PDA

Pogledaj cijelu verziju : Xilence 8 cm fan i Xilence Components Silver Tim termalna...



marijanovic
25-08-2009, 22:51
Zanima me jesu li te dvije stvari čemu?

Naime uzeo sam vent da mi zamjeni stari (nekih 6 godina, možete i zamislit koliko bučno) za ispuhivanje iz kučišta.
Pošto je kučište takvo kakvo jest, ne paše mi nazad veći od 80 mm.

Zanima me jesam li kupio dobar za tu zadaću?

Naime ima 2 godine jamstva, očekivani radni vijek od 3 godine i navodno je tiši od 15 dB.
I to sve za 22 Kn.

To je ovaj vent (http://www.xilencetec.com/pviewitem1.asp?sn=591&area=42&cat=146):
http://www.hydro-powered.co.uk/catalog2008/images/xilence/xilencefansm.jpg

E sad, uzeo sam i navedenu Xilence Components Silver Tim (http://www.xilencetec.com/pviewitem1.asp?sn=605&area=43&cat=148)Stermalnu pastu.
Veliko je pakiranje (1,5 g) za tu cijenu (28 Kn), pa me zanima koliko je dobra ako je netko već koristio pa možda zna...

Mislim, Xilence je ipak neko ime...

Gwin
26-08-2009, 00:06
Mislim, Xilence je ipak neko ime...
njemačko kineska kompanija osnovana 2003. ???

sad baš da su IME ne znam..

marijanovic
26-08-2009, 00:30
Mislim, Xilence je ipak neko ime...
njemačko kineska kompanija osnovana 2003. ???

sad baš da su IME ne znam..

Pa vidiš da su ime.
Da je obratno nebi bilo dobro (kinesko-njemačka).

Vidit ću i sam kako će se ponašati.
Jedan moj prijatelj je stavio 2 takva u kučište, komp je skoro nečujan...

Razzer_007
26-08-2009, 08:24
frenbd mi ima takvih 5 kom u kompu...pa nisu bucni.....nisu losi!!

26-08-2009, 10:21
Mislim da neki ljudi previse vremena provode na pceskpertu putem kojeg su ocito i programirali xsilence u glavu pod top proizvode za hladenje.

No to nije istina.Hladnjaci su osrednji i svakako ima boljih.

marijanovic
26-08-2009, 11:13
Ja sam stavio taj vent što sam kupio i prijateljevu pasivno hlađenu GF 6600 da ju probamo nakon zamjene paste.
I idem palit komp, stisnem gumb ništ ne čujem, ja opet stisnem opet ništ. Mislim sad je nešt otišlo i odmah na napajanju prekidač na off.
Pita mene frend što gasim komp i prasne u smjeh. Skontali ste, nisam uopće čuo da komp radi pa sam ga gasio/palio xD.

I sad stavim svoju 8500GT natrag; bučna je pa čujem komp da radi.
Al tiše je nego s starim ventom koji mi je ispuhivao zrak prije zamjene...

E sad, jel mi bolje držati taj glasni vent na grafi i držati ju clockanu ili da stavim pasivni od Radeon 9000 (paše) i smanjim clock?
Imam i od jedne GF 2 MX 440 vent, ne znam jel on paše al mislim da bi bio tiši...

26-08-2009, 11:25
Marijanovicu znas li ti ikad upotrijebiti logiku?

marijanovic
26-08-2009, 11:30
Marijanovicu znas li ti ikad upotrijebiti logiku?

Pa baš i ne; iz logike sam bio među lošijima u razredu (u gimnaziji). Mislim da sam imao 3 iz nje, nikak nisam mogo to ukapirat a nije mi se dalo napamet bubat...

Smisao nečega vrlo brzo otkrijem, al logika me zbuni već i kod boolove algebre.

No, ajd ti meni najbolje napiši na što si točno mislio.
Reci to tako da te cijeli svijet razumije.

26-08-2009, 12:17
Pa logicno da je bolje imat bolje hladenje i vise taktove negoli slabije hladenje i nize taktove,barem ako igras igre.A to sto ce ti patit usi ce biti ionako tvoj problem.

No samo mi nije jasno zasto se mucis takvim stvarima kada ti je hardwer oprosti na izrazu-šljam.Niti ce rezultati klokane grafe biti nekaj puno veci,niti budes ti zadovoljniji tom prokletom bukom.Klokanje i stavljanje tih starijih i bucnih ventilatora isplati se samo radi gusta na grafe tog tipa.


Uvjeri se i sam,testiraj na grafu na default postavkama i na oc postavkama, pa ces vidjet :)

marijanovic
26-08-2009, 13:15
Uvjeri se i sam,testiraj na grafu na default postavkama i na oc postavkama, pa ces vidjet :)

Testirano.
Staro se oc-a jer je svaki fps bitan pa i osam puta bitniji od toga. Svaki mi je fps bajtan, megabajtan.
Razlika od 2000 3DMark03 bodova mi omogućuje da mi igre na clockanoj grafi rade glađe nego na grafi s default taktovima.
A igrati glatko ili s trzanjem je velika razlika.
Da imam novu grafu oc-ao bih ju tek kad zastari toliko da na njoj ne mogu igre ići glatko.

Sad barem nema igre koja mi nebi radila (i neće biti još neko vrijeme), tako da sam relativno zadovoljan.
Osim toga, 8500GT mi je samo privremeno rješenje do neke DX11 od recimo max 1000 Kn (kad te grafe izađu i cijene se malo stabiliziraju).
Nisam imao sada dovoljno novca za ulagati više u komp, a za 1600 Kn uzeti grafu za 22", proc, napajanje i matičnu je nemoguća misija.

26-08-2009, 13:36
ne znam zasto ti ne vjerujem...jednostavno ti ne vjerujem...igrao sam se vec i sa 6600 i sa 8500...

A 3d mark nije nikakav pokazatelj kaj grafa moze.

Ivan_87
26-08-2009, 13:40
presto sam se čudit čim si rekao gimnazija :D

azalud ona ako nisi za niš odi u biš haha :P

marijanovic
26-08-2009, 13:52
ne znam zasto ti ne vjerujem...jednostavno ti ne vjerujem...igrao sam se vec i sa 6600 i sa 8500...

A 3d mark nije nikakav pokazatelj kaj grafa moze.

Ok onda, koje igre da provrtim i na kojim te detaljima zanimaju rezultati?
Ili da ti pak tražim na netu reviewove GF8500 gdje su testirali u igrama?
Stavio bih ti i uskenirano iz jednog VIDI gdje su testirali grafe tamo kad su bile vrh one 3870, pa da vidiš 8500GT, samo to nije legalno pa neću.
Grafa vuče Crysis bez po beda (800x600 niski detalji) sigurno, ako tražiš mogu i testirati.
Pogotovo ako se u obzir uzme ostatak kompa.

Ako si baš toliko siguran da mi grafa ne odgovara, daj mi jaču.
Možeš i novce pa da si sam kupim. Npr mogu polovnu HD 4830 s godinom i po jamstva dobiti za 500 Kn.
Al nema se. Trošimo više nego što zaradimo, a nevalja ići u minus i kredite (zato ih ni nemamo).

26-08-2009, 14:06
Ti si malo puno izgubljen.

Ja sam rekao da je ta tvoja grafa niski low end i zbog toga je nazvao šljamom.Ono s cime se ja s tobom ne slazem je tvoj odgovor da se nakon oc-a grafa preporodila i da sad sve igras ko iz topa.A to je teska budalastina.

marijanovic
26-08-2009, 14:13
Ti si malo puno izgubljen.

Ja sam rekao da je ta tvoja grafa niski low end i zbog toga je nazvao šljamom.Ono s cime se ja s tobom ne slazem je tvoj odgovor da se nakon oc-a grafa preporodila i da sad sve igras ko iz topa.A to je teska budalastina.

Nisam ja ni u jednom trenu rekao da igram sve ko iz topa, na višim detallima, bolesnoj rezi i slično jer to bi bilo laž na treću potenciju.

Samo ti pokušavam reći da iako je niski low end mogu igrati sve i to bez štekanja.
Neclockana ponekad zašteka, clcokana radi glađe. Pa i clcokao sam ju jer je niski low end.

I sve mi radi bolje nego na laptopu. I na njemu mogu sve igrati (osim GTA 4 kojeg ni ne igram i novog Riddicka).
Zapravo više ni ne igram, samo ponekad CoD2 na netu ili u lanu Warcraft 3 8-Hero siege.

Igre uglavnom instaliram, igram po sata-sat dok mi ne dojadi i obrišem...

Ivan_87
26-08-2009, 14:34
@marijanovic : imo sam neko vrijeme staru gainward 8500GT GS DDR3 ocanu grafu na sadašnjoj konfiguraciji kad je rikla bivša 9800GT i sa najnovijim driverima

pokrenuo sam GTA IV reda radi , potpuno neigrivo , mutno , ultra sporo i bljedo

razlika između 8500GT i neke jeftinjače polovne HD3850 / 8800GS za 250-300kn je nebo i zemlja :)

Gwin
26-08-2009, 14:38
presto sam se čudit čim si rekao gimnazija :D
your point? da gimnazijalci ne znaju ništa oko računala??

Niko Bellic
26-08-2009, 14:52
Cek malo?! Das par stotina kuna za igru pa igras po pol sata ili sat i obrises, umjesto da lijepo rasprodas sve te igre koje si pokupovao i kupis neku harkor grafu. Ili si pirat pa krsis pravila foruma ili si pirat ono fakat gusaru jedan...

Ivan_87
26-08-2009, 15:02
presto sam se čudit čim si rekao gimnazija :D
your point? da gimnazijalci ne znaju ništa oko računala??

šalim se naravno :) al više prakse nebi škodilo

smajlić ti ne znači ništa ?

Gwin
26-08-2009, 15:48
pa s obzirom da sam ja završio matematičku gimnaziju malo me smeta tvoja generalizacija.

na stranu činjenica da sam upisao FER nakon toga, generalizirati nečije znanje na temelju završene škole je jako glupo. srednja škola, pogotovo gimnazija, nema veze sa nečijim znanjem koje je stekao na fakultetu ili na fakultetskim stepenicama uz pivo, družeći se sa genijalcima.

marijanovic
26-08-2009, 15:51
Haha xD.
Demoi se igraju po pola sata-sat. O njima i pričam. Uglavnom se radi o dijelu cijele igre.
Igra koja mi sve svidi - posudim ju od nekog tko ima i to je to. Ili je i posuđivanje ilegalno?
A neke čak i kupim. Koje kupim te i pređem.

GF 8500GT mi je najbolja kartica koju sam mogao kupiti jer sam ju dobio besplatno.
A to je jeftinije od ijedne za 100, 200, 300 Kn.

I šta joj fali?
DirectX 10 je, shaderi 4, 256 MB ddr2 na 800 neklokano, ima UVD ili kako se već zove...

Istina ovo za gimnaziju i FER. Ja sam slično.
Isto završio matematičku gimnaziju, a sad me samo predaja završnog rada djeli od titule sveučilišnog bacalarus inženjera računarstva.
Rok za predaju završnog je pred kraj devetog mjeseca.

Niko Bellic
26-08-2009, 16:31
Ajde inzinjeru drzim ti fige da sve prodje okej pa da kupis GTX 295...

26-08-2009, 16:52
Ja samo ne znam kak ti mozes rec da je ta grafa super a trebas ju ocat da bi igrao donekle na najnizim postavkama?

Prvo kazes jedno,pa ti odg,pa onda krenes na drugu stranu....ko da se vodi bitka i ti se nedas... Ja da kazem da xsilence koler koji ti imas ne valja ce tebi biti super jer ga ipak ti imas, i nisi do sad imao boljeg.lol

Kaj je naprosto glupo...jer zasigurno imam vise iskustva sa OC-om i vise sam toga OC-al od tebe...da ne govorim i sa koliko boljim rezama...tak da jako dobro znam kaj se kolko moze dic i kakvi su onda rezultati...ni grafe koje smo rokali za 100% gore nisu bile bas nekaj sper u krajnjem rezultatu.

I znam da je ta kartica šljam.



P.S: Imal budes istu titulu ko i ja...meni su 4 ispita ostala...i apsolvent sam : ))

Mada ja gledam na to da se sad zaposlim i nastavim studij dalje...jer mi je ovo proslo tako brzo ko da sam se jucer upisivao..

marijanovic
26-08-2009, 17:04
Ja samo ne znam kak ti mozes rec da je ta grafa super a trebas ju ocat da bi igrao donekle na najnizim postavkama?

Prvo kazes jedno,pa ti odg,pa onda krenes na drugu stranu....ko da se vodi bitka i ti se nedas... Ja da kazem da xsilence koler koji ti imas ne valja ce tebi biti super jer ga ipak ti imas, i nisi do sad imao boljeg.lol

Kaj je naprosto glupo...jer zasigurno imam vise iskustva sa OC-om i vise sam toga OC-al od tebe...da ne govorim i sa koliko boljim rezama...tak da jako dobro znam kaj se kolko moze dic i kakvi su onda rezultati...ni grafe koje smo rokali za 100% gore nisu bile bas nekaj sper u krajnjem rezultatu.

I znam da je ta kartica šljam.



P.S: Imal budes istu titulu ko i ja...meni su 4 ispita ostala...i apsolvent sam : ))

Mada ja gledam na to da se sad zaposlim i nastavim studij dalje...jer mi je ovo proslo tako brzo ko da sam se jucer upisivao..

1. Istina je da mi je grafa super jer nisam imao jaču. U biti imao sam na laptopu kad sam kupio laptop (onda).
2. Xilence nije ništa posebno niti sam napisao da jest, samo sam pitao za njega. Kupio sam ga i tih mi je,a povoljan mi bio. Meni je to dovoljno.
3. Svaka čast za OC-anje, ja nisam toliko sigurno. Do sad možda nekih 10ak različitih procesora i 20ak grafi.
4. Kartica je šljam znam i sam. Zato ču ju i mjenjati. Ne moraš me odmah tjerati u :cry:.

Ja se ne zapošljavam, ali nastavljam redovno dalje. Dvije me godine dijele od magisterija, moram još i to... Diplomski. Bez diplomskog bih bio nitko.

Gwin
27-08-2009, 00:50
Diplomski. Bez diplomskog bih bio nitko.
nije istina.. nitko te ovdje neće cijenit ništa više ako dobiješ diplomu.
cijenimo te tolko kolko te cijenimo. a cijenu si zaslužio radom na forumu. i nitko kad je prihvatio tvoj savjet oko komponente ili konfe ili ičega nije pitao "jel ti imaš diplomu? jer ne želim savjet ljudi bez diplome...."
većini ljudi nije bitno da li imaš diplomu.

27-08-2009, 07:46
Diplomski. Bez diplomskog bih bio nitko.
nije istina.. nitko te ovdje neće cijenit ništa više ako dobiješ diplomu.
cijenimo te tolko kolko te cijenimo. a cijenu si zaslužio radom na forumu. i nitko kad je prihvatio tvoj savjet oko komponente ili konfe ili ičega nije pitao "jel ti imaš diplomu? jer ne želim savjet ljudi bez diplome...."
većini ljudi nije bitno da li imaš diplomu.


On to misli za traženje posla...a ne za forum...kaj je u neku ruku i tocno...

Mada marijanovic trebas jos ucit...znas se pogubit tu i tamo :)

Gwin
27-08-2009, 07:54
znam ja kaj je on mislio.. ali niti za posao nije preduvjet diploma.. pogledaj na samo pola ministara..

27-08-2009, 08:08
Pola tih ministara se zaposlilo jos prije ohohohoho....a danas je stvar nesto drukcija...

Bez faksa si goli kurac....i to se jako dobro zna...osim ak zelis crnciti...ili raditi neki xy posao koji te ne zanima...

Nije isto raditi u mcdonaldsu ili u uredu kao ekonomist.....

Sickmanno1
27-08-2009, 08:41
Bez faksa si goli prozor....i to se jako dobro zna...osim ak zelis crnciti...ili raditi neki xy posao koji te ne zanima...

Nije isto raditi u mcdonaldsu ili u uredu kao ekonomist.....

Sick ima zavrsenu srednju skolu pa sjedi u uredu sa klimicom i zaraduje vise para nego svi njegovi frendovi koji imaju faks :(

Tuzno jbga...

Point je da ovisi od osobe i snalazljivosti doticne osobe. Sta ti vrijedi faks, ak sjedis doma i cekas da te HZZ zvrcne i kaze: "E IMAMO POSAO ZA TEBE....RADIT CES U BANCI KAO DIREKTOR!!!!!". A to je i problem sa hrpom ljudi. Misle ako zavrse faks da ce dobit posao odmah i startnu placu od soma eura...e figa...istina puno je lakse ak imas faks, ali i sa faksom mozes provesti godine i godine na zavodu...pogotovo ako si ekonomist bez ikakvih veza...

IMO...

Gwin
27-08-2009, 08:53
true that..

ja imam nekoliko primjera iz uskog kruga prijatelja gdje osobe bez diplome rade, samo na temelju svojeg znanja i sposobnosti, kao menadžeri u infositemu sa plaćom skoro trostrukom od državnog prosjeka.
a isto tako imam diplomiranog pravnika koji mi donosi kavu svako jutro u kafiću preko ceste..

fakultet je super, ali ne zbog diplome, nego zbog znanja. onaj tko ima diplomu, a ne zna je upotrijebit je najgluplji u cijeloj ovoj priči..

Ivan_87
27-08-2009, 10:52
malo sam se našalio s marijanovicem al nadam se da mi čovjek ne zamjera :)
jednostavno kako je amd rekao .. uključiš malo logiku uz to imaš i google ako zatreba :)

ja negledam ljude po tome što su završili i ne družim se sa pametnima ili blesavima .. jer svaka osoba ja drugačija na neki način .. i ako čovjek meni odgovra onda je logično da će mi se svidjet takva osoba ..

završio sam el tehničku za računalnog tehničara ( teška škola za osobe poput mene kojima se nije dalo taknut knjigu i kojima škola nije bila važna u tim godinama )

na sreću .. završio sam i sad radim u državnoj firmi i ne žalim se jer sam zadovoljan poslom i okruženjem u kojem radim ..

plaća je soldina kad uzmeš u obzir da je rijetko tko sa srednjom školom slobodan gotovo 2 dana i da radi konstantno od 7-15 bar u ova današnja vremena ..

27-08-2009, 11:00
Sve je to jasno,tko dangubi taj je banana,,,i istina da skola nije sve...ali je i jasno da s diplomom ide sve lakse...

Kako se sve vise manje pocelo privatizirati,uzmimo banke u obzir...radnici sa preko 50god su poceli dobivati prijevremene otkaze posto dolaze novi,mladi sa diplomama...

Opet s druge strane kod privatnika nista nije sigurno...mozes radit jedan dan i dobit otkaz...pa nemas otpremnine na kraju krajeva...sve su to teske stvari...

Tak da s diplomom imas barem ono nekaj...a ak nemas bas nikakve veze...i neda ti se ic van drzave onda je gusto...


A i opet nisu svi za sve...meni osobno bi bilo bezveze radit nekaj kaj ne volim...radit to na silu i uzimat pare...rade cu radit nekaj za jeftinjak i polako napredovat...a upravo to i fali vecini danasnjih studenata...mamica i tatica placaju faks...veze se pripremaju...a studenti dangube...i njima nist ne fali...da se nakon srednje ide konobarit i kopat grabe...onda bi se cijenio i rad i ucenje i faks...a to vecina studenata nema.


Ono kaj ja hocu rec...je da ak osoba ima volje za skolovanjem neka ide...neka gura...poslije ce mu biti lakse i imat ce vecu placu...puno mojih frendova je otislo raditi nakon srednje i vec sad kukaju...a sta ce tek biti kad dode zena...djeca...kuca...auto...tako da ljudi nemojte pricati zablude...da se sve moze sa srednjom niko danas nebi iso na faks...priznajmo i sami da su rijetki oni koji sa 20 godine i manje sa srednjom skolom postanu direktori i sefovi...sjede u uredu...sexaju tajnicu i primaju placu..

Sickmanno1
27-08-2009, 12:55
Super bi bilo dok bi svatko radio ono sto voli. Osobno mi se uvijek svidao posao konobara, al place su jako tuzne :(

Tak da sam dosao na pametnu ideju da sam otvorim svoj kafic lol...

27-08-2009, 13:05
Pa na neku ruku je i super sto si otiso van...ako imas dobru placu i pametno stedis nikad ne znas sto te ocekuje...samo treba igrat pametno..i nist ne uzimat zdravo za gotovo.

Sickmanno1
27-08-2009, 13:35
Tak nest i brijem...za 5-10 godina se vratit i otvorit birc i cekat penziju ^^

marijanovic
27-08-2009, 13:53
Bojim se da je ovo već otišlo u teški offtopic...

Vratimo se nazad na temu...
Vent je tih i zadovoljan sam.

Pasta mi je malo pre-tečna pa sam ju "prodao" prijatelju pa je zajednička (xD).
Iako ne djeluje loše, jer lako se razmaže i ima čak i aplikator za nanošenje tankog sloja (aka karton).

marijanovic
15-02-2011, 17:04
Ne kupujte Spire BlueFrost SP-802 (http://www.bjorn3d.com/read.php?cID=1605&pageID=7137)Spastu. Sve ju trgovine imaju i svi će vam ju htjeti prodati. LOŠA JE.

Niko Bellic
15-02-2011, 20:36
Meni je bila sasvim okej. :P

marijanovic
15-02-2011, 21:06
Meni je bila sasvim okej. :P

Stvarno? Nemoj zezat? Daj opiši u temi "Koju termalnu pastu koristite i koliko ste zadovoljni njome?" (http://www.pcplay.hr/forum/viewtopic.php?f=95&t=43724)
Ja sam na više stranica/foruma pronašao loša iskustva i loše rezultate testova.
Nemoj me forsat da ju sam isprobam, to mi je samo dodatan posao ako nije dobra.