PDA

Pogledaj cijelu verziju : Koji CPU?



Durin
22-08-2009, 18:09
Da li je Q8200 puno bolji od C2D E7400 u igrama u prosjeku (bolji=najmanje 10% više fpsa). Planiram kupiti E7400, ako imate kakav drugi prijedlog pucajte (max 900kn, LGA 775 socket koji ne podržava Quad- smeće od Asrocka Conroe 1333-esata2).
Nemam više para za novu matičnu a i ne želim trošiti previše na komp na kojem ionako sve rjeđe igram nešto zahtjevno već samo TW.

IGoR_2803
23-08-2009, 07:54
kolko sam gledao po testovima na stock frekvencijama e7200Sje brži od q8200 u igrama tipa ut3, world in conflict, hl2: episode 2 itd... uspoređivao sam iz dva članka na xbitlabsu... sa 8800gtx grafom... tak da je e7400 jos brzi... ali pitanje kakva je situacija u igrama tipa gta4...

bezimeni
23-08-2009, 08:28
Nema E7400 ali ima brži E8600 pa možeš dobiti nekakvu sliku..

GTA IV (http://www.tomshardware.com/charts/2009-desktop-cpu-charts/GTA-IV-1.0.3,1402.html)S, Far Cry 2 (http://www.tomshardware.com/charts/2009-desktop-cpu-charts/Far-Cry-2-1.0.1,1401.html)S, Left 4 Dead (http://www.tomshardware.com/charts/2009-desktop-cpu-charts/Left-4-Dead-1.0.0.5,1403.html)S.

Na oba ćeš se kvalitetno igrati s time da ti po raznim testovima kao i korisničkim mišljenjima jedan GTA IV laga na dvojezgrenom procu daleko više nego na višejezgrenom bez obzira na to koliko sam benchmark pokazuje fps-a. Oba su dobra ali mislim da je Q bolji zalog za blisku budućnost .

Durin
23-08-2009, 11:32
Ok, hvala Igore i bezimeni na odgovorima.

Durin
03-09-2009, 15:27
Sada pitanje:
piše da matična podržava samo E7300 a ne E7400.
Koliko ja znam razlike u ta dva procesora nema osim što je jedan na 2.66ghz a drugi radi na 2.8ghz.

Mogu li ja ugraditi E7400 iako na službenim stranicama piše da ne podržava E7400 ili će mi praviti probleme?

Don Kihot
03-09-2009, 15:35
Možeš. To je isti procesor samo sa višim množiteljem.

Niko Bellic
03-09-2009, 17:38
Ako ga metnes radit ce na mnozitelju od E7300...

Don Kihot
03-09-2009, 17:56
:shock:

Zašto? Radit će na normalnom množitelju na kojem i radi.
Jer ploča ne uvjetuje množitelj, već sam procesor.

Eventualno će ploča na deffout smanjiti sam množitelj, ako ne skuži odmah procesor,
ali moći će sam podići množitelj do MAX otvorene vrijednosti.

Al to ionako nije bitno, Intel se OC-a na FSB.

PS - Možeš potražiti BETA biose, s njima bi mogao riješiti sve probleme.

Durin
04-09-2009, 11:46
Bio sam stavio taj novi procesor na matičnu i sve je dobro radilo dok u Biosu nisam stavio 'load optimal defaults'. Nakon toga bi mi se komp svaki puta restartao kada bi došlo do windows starting screena. Stoga sam bio sve kabele povadio iz matične kako bi je izvadio i provjerio da li sam korektno instalirao cpu box cooler. Nakon toga sam sve ponovno natrag vratio ali mi se komp uopće više ne želi upaliti! Uopće ne reagira kada stisnem gumb.
Možda je to zbog toga što sam krivo stavio jumpere na pinove na system panel headeru.
Imam 4 kabela:
Tri se sastoje od dvije rupice a zovu se:
Power sw, reset sw i hdd led. Četvrti ima tri rupice a zadnja je prazna i zove se power led.
Panel izgleda ovako:
....
.....
Na kraju je ispalo da cooler od pentiuma D ima zeznute fastenere tako da ga ne mogu provući kroz rupe od mbo.
Mogu li upotrijebiti box cooler od e7400 za pentium D?
I ako bi mi netko mogao objasniti te pinove. help!

Sickmanno1
04-09-2009, 11:51
Uzmi manual od maticne ploce. Tamo imas fino napisano gdje ide koji od pinova. Mi ti nemremo pomoci, jerbo svaka maticna ima drugacije to rasporedeno..

04-09-2009, 14:16
Bio sam stavio taj novi procesor na matičnu i sve je dobro radilo dok u Biosu nisam stavio 'load optimal defaults'. Nakon toga bi mi se komp svaki puta restartao kada bi došlo do windows starting screena. Stoga sam bio sve kabele povadio iz matične kako bi je izvadio i provjerio da li sam korektno instalirao cpu box cooler. Nakon toga sam sve ponovno natrag vratio ali mi se komp uopće više ne želi upaliti! Uopće ne reagira kada stisnem gumb.
Možda je to zbog toga što sam krivo stavio jumpere na pinove na system panel headeru.
Imam 4 kabela:
Tri se sastoje od dvije rupice a zovu se:
Power sw, reset sw i hdd led. Četvrti ima tri rupice a zadnja je prazna i zove se power led.
Panel izgleda ovako:
....
.....
Na kraju je ispalo da cooler od pentiuma D ima zeznute fastenere tako da ga ne mogu provući kroz rupe od mbo.
Mogu li upotrijebiti box cooler od e7400 za pentium D?
I ako bi mi netko mogao objasniti te pinove. help!


Kaj se tice pinova trebalo bi ti pisati na maticnoj kud ide koji,,,malim slovima...pa ak ti pise..netrebas ni manual...

A kaj se tice coolera ak su procevi za isti socket mora pasat : ))