PDA

Pogledaj cijelu verziju : Snimanje zvuka



C
16-08-2009, 11:14
Prerovio sam više puta sve opcije koje postoje na mojem PC-u, i uvijek imam opcije da snimam zvuk sa mikrofona od laptopa i mikrofona koji ja priključim. A htio bi snimati zvuk direktno sa PC-a, koji on proizvodi (npr. snimati muziku koja svira na playeru direktno).

Ima li koje rijšenje ili neki program koji bi mi to mogao upaliti. Na drugom PC-u se to jednostavno mjenja, i sve OK, a na ovom toga jednostavno nema.

croat1gamer
16-08-2009, 16:19
FREE Hi-Q Recorder
http://www.RoemerSoftware.com

Bez obzira na pomalo blesavo ime, ovaj program je doslovno odlican za to sto trazis.

C
17-08-2009, 00:30
Na žalost i on detektira uređaje sa kojih mogu snimati, a to su opet mic od laptopa i mic koji ja prikopčam.

Ako je program, treba mi da upali to za sve, a ne da upali samo za sebe da samo s njime mogu snimati.

THX na pokušaju. :(

BTW nVidia rula, tamo jedan nVMixer i k'o Bogić ima minimalno 10 stvari za odabrati odakle hoću da snimam za cijeli PC (s bilo kojim programom), sve se može podesiti, a ovdje ne može. :(

Don Kihot
17-08-2009, 00:34
Messer

http://messer.aerolit.pl/index-old.html

Star, ružan, ali iznimno dobar...

C
17-08-2009, 15:52
Sinjor, nevalja ni to. :(
VII. Sound input device, bla, bla, radi na istom pincipu kao i ovaj prošli. Detektira zvučku i njezine postavke, i nudi te iste postavke, a zvučna se ne može prebaciti da snima s PC-a, već samo s mic-ova.

Ili ne znate šta tražim? :cry:
Kako da objasnim.
Npr. snimam s Nerom, i on pita odakle hoću da snimam. Ima samo mic 1 i mic 2, kao primjer i direct (što bi značilo da snima od tamo na ša je zvučn podešena kao default). U postavni zvučne je ista stvar, samo tamo ima mic 1 i 2. Bilo koji od ovih programa kao i Nero detektira zvučnu i zine mic 1 i 2.

Dok je npr. kod nVMixera mic 1, mic 2, stereo mx, mono mx, itd., ima tih opcija minimalno 10, od kojeg je stereo mx da snima s PC-a zvukove. I fino u njemu to upalim, odem u Neru i postavim da snima direct odakle je podešenazvučna, a pošto je zvučna podešena na stereo mx, snimti ću s PC-a zvuk.

Dakle, nVidia je fenomenalno razvila svoju muzičku u sklopu Realteka još prije 8 godina.

A Realtek s Intelom nije ni dan danas, pa se ne može to podesiti u njihovim programima, kao a nVidiji na njihovm programima. I sada ja tražim nešto što bi mi to moglo omogućiti, a sudeći da to najvjerojatni ni jedan program ne može, treba bi mi neki program od Realteka, ali ne standardni, nego kao što je kod nVidie "NVMixer" (u suradnji s Realtekom) za napredne opcije, pored nVidinih standardnih opcija za zvučnu, tako bi valjda trebalo i za Realtek u suradnji s Intelom trebao posojati neki program za napredne opcije, pored onih standardnih koje se dobiju instalacijom drivera i programa za zvučnu karicu.

Jesam li sada jasan? :(

croat1gamer
17-08-2009, 20:30
Pogasi micove ili smanji input zvuka na 0?

Neznam sto ti dalje preporuciti.

C
17-08-2009, 21:42
Pokušati ću smanjiti na nulu.
Laptop ima integrirani mic, njega ne mogu isključiti.

Don Kihot
17-08-2009, 21:44
Pokušati ću smanjiti na nulu.
Laptop ima integrirani mic, njega ne mogu isključiti.
Možeš... Pogledaj FN tipku + kombinaciju sa jednom tipkom koja ima tu oznaku...

C
18-08-2009, 00:50
Vidim, zaboravio sam ju, pokušati ću, pa javim.