PDA

Pogledaj cijelu verziju : windows 7+ lan sharing+dx11+atitool



Filip_k
14-08-2009, 12:18
evo ovako, stavio sam si windows 7 RC i jako sam zadovoljan, međutim imam nekih pitanjca. Prvo me zanima dal ima negdje za skinut dx 11 za Windows 7(tražio sam svugdje po googlu i nailazio samo na neka objašnjenja i sl., al nema download) jer ga moram reinstalirat da bi mi igre radile koje su se nalazile na bivšem OS(npr Governor of Poker i sl....)

Nadalje, zanima me kako da osposobim atitoola da radi. Dok bi pokrenuo npr. find max core on mi izbaci poruku da mi windows ne koristi grafičku, kao da ju ne prepoznaje i sl.(driveri su u redu) i dalje mi piše da to mogu popravit na način da odem u Display properties, settings and enable the monitor output of the card... e problem je što ja to nemogu nač :pray:

I treći problem me zanima dal mogu sharat internet na 2 kompa preko LAN kabla, jedan komp ima XP drugi Windows 7... S ovim zadnjim sam se jako namučio, međutim bez uspijeha :D

Deadwalker
14-08-2009, 13:02
E sad, ja sam ti podrsku za dx11 dobio kada sam instalirao zadnje display drivere s time da ti ja koristim nvidia karticu. Glede 11-ice fakat jos nemas brige jer ce prve dx11 igre tek vidit tamo prije zime :wink:
Za drugo ti neznam, posto sam na nvidii i nemam iskustva s Ati-evim karticama i software-om.
Glede treceg pitanja, well, kakav net imas? U biti, Lan kablom se obicno samo prenosi podaci između 2 racunala, neznam da li se moze tako imati i pristup internetu...Ako imas router za adsl, onda se s drugim racunalom probaj spojiti bezicno na njega(ako je laptop u pitanju). Neznam sta bi ti drugo predlozio...

Filip_k
14-08-2009, 13:24
E sad, ja sam ti podrsku za dx11 dobio kada sam instalirao zadnje display drivere s time da ti ja koristim nvidia karticu. Glede 11-ice fakat jos nemas brige jer ce prve dx11 igre tek vidit tamo prije zime :wink:
Za drugo ti neznam, posto sam na nvidii i nemam iskustva s Ati-evim karticama i software-om.
Glede treceg pitanja, well, kakav net imas? U biti, Lan kablom se obicno samo prenosi podaci između 2 racunala, neznam da li se moze tako imati i pristup internetu...Ako imas router za adsl, onda se s drugim racunalom probaj spojiti bezicno na njega(ako je laptop u pitanju). Neznam sta bi ti drugo predlozio...
btw, imam i ja nvidiinu grafu :) , a što se tiće 3 neta, imam preko jedne udruge(wireles udruga), ali to nebi trebalo bit od neke velike važnosti, jer sharing za bilo koji net mora bit isti, po mom... btw, radi i net, znam podesit dok su upitanju XP i XP, al ni nz dal se uopće može preko sedmice i xp uspostavit veza, pa neznam dal da i dalje pokušavam... :wink:

EDIT: našao sam rješenje za atitool http://forums.techpowerup.com/showthread.php?p=1493094

vex
14-08-2009, 16:47
1.Ati Tool nije samo za Ati grafe.

2. Find max core radi najbolje na Ati karticama kada koristite starije drivere (tool se nije updateao dosta dugo), na nvidia karticama find max core inače ne radi dobro.

3. Na windows sedmici možeš instalirati ati tool ali ga možeš korsititi samo za artifact scan, zadnji driveri koje program podržava nemaju svoju windows 7 verziiju. 17.516 mislim , i te verzije postoje samo za xp/vistu i ne bi ih preporučio nikome.

Filip_k
14-08-2009, 17:39
1.Ati Tool nije samo za Ati grafe.

2. Find max core radi najbolje na Ati karticama kada koristite starije drivere (tool se nije updateao dosta dugo), na nvidia karticama find max core inače ne radi dobro.

3. Na windows sedmici možeš instalirati ati tool ali ga možeš korsititi samo za artifact scan, zadnji driveri koje program podržava nemaju svoju windows 7 verziiju. 17.516 mislim , i te verzije postoje samo za xp/vistu i ne bi ih preporučio nikome.
znam da atitool nije samo za ati grafe, pa uostalom ne bi ga koristio ;) Našao sam na netu da windows 7 ne podržava ati tool, pa je tu prestao moj problem i stavio sam si GPUtool kojeg još uvijek ne kontam zašto se stalno postavke vračaju na početno :shock:

vex
14-08-2009, 17:52
Za overclock ti je najbolji trenutno Evga Precision Tool.
Rađen na bazi riva tunera , Evga ga updatea često , podržava windows 7 te najnovije grafe/drivere.
Ako želiš stalni overclock kao ja, razmisli o tome da flashaš bios.

Filip_k
14-08-2009, 18:17
Za overclock ti je najbolji trenutno Evga Precision Tool.
Rađen na bazi riva tunera , Evga ga updatea često , podržava windows 7 te najnovije grafe/drivere.
Ako želiš stalni overclock kao ja, razmisli o tome daSflashaš bios.
možeš pojasnit, nisam upućen u to

vex
14-08-2009, 18:39
Grafičkom karticom upravlja BIOS
(Basic Input-Output System)
Govori grafi koliko su voltaže , na koliko posto da drži ventilator , koje clockove da očita.
Ovaj zadnji dio je najlakši za promjeniti - taj tebe zanima.

Znači , nađeš si stabilne frekvencije. Ja koristim kombinaciju 1 sat Furmarka i 1 sat AtiTool artifact checka.
Ako u tim testovima imaš normalnu temperaturu (pri overclocku naravno) onda možeš napraviti promjene na biosu.

Znači ovako, skineš mali program GPU-Z koji pokazuje informacije o tvojoj grafi.
Program ima opciju da snimiš bios svoje grafe na desktop.
Nakon toga skineš NiBiTor (nvidia bios editor) i editiraš postavke clockva na tvoje nove, stabilne.
Snimiš novu verziju biosa na desktop i obje snimiš na bootabilnu disketu/usb (uvijek moraš imati original ako nešto pođe po zlu)
Također snimiš gore mali programčić nvflash, bootaš sa diskete i napišeš u dosu
nvflash -4 -5 -6 imebiosa.rom
Komp te pita jer želiš staviti novi bios , stisneš da i to je to.
Grafa će ti raditi na overclockanim postavkama cijelo vrijeme , bez ikakvog programa.

Imaš dosta o tome na netu , ako te zanima zapravo nije teško naći guide.

Filip_k
14-08-2009, 23:11
Grafičkom karticom upravlja BIOS
(Basic Input-Output System)
Govori grafi koliko su voltaže , na koliko posto da drži ventilator , koje clockove da očita.
Ovaj zadnji dio je najlakši za promjeniti - taj tebe zanima.

Znači , nađeš si stabilne frekvencije. Ja koristim kombinaciju 1 sat Furmarka i 1 sat AtiTool artifact checka.
Ako u tim testovima imaš normalnu temperaturu (pri overclocku naravno) onda možeš napraviti promjene na biosu.

Znači ovako, skineš mali program GPU-Z koji pokazuje informacije o tvojoj grafi.
Program ima opciju da snimiš bios svoje grafe na desktop.
Nakon toga skineš NiBiTor (nvidia bios editor) i editiraš postavke clockva na tvoje nove, stabilne.
Snimiš novu verziju biosa na desktop i obje snimiš na bootabilnu disketu/usb (uvijek moraš imati original ako nešto pođe po zlu)
Također snimiš gore mali programčić nvflash, bootaš sa diskete i napišeš u dosu
nvflash -4 -5 -6 imebiosa.rom
Komp te pita jer želiš staviti novi bios , stisneš da i to je to.
Grafa će ti raditi na overclockanim postavkama cijelo vrijeme , bez ikakvog programa.

Imaš dosta o tome na netu , ako te zanima zapravo nije teško naći guide.


ok, thx... probat ću dok mi bude dosadno doma :D

vex
15-08-2009, 11:26
Ako to nikada nisi radio, niti nemoj na grafi koju trenutno imaš.
Prvo isprobaj i uđi u štos na nekoj staroj grafi ako imaš , jer modifikacije biosa mogu oštetit hardware i poništiti garanciju ako ne znaš što radiš. A vjerujem da to ne želiš.

Filip_k
17-08-2009, 12:46
rješeno sve osim dx 11 ... vjerojatno ga ni nema na netu... thx na savjetima pozz

Don Kihot
17-08-2009, 14:19
DX 11 dolazi sa win 7...

Filip_k
17-08-2009, 17:36
DX 11 dolazi sa win 7...
znam, al meni treba instalacija...

Don Kihot
17-08-2009, 19:34
[quote="Don Kihot":1b5km81g]DX 11 dolazi sa win 7...
znam, al meni treba instalacija...[/quote:1b5km81g]

To nećeš vidjeti...

Jer da postoji instalacija za DX 11 (i DX 10), mogla bi se instalirati na Vistu (DX 11),
i na Win XP (za XP se nude i modani DLL-ovi, koje sam isprobao, ali razlike u grafici NEMA).