PDA

Pogledaj cijelu verziju : vista u sedmici



Constantine
18-08-2009, 10:06
dakle,ne radi mi jedan važan program u windowsima 7,ima problema sedmica sa blu-rayom VC-1 i to mi se ne sviđa,kako da instaliram vistu tako da je pokrenem unutar sedmice u zasebnom prozoru,znaci onaj virtualizacijski program,sto mi tocno treba i kako to napravit.


dual boot ne dolazi u obzir.

croat1gamer
18-08-2009, 12:15
Ne bih mogao reci da se sjecam takvo necega da je moguce bez dual boota sa instalacijom drugog OS-a.

Jedino identicno tome je sto trazis kod instalacije Ubuntua da se boota sa instalacijskog cd-a, ali to se treba napraviti prije samog bootanja OS-a tog kompjutera, sada neznam ako postoji ta opcija za vistu.

Constantine
18-08-2009, 13:15
ne ne kuzis,dual boot nije problem,nego ja ne zelim imat pokrenutu vistu cijelo vrijeme,hocu da mogu normalno radit u sedmici a da mi se taj program vrti u visti koja je u posebnom windowu,znam da je takvo nesto moguce,cudi me kako niko nezna odgovor :S

croat1gamer
18-08-2009, 15:06
znam da je takvo nesto moguce,cudi me kako niko nezna odgovor :S
Paradox anyone?

Constantine
18-08-2009, 15:12
znam da je moguće pokrenut xp unutar vista,tako da sam prilicno siguran da je to moguce i sa sedmicom.

Aral
18-08-2009, 15:16
Ne kuzim, u cem je problem. VMware nabacis i bok. Ja ga imam instaliranog na sedmici, probao sam stavit xp i radi mi normalno. Pretpostavljam da bi i vista trebala.

Constantine
18-08-2009, 16:01
e pa onda tako reci,idem skinut to onda.

Constantine
18-08-2009, 16:39
wow,nikad nisam vidio lošiju organizaciju programa,nevjerovatno koliko im je sajt loš i sve,prije svega imaju mali milijun alat,nemam pojma koji da skinem,zatim za registraciju za trial je potrebno rec sve osim neznam koliko carapa promijenite tijekom dana.Sad skidam nesto,valjda bude radilo makar sumnjam,jel postoji neki alternativan a jedno stostruko jednsotavniji program?

Constantine
18-08-2009, 20:27
nitko ocito nije bio od pomoci :(
Ima na microsoftovoj stranici virtual PC i XP mode za windows 7,instalirao sam xp mode i sad imam otvoren prozor sa xp-om virtualiziranim unutar sedmice,kul i jos je besplatno sve,sad instaliram te programe koji mi trebaju.