah istog trenutka, nego tek kasnije, jer postoji mogucnost da je backup zarazen.

Printer je HP LJ1010
Kaj se tice harda, ima 160GB i nema particija, svi podaci su mi na drugom hardu tako da ustvari ninsta ne vracam na njega

Telepathy
28-08-2009, 08:53
Pokušaj pogledati nekim programom poput Task Managera zauzeće procesora po procesima. I pogledaj koliko CPU-a zauzima explorer.exe.
Ako non-stop samo on koristi 88-99% procesora, znači da ti je explorer.exe prepatchan trojancem kojemu je cilj usporiti ti explorer.exe, pa tako i cijeli PC, zbog čega dolazi do otkazivanja, jer je prespor/prezauzet, da bi mogao išta raditi.

Taj trojanac nema imena, zovu ga patcher ili ti ga prepatcher.

Za početak explorer.exe uploadaj na ove tri stranice:
http://virusscan.jotti.org/en
http://www.virustotal.com/
http://virscan.org/
Prvo na jednu, pa na drugu, pa na treću, nemoj istovremeno uploadati na svaku, i pričekaj dok skeniraju i izbace ti rezultate scana.
Sa prve dvije ručno kopiraj detektiranje (i pasteaj ovdje u post), a sa treće mi pošalji link koji ti dâ za tvoj scan (copy/paste linka koji se nalazi na "Scanner"-u (vidjeti ćeš strelicu prema dolje pokraj njega)), pa da vidim.

BTW Reci koji Windows imaš i koji Service Pack, jer explorer.exe nećeš možda moći spasiti (rušenje svega, i na novo jedino, bez da koristiš fileove koje si prije imala n PC-u, jer je moguće da je neki zaražen, pa kako god staviš na novo Windows, ti virusa opet pokreneš, i tako u nedogled). A ako imaš npr. za XP SP3, jednostavno prisilni delete explorer.exe-a, pa iz fajlova copy-paste explorer.exe-a, i dekripcija istoga, i k'o novi explorer.exe.

Evo kakv je razvoj situacije, pocupala sam jucer sve hardove van dok sam cistila komp i danas fino upalim komp i sve radi :?

u task manageru sam pogledala kak explorer.exe radi i na 00 je stalno, kad nes otvorim onda skoci na 15-20 uvrh glave

budem sad bez obzira uploadala na ove sajtove kaj si napisal da vidim kaj bu bilo

C
28-08-2009, 08:56
Ako je sada trenutno tako (miran), ne moraš. Kada poblesavi, onda.
BTW Koji Windows i SP?

Gwin
28-08-2009, 08:59
to kad daš ženi kompjuter u ruke..

nego.. kokoš.. jel imaš standardne winse ili imaš jednu od onih toxicovih verzija?
i da.. koji antivirus se sad vrti ?

Telepathy
28-08-2009, 09:04
to kad daš ženi kompjuter u ruke..

nego.. kokoš.. jel imaš standardne winse ili imaš jednu od onih toxicovih verzija?
i da.. koji antivirus se sad vrti ?

hej srebro moje
imam obican goli winxp sp3
a antivirus imam avast i spybot, to mi se vrti
btw call if you can

C
28-08-2009, 09:08
Prvo si u pravu. :D :P
Toksična verzija nema veze s time, ja ih koristim odkad' znam za sebe.
Nebitno je koji AV ima, ova tri linka budu prerovila explorer.exe s 50 AV-a koji imaju najnoviji update. Kontam da nije neki DLL oštećen koji je vezan za explorer.exe. A i moguće da se nešto otpojilo, pa se explorer.exe trudio detektirani nešto što nije bilo dobro spojeno, čim ga je sada promrdala i radi sve OK.

Gwin
28-08-2009, 09:16
nah.. pričam o raznim unattended borg, tiny i ostalim verzijama xpa, koji su znali bit čudni.. i ne radit na određenom hardveru
a poznavajući njenu prošlost sa virusima i antivirusima ne bih bio 100% siguran.

enikejs.. upravo je nagovaram na Win7 :D

Telepathy
28-08-2009, 09:22
evo koja je konfiguracija

asrock 939 dual-vsta
amd athlon 4000+ 2.40Ghz
2GB RAM
xfx 8800gs
raptox 600

i standardno jos hard, mreza, tipkovnica, mis :D

Telepathy
28-08-2009, 10:00
i tako sve radi
i sad avast nasel neki virus, ja stisnem delete i on izbrise, i kaze da je virus u memoriji i da mi preporuca da se skenira kad ga boota i da mi opciju da skenira kod restarta i ja stsnem da moze i on skenira i sad kad se boota, pojavi se onaj prozor za log in i kak stisnem ok tak on log off i opet mi nudi log in i tako u nedogled




:bravo:

C
28-08-2009, 10:07
Windows fajlovi su ti zaraženi.
Najbolje ti je dignuti Winows na novo, i niša ne stavljati na njega što si prije koristila.
Prvo Windows, pa Driveri, sve ostalo što ti treba od programa, skidaj s neta, tako sam ja neki dan radio. Najbolje i najsigurnije protiv virusa koji su se negdje prošvercali.

I ako se opet pojavi, znači da ti je neki od medja zaražen, možda Driveri, ili sâm Windows.

Telepathy
28-08-2009, 17:50
Windows fajlovi su ti zaraženi.
Najbolje ti je dignuti Winows na novo, i niša ne stavljati na njega što si prije koristila.
Prvo Windows, pa Driveri, sve ostalo što ti treba od programa, skidaj s neta, tako sam ja neki dan radio. Najbolje i najsigurnije protiv virusa koji su se negdje prošvercali.

I ako se opet pojavi, znači da ti je neki od medja zaražen, možda Driveri, ili sâm Windows.

evo sad se spremam na novu instalaciju
hel me rhonda hehe

pitanjce, sto u slucaju da su zarazeni driveri ili sam Windows, kak si mi gore napisal? kaj onda?
thnx

Don Kihot
28-08-2009, 17:54
Prije instalacije povadi RAM van iz ploče, očisti slotove i svu prašinu.
Prašina + vlaga + RAM = induktivitet i nestabilnost.

Također pogledaj na kojem ti naponu RAM radi.
Od 1.8V do 2.1V za vrhunske modele.
Ti stavi bar na 1.9V, da vidiš kako se ponaša.
Ako je samo do toga, i na 1.9V ti radi sve stabilno, hardwareski si ok.

Onda samo softwareski prekontroliraj i ptroblemi su ti riješeni.
(bar jedno vrijeme)

croat1gamer
28-08-2009, 18:21
:pray: :pray: :pray:
Morao sam.

Gwin
28-08-2009, 18:30
:pray: :pray: :pray:
Morao sam.
??

@don kihot.. još kad bi ona znala podesit voltažu memorije :D

Don Kihot
28-08-2009, 18:34
Snaći će se ona ono napona u BIOS-u. ;)

croat1gamer
28-08-2009, 18:40
S:pray: :pray: :pray:
Morao sam.
??

Mislim da nije skuzila dio kod reinstalacije windowsa, a kihot joj vec preporuca da mijenja voltazu u BIOS-u.

Telepathy
28-08-2009, 21:26
pa nisam bas tak jako plava :D