PDA

Pogledaj cijelu verziju : PC mi se gasi HELP!



Falleo
19-08-2009, 09:42
Zadnjih par dana pc mi je poceo strahovito stekati dok sam bio u nekoj igri.Razmisljao sam sto sam nedavno instaliravao bio je samo speedfan i neka igra Aion. I sljedeci dan pc mi se poceo gasiti. Jucer i danas nece se ni upaliti :D Upali se jos se ne prikaze nista na ekranu i samo se ugasi. Otvorio sam kuciste usisao prasinu, odvojio ram... I jedino sto sam primjetio da mi ventilator na grafickoj cudno radi (kao da zapinje a nema vise prasine). I kad se pc palicuje se jace zujanje od tog ventilatora. Jel moguce da se samo zbog toga ne pali? Nedavno sam mjenjao napajanje 2 puta pa sam to iskljucio. SAd pc radi samo neznam dokle :S

M3T4L1C4
19-08-2009, 10:20
jer ucita sustav?

Falleo
19-08-2009, 11:02
Evo u medjuvremenu mi se opet bez upozorenja samo ugasio... KAd ga pokusam upalitiista ne ucitava samo crni ekran i onda sve crkne. Sad se opet upalio. Mislio sam i da je temperatura al cjelu noc je bio ugasen i ujutro se nije htio upaliti. Usput da pitam nesto. Skinuo sam ventilator od procesora sa jednog starijeg pc. i sad sam ga ustekao dolje ispod graficke pise 2,5W jel to ok da je tamo misliosam kao dodatno hladjenje mislio sam staviti na desnu stranu kad zavorim pc

Don Kihot
19-08-2009, 11:55
viewtopic.php?f=34&t=34073 (http://www.pcplay.hr/forum/viewtopic.php?f=34&t=34073)

Falleo
19-08-2009, 13:30
Šta bi bilo dobro:
- Da je pun prašine i da se pregrijava. -> Očistiti prašinu
- Da je crknuo vent na procu/grafi. -> promjeni se vent

Šta je malo manje dobro:
- Napuhnuli se kondezatori na ploči/grafi. -> Ako ima garanciju, mjenjati ih, ako ne, nek ti netko prelemi nove kondezatore.
- Neispravna RAM memorija (ili nestabilna). -> Probati drugi RAM

Jel moguce da ventilator na grafickoj ne radi ispravno pa se zato gasi? Jer on se glasno cuje kad palim komp

Don Kihot
19-08-2009, 14:28
Upali neku igru i igraj.
Ako se ugasi i čuješ zaštekivanje zvuka onak trrr-trrr-trrrr, onda se proc pregrijava, ili neispravna memorija.
Ako zvuk nastavi i dalje svirati, grafa se pregrijava.

Ili napajanje, kad si već dva promjenio, očito nekakav šrotix...
+ napuhnuti kondezatori, pa nemaš stabilan napon...

josip_kraš
19-08-2009, 16:59
ja mislim da je ploča.

Falleo
20-08-2009, 08:52
sad se cjelo jutro nece upaliti :S Nisam ga previse forsirao al mi je trebalo nesto s pc upalio se iz 5.tog pokusaja :P Ide na servis danas valjda. I kad se gasi nema upozorenja a kad se pali na ekranu se nista ne pojavljuje.

C
21-08-2009, 19:53
Upali neku igru i igraj.
Ako se ugasi i čuješ zaštekivanje zvuka onak trrr-trrr-trrrr, onda se proc pregrijava, ili neispravna memorija.
Ako zvuk nastavi i dalje svirati, grafa se pregrijava.

Ili napajanje, kad si već dva promjenio, očito nekakav šrotix...
+ napuhnuti kondezatori, pa nemaš stabilan napon...
A ako bude unako trrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrr..., onda se chipset pregrijava.