PDA

Pogledaj cijelu verziju : Avatar by James Cameron



Stranica : [1] 2

Aral
21-08-2009, 09:54
http://i160.photobucket.com/albums/t171/Aral_photos/_12507434561761.jpg

Nemogu vjerovat da nema ove teme :o Najiscekivaniji film u posljednji 30-40 godina, koji nam dolazi od jednog jedinog Jamesa Camerona.

Zanimljivo, ovo je jedini film na kojem je radio nakon titanika. Naravno, toliko dugo smo morali cekat jer je trebalo cekat da se CGI tehnologija dovoljno razvije. Sam Cameron je cak izmislio novi tip kamere, odnosno dvije HD lece u jednom tijelu kamere da bi scena dobila potrebnu dubinu.

Avatar - najiščekivaniji film posljednjih godina (http://www.mojtv.hr/magazin/2625/avatar--trailer-za-najiscekivaniji-film-posljednjih-godina.aspx)
AvatarWiki (http://jamescameronsavatar.wikia.com/wiki/Avatar_Wiki)
IMDb (http://www.imdb.com/title/tt0499549/)
Official Page (http://www.avatarmovie.com/)S- nema bas nes puno na stranici al evo.

Jucer je, po prvi puta, pusten teaser trailer u javnost, u 16h po lokalnom vremenu al je forum bio down pa nisam mogao postat. Evo link pa birajte rezolucije...preferiram HD!
Avatar trailers (http://www.apple.com/trailers/fox/avatar/)

Film u kina dolazi 18.12.2009. Jedva cekam!

Aerial
21-08-2009, 10:08
K, prvo sam pomislio da si ti nešto krivo shvatio i da govoriš o "Avatar - Last Airbender" od Shyamalana.
Onda skužim da ima još jedan "Avatar" i da je redatelj Cameron :D

Enivej, trailer izgleda fascinantno, ali ... pomalo stravično (vidi uncanny valley (http://en.wikipedia.org/wiki/Uncanny_valley)). Nadam se da će karakterizacija likova kompenzirati njihovu čudnu pojavu :P

Aral
21-08-2009, 10:12
Da, zato sam stavio u naslovu "by James Cameron", vecini odma padne na pamet ovaj drugi Avatar ;) Mislim da ce ovaj Avatar bit prestrasan, samo taj teaser trailer kad gledam trnci me prolaze...

Inace, dobar link, idem bacit oko.

Markecgrad
21-08-2009, 10:18
awesome :pray: :pray:

Jedva čekam ovo :pray:

Constantine
21-08-2009, 10:40
James Cameron je redatelj,ovo bude fenomenalan film,iscekujem ga cijelu godinu.

Markecgrad
21-08-2009, 10:54
Neznam zašto nisam prije čuo za ovaj film :(

bezimeni
21-08-2009, 11:04
Da bu fenomenalan bude sigurno ali teško mi je ovo nazvati klasičnim filmom...više je crtani film nego igrani. Možda se zaletim do kina kada dođe...

Aral
21-08-2009, 11:10
Covjece, taj film se iscekuje nego bilo koji film unazad par desetaka godina. Sam Cameron je cekao dovoljan razvoj CGI-a da moze napravit ovo cudo. Vise od 60% filma je tako napravljeno. Obozavam to :pray:

Prica je isto full zanimljiva, potpomognuta svim tim tehnoloskim cudima ovo bi moglo biti jedno vrlo lijepo epic dijelo. Naravno, ljubav je opet na prvom mjestu, te spasenje planeta od napada ljudi i iskoristavanja resursa.

Film mi gotovo djeluje kao san.

bezimeni
21-08-2009, 11:23
Ma štima , film je fascinantan ali ogromna je razliku u prikazanom traileru između živih glumaca i onih animiranih te pogotovo kod kompletno animiranih scena poput one u šumi kada ga hvata ona zvijer...mani to jako zasmeta i odmah izgubim fokus i imam osjećaj kao da sam se iz igranog filma prebacio u crtani.

Npr. jedan District 9 je napravljen 100 X realnije te mi izgleda kao uvjerljiviji i bolji film makar je imao smiješno mali budžet za današnje prilike .

Aral
21-08-2009, 12:16
Da, to je. Al opet, sve ovisi o tome sta preferiras. Ja osobno obozavam cgi i cim ga vise ima to bolje ^^ Zato su mi svi full cgi animirani filmovi godinama ispred ovih obicnih. Naravno, ne mislim na shreka, nema i slicne disneyeve filmove. Iako, i oni lijepo izgledaju i temelje se na vrhunskom cgi-u.
Hehe, sad ce me tu pol ekipe popljuvat al to je moj osobni stav :) Volim gledati takav napredak tehnologije.

Markecgrad
21-08-2009, 13:02
Da, to je. Al opet, sve ovisi o tome sta preferiras. Ja osobno obozavam cgi i cim ga vise ima to bolje ^^ Zato su mi svi full cgi animirani filmovi godinama ispred ovih obicnih. Naravno, ne mislim na shreka, nema i slicne disneyeve filmove. Iako, i oni lijepo izgledaju i temelje se na vrhunskom cgi-u.
Hehe, sad ce me tu pol ekipe popljuvat al to je moj osobni stav :) Volim gledati takav napredak tehnologije.

Constantine
21-08-2009, 13:19
well,pogledao sam trailer i...
sve mi se sviđa,cgi je super izvden,efekti izgledaju odlicano...

.ali

Ovi alieni izgledaju totalno odvratno i cudno,zasto ih nije napravio nekako lijepše,čak su i klingonci lijepši od ovih :(

Aral
21-08-2009, 13:36
Meni su predivni, ono u jednom trenutku blagi i osjecajnu, u drugom ako treba i divljaci. Sposobni savrseno iskazivati svoje emocije poput placa i tuge (kao sto se vidi u traileru) ali i bijesa i ljutnje. Meni su prekul :D A s obizorm da su avatari hibridi covjeka i tih izvanzemaljaca...bolje da je tako.

Raz
21-08-2009, 14:05
Prvi puta danas čujem za ovo, izgleda jako obećavajuće... can't wait.

Windwalker
21-08-2009, 16:05
Lijepi CGI crtić, ali me baš ne privlači.
Ne vjerujem da će biti nešt' posebno.




Ovi alieni izgledaju totalno odvratno i cudno,zasto ih nije napravio nekako lijepše,čak su i klingonci lijepši od ovih :(

Točno tako.

bezimeni
21-08-2009, 16:43
Kao što rekoh District 9 je dobar primjer filmske cgi umjetnosti ...ovo mi izgleda jednostavno razočaravajuće .Što više gledam ovaj trejler to mi se više gade scene bez živih glumaca .Totalno umjetno i neuvjerljivo izgleda. Očekivo sam malo više od majstora Camerona...nadam seSda se grdo varam.Znam koliki je majstor za napraviti dobar akcioni film i znam da zna odlično ispričati priču tako da se nadam da nije zahrđao u ovih desetak godina mirovanja. Ali ovakvom cgi-u u današnje doba :thumbs1: ...izglada kao malo bolji crtani film.

Erebus
21-08-2009, 17:43
Ovaj film je rađen potpuno u imax tehnologiji i kao takav je namjenjen za imax kina. Gledajući malo pozornije trailer primjetio sam da su doveli mimiku lica do savršenstva, gotovo savršeno. Znam da će film oduševiti, kako vizualno tako i po priči, ako se netko sjeća Abbys-a također film od Camerona, koji je doveo revoluciju jer je savršeno ukomponirao kompjutersku grafiku s filmom. Prije nekoliko mjeseci održao je screening za odabranu publiku i evo reakcija http://www.comingsoon.net/news/avatarnews.php?id=56535
"Overall I was really impressed by what I saw. The effects are in a league of their own. After some disappointing or even pointless 3-D movies, "Avatar" may be the first movie where 3-D is properly utilized."

Aral
21-08-2009, 17:45
Pa cgi u danasnje vrijeme nemre bit nikak los, mislim moze ali film ovakog kalibra moze imat samo najbolji cgi ikad. Sto i je. Nadam se da ce u buducnosti toga biti sve vise i vise. Naravno, netreba mislit na to nego na samu pricu i sve ostalo kaj ce bit.

bezimeni
21-08-2009, 18:20
A može li naš cinestar prikazati kako spada tu imax tehnologiju ?


edit....malo sam proguglao i vidim da bi pogledao film u toj kvaliteti i u toj rezoluciji moraš "skoknuti" do Budimpešte ili Beča ...žalosno i loše. Tak da ono...ta imax tehnologija nama znači niš .Ali da bi privukli publiku definitivno se svi moraju prebaciti na imax jer već sada filmov u 720p na mojoj telki izgledaju daleko oštrije i bolje nego što ih mogu pogledati u kinu.

Constantine
21-08-2009, 18:35
i ja sam proguglao,zvuci bezveze i nista posebno,kao neka prastara ali skupa tehnologija,ono,kamera je velicine jedan metar,lol.

Erebus
21-08-2009, 20:26
i ja sam proguglao,zvuci bezveze i nista posebno,kao neka prastara ali skupa tehnologija,ono,kamera je velicine jedan metar,lol.
Pa postoji nešto duže vremena ali ovo je prvi film koji je potpuno sniman imax tehnologijom. I obična kina se nikako ne mogu usporediti s imax kinima, prvo je po veličini platna, 16 metara visine i 22 metara širine koje je u obliku sfere. Zatim mogućnost emitiranja 48 fps-a za razliku od današnjih standarda koji koriste 24 fps-a.
Te dvije kamere koje projeciraju film....
Evo tek toliko da vidite koliko je ogromno v5xNmUCE7Ac

U vezi tih kina u Europi, ono u Budimpešti je zatvoreno već 4 godina, dok u Hrvatskoj bi trebalo doći 2012. Za sada će samo Avatar moći ispuniti puni potencijal imaxa a gledanje dotičnog u običnom 3D kinu je isto kao i gledanje filma na Nokiji 3310 :D

Necto
21-08-2009, 23:13
100 Years of Inspiration (LP_hAszQPgk)
I sada Avatar :pray: ... sta ce tek biti za 100 godina :shock: 8)

Rang€r
21-08-2009, 23:56
Prvi puta danas čujem za ovo, izgleda jako obećavajuće... can't wait.

Arbiter of Change
22-08-2009, 09:51
Loš CGI? Dajte meni malo te vaše droge jer mi se ovo čini kao do sada jedini CG film koji bi mogao stati rame uz rame sa FF: Spirits Within po pitanju kvalitete samog CGI-a, bar kad su ljudi na ekranu (kad Na’vi nastupe na scenu tada počinje taj neki bajkoviti osjećaj jer se udaljiš od ljudskog realizma... što je dobar kontrast, ako ništa drugo).

Jedva čekam.

THUNDER_DINIX
22-08-2009, 12:11
ne mogu vjerovat da jos ne postoji trailer na youtubeu. na rutubeu sam nasao HD trailer

Bartuc
22-08-2009, 12:35
Efekti su fakat savršeni, ali slažem se sa Bezimenime da je pre velika razlika između ta 2 svijeta. Jedan je šareni i baš izgleda kao crtić (s najboljim efektima današnjice :pray:), a drugi je totalni kontrast tako da mi uopće ne pašu zajedno.


Gledati ću ga 100%, tak i onak gledam sve bolje filmove koji dolaze u kina, pa zašto nebi i ovo :D

flander
22-08-2009, 12:43
može

btw oni koji su Avatara zamijenili sa animeon nisu daleko od istine, a boga mi dobro izgelda,ili već postoji topic :D

http://www.thelastairbendermovie.com/

THUNDER_DINIX
22-08-2009, 18:02
Gledati ću ga 100%, tak i onak gledam sve bolje filmove koji dolaze u kina, pa zašto nebi i ovo :D
ja isto sve živo gledam u kinu :D

bezimeni
22-08-2009, 22:08
Kada pogledate District 9 onda će vam biti jasno zašto sam napisao da mi je ovo loš cgi .

Aral
22-08-2009, 22:12
Kod district9 je koristen tak da izgleda kao da i nije cgi nego da je "stvarno". Avatar pak fura na jednu sasvim drugu pricu, gdje je, neupitno, tehnologija puno naprednija i ljepse izvedena. To naravno ovisi o pojedincu i sto sam preferira al da me bilo tko pita radje bi izabrao Avatar. Sumanjam da ce u vrijeme njegovom izlaska postojati tehnicki napredniji film.

Ovako i onako postoji vise vrsta cgi-a, onog za 30M $ i onog za 200$ dolara. A sad koji je ljepsi...nemojmo se zamarat time, radje uzivajmo u prici i samom filmu ;)

bezimeni
22-08-2009, 22:14
Pa i u ovom filmu im je sigurno bio cilj da cgi izgleda kao stvarno...ali on to jednostavno nije.Ovo je crtić .

Raz
22-08-2009, 22:18
Crtići ne moraju nužno biti loši :)

bezimeni
22-08-2009, 22:19
Naravno da ne...nisam to ni pomislio.Ali ovaj film sigurno nije želio izgledati kao crtić. Meni je ovo nekako jako razočaravajuće...spuštena očekivanja na nisku razinu.

Bartuc
22-08-2009, 22:24
Kada pogledate District 9 onda će vam biti jasno zašto sam napisao da mi je ovo loš cgi .


Prema District Traileru se slažem sa tobom, oni alieni fakat izgledaju kao da su među ljudima. Drito su mesnati i opipljivi, a to je i po meni puno veće dostignuće nego crtić.


Nebi ništa rekao da je Avatar cijeli bajkovit i šaren sa sexy grafikom, ali ako stavljaš prave ljude u film, onda CGI mora pratiti taj realni štih. Recimo Transformeri, roboti su fenomenalno ubačeni u realan svijet izuzev par scena. Drito izgleda kao da su tamo, kao da nije riječ o animaciji. Dok je u Avataru ogromna razlika u prijelazu iz realnog u crtić. Super je scena kada je lik u bolnici, tamo je fino pogođena linija između realnog i animiranog, ali priroda je fakat ulazak u crtić.


Pre sexy izgleda, efekti su genijalni, ali za crtić, ne za SF film.

bezimeni
22-08-2009, 22:26
Potpuno se slažem.Potpis.

Aral
22-08-2009, 22:41
Pa no, to je takav tip cgi-a. Nije se ni ciljalo da se kopirao film tipa district9. Ipak su alieni u district9 radjeni u alien suitu, u kojem je bio zivi glumac, te mu je onda brisana glava i jos neke sitnice te je sve digitalizirano. Zato i alieni izgledaju realnije.

U Avataru je pak rijec o full cgi-u bez glumaca. Meni se osobno svidja i jedan i drugi al mi je Avatar malo ljepsi. A i opet na kraju, ni to nije bitno; sve ovisi od osobe do osobe. Bitno je da ni jedan ni drugi nisu "lose" napravljeni.

Kid A
22-08-2009, 22:48
Kada pogledate District 9 onda će vam biti jasno zašto sam napisao da mi je ovo loš cgi .
Jel ima vec?

Bartuc
22-08-2009, 22:58
Nope, neće ga ni biti, morati ćemo nelegalno gledati taj film :( Osim ako mi Cinestar ne odgovori sa dobrim vjestima :cry:


Inače, oba filma ću s guštom pogledati. Avatar možda graniči sa crtićem, ali ne sumnjam da će biti pure eye candy doživljaj.

Aral
22-08-2009, 23:01
A jel je tko od vas pomislio na pricu u filmu? xD Fak aj kendi, to sam pomaze da docara cim bolje film. Mislim da ce imat prekul pricu, malo ljubavi, malo tragedije, malo akcije...titanic na kvadrat :D

bezimeni
22-08-2009, 23:02
U dobro ispričanu priču ne sumnjam ni najmanje.

Bartuc
22-08-2009, 23:07
To nemreš znati, prema traileru možeš uglavnom vidjeti samo efekte, akciju i možda sitne sitne djelove priče. Zato se često ja zajebem, pogledam trailer koji izgleda odlično, a onda skužim da je to zapravo sve što film nudi.


Recimo novi Harry Potter, gotovo čitav film je praktički sveden u Trailer, jako žalosno kada možeš 2,5h svesti na 5 minuta :D Na žalost ima puno takvih primjera...


Ali ovaj film bi mogao imati zanimljivu priču, bumo vidjeli jel će biti klišej ili nešto originalnoga.

bezimeni
22-08-2009, 23:16
Ime Jamesa Camerona je garancija dobro ispričane priče.Taj čovjek ne zna snimiti loš film .On takav film sigurno nikada ne bi objavio .Tip je perfekcionista. Možda anjbolji redatelj ikada. Mene jedino strah da mi prijelaz sa živih glumaca na animirane ne pokvari dojam ili razbije ritam .

Constantine
22-08-2009, 23:59
Ime Jamesa Camerona je garancija dobro ispričane priče.Taj čovjek ne zna snimiti loš film .On takav film sigurno nikada ne bi objavio .Tip je perfekcionista. Možda anjbolji redatelj ikada. Mene jedino strah da mi prijelaz sa živih glumaca na animirane ne pokvari dojam ili razbije ritam .
what he said.

Bartuc
23-08-2009, 00:03
Zakaj lik nije nikada dovršio Dark Angel seriju?

Serija je imala baš unikatnu atmosferu, vrlo dobar "postapokaliptični" setting.

raven5
23-08-2009, 00:04
I albu..

Bartuc
23-08-2009, 00:10
Ma jebo Albu, atmosfera je bila super :D

skitkid
23-08-2009, 08:24
meni ovo totalno nezanimljivo izgleda. : )

1GBRAM
23-08-2009, 08:35
Ma jebo Albu, atmosfera je bila super :D

da,atmosfera je bila odlična...a hebanje albe prepusti meni :D :P

DeusEx
23-08-2009, 10:17
Sad sam tek pogledao trailer, nisam znao da tak dobro izgleda :o. Ovo ću morat definitivno pogledat :).

Death By Sexy
23-08-2009, 10:24
Sigurno gledam, ali nije da mi je mozak popušilo...

THUNDER_DINIX
23-08-2009, 14:34
prenabrijano izgleda :pray:

Aral
23-08-2009, 14:42
Avatar dovršen (http://dnevnik.hr/showbizz/film-tv/avatar-cudo-filmske-tehnologije-je-konacno-dovrseno.html)
:pray:

Ima malo i infoa kako se snimalo i tako to.

Markecgrad
24-08-2009, 09:10
http://avatargame.us.ubi.com/
Radi se i igra :(

Aral
24-08-2009, 10:00
Da, to sam cak vidio i prije filma. Tko zna, mozda iznenadi ili bude prosjek. Trenutno mi je film vazniji!

bezimeni
26-08-2009, 07:45
Ljudi koji su pogledali 16 Minute Preview Footage u IMAX kinima su ostali zapanjeni.Ono što smo vidjeli u trejleru je jedno veliko sranje po njihovim riječima dok je doživljaj u 3D kinu bio zapanjujući i do sada nešto neviđeno :thumbs2: .

Nama to naravno malo vrijedi jer mi će mo ga gledati u staroj kino tehnici :thumbs1: .

THUNDER_DINIX
26-08-2009, 10:46
kad smo mi daleko zaostali bem ti sve :-x

Bartuc
30-08-2009, 15:48
Koga zanima, film izlazi 17.12.2009 u Cinestar kina. Biti će u 3D varijanti, drugim riječima, masno skup :D

THUNDER_DINIX
30-08-2009, 16:45
cek, ja mislim da u HRV ne dolazi u 3d. il se varam?

Bartuc
30-08-2009, 17:35
cek, ja mislim da u HRV ne dolazi u 3d. il se varam?

http://www.blitz-cinestar.hr/default.as ... 0&uskoro=1 (http://www.blitz-cinestar.hr/default.aspx?id=69&filmid=1670&datum=20091230&uskoro=1)

bezimeni
30-08-2009, 17:53
Ma dam i 100 kn za kartu ...nisam gledao 3d film još od kako sam bio klinac...Ralje 3D .Film je bio sranje ali kino je stalno bilo puno jer su svi željeli vidjeti tih desetak minuta koje su bile snimljene u 3D tehnici.

Bartuc
30-08-2009, 18:26
U Cinestaru ima dosta tih 3D filmova ali još nisam bio na niti jednome. Uglavnom su strašno skupe karte, a i nije bilo zanimljivih naslova na koje bi išao. Recimo Dinosauri 3D, traje 40-ak minuta, a karta je koštala 45 kuna.

MILF hunter
30-08-2009, 18:40
kad smo mi daleko zaostali bem ti sve :-x

O zamisli, nećeš moći gledati 3D film, zaista nepojmljivo i nadasve užasavajuće :(

Kako su razmažena današnja djeca, nevjerojatno.

bezimeni
30-08-2009, 18:46
Ti hvatač starih koka nisi pročitao temu kako treba.Imax nije samo bedasti 3D .Platno je puno veće i lagano zakrivljeno ...slika je u višoj rezoluciji a kada gledaš takav film nemaš osjećaj da predmeti izlaze iz ekrana kao u klasičnom 3d filmu nego imaš osjećaj kao da si usred snimljene scene .Tako da je riječ o pravoj revoluciji kino filma a ne tek o nekom marketingu .U stvari nemam ni najmanju potrebu ići u današnje zastarjelo kino kada kod kuće imam kvalitetniju sliku kada gledam HD film na 720P .

Bartuc
30-08-2009, 18:48
Slika možda je oštrija, ali zvučni efekti su u kinu daleko daleko bolji, a i "ekran" je barem 20-ak puta veći :D

bezimeni
30-08-2009, 18:52
Zvučni efekti su i doma odlični a ležiš na krevetu , ždereš , piješ , prdiš , odeš kenjati i pauziraš film , ne moraš u kino i sl. :D . A ako gledaš u 32" ekran sa dva metra poput mene i slika ti je dovoljno velika :D .

Bartuc
30-08-2009, 18:57
Znam za sve te blagodati, pogotovo onu sa kenjanjem xD Ali navuko sam se na to kino, brijem da stavljaju neke droge u kolu pa moraš doći po još :D


U kinu mi jedino fali to što nemrem prditi, onda je turbo veselje kada izađem iz kina. Samo se vrtim jel ima koga oko mene i drapam ko da nema sutra :D

MILF hunter
30-08-2009, 18:59
Nije uopće poanta u tome što je bolje od navedenog, već takva reakcija "svijet će propasti" radi toga. Bemti, gdje idu vremena. Kao balavac sam gledao na kazeti filmove, sad više ne valja ni ako nema 3D-a, inače smo automatski zaostali. :roll:

Then again, možda me zbog godina to ne pogađa previše. Mlađi su valda zahtjevnija publika. :P

bezimeni
30-08-2009, 19:04
Na kazeti ? Uf da je meni to bilo kada sam bio balavac .Ja sam mogao samo u kino na filmove koji su kasnili nekoliko godina ili sam bio osuđen na 1. i 2. program i film subotom u 20 h :( .Ja sam se načekao do prvih kazeta.

Bartuc
30-08-2009, 19:04
Brijem da su svi na forumu iz doba VHS-a :D Sumnjam da ima toliko mladih da od početka imaju DVD playere :D

Dreamer Deceiver
30-08-2009, 20:19
pogotovo kad si imao na videoplayeru opciju za LP pa si mogao snimat filmove od osam sati :D
tak osam ja na jednoj kazeti uspio snimit sve nastavke Return to tthe future ^^

Bartuc
30-08-2009, 20:32
Da, jebeš video sa SP only :D Po 5 filmova sam imao na jednoj kazeti xD

Raz
30-08-2009, 20:35
Haha, također. Znao sam i zaboravit što je nasnimljeno, a odjednom iza jednog filma počne nov... wat? :o

THUNDER_DINIX
30-08-2009, 21:56
[quote="THUNDER_DINIX":9cpmvdl6]kad smo mi daleko zaostali bem ti sve :-x

O zamisli, nećeš moći gledati 3D film, zaista nepojmljivo i nadasve užasavajuće :(

Kako su razmažena današnja djeca, nevjerojatno.[/quote:9cpmvdl6]
de odi se propucaj, zivis u nekim proslim vremenima, doba VHS-a :scared:

pekar lekar apotekar
30-08-2009, 22:07
da, zivi u novom dobu 3d filmova koje mozes dirat e.

W3DR4N
30-08-2009, 22:13
Ljudi koji su pogledali 16 Minute Preview Footage u IMAX kinima su ostali zapanjeni.Ono što smo vidjeli u trejleru je jedno veliko sranje po njihovim riječima dok je doživljaj u 3D kinu bio zapanjujući i do sada nešto neviđeno :thumbs2: .

Nama to naravno malo vrijedi jer mi će mo ga gledati u staroj kino tehnici :thumbs1: .

Taj footage se prikazuje i u našim kinima. Puštaju ga u sklopu svih drugih 3D filmova.

bezimeni
30-08-2009, 22:15
Još mi samo daj adresu domaćeg IMAX kina pa da odem i ja pogledati :( .

croat1gamer
30-08-2009, 22:15
Grafika je sada vaznija i u filmovima, a ne samo igrama, za razliku od glume/price/gameplaya koji bi trebali biti osnova za kvalitetan film/igru. :o

bezimeni
30-08-2009, 22:18
Pa priča je dobra...nešto poput Ples sa vukovima .

Kid A
30-08-2009, 22:25
Cuo sam da sad Camerona tuze,ima jedan independent CGI film koji dosta slici prici po ovom.....ko ce ga znati?

W3DR4N
30-08-2009, 22:33
Još mi samo daj adresu domaćeg IMAX kina pa da odem i ja pogledati :( .

IMAX je sasvim druga stvar.
To je dobro za dokumentarce o ribicama i svemiru. Rijetki filmovi uspiju u tome.
Ak hoćeš, idemo do Beča ili Sofije pogledati.

MILF hunter
30-08-2009, 22:51
[quote="MILF hunter":11s9f0ty][quote="THUNDER_DINIX":11s9f0ty]kad smo mi daleko zaostali bem ti sve :-x

O zamisli, nećeš moći gledati 3D film, zaista nepojmljivo i nadasve užasavajuće :(

Kako su razmažena današnja djeca, nevjerojatno.[/quote:11s9f0ty]
de odi se propucaj, zivis u nekim proslim vremenima, doba VHS-a :scared:[/quote:11s9f0ty]

Tako je, maleni, putujem kroz vrijeme, dolazim iz prošlosti.

Sonic_Moronic
30-08-2009, 23:55
To je Dinix. Pusti ga.

Chappi
31-08-2009, 16:24
Ne očekujem ništa previše iz razloga što je i bezimeni naveo...Taj prelaz i normalnog u crtić

Constantine
02-09-2009, 15:36
Ne očekujem ništa previše iz razloga što je i bezimeni naveo...Taj prelaz i normalnog u crtić
sto je vizualni dio filma jedino važan,a fantastična režija i dobri glumci te priča,ne sumnjam da ce film biti fenomenalan i ako CGI bude prosječan,a nebude.

Aral
30-10-2009, 12:13
Avatar Trailer 2 (2LQkTQ1foSU)
Oh, kako će ovo biti dobro. 17.12 dolazi u naša kina!

bezimeni
30-10-2009, 12:23
Nabrijao me ovaj filmek.

Windwalker
30-10-2009, 13:04
Nabrijao me ovaj filmek.

Kako i nebi kad puste odličan sountrack.

Ali ovi plavi alieni mi i dalje bijedno izgledaju. :( Šteta.

Aerial
31-10-2009, 00:48
Avatar Trailer 2 (2LQkTQ1foSU)

Maknuše ga :(

Bartuc
31-10-2009, 10:11
Nisu ga maknuli.


Nego upravo ga pogledah, pre jebeno izgleda film, mada se slažem sa Windwalkerom, Alieni mi i dalje izgledaju strašno loše ali nije bad :D Mogao bi biti epski doživljaj...

Aerial
31-10-2009, 10:49
watafk, sinoć je bio removed zbog autorskih prava...

Isusa ti, trailer je awesomebbqpizza :D
WTB Božić malo brže.

bango
31-10-2009, 13:18
Jedva čekam da dođe :rambo:

Arbiter of Change
02-11-2009, 14:58
Mislim da nisam vidio trailer sa više spoilera... ali da je dobar, to je.

Bartuc
02-11-2009, 16:10
Mislim da nisam vidio trailer sa više spoilera... ali da je dobar, to je.


Baš sam i ja o tome razmišljao dok sam ga gledao... Odmah sam pomislio da u filmu mora biti barem još 20 twistova kada su nam otkrili valjda čitavu radnju filma.

bezimeni
02-11-2009, 16:52
A znalo se odavno da bu to Ples sa vukovima u svemiru .

Kid A
02-11-2009, 17:43
Nisam se dugo najezio gledajuci neki trailer kao sad....a opet,i hladno mi je u sobi.

Aerial
03-11-2009, 00:14
Nisam se dugo najezio gledajuci neki trailer kao sad....a opet,i hladno mi je u sobi.

Vjerojatno od njenog dubokog narančastog pogleda :oops: :)

Bartuc
03-11-2009, 00:18
Pustio sam ga curi (ne prdec, trailer), svidio joj se mada i ona kaže da su Alieni glupo napravljeni :D

Aral
09-12-2009, 22:19
Info o filmu (http://dnevnik.hr/showbizz/film-tv/video-i-foto-doznajte-apsolutno-sve-o-filmu-avatar.html)

Pola miljarde dolara...that's business. Još malo pa dolazi, jedva čekam!

Aerial
18-12-2009, 13:22
Gledah sinoć u preglasnom kinu, tako da mi je skoro muka došla, ali film je .. moćan :D

Radnja je naravno predvidljiva, da ne kažem klišejizirana, ali prezentacija je ono bitno. Efekti su *omfg*, osjećaj prostora u filmu je savršen, a Na'vii su zapravo tako dobro napravljeni da će se većina muških u kinu zatreskati u glavnu junakinju unatoč tome što je visoka 4m, sikće, plave je kože i velikih žutih očiju :D (možda i obrnuto vrijedi za ženski dio publike, mada ne bih znao).

Aral
18-12-2009, 14:24
A gle, tu plavu Navi ženskicu glumi ona crnkinja iz novog Star Treka, nije baš za bacit ^^ Ja idem danas u 22:15, već sam na iglama :(

Windwalker
18-12-2009, 19:47
A gle, tu plavu Navi ženskicu glumi ona crnkinja iz novog Star Treka, nije baš za bacit ^^ Ja idem danas u 22:15, već sam na iglama :(
A kaj joj to vrijedi kad ne liči na sebe nego na plavo govno?
Najgori CGI alieni/fantasy bića IKAD!!!

Aerial
18-12-2009, 23:17
Najgori CGI alieni/fantasy bića IKAD!!!

morati ćeš se malo bolje potruditi da bi bio troll :D

Arbiter of Change
18-12-2009, 23:37
Pogledao film... predobar je, skoro (za dlaku) odličan.

Vjerojatno ponajbolji CGI efekti do sada (razvaljuje Spirits Within premda ima žešći Uncanny Valley effect, ali ga srećom čisti foto-realizam izvlači u većini slučajeva) i nije mi jasno zašto ljudi misle da su alieni loše napravljeni. Dali vam da nešto šmrćete u kinu? Nisu loši jer je CGI besprijekoran već su NAMJERNO napravljeni da bacaju na ljude, ali imaju onaj "off" efekt kad je fizionomija i sve ostalu u pitanju. Po meni je sama činjenica da vam izgledaju čudno pohvala filmu da ih je napravio kako spada. Ono na što imam zamjerku je priča koja nije ništa novo, zapravo je klišejna i već viđena do bola, i jednostavno kvari film koji je na svim drugim poljima izvanredan.

Po meni je Cameron opet uspio, a sad nam ostaje samo da se Wedran javi i popljuje film.

Aral
19-12-2009, 02:03
Upravo to, slažem se. Mah, neću tu niš pisat, sve sam napisao tam u onoj drugoj temi. Ovo je valjda prvi put da su cgi likovi bez problema i mana zamijenili live glumce, skoro pa su i bolji od njih. Ovo mi je najbolji film u životu. Nemam kaj više reć.

Windwalker
19-12-2009, 11:33
Zanima me jedna stvar.
Jel marinci na kraju pobiju sve aliene i zasluženo iskoriste njihov planet?
Ako da, pogledat ću.

Ali ako Ewoksi opet isklišejizirano rasturaju AT-ST i Stormtroopere,... you get my point!

Aral
19-12-2009, 11:40
A koji film bi tak mogao završit? Pa naravno da su humani bad guysi. Film se čak i završi pristojno, ma kraj je predvidiv al za poželjet.

Aerial
19-12-2009, 12:24
Ali ako Ewoksi opet isklišejizirano rasturaju AT-ST i Stormtroopere,... you get my point!

Nisu samo Ewoksi nego cijela Eywa/Gaia/Earthmother/kako god to želiš zvati :D

EDIT:

LJKxcbcvxa4

nom nom nom :oops: :)

Mafioz0r
24-12-2009, 23:04
Jučer pogledao i moram priznat da sam dobar dio filma dobivao Morrowind flashbackove.

Cliff Racers, anyone? :)

W3DR4N
24-12-2009, 23:26
Gledao sam ga jučer, 3D verziju, i moram reći da vrlo vjerojatno Avatar više nikada neću pogledati. Ne zato jer je loš, baš naprotiv, nakon odličnog 3D iskustva, svaki pokušaj DVD/Bluray verzije na televizoru će biti potpuno promašen. Svakome tko je u mogućnosti pogledati 3D verziju savjetujem da svakako to učini, jer u suprotnom, vjerujem da bi se radilo o trosatnim štrumpfovima.

Svakako, film je vrlo dobar, no njegova kvaliteta leži samo u perfekcionizmu pristupa. U filmu mi najviše fali prepoznatljivog Camerona. Film jednostavno nije "cool" kako smo navikli kod Terminatora 2, Aliensa, Istinitih Laži.
Unatoč već prožvakanoj priči o "novome svijetu", koji paralele vuče ponajviše s Pocahontas, vidjeti detaljan svijet Pandore je osvježavajuć, jer se osjeti Camoronova višegodišnja predanost izradi tog svijeta. Na'Vi, ili ti štrumpfovi, uopće ne izgledaju neuvjerljivo kako mnog misle, a sve zbog superiorne animacije i prirodnosti.
Filmu bi se moglo prigovoriti prevelika karikiranost. Likovi su isključivo bijeli ili crni, bez nijansi sive, a mechovi, ludi general i leteće eskadrile izgledaju suviše "japanski trešasto", poput kakve anime.
Film je prije svega epska SF bajka, i takav bi pristup trebao svatko imati filmu.
Veliku pozornost je film ipak najviše prikupio time što ga potpisuje Cameron, no svejedno, radi se o ponajboljem spoju igranog i animiranog 3D filma do današnjeg dana, kad se razlika gotovo i ne može primjetiti.

Ako moramo u ocjenama, dajem filmu čvrstu osmicu. Spustite ocjenu niže za 2D verziju.

Aral
25-12-2009, 00:49
S obzirom kolko te poznat zadovoljan sam ovime kaj si napisao. I nisi puno fula. Sretan ti Božić još jednom ^^

senad_986
25-12-2009, 16:05
Gledao sam prije nekoliko dana Avatar i evo nekih mojih utisaka.
Prica je prilicno izvakana (Ples s vukovima itd.), ali nosi jaku poruku koju americki redneksi nece pojmiti, ali nema veze.
Rezija Jima Camerona je izvrsna, gluma je na zavidnom nivou, a sto je najbitnije film je nabijen emocijama i drzi gledaoca u konstantnoj paznji i u skoro tri sata nema dijelova koji su dosadni.
O vizuelnim efektima nema potrebe trositi rijeci jer je ovo film koji je taj segment digao na visi nivo kao sto su to svojevremeno uradili Star Wars, Matrix, Gospodar prstenova...
Prije gledanja filma, nisam znao o istom gotovo nista. Nisam namjerno gledao trailere, citao o prici i mogu reci da me je prijatno iznenadio obzirom da sam ocekivao neki glupi Blockbuster s nabildanim efektima, ali Cameron je to ipak...
Jos da mi ga je vidjeti u 3D-u.
Dajem ocjenu 8/10.
E, da, onu princezu su odlicno nacrtali. Predobra mi je.

MILF hunter
25-12-2009, 16:07
W3DR4N je većinu napisao, pa da ne ponavljam. Također se slažem s vašim ocjenama, nekakva 8. Odličan film. :thumbs2:

Da_killah
25-12-2009, 16:12
da tu pitam, ima li srijedom t-mobile popusta na 3D avatara?

Feanor
25-12-2009, 19:08
da tu pitam, ima li srijedom t-mobile popusta na 3D avatara?

Ima čak i za 3d projekciju...

Da_killah
25-12-2009, 19:45
špica, al maloprije sam skužio da sam u srijedu već u istri, a ne znam baš koliko mi se čeka 2 tjedna film, thx svejedno

R@pt0r
25-12-2009, 19:59
Ej se isplati Avatar na 3D?

Edit:

Gledao sam ga jučer, 3D verziju, i moram reći da vrlo vjerojatno Avatar više nikada neću pogledati. Ne zato jer je loš, baš naprotiv, nakon odličnog 3D iskustva, svaki pokušaj DVD/Bluray verzije na televizoru će biti potpuno promašen. Svakome tko je u mogućnosti pogledati 3D verziju savjetujem da svakako to učini, jer u suprotnom, vjerujem da bi se radilo o trosatnim štrumpfovima.

A baš sam njab.
Nisam čitao...

Raging Bull
26-12-2009, 01:01
Pogledao prošli tjedan 2D a danas 3D .Mogu slobodno reći da ako niste pogledali 3D niste pogledali ništa .Razlika je nebo i zemlja.Nisu u pitanju tek tu i tamo poneki 3d efekt , nego je kompletan film u tri dimenzije. Ljudi konačno izgledaju gotovo kao u stvarnosti .

Uglavnom preporučam http://www.movieplex.hr/Sjer je slika bila fenomenalna za razliku od http://www.blitz-cinestar.hr/default.aspx?id=98Sza koji mnogi tvrde kako je slika pretamna jer štede na lampama u projektorima.


Po meni je ovo tehnički revolucionaran film koji bi vam lako mogao zgaditi klasične 2d filmove .Mislim da ću za tjedan , dva na još jednu 3D projekciju .

keko
29-12-2009, 19:21
Pogledao film, svidio mi se, jedina zamjerka je uvod. Mogli su malo bolje na početku objasniti kako su ljudi našli Pandoru itd.

Raging Bull
29-12-2009, 21:20
SMogli su malo bolje na početku objasniti kako su ljudi našli Pandoru itd.

Postoji dodatno objašnjenje .Možda ga uvrste u neko redateljsko izdanje.

GBGDmin_38E

osvetnik_sch3l3
03-01-2010, 13:55
sto trebam imati od opreme za najbolji dozivljaj prilikom gledanja 3d verzije?

GDra
03-01-2010, 14:07
sto trebam imati od opreme za najbolji dozivljaj prilikom gledanja 3d verzije?

Ništa, samo naočale i kažu da je u Movieplexu bolja slika.

Aral
05-01-2010, 12:01
"Avatar je kao jureći vlak izvan kontrole" (http://mojtv.hr/magazin/3209/avatar-je-kao-jureci-vlak-izvan-kontrole.aspx)

go go go

Chupacabra
05-01-2010, 12:15
Eto ljudi, idem danas u kino gledat Avatar :WIN:

Chupacabra
05-01-2010, 21:03
Upravo se vratio iz kina, film je FENOMENOMENALAN

Teon
06-01-2010, 21:47
Eto, i ja se vratio upravo iz kina. Drugi put pogledao 3D, film je odlican. Mislim da bi ga isao i treci put. Nadam se da ce pobrat sto vise Oskara.

Isao sam spontano na T-mobile srijedu bez prethodne rezervacije. Kad sam dosao do Cinestara vec pred samim ulazom u Cinestar je bila repina do blagajni. Uzas, mislio sam nema teorije da uzmem karte. Ali sam nekako epski skupio 2 ulaznice za film, jos uvjek nemrem vjerovat. A sve je bilo rasprodano.

Da_killah
07-01-2010, 01:08
nekome otišle rezervacije :)
ja otišao kupit karte jutros u 11.30, dobio prvi red pa nisam mogao normalno ni gledati film :(

Chupacabra
07-01-2010, 17:31
Hah, ja sam nekako dobio epske karte, sjedio sam u drugom redu odozgo :P

Bartuc
07-01-2010, 22:19
Uvijek si rezervirajte sa srijede na četvrtak u ponoć (+1 minuta) :D Ja sam uvijek u zadnjem redu, ali ne uvijek na sredini pošto redovito zaboravim pa rezerviram oko 00:20-40. Najbolje mi je gledati iz zadnjeg reda, dovoljno si daleko od platna, nitko ti ne baca kokice i kaogume u kosu i sl.

Aral
07-01-2010, 22:54
Tak i ja rezerviram isto, odmah poslije ponoći il drugi dan xD Jedino kaj ne volim zadnji red, predaleko je i zvuk je čudan, nekak uvijek sjedim u M ili N redu, sredina, 7. dvorana naravno.

osvetnik_sch3l3
08-01-2010, 11:54
mene cura veceras izvodi na film, kod nas su ulaznice proslu godinu bile 5kn za kartu, sada su 10kn

Paran0a
09-01-2010, 18:24
Vratio se iz kina.
Film prerula. :pray: :pray:
Idem ga gledat jos jednom iduci tjedan.

Constantine
09-01-2010, 18:47
to jos uvijek igra,a ja sam vec odustao od toga,možda odem do zagreba ako budem imao vremena.

McPingvin_v2.0
09-01-2010, 18:48
U ponedjeljak ga idem konačno gledati :>

Midwintertears
09-01-2010, 20:24
Lajk, lajk, lajk. Priroda je predivna.

osvetnik_sch3l3
10-01-2010, 10:18
svidja mi se mnogo film.
u prvom dijelu filma pazis na svaku mogucu nelogicnost,
dok te kasnije film jednostavno uvuce u svoj svijet nakon cega
izgubite pojam o vremenu te vam ta 2+ sata prolete.

film je jako ugodno iskustvo

Aral
10-01-2010, 14:45
"Avatar" je na dobrom putu da potopi "Titanica" (http://mojtv.hr/magazin/3226/avatar-je-na-dobrom-putu-da-potopi-titanica.aspx)

Dao bog.

Dreamer Deceiver
10-01-2010, 14:48
htio bi pogledat film i treći put, al nemam baš toliko para :D

Midwintertears
10-01-2010, 16:17
Ni ja, zato sam ga naručila (:

Paran0a
10-01-2010, 18:00
Kad bi jos doma imao HD :(
Ma mora se ic gledat jos jednom :)

flander
10-01-2010, 18:02
ja radije pričekam da dođe u videoteke :D

aj jedva čekam da vidim to čudo od filma kad svi tako napuhuju

Midwintertears
10-01-2010, 21:20
@ Paran0a, e ali ono treći put... :oops:

Paran0a
10-01-2010, 22:48
Srecom pa imam para sa strane . :)

Kid A
10-01-2010, 22:49
Vidim ja na fejsu kako svako malo ides na putovanja...

Paran0a
10-01-2010, 22:51
Zivim u avionu u zadnje vrijeme :(

Wizard
11-01-2010, 17:16
ja radije pričekam da dođe u videoteke :D

aj jedva čekam da vidim to čudo od filma kad svi tako napuhuju
a bez 3d nije to to, je to lip svit al se manje divis kako sve to nevjerovatno izgleda pa vise vidis kako je zapravo radnja losa :) zato 3d u kinu dok se moze, moram i ja jos jednom otici

Bartuc
12-01-2010, 18:24
Isse i Bže kakvih morona ima - http://www.24sata.hr/news/don-kacunko-a ... ca/153639/ (http://www.24sata.hr/news/don-kacunko-avatar-je-pitka-sai-babina-kamilica/153639/)S :o

R@pt0r
12-01-2010, 18:49
Ajoj, pa neki stvarno nemaju pametnijeg posla...

Constantine
12-01-2010, 18:55
Isse i Bže kakvih morona ima - http://www.24sata.hr/news/don-kacunko-a ... ca/153639/ (http://www.24sata.hr/news/don-kacunko-avatar-je-pitka-sai-babina-kamilica/153639/)S :o
ajme koji idiot.

Raz
12-01-2010, 20:44
Ne... mogu... disat... :pray:

Inače, pogledao film (u 2D :( ) i prilično me se dojmio... izuzevši predvidljive radnje, no nije velika zamjerka pošto je izvedba bila dobra.

hansi
12-01-2010, 20:51
Ja bi toga lika tukao do smrti :(
Inače, meni je radnja bila sasvim ok.

Neven <R>
12-01-2010, 21:01
Složio bi se da je radnja inspirirana new age bullshitom, al u mojoj knjizi new age bullshit > kršćanski bullshit.

Sonic_Moronic
12-01-2010, 21:32
Kaćunko je kralj :)

whiskey
12-01-2010, 22:38
Sviđa mi se ono "pitka ideološko-religijska kamilica za nove duhovne nomade "oslobođene" od kršcanstva". Još kad se sitim one izjave o letu 3 da su oni nosioci vaginalno falusoidnog mentaliteta ilitiga mrtvorođencad rocka... car zaista taj kacunko :pray:

Aral
12-01-2010, 22:44
No comment...just kill him.

Evo ima i ovdje, klik (http://mojtv.hr/magazin/3239/avatar-na-udaru-zestokih-ali-besmislenih-kritika.aspx).

Zato mrzim bilo kakav oblik religije ili vjerovanja, mrš. Samo mafija, niš drugo. Treba ima malo uplatit u neki fondić pa da zašute.

Sonic_Moronic
12-01-2010, 22:58
Sad već pričaš gluposti. Zbog zaluđenog popa mrziš bilo kakav oblik vjerovanja? Okej.

Aral
12-01-2010, 23:01
Ne, nego mješanje crkve u te ili bilo kakve stvari. Glasajte za Bandića jel. Ma...neću niš pričat, dovoljno me ovo raspizdilo. Nek nitko ne zamjeri.

Sonic_Moronic
12-01-2010, 23:03
Ja samo citiram što si rekao, a to nije bilo to.

Uglavnom, zbog takvog pljuvanja ću definitivno pogledati film. Jednom...

whiskey
12-01-2010, 23:04
"Avatara optužuju i za rasizam, jer je glavni lik u filmu zapravo bijelac i jer su kasnije u filmu svi likovi plavi zbog čega "crni glumci ne mogu doći do izražaja"."

Nije li ovo jedna od najvecih gluposti ikad napisanih!? Zato bježmo gameri u forgotten realmsove da citamo šta manje slicnih pizdarija..

Aral
12-01-2010, 23:09
Ja samo citiram što si rekao, a to nije bilo to.

Uglavnom, zbog takvog pljuvanja ću definitivno pogledati film. Jednom...
Ma, ja sam išao gledat zbog vlastitog zadovoljstva i zabave ^^ Sam nek sruši Titanik s prvog mjesta i ja sretan.

GDra
13-01-2010, 14:12
"Avatara optužuju i za rasizam, jer je glavni lik u filmu zapravo bijelac i jer su kasnije u filmu svi likovi plavi zbog čega "crni glumci ne mogu doći do izražaja"."

Nije li ovo jedna od najvecih gluposti ikad napisanih!? Zato bježmo gameri u forgotten realmsove da citamo šta manje slicnih pizdarija..

:rotfl: Ovo je toliko glupo da je smiješno.

Wizard
13-01-2010, 17:27
Ma sve su to gluposti koje samo podizu gledanju filma, vrlo vjerovatno potaknute od samih izdavaca film jer se na takim sranjima dize najvise para, i oni koji nisu mislili gledat film gledat ce ga... Pogledajte samo Dana Browna, samo je razlika sto je Avatar zapravo dobar.

Devil Dog
13-01-2010, 17:49
"Avatara optužuju i za rasizam, jer je glavni lik u filmu zapravo bijelac i jer su kasnije u filmu svi likovi plavi zbog čega "crni glumci ne mogu doći do izražaja"."

Nije li ovo jedna od najvecih gluposti ikad napisanih!? Zato bježmo gameri u forgotten realmsove da citamo šta manje slicnih pizdarija..

:rotfl: Ovo je toliko glupo da je smiješno.


isto ko i sa onim prituzbama za resi 5. Rasisticki je ubijat crnce, a ubijat bjelce je sasvim ok... ma molim vas...

Midwintertears
13-01-2010, 21:53
Kaćunko <3 idol.

Bartuc
14-01-2010, 23:02
Lol :D

4Yw49l6tIuk


Ili HD na yutubu - 4Yw49l6tIuk

Gothmog
16-01-2010, 10:23
Konacno sam i ja odlucio pogledati film...
Prvenstveno radi umjesanosti Wete Digital (http://en.wikipedia.org/wiki/Weta_Digital)Si Wete Workshop (http://en.wikipedia.org/wiki/Weta_Workshop)Su citav projekt...

Konacni dojmovi, pitate...
Film je puca po savovima od silnih kliseja. Da nema Wete, ovaj film bi bio brzo zaboravljen...

senad_986
16-01-2010, 12:23
"James Cameron and The Weta crew talk Pandora"
http://features.cgsociety.org/story_custom.php?story_id=5434?utm_medium=editors_ desk&utm_source=newsletter&utm_medium=highlights&utm_term=avatar&utm_content=textlink&utm_campaign=20100107&referer=newsletter

Karlo_from_Bjelovar
16-01-2010, 20:17
meni je film awesome... a vi recite sta ocete :D

Bob Dylan
16-01-2010, 20:44
kao da se snimaju jos 2 nastavka..zna tko sta o tome..sta ce napravit ?

Dreamer Deceiver
16-01-2010, 21:00
stephen lang ( kojeg glumi narednika ) je rekao da njega onih par strelica nisu zaustavile... barem dok još postoji njegov dna

Wizard
16-01-2010, 21:05
a rekao je cameron da je planirao vise filmova, pa se pretpostavlja da ce se raditi trilogija, a nastavak gotovo sigurno, cak je i gl. glumac potvrdio ulogu..

Dreamer Deceiver
16-01-2010, 21:21
a svi znamo da je cameron odličan kad rade nastavke koji su dostojni orginala ( aliens, terminator 2 )

Midwintertears
17-01-2010, 18:41
Nadam se.

Midwintertears
17-01-2010, 19:45
http://failblog.org/2010/01/10/avatar-plot-fail/

Dupli post jej.

Deadwalker
17-01-2010, 19:48
:)

Inace, cital sam u novinama da je Avatar do sada zaradio milijardu i pol dolara. Film koji je napravio najvisu zaradu u povijesti je naravno Titanic od Camerona sa zaradom od milijardu i 800 milja. Cini se da ce J. Cameron sam sebe nadmasit ovaj puta :)

Aral
17-01-2010, 19:57
Molim se za taj dan :)

Neven <R>
17-01-2010, 20:11
1,6 milijardi je sada, u SAD-u je oko 500 milijuna i uskoro će preći Dark Knighta.

http://boxofficemojo.com/movies/?id=avatar.htm

Kid A
17-01-2010, 20:13
A jeboga,nekako mi je zao sto ce preci Dark Knighta :(

Aral
17-01-2010, 20:14
Ne zaboravimo činjenicu da je Titani gledam jedno 10x najamanje za redom, žene su sigurno poludile za takvom romantikom. Nije ni čudno od kud takva zarada. Naravno, i avatar se ide gledat, s tim da je i 3D karta skuplja nego obična. Mah, u svakom slučaju impresivna brojka, ako prođe 2mlrd bit će bolesno.

Midwintertears
17-01-2010, 20:16
Ovoj ženi se gadi ta romantika.

Herr Schnitzel
17-01-2010, 20:16
A jeboga,nekako mi je zao sto ce preci Dark Knighta :(
Jer će izgubiti titulu najnapuhanijeg filma ikad?

Kid A
17-01-2010, 20:17
Ne dodjavola! :D
A zasto ti je bio napuhan?

Herr Schnitzel
17-01-2010, 20:21
I Avatar i Dark Knight su više-manje OK filmovi, ali ne zaslužuju ovoliko slave i zarade od preko milijardu dolara. Pored Basterdsa, koji je zasjenio sve moguće što ima veze s filmom u zadnjih deset godina, jednostavno ne.

Deadwalker
17-01-2010, 20:22
Mozda je bio malo, al u globalu, jedan od najboljih batmana ikada snimljenih tak da me bas zanima kakav ce biti sljedeci.
Jos glede Avatara, pogledajte malo ovu vijest (http://www.hcl.hr/vijesti-ubisoft-opravdava-los-rezultat-avatar-igre-3769-27.html).
Ubisoft vise nezna napraviti dobru igru :(
Sve me strah kak bu ispal novi SC. Al dobro, necu sada u offtopic :)

Neven <R>
17-01-2010, 20:27
SPored Basterdsa, koji je zasjenio sve moguće što ima veze s filmom u zadnjih deset godina, jednostavno ne.
Be that as it may, Basterdse nemam razloga pogledat u kinu, Avatar 3D drangulije se ipak ne mogu predočiti na TV ekranu.

Kid A
18-01-2010, 01:14
Skoro pogledao film,dakle ovako:

Avatar je film o obojenim ljudima koji zive u prirodi.Putuju u grupama i imaju razlicita ucenja,zive s prirodom i sve sto im treba uzimaju od nje.Nisu tehnoloski razvijeni i bore se s oruzjima koje si sami naprave.Kad bjelci stignu,prvo sto urade je da uspostave kontakt s obojenima.Kad se ispostavi da obojeni imaju nesto od velke vrijednosti na svom posjedu,bijelci ih zamole da odu u miru i nadju drugo staniste.
Kad ovi to odbiju,bijelci se vrate s oruzjima i uzmu to silom.Uniste dosta prirode ali na kraju,uz pomoc nekoliko bijelaca,malo obojenih ljudi ipak uspije ostati na svom stanistu.

Aral
18-01-2010, 01:21
Baš to, osim kaj nisu ostali na originalnom staništu nego malo dalje ^^

Aral
18-01-2010, 11:51
Dbl post

'Avatar' dobio Zlatni globus za najbolji film i režiju (http://dnevnik.hr/showbizz/film-tv/avatar-dobio-zlatni-globus-za-najbolji-film-i-reziju.html)

Evo i sa Indexa - Zlatni globus 2010: A pobjednik je... "Avatar"! (http://www.index.hr/xmag/clanak/zlatni-globus-2010-a-pobjednik-je-avatar/470799.aspx)

GODSKILLER
18-01-2010, 21:13
Skoro pogledao film,dakle ovako:

Avatar je film o obojenim ljudima koji zive u prirodi.Putuju u grupama i imaju razlicita ucenja,zive s prirodom i sve sto im treba uzimaju od nje.Nisu tehnoloski razvijeni i bore se s oruzjima koje si sami naprave.Kad bjelci stignu,prvo sto urade je da uspostave kontakt s obojenima.Kad se ispostavi da obojeni imaju nesto od velke vrijednosti na svom posjedu,bijelci ih zamole da odu u miru i nadju drugo staniste.
Kad ovi to odbiju,bijelci se vrate s oruzjima i uzmu to silom.Uniste dosta prirode ali na kraju,uz pomoc nekoliko bijelaca,malo obojenih ljudi ipak uspije ostati na svom stanistu.

LUK I STRELA spadaju u skupinu visoko tehnoloških dostignuća,a a nije mogu reći samo oni koji nemaju pojma o razvoju tehnologije kroz povjest.
Za one koji neznaju veća je ubojitost strele nego metka,zahvaljujući long bow-u englezi pobjedili francuski oklop na 100 i više metara

GODSKILLER
18-01-2010, 21:14
Kaćunko je kralj :)


"Religion is an insult to human dignity. Without it you would have good people doing good things and evil people doing evil things. But for good people to do evil things, that takes religion." - Steven Weinberg -

Aral
19-01-2010, 09:56
'Avatar' odnio prvu žrtvu (http://www.tportal.hr/showtime/film/52023/Umro-od-mozdanog-udara-gledajuci-Avatar.html)

Čak ni ja nisam bio tolko uzbuđen xD

W3DR4N
19-01-2010, 10:00
Pogledao drugi put. 5/10

Nakon prvobitnog oduševljenja modernom tehnologijom i načinom snimanja, ostao je samo film, koji je debelo ispodprosječan.

Neven <R>
19-01-2010, 10:48
Vedran?? Pljuje po Avataru?? :shock:

Aral
19-01-2010, 10:49
Jel se to zezaš il misliš ozbiljno? :D Pa Vedran ovak i onak pljuje po svemu ^^

W3DR4N
19-01-2010, 10:57
Prvi put je dobio 8/10.
Bojim ga se pogledati treći put. Čista trosatna dosada će biti, kao i ovaj put uostalom.

Neven <R>
19-01-2010, 11:12
Mislim slažem se, gledao sam u kinu u 3D-u film i to je definitivno poboljšalo dojam. Da sam doma na TV-u gledao vjerojatno ne bi ni izdržao do kraja filma.

Aral
19-01-2010, 11:21
U kinuo sam gledao 2D i bio oduševljen, onda sam ga pogledao doma još dvaput pa mi je hype malo pao, kao i sa svakim filmom. Nema do kina i big screena.

Bartuc
19-01-2010, 11:30
Odi na 3d dok je još u kinima. Ne zbog filma, zbog doživljaja!!!


Samo nam nemoj umrijeti od uzbuđenja :D Lol, po meni je to ista fora kao kada su dijabetičar, srčani aritmičar itd. poumirali od "svinjske gripe", a ne od teških bolesti :D Još piše da je lik tlakaš, ali neee, film ga je ubio xD

Aral
19-01-2010, 11:32
A neznam, budem vidio. Nisam nikad bio za to da gledam 3D filmove.

Bartuc
19-01-2010, 11:43
Ovo se isplati pošto je čitav film u 3D-u sa samo jednom scenom kada ti nešto leti u glavu (dok drugi filmovi upravo takve efekte siluju i onda izgledaju glupo - strijele, koplja, šiljci, kurci i palci).


Samo zažmiri na 3D scenu prije nego film krene, brijem da se od te scene može dobiti epileptični napadaj :D Ja sam se skoro zbljuvo (a nisam osjetljiv na to) :D Neke boje sa ripple efektom, reklama za 3D...

Aral
19-01-2010, 11:52
Lol briješ xD Onda bi fakat moglo bit fora ić to vidjet :)

Bartuc
20-01-2010, 13:15
Hustler od Avatara planira napraviti porno parodiju (http://www.24sata.hr/fun-i-sexy/hustler-od-avatara-planira-napraviti-porno-parodiju-/154842/)S:D

bezimeni
20-01-2010, 14:10
Bolje da su snimili svršavanje vojnika Rajana.

Neven <R>
20-01-2010, 19:49
Da totalno, ako voliš gay porn.

MasaKrisT
21-01-2010, 01:19
svaki je gej,nagledas se muskih organa za povracat.

Rang€r
21-01-2010, 23:04
Skoro pogledao film,dakle ovako:

Avatar je film o obojenim ljudima koji zive u prirodi.Putuju u grupama i imaju razlicita ucenja,zive s prirodom i sve sto im treba uzimaju od nje.Nisu tehnoloski razvijeni i bore se s oruzjima koje si sami naprave.Kad bjelci stignu,prvo sto urade je da uspostave kontakt s obojenima.Kad se ispostavi da obojeni imaju nesto od velke vrijednosti na svom posjedu,bijelci ih zamole da odu u miru i nadju drugo staniste.
Kad ovi to odbiju,bijelci se vrate s oruzjima i uzmu to silom.Uniste dosta prirode ali na kraju,uz pomoc nekoliko bijelaca,malo obojenih ljudi ipak uspije ostati na svom stanistu.

LUK I STRELA spadaju u skupinu visoko tehnoloških dostignuća,a a nije mogu reći samo oni koji nemaju pojma o razvoju tehnologije kroz povjest.
Za one koji neznaju veća je ubojitost strele nego metka,zahvaljujući long bow-u englezi pobjedili francuski oklop na 100 i više metara

luk i strela su izumljeni u mezozoiku, kad pravi ljudi(ovo shvatite kako hočete >.>) ko što smo mi danas nisu bili u potpunosti razvijeni, tak da to i nije neka tehnologija...

a ovo da je strela ubojitija od guna je čisto sranje, da su francuzi imali puške bi ih qrca englezi long bowima utukli...

Bartuc
21-01-2010, 23:39
...zahvaljujući long bow-u englezi pobjedili francuski oklop na 100 i više metara.


A kad smo već kod toga, danas sniper rasturi oklopnjak na kilometar :D Nekako zvuči moćnije nego "rasturi konzervu na 100 metara" :D

Maloki
23-01-2010, 23:48
Gledao danas u Cinestaru i moram reći da su naočale u tom kinu užasne, previše zamrače sve.
Uz ogavne naočale imao sam i vrlo loše mjesto (treći red od platna) pa me bolila glava.
Definitivno ću ga morati pogledati još jednom.
Kakvo je Movieplex kino, jel valja to?
Znam da je netko spomenuo da su naočale puno bolje pa razmišljam da odem tamo gledati.
Jesu sjedala udobna kao u Cinestaru?

Bartuc
24-01-2010, 01:14
Movieplex ti je skučeniji od Cinestara ali nije loše.

Paran0a
24-01-2010, 08:09
Movieplex je manji da..Al ako uhvatis normalno mjesto mislim da je onda ok.+ naocale su dobre

bezimeni
24-01-2010, 08:32
Movieplex je 10X bolji. Ja onaj Cinestar izbjegavam u širokom luku ! Nisam platio kartu da gledam 15 minuta jebenih reklama i ne želim šugavu pauzu usred filma.Tehnički , film je jednako gledati ako ne i bolje.Reklame se svode na 2-3 foršpana za nadolazeće filmove što je i poželjno , ali to je to.Nema red bulova i ostalih sranja.Naočale su sasvim OK .Garaža je također besplatana a kompletni ugođaj je bolji zbog manje gužve , boljih kafića i same lokacije ( pričam o Zagrebu , Tkalča. ) .Mene Cinestar više nebu vidio.

Maloki
24-01-2010, 11:22
Nema pauze u Movieplexu?
Damn, a ta pauza mi je baš savršena u cinestaru, taman da odem na wc i da malo protegnem noge :)

Paran0a
24-01-2010, 11:35
Nope nema pauze..Dosta zeznuto ako uzmes najvecu colu :(

Wizard
24-01-2010, 16:52
Uf, ta pauza je spasila, prenaporno je sidit onde 3 ure, al eto :)

Neven <R>
24-01-2010, 17:53
Nope nema pauze..Dosta zeznuto ako uzmes najvecu colu :(
Ane, ja sam mora ići pišat usred filma doduše bile su neke filler scene nebitne za radnju i išta. (kao što je i 50% filma rofl)

Arbiter of Change
24-01-2010, 17:56
Gdje su nestali dani kad su ljudi gledali čitav Titanic u jednom sjedenju... ta pauza je za mekušce. :(

Da_killah
24-01-2010, 19:46
+1
na pauzi nisam ni izašao, a i prije sam bez problema gledao trosatne filmove bez pauze, i to puno prije kakvih udobnih cinestara

zapravo jedini film na kojem mi je pauza dobro došla je bio There will be blood

Chappi
24-01-2010, 22:13
Pogledao fil..efekti me inpresionirali,malo je priča trakava ali nema veze
Sve u svemu 8/10

Bartuc
25-01-2010, 08:07
na pauzi nisam ni izašao...


Ja jesam, otišao sam po još jedne velike kokice, jednu kolu i 2 King sladoleda :D

flander
25-01-2010, 08:09
Gdje su nestali dani kad su ljudi gledali čitav Titanic u jednom sjedenju... ta pauza je za mekušce. :(

pričaj mi, odem gledat Transformerse 2 i baš kad dođe največi fajt oni sjebu sa pauzom, ono WTF!

zato više ni ne gledam filmove u kinu, radije to doma pogeldam, ako baš idem u kino onda radi ekipe

Bartuc
25-01-2010, 08:11
U Avataru su stavili pauzu nakon cca 2h filma, taman prije finalne bitke. Dobro su to tempirali ali zbog tih pol sata nije trebala pauza...

W3DR4N
25-01-2010, 08:35
Imate aplikaciju RunPee za mob koja ima bazu filmova, i u kojoj piše u kojim trenucima možeš uzeti pauzu i koliko dugu, a da ne propustiš ništa važno u filmu.

Karlo_from_Bjelovar
25-01-2010, 22:56
U Avataru su stavili pauzu nakon cca 2h filma, taman prije finalne bitke. Dobro su to tempirali ali zbog tih pol sata nije trebala pauza...
ja sam nekako ocekivao da je ta pauza u pol filma, pa da cu jos 2 sata sjedit tamo udubljen u film nesvjestan stvari oko sebe, osim kole i kokica ofc...

al zelja mi se nije ispunila... :(

Kid A
25-01-2010, 23:09
I sta je sad fazon s 3D filmom kad prodje prikazivanje u kinima,jel se moze jos ikad pogledati u 3D?

Sgt. Bull
25-01-2010, 23:45
Jesi ti svjestan činjenice da su u razvoju 3D televizori? Google it, meni je mrsko.

Kid A
25-01-2010, 23:47
Da bas cu davati pare za takvo sranje
Kao da mi je prijeko potrebno.

W3DR4N
25-01-2010, 23:49
Cijeli je fazon u velikom osvježenju slike. 120-hercni televizor znači da u istom vremenu može prikazati dvostruko više sličica, što pak znači da može puštati dva filma istovremeno. Malo pomaknu slike, posebne naočale i voila. Na tome radi NVISION tehnologija.

Aral
26-01-2010, 09:35
"Avatar" srušio rekord u zaradi izvan SAD-a (http://www.index.hr/xmag/clanak/avatar-srusio-rekord-u-zaradi-izvan-sada/472264.aspx)

Fora je ovo sa inflacijom :rotfl:

unknown
26-01-2010, 10:47
bili u kinu gledati... frend mi zaspao na pola filma, a ja otišao zapaliti jednu van(jedino što vrijedi su cgi animacije zadnjih pola sata... I film nema ništa originalno u sebi... uglavnom film je šrot(osim ako nisi 12 godišnje djete koje od filma očekuje samo da ljepo izgleda)...

http://www.cracked.com/video_18123_5-mo ... iliar.html (http://www.cracked.com/video_18123_5-moments-from-avatar-that-are-suspiciously-familiar.html)


i

http://www.cracked.com/blog/my-brief-ti ... on-pandora (http://www.cracked.com/blog/my-brief-time-as-an-avatar-on-pandora)

hehe

Aral
26-01-2010, 10:59
Pa to se i očekuje xD Koga danas više briga za priču, hočemo pucanje-efekti-pucanje :D Ljudima serviraj ono što vole, a kolko vidim deeebelo se isplatilo. Plitka radnja, sve lijepo zapakirano i evo ti money makera. A vidi se koji su filmovi u top5 najvećih zarada, dovoljno rećeno.

Bartuc
31-01-2010, 15:09
Cameron je ideju za Avatara ukrao od srpskog pisca :rotfl: :pray: (http://www.24sata.hr/show/cameron-ideju-za-avatar-ukrao-od-srpskog-pisca/156582/)

Čak ga i Rusi optužili za krađu ideje xD



Pre strašno što ljubomora radi :rotfl:

bezimeni
31-01-2010, 15:22
:rotfl: :rotfl:

kXraSkgssFk

*Fila*
03-02-2010, 13:30
ja neznam očito sam ja onda moron i debil kad je meni film jebeno predobar
zbilja sam uživao gledajući ga
znate li da su svaki frejm gci anmacija morali raditi po 47 sati...
ugl brutalno dobar film
:pray:

Herr Schnitzel
03-02-2010, 14:31
znate li da su svaki frejm gci anmacija morali raditi po 47 sati...
Da je to istina, film bi se radio oko 53 godine.

Erebus
03-02-2010, 14:52
Rendanje jednog framea je trajalo toliko sati.

Bartuc
03-02-2010, 15:08
LOL :rotfl:


Mečimo da je 1s = 24 framea

1 min = 1440 frame
162 min = 233'280 frame

47h - uzeti ćemo da je 48h tako da ispadne 2 dana

233'280 x 2 = 466'560 dana


466'560 / 365 = 1278,25 godina



Herr Schnitzel je bio vrlo optimističan u svojoj računici :D

Erebus
03-02-2010, 15:14
Naravno da nisu rendali jedan po jedan frame, više su frameova stavljali odjednom. Inače post produkcija je trajala najviše od svih filmova prije Avatara, čak dvije godine.
Evo malo konfi na kojima su radili: 4,352 render strojeva, 34,816 CPU jezgri, 104 TB RAM-a. Plus stvoreno je svaki dan 10 TB podataka, neke scene su imale od 5 do 50 milijardi poligona.

*Fila*
03-02-2010, 15:14
ok moja greška neznam negdje sam to pročitao
ugl brutalan je film :pray:

Erebus
03-02-2010, 15:18
Ma dobro si pročitao, samo nisi stavio u dobar kontekst :D

Herr Schnitzel
03-02-2010, 15:46
Herr Schnitzel je bio vrlo optimističan u svojoj računici :D
Isuse, da, zaboravio sam na frejmove u sekundi :)

Death By Sexy
03-02-2010, 16:37
Jebote neću nikad taj film pogledat, nemoguće je kupit kartu isti dan kad igra :/
Već sad ga hejtam

THUNDER_DINIX
03-02-2010, 16:53
ja sam isto dugo cekao na kartu, sve je rasprodano bilo

The Fury
03-02-2010, 18:56
Kad želim saznat jel film valja, obratim se Spoonyu. Lik je strašan, ako imate volje pogledajte cijeli review.
http://spoonyexperiment.com/2009/12/20/ ... 09-avatar/ (http://spoonyexperiment.com/2009/12/20/vlog-12-19-09-avatar/)

Aral
04-02-2010, 14:24
'Avatar' prešao granicu od dvije milijarde dolara (http://dnevnik.hr/showbizz/film-tv/avatar-presao-granicu-od-dvije-milijarde-dolara.html)

Bartuc
04-02-2010, 15:13
A film je još friški, zamisli koliko će još vremenom zaraditi :D


Kako je ono Cameron rekao? - "Ako film slučajno zaradi nešto novaca, napraviti ću trilogiju..." :rotfl: :pray:

osvetnik_sch3l3
04-02-2010, 22:33
http://www.niktitanik.com/wordpress/wp-content/uploads/avat

*Fila*
05-02-2010, 11:07
A film je još friški, zamisli koliko će još vremenom zaraditi :D


Kako je ono Cameron rekao? - "Ako film slučajno zaradi nešto novaca, napraviti ću trilogiju..." :rotfl: :pray:
ma neš je i zaradio.... 8) :rotfl:
ugl jel istina da 2011 izlazi njegov battle angel?

Aral
05-02-2010, 11:24
Da, zasad tak stvari stoje, prepreludo. Sve više i više ekipe radi live action filmove prema mangama, a kad se uzme manga kao što je Battle Angel Alita...ono megaepicawesome.

As of 2010, the film adaptation of Battle Angel is currently in pre-production[5]Swith director James Cameron. The release date for the film is currently set for 2011.[5][6]SCameron intentionally waited until the technology to make the film was up to where he felt it should be. Originally, when MTV News talked to Cameron about the possibility of adapting the series, the director responded with, "Maybe, maybe."[7]SCameron's film would be a live-action adaption of the first three volumes of the manga series.[8]SHe plans to complete a trilogy if the first film is successful. Avatar was considered a "training ground" for Battle Angel, as the alien characters involved in that film were based on similar technology.[citation needed]SIn addition, the film would be filmed with the digital 3D system Cameron developed for Avatar.

Sviđa mi se ovo da je Avatar bio training ground za Battle Angel :)

VCOnaab
05-02-2010, 13:32
@ osvetnik
brekaj doma

*Fila*
05-02-2010, 16:22
Da, zasad tak stvari stoje, prepreludo. Sve više i više ekipe radi live action filmove prema mangama, a kad se uzme manga kao što je Battle Angel Alita...ono megaepicawesome.

As of 2010, the film adaptation of Battle Angel is currently in pre-production[5]Swith director James Cameron. The release date for the film is currently set for 2011.[5][6]SCameron intentionally waited until the technology to make the film was up to where he felt it should be. Originally, when MTV News talked to Cameron about the possibility of adapting the series, the director responded with, "Maybe, maybe."[7]SCameron's film would be a live-action adaption of the first three volumes of the manga series.[8]SHe plans to complete a trilogy if the first film is successful. Avatar was considered a "training ground" for Battle Angel, as the alien characters involved in that film were based on similar technology.[citation needed]SIn addition, the film would be filmed with the digital 3D system Cameron developed for Avatar.

Sviđa mi se ovo da je Avatar bio training ground za Battle Angel :)
ovo će bit :pray:

osvetnik_sch3l3
05-02-2010, 16:25
@ osvetnik
brekaj doma
brekat cu gdje god hocu :P

nevjerojatan je posao marketinga sto se tice avatara i njegove zarade do sada, nadam se da je Camerona dovoljno potaknuo za daljne uratke